Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 2:39 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Prorok krzysiekniepieklo zaprasza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Prorok krzysiekniepieklo zaprasza
Ewangeliści pisali o tym, co sami uznali za istotne, a nie co Ty byś chciał zobaczyć w Biblii. Musisz się z tym pogodzić.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Wt sie 01, 2017 3:29 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
A ja słyszałem, że to Duch Święty pisał Ewangelie posługując się ewangelistami. Jeśli twierdzisz, że to ewangeliści sami ustalali co jest ważne, to może dlatego jest taki bałagan w opisie Ostatniej Wieczerzy, bo po trzydziestu latach niewiele już pamiętali. Ciekawe tylko dlaczego tego szatana widział tylko Jan i wcale na to nie zareagował? Pewnie wcale się tym nie przejął, bo nie lubił Judasza.

Wt sie 01, 2017 8:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Barney napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Co do obmycia nóg, to Jezus powiedział do Piotra zanim obmył mu nogi - jeśli cię nie obmyję, nie będziesz miał udziału ze mną. to wyklucza możliwość, że to było zwykłe obmycie, skoro od tego zależy udział z Chrystusem.
Oczywiście. Apostołowie bowiem mieli mieć udział - jako pierwsi prezbiterzy - w sprawowaniu Mszy Świętej.
Cytuj:

Apostołowie niczego nie sprawowali. przyjęli tylko Komunię.

Obmywał sam Bóg, a więc obmywał z grzechów.

Nie ma takiego wynikania.
Cytuj:
Nikt inny na ten moment nie mógł tego zrobić, bo to by nie oznaczało obmycia z grzechów.

Barney napisał
I nie oznaczało. A w każdym razie nie powodowało ich odpuszczenia, podobnie jak obmycie kapłana który miał wejść do Miejsca Najświetszego w Świątyni oznaczało czystość rytualną, ale nie odpuszczało grzechów.

Tylko, że w tym przypadku obmywał sam Bóg, a to co przytaczasz, ma zupełnie inne znaczenie. To Bóg obmywa z grzechów. Jak Bóg wziął się za obmywanie, to obmywał z grzechów przed Komunią.

Wt sie 01, 2017 8:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ok. Fakt, że znowu zmieniasz temat wskazuje, że nie masz merytorycznej odpowiedzi na to, co napisałem, a co pominąłeś. To jedźmy dalej:
A ja słyszałem, że to Duch Święty pisał Ewangelie posługując się ewangelistami.

To chyba u protestantów, bo Kościół naucza tak:

106 Bóg natchnął ludzkich autorów ksiąg świętych. "Do sporządzenia ksiąg świętych Bóg wybrał ludzi, którymi posłużył się jako używającymi swoich zdolności i sił, by dzięki Jego działaniu w nich i przez nich oni sami jako prawdziwi autorzy przekazali na piśmie to wszystko, i tylko to, czego On chciał" 76.

76 Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 11.

Cytuj:
Tylko, że w tym przypadku obmywał sam Bóg, a to co przytaczasz, ma zupełnie inne znaczenie. To Bóg obmywa z grzechów. Jak Bóg wziął się za obmywanie, to obmywał z grzechów przed Komunią.

Wskaż wreszcie fragment Biblii lub nauczania Kościoła, w którym to zapisano, bo na razie to jest wyłącznie Twoja nauka.

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Wt sie 01, 2017 10:01 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Proszę o podanie księgi, rozdziału i wersetu, gdzie napisano, że mycie nóg apostołom było obmywaniem z grzechów.

Wt sie 01, 2017 10:57 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Podaj mi Barney - gdzie jest zapisane, że Judasza nie było podczas Komunii. Proszę o cytat z pisma świętego.

Śr sie 02, 2017 12:05 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

A może najpierw odpowiedz na pytanie ci zadane?
Albo przyjmiemy ze nie potrafisz.

Śr sie 02, 2017 7:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Krzysiu - bijesz tylko pianę. Barney już się na ten temat wypowiedział. Koniecznie chcesz, by wyszło na Twoje?
W Ewangeliach istotne są:
nauki Jezusa
Jego cuda
Jego męka i Zmartwychwstanie
opis kiepskiej kondycji Apostołów w chwili próby

Wszyscy Apostołowie się nie popisali i Go zdradzili. Zdradził formalnie Judasz, ale Piotr także (wyparł się znajomości z Jezusem), reszta po prostu uciekła. Wyobraź sobie - masz grupę przyjaciół, w sytuacji kryzysowej tak jakbyś nie miał żadnego.
Istotnym w tym fragmencie historii o Judaszu było jego ostateczne zwątpienie, zakończone samobójczą śmiercią. Jakby mimo wszystko wytrwał w swym żalu (a żałował, bardzo mocno - ba! Jako jedyny z całej 12-tki poszedł do kapłanów by im powiedzieć że Jezus jest niewinny) ale się nie powiesił nie wierząc w Boże Miłosierdzie, pewnie inaczej byśmy o nim wspominali, być może pozostałby w pamięci Ewangelistów tak jak i Piotr.
To co wałkujesz (o Judaszu, który przyjął lub nie Komunię) jest niewiele znaczącym epizodem w całej tej historii.

Śr sie 02, 2017 7:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Podaj mi Barney - gdzie jest zapisane, że Judasza nie było podczas Komunii. Proszę o cytat z pisma świętego.

Krzysiu, juz ci pisalem ze to nie jest istotne bo nawet gdyby jakims cudem bylo w Pismach ze obmywanie nog bylo by obmywaniem z grzechow to i tak Judasz nie zalowal tego grzechu i nie porzucil planu zdrady Jezusa. Nawet gdyby miiedzy obmyciem nog a Komunia bylo tylko jedna sekunda, to i tak ten grzech gdyby byl odpuszczony ponownie stalby sie jako nowy grzech poprzez samo nie zalowanie i nie zaniechanie planow grzechu.

Śr sie 02, 2017 7:42 am
Dyskutant
Dyskutant

sapper napisał(a):

Krzysiu, juz ci pisalem ze to nie jest istotne bo nawet gdyby jakims cudem bylo w Pismach ze obmywanie nog bylo by obmywaniem z grzechow to i tak Judasz nie zalowal tego grzechu i nie porzucil planu zdrady Jezusa. Nawet gdyby miiedzy obmyciem nog a Komunia bylo tylko jedna sekunda, to i tak ten grzech gdyby byl odpuszczony ponownie stalby sie jako nowy grzech poprzez samo nie zalowanie i nie zaniechanie planow grzechu.

Sapper; czytałeś poprzedni post PeterW? Ty twierdzisz, że Judasz nie żałował.
Judasz nie wycofał się ze swojego grzechu, bo już było za późno - wydał Jezusa. Zaczął żałować dopiero jak zrozumiał, że wydał Jezusa na śmierć.
A wiesz dlaczego Pan Jezus wybrał Judasza na apostoła, chociaż wiedział, że to Judasz Go zdradzi? Wy rozpatrujecie Judasza tylko pod kątem - jaki to jest okropny gość. Zacznijcie się zastanawiać, co Bóg chciał nam powiedzieć przez Judasza. Po prostu Judasz był Bogu bardzo potrzebny, skoro go wybrał.

Śr sie 02, 2017 10:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krzysiu, to ze zalowal pozniej nie ma nic do rzeczy z przystepowaniem do Komunii Sw. w stanie grzechu, a to dlaczego Bog go wybral to kompletnie inna kwestia nie zwiazana z tematem tu omawianym.
Zreszta, ten temat "dlaczego?", jest zbyt trudny i niewielu teologow o tym mowi, czy pisze, bo latwo wprowadzic innych w blad i narobic wiecej szkody niz pozytku.

Śr sie 02, 2017 10:38 am
Dyskutant
Dyskutant

PeterW napisał

Istotnym w tym fragmencie historii o Judaszu było jego ostateczne zwątpienie, zakończone samobójczą śmiercią. Jakby mimo wszystko wytrwał w swym żalu (a żałował, bardzo mocno - ba! Jako jedyny z całej 12-tki poszedł do kapłanów by im powiedzieć że Jezus jest niewinny) ale się nie powiesił nie wierząc w Boże Miłosierdzie, pewnie inaczej byśmy o nim wspominali, być może pozostałby w pamięci Ewangelistów tak jak i Piotr.
To co wałkujesz (o Judaszu, który przyjął lub nie Komunię) jest niewiele znaczącym epizodem w całej tej historii.[/quote]

mój tekst;
napisałeś; "ale się nie powiesił nie wierząc w Boże Miłosierdzie."

Według Ciebie powiesił wierząc w miłosierdzie Boże.

To co nazywasz epizodem, to jest łom, którym mam rozwalić tą ruinę jaką jest teraźniejszy kościół.
Wiesz dlaczego szatan próbuje Judasza wyrzucić z Ostatniej Wieczerzy przed Komunią? Właśnie dlatego, że wie jak Judasz jest dla niego niebezpieczny. Według Łukasza jest podczas Komunii, Nikt nie napisał, że podczas Komunii go nie było. Te argumenty, które podajecie, to są konfabulacje szatana

Ostatnio edytowano Śr sie 02, 2017 10:49 am przez krzysiekniepieklo, łącznie edytowano 1 raz

Śr sie 02, 2017 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie rozpatrujemy Judasza pod żadnym kątem. Widzę, że, nie mając NIC na uzasadnienie swoich wymysłów, usiłujesz zmienić temat na motywy i późniejsze postępowanie Judasza.
Taki chwyt "a la Świadek Jehowy" ;)

Rozmawiamy na zupełnie inne tematy:
  • o tym, że Twoja egzegeza tekstu Łukasza nie da się pogodzić z tekstem pozostałych Ewangelii.
    Podałem interpretację, która jest niesprzeczna z wszystkimi czterema relacjami. Jesli chcesz jej zaprzeczyć, poszukaj innej, również niesprzecznej. Albo spróbuj udowodnić, że Twoja aktualna jest niesprzeczna
  • o tym, że nawet, gdybys miał rację i Judasz by otrzymał Komunię, nie oznacza to, ze w stanie grzechu śmiertelnego nalezy przystępować do Komunii Świetej; przeciwnie, los Judasza pokazuje, czym to się kończy (zresztą w mysl tego, jak o tym pisał Paweł)

• o tym, że Twoja teza jakoby umycie nóg apostołom było obrzędem odpuszczenia grzechów nie ma żadnych podstaw biblijnych - tym bardziej, że dokładnie wiadomo jakie ten obrzęd ma znaczenie podczas wieczerzy sederowej.

W dodatku Jezus dokładnie powiedział, po co to zrobił (i nie było to bynajmniej odpuszczenie grzechów):
    "A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich:
    Czy rozumiecie, co wam uczyniłem?"

i wyjasnił:
    "Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem”, i dobrze mówicie, bo nim jestem. Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi. Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem." /J 13,12-15/
  • o tym, wreszcie, że (dobre gdyby było zachętą, złe, jesli przedstawiane jest jako rzekoma obligatoryjność) nawoływanie do codziennej Komunii Świętej, jesli jest połączone z głoszeniem, że nalezy przystępować nawet w stanie grzechu ciężkiego jest prowadzeniem ludzi prosto do piekła i jednoznacznie kwalifikuje CIę jako fałszywego proroka.

Śr sie 02, 2017 10:48 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

[quote="krzysiekniepieklo"]
Chyba pomylilo ci sie na czyj wpis odpowiadasz i pomieszales watki.
Te slowa co cytujesz nie sa moje bo ich nigdzie nie pisalem.

A tak poza tym to napisz wprost o co ci chodzi zamias kluczyc jak zblakana krowa w lesie.
Jesli twierdzisz ze masz lom do rozwalenia Kosciola to opisz jak to rozwalanie mialo by przebiegac, bo dotychczas to piszesz jakies oderwane od tematu fragmenty, a zadnego wyjasnienia jaki maja zwiazek jedne z drugimi i co ma sie stac po rozwaleniu Kosciola tym lomem?

Śr sie 02, 2017 10:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:

To co wałkujesz (o Judaszu, który przyjął lub nie Komunię) jest niewiele znaczącym epizodem w całej tej historii.

napisałeś; "ale się nie powiesił nie wierząc w Boże Miłosierdzie."

Według Ciebie powiesił wierząc w miłosierdzie Boże.
Jeszcze w dodatku czytać nie umiesz - przynajmniej zdań złożonych :)

PeterW napisał : Jakby mimo wszystko wytrwał w swym żalu [tu dygresja], ale się nie powiesił nie wierząc w Boże Miłosierdzie, pewnie inaczej byśmy o nim wspominali, być może pozostałby w pamięci Ewangelistów tak jak i Piotr.
Czyli rozważa, co by było gdyby wytrwał, ale się nie powiesił, ponieważ nie wierzył w Boże miłosierdzie.
Nic dziwnego, że przy tym poziomie "rozumienia tekstu" nie rozumiesz Biblii.
Cytuj:
To co nazywasz epizodem, to jest łom, którym mam rozwalić tą ruinę jaką jest teraźniejszy kościół.

Oto mowa fałszywego proroka, współpracującego z piekłem.
Kościoła, Krzysiu, bramy piekielne nie przemogą. Nawet z Twoją pomocą...

Nawet abstrahujac od tego, że oczywiście nawet, gdyby ow epizod przebiegał tak jak napisałeś (a jak dotąd nie umiesz tego udowodnić) to i tak nie miałoby to specjalnego naczenia.

Cytuj:
Wiesz dlaczego szatan próbuje Judasza wyrzucić z Ostatniej Wieczerzy przed Komunią? Właśnie dlatego, że wie jak Judasz jest dla niego niebezpieczny. Według Łukasza jest podczas Komunii, Nikt nie napisał, że podczas Komunii go nie było. Te argumenty, które podajecie, to są konfabulacje szatana
Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Msze dzwoni. Namawiając, by przystępować do komunii świętokradczo...

Śr sie 02, 2017 10:57 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona