Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 18, 2017 1:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji?
Wierzacy0987 napisał(a):
Do tego nie jest potrzebna także żadna religia. Uważam też że człowiek bardzo często nie czyni zła nie z powodu miłości tylko dlatego, że boi się kary.
i to źle? jak złodziej nie ukradnie bo boi się kary to chyba lepiej niż jak ukradnie?
Cytuj:
Nic tak bardzo nie odbiera woności człowiekowi jak zasady wynikające z religi.
Błąd. W chrześcijaństwie zasady służą wolności. Wolność bez zasad nie istnieje - istnieje wtedy tylko swawola. Prawdziwa wolność to wybranie dobra a odrzucenie zła.
Cytuj:
Nie rozumię też dleczego merss określa NDE jako dziwne praktyki. Jest to pewne zjawisko które poprostu ma miejsce. Można przyjąć do wiadomości że to zjawisko zachodzi lub ten fakt ignorować
możliwe są 3 stany:
a) zjawisko naturalne (omamy odcinanego od tlenu mózgu itd)
b) zjawisko nadprzyrodzone złe (inspirowane przez złe duchy)
c) zjawisko nadprzyrodzone dobre (inspirowane przez Boga)
wersja c) nie znajduje potwierdzenia w żadnym fragmencie Pisma Świętego czy Tradycji Kościoła.
Pozostaje wersja a) - czyli dla duchowości nieistotna sprawa - więc nie ma co się tym zjawiskiem na poziomie duchowym zajmować. Albo wersja b) - czyli sprawa duchowa którą czasem można się zajmować ale raczej jako egzorcysta a nie zwykły wierny

Cytuj:
Z naszej perspektywy jest to bardzo widoczne jak spojrzymy na zasady islamu i choćażby kobiety muszące chodzić w burkach. Pewnie z punku widzenia ateistów brak wolności u katolików jest widoczny w kwestiach dotyczących np. radykalnego podejścia do aborcji, eutanazji, kwestii czystości czy też niejedzenia kiełbasy w piątki
znów błąd. Nie można mieszać zasad złych z zasadami słusznymi i biorąc oba typy odrzucać wszystkie zasady.
Cytuj:
Cytuj:
Duchowości chrześcijańskiej nie można połączyć na poziomie myślenia dialektycznego z NDE.

Oczywiście, że się da. Tymbardziej, że biblia wspomina o doświadczeniach NDE.

mógłbyś podać te fragmenty w których Biblia mówi o doświadczeniach NDE?

Cytuj:
Po każdej inkarnacji człowiek jest zbawiany z łaski Chrystusa
to po co inkarnować miałby znów, skoro już posiada pełnię szczęścia - przebywanie z Bogiem?

Cytuj:
Chciałbym tylko żebyście dopuścili fakt, że może jednak być trochę inaczej niż myślicie i zauważyli, że naprawdę nie wiecie ani ja nie wiem co jest prawdą.
Prawdą jest Jezus - sam to powiedział. Powiedział też że pośle Ducha który przypomni i pouczy o wszystkim, że jest z nami aż do skończenia świata i że bramy piekła Jego Kościoła nie przemogą. Czy to jest prawda? Bo rozumiem, że Ty tego nie wiesz? Nie wiesz czy Jezus istniał (bo przecież może to nie jest prawda), nie wiesz czego nauczał (bo przecież to też może nie jest prawda) itd??

Cz sie 17, 2017 10:20 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
i to źle? jak złodziej nie ukradnie bo boi się kary to chyba lepiej niż jak ukradnie?

No jasne, że lepiej. Nie chcę się na ten temat specjalnie rozpisywać ale chyba każdy czuje, że większą wartość ma dobry uczynek który wypływa z głębi secra i bezinteresownej chęci pomocy niż z obawy przed karą czy w zamian za nagrodę jaką jest niebo.

Cytuj:
Cytuj:
Nic tak bardzo nie odbiera woności człowiekowi jak zasady wynikające z religi.
Błąd. W chrześcijaństwie zasady służą wolności. Wolność bez zasad nie istnieje - istnieje wtedy tylko swawola. Prawdziwa wolność to wybranie dobra a odrzucenie zła.

Temat rzeka. Generalnie jest tak, że katolicyzm jest bardzo wymagający. I uważam, że to generalnie dobrze i, że tak ma być. Katolictzm ma definiować zasady w sposób radykalny i pokazywać ludziom pewne ideały. Ale czy to oznacza, że jeżeli ktoš uparcie nie będzie się stosował do pewnych nakazów to znaczy, że wyląduje w piekle. Np. jeżeli sam będzie decydowało tym jaki rodzaj antykoncepcji chce stosować lub będzie miał gdzieś zasadę niejedzenia potraw mięsnych w piątek to ma przerąbane chodź inne zasady katolicyzmu będzie spełniał. Wybacz ale w to poprostu nie wierzę. Z NDE wynika to, że po drugiej stronie jest inny sposób rozumienia grzechu niż tutaj. Tak jak jest napisane w biblii nasze myśli są naszymi myślami a myśli Boga są jego myślami. Spotkałem się też z taką informacją, że pewne rzeczy które są uważane za grzech tutaj tam wcale nie są tak traktowane.
Cytuj:
możliwe są 3 stany:
a) zjawisko naturalne (omamy odcinanego od tlenu mózgu itd)
b) zjawisko nadprzyrodzone złe (inspirowane przez złe duchy)
c) zjawisko nadprzyrodzone dobre (inspirowane przez Boga)
wersja c) nie znajduje potwierdzenia w żadnym fragmencie Pisma Świętego czy Tradycji Kościoła.
Pozostaje wersja a) - czyli dla duchowości nieistotna sprawa - więc nie ma co się tym zjawiskiem na poziomie duchowym zajmować. Albo wersja b) - czyli sprawa duchowa którą czasem można się zajmować ale raczej jako egzorcysta a nie zwykły wierny

Jeśli chodzi o możliwość a) to może kiedyś założę na forum temat w który uargumentuję dlaczego uważam, że NDE nie jest tylko zjawiskiem naturalnym, no ale to temat na długą dyskusję.

Natomiast do możliwości b) uważam że KK podchodzi wten sposób, że jeżeli dane NDE jest w pełni zgodne z nauczaniem to jest prawdziwe natomiast jeżeli w jakiś sposób przeczy to jes5 z założenia demoniczne.

Cytuj:
znów błąd. Nie można mieszać zasad złych z zasadami słusznymi i biorąc oba typy odrzucać wszystkie zasady.

Nie ma żadnego błędu bo nie napisałem, że odrzucam wszystkie zasady. Zresztą to dziwny pomysł.

Cytuj:
mógłbyś podać te fragmenty w których Biblia mówi o doświadczeniach NDE?

Np 2 list do Koryntian 12:2-5
Pozatym najczęściej spotykanym motywem w pozytywnych NDE jest motyw niezwykle jasnego, emanującego bezinteresowną miłością światła. Niektórzy widzą samo światło niektórzy osoby emanujące tym światłem. Tym światłem emanuje Chrystus jak i anioły czy białe świetliste istoty. Sposób opisywania tego co widzą ludzie podczas NDE jest tym co w bibli jest opisywane podczas przemienienia na górze Tabor, czy np w momencie kiedy św Paweł z Tarsu został oślepiony. Pozatym gdzieś w bibli jest jakiś cytat o złotym mieście i złotych drogach w tym mieście. W NDE ludzie często mówią a mieście zbudowanym z światła lyb złotym mieście. No ale tutaj nie mam konkretnego cytatu.

Cytuj:
to po co inkarnować miałby znów, skoro już posiada pełnię szczęścia - przebywanie z Bogiem?

Nie wiem jaka jest nauka katolicyzmu w kwestii tego czy człowiek jako dusza przybył z nieba i wstąpił w ciało czy też poprostu go wcześniej nie było i zaczął się w momencie poczęcia. Wg NDE my pochodzimy z nieba. Możliwość przybycia na ziemię i życia jako człowiek jest jedną z największych prgnień jaką mają duszę w niebie. Bodajże to tutaj następuje najbardziej intensywny proces uczenia się i rozwoju duszy. W niebie są dusze które nie były tu na ziemii a też mają pełnię szczęścia. I czekają na możliwość inkarnacji w ludzkim ciele.

Cytuj:
Prawdą jest Jezus - sam to powiedział. Powiedział też że pośle Ducha który przypomni i pouczy o wszystkim, że jest z nami aż do skończenia świata i że bramy piekła Jego Kościoła nie przemogą. Czy to jest prawda? Bo rozumiem, że Ty tego nie wiesz? Nie wiesz czy Jezus istniał (bo przecież może to nie jest prawda), nie wiesz czego nauczał (bo przecież to też może nie jest prawda) itd??

Zakładasz, że Chrystus ma na myśli tylko kościół katolicki i, że cała prawda jest tylko w KK. Biblię czyta się w sposób duchowy przez co interpretacja nie jest jednoznaczna. Uważam też, że zsyłanie Ducha Św. odbywa się za każdym razem gdy na świ2cie dziehe się coś dobrego. Nieistotne czy zrobi to ktoś wierzący czy nie. Natomiast jeżeli chodzi o to czy wiem czy Chrystus istnieje czy nie to prawda niestety jesy takaże nie wiem. Ty też tego nie wiesz. Więcej jikt tego nie wie. Np. Jan Paweł 2 wiedzsiał też że tego nie wiedział. To jest kwestia wiary. Z tym, że u mnie ta wiara jest już bardzo silna. Jest zbyt wiele argumentów świadczących o prawdziwości Chrystusa, aby mogło się okazać że jest nieprawdziwy. Ale to pozostaje kwestią wiary a nie wiedzy

Pt sie 18, 2017 11:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
No jasne, że lepiej. Nie chcę się na ten temat specjalnie rozpisywać ale chyba każdy czuje, że większą wartość ma dobry uczynek który wypływa z głębi secra i bezinteresownej chęci pomocy niż z obawy przed karą czy w zamian za nagrodę jaką jest niebo.

W praktyce to trudne do zróżnicowania, bo człowiek jest mistrzem w samooszukiwaniu się.
Cytuj:
Katolictzm ma definiować zasady w sposób radykalny i pokazywać ludziom pewne ideały.

To duchowosć odgórna. Istnieje jeszcze oddolna, czyli wskazuje jak należy iść ku ideałom, by się nie zniechęcić.
Cytuj:
Pozatym najczęściej spotykanym motywem w pozytywnych NDE jest motyw niezwykle jasnego, emanującego bezinteresowną miłością światła. Niektórzy widzą samo światło niektórzy osoby emanujące tym światłem. Tym światłem emanuje Chrystus jak i anioły czy białe świetliste istoty. Sposób opisywania tego co widzą ludzie podczas NDE jest tym co w bibli jest opisywane podczas przemienienia na górze Tabor,

Wyobraźnie a nie rozum podsuwają takie analogie. Inaczej się idzie do nieba. Do nieba idzie się przez pieklo. Powtarza się to w ST i NT.
Cytuj:
Nie wiem jaka jest nauka katolicyzmu w kwestii tego czy człowiek jako dusza przybył z nieba i wstąpił w ciało czy też poprostu go wcześniej nie było i zaczął się w momencie poczęcia.

Zgodnie z nauką Kościoła dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga (dogmat). Przez stworzenie (creatio) rozumie się powołanie do istnienia z niczego, w całym bycie (ex nihilio siu subiectti). Przeciwieństwem creatio jest nicość
Cytuj:
Zakładasz, że Chrystus ma na myśli tylko kościół katolicki i, że cała prawda jest tylko w KK

Uważamy, że depozyt wiary w całości zostal złożony w KK. Oznacza to, że mamy wszystkie środki potrzebne do zbawienia: siedem sakramentów i siedem Darów Ducha Śiętego, które przenikają i przemieniają człowieka. Parados polega na wznoszeniu się dzięki unizaniu się a nie oglądaniu światła i odczuwaniu przyjemności związanej z 'obecnością Chrystusa'. Człowiek ma kształtować postawę a to nie odbywa się drogą karmienia zmysłów przyjemnymi odczuciami.
Cytuj:
Biblię czyta się w sposób duchowy przez co interpretacja nie jest jednoznaczna.

Biblię można więc czytać na swą zgubę, Zignorowaleś wcześniej tę uwagę.

A teraz esencja. Wg reinkarnacji nie ma jednego indywidualnego istnienia, ale obraca się w 'kołowrocie istnień'. Ostatnio temat reinkarnacji stał się modny. Związane jest to z naczelną ideologią New Age, z pracami R. Moodiego, gdzie autor opisuje zjawiska rzekomej regresji i 'wyprawy tropem poprzednich wcieleń'. Zdaniem niektórych autorów (C. Valverde) modna współcześnie w Europie wiara w reinkarnację to forma swoistej terapii projektowania w przeszłość trudności i lęków, z którymi jednostka ma do czynienia w bieżącym życiu.
Duchowość katolicka podaje inne recepty na radzenie sobie z trudnościami i lękami niz bierność i ucieczkę w przyjemne doznania. Te recepty są spójne z obserwacjami psychologii widzacej człowieka holistycznie.

So sie 19, 2017 8:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss chciałbym poprosić Cię o jedno. Czy mogłabyś obejrzeć to i napisać co myślisz na temat tego NDE.
https://youtu.be/42spxrWr1fg

Możesz też wpisać Yvonne Sneeden na youtube jeżeleli korzystasz z stacjonarnego komputera.

So sie 19, 2017 8:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987
Odszedłeś już od tytułowej reinkarnacji na rzecz inkarnacji.
Byle by w nazwie było coś z tego zwrotu. Bo jak nie wiesz i nie znasz nauki Kościoła w tym względzie to możesz swe rozumowanie opierać na czym chcesz. Można wiedzieć coś o czymś, jeśli się coś przeżyło. Niby jakie to miało by znaczenie dla nas i naszej duszy, że powstała tu czy tam, wtedy bądź wtedy. Istotne natomiast jest to kto jest jej twórcą, tak jak istotne jest kto jest czyim rodzicem fizycznego ciała. Oraz jak się to ma do nas samych? Co my mamy z tym począć, co wiemy o swoim pochodzeniu? Pierwsze co się nasuwa to, nie odcinać się od tego korzenia. Kolejne to starać się świadczyć dobrem, także dla ukazania źródła swego pochodzenia jak najlepiej. Tu o zastraszaniu masz właściwe zdanie. Tak jak z niewolnika nie ma dobrego robotnika, tak samo z niewolnika lęku po zastraszeniu nie ma dobrego człowieka. Był zastraszany będzie zastraszał, bo tak jemu łatwiej. Nawet jak się poświęci i przełamie swój strach, nie rozsiewając go dalej. To i tak schodząc ze swych wyżyn duchowego wzrostu, będzie powracał w chwilach słabości do zastraszeń. Tak to z nami się dzieje. Więc lepiej nie pociągać tej nuty u ludzi. Bo strach sam i tak się pojawia, bo jest mechanizmem obronnym biologicznie wpisanym w naszą naturę. Do obrony przed nieszczęściem. Nie ma co jeszcze sztucznie nim grac wobec innego człowieka. Straszą bezsilni, silni tylko przestrzegają jeśli jest tego nagła potrzeba.
Piszesz o NDE w skrócie innym stanem świadomości. Co do owej jasności, świetlistości to ja poprzez sen miałem podobne doznanie. Znam to światło i zachwyt nim wywołany, trudny do pełnego opisania, coś biało srebrzystego i zachwycającego widziałem. Jednak traktuje to jako wskazówkę, jako coś co mnie duchowo wsparło w swym tu życiu, pokazało drogę jakiej nikt inny swoim sposobem by tego nie dokonał. Jest to moim i Boga światłem porozumienia w prawdzie. Tak jak tęcza zwiastuje pogodne niebo. Tak jak tęcza uważana jest także jako znak przymierza, pokoju dla ludzi. To tyle na temat światłości. To że powiązujesz te jasności ze zdarzeniami z Biblii, jest prawdopodobne że to ta sama jasność, bo zachwyca ona że hej. Przez co wpisuje się mocno w pamięć, a o to chodzi by zostało to w pamięci na zawsze.

So sie 19, 2017 9:10 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Do nieba idzie się przez pieklo. Powtarza się to w ST i NT.

Ale w jakim sensie i jak to się dokłasnie przekłada na sytuację człowieka tuż po śmierci.

Cytuj:
Zgodnie z nauką Kościoła dusza ludzka jest bezpośrednio stworzona przez Boga (dogmat). Przez stworzenie (creatio) rozumie się powołanie do istnienia z niczego, w całym bycie (ex nihilio siu subiectti). Przeciwieństwem creatio jest nicość

No dobrze ale pytanie kiedy. Czy była stworzona i żyła wcześniej w niebie po czym wstąpiła w ciało czy jest stwarzana w momencie poczęcia człowieka czy też jak jakiś święty twierdził w którymś tygodniu od poczęcia.

Cytuj:
Uważamy, że depozyt wiary w całości zostal złożony w KK. Oznacza to, że mamy wszystkie środki potrzebne do zbawienia: siedem sakramentów i siedem Darów Ducha Śiętego, które przenikają i przemieniają człowieka. Parados polega na wznoszeniu się dzięki unizaniu się a nie oglądaniu światła i odczuwaniu przyjemności związanej z 'obecnością Chrystusa'. Człowiek ma kształtować postawę a to nie odbywa się drogą karmienia zmysłów przyjemnymi odczuciami.

No ja właśnie nie mogę stwierdzić że podzielam wiarę w to, że cały depozyt dotczący kwestii wiary leży w KK. Nigdy nie rozumiałem i nie czułem tego dlaczego mam tak myśleć.Natomiast głęboko wierzę w to, że bycie 100 % katolikiem i rzeczywiste spełnianie warunków stawianych przez KK daje gwarancję zbawienia. To ze względu na radykalność wymagań KK. Natomiast jeśli chodzi o uniżanie się przed Bogiem to musi mieć ręce i nogi. Niewłaściwe podejście do tej kwestii skutkuje złem. Mam na myśli to co pisałem o Matce Teresie z Kalkuty. Zresztą u tzw. radykalnych katolików obserwuję często zupełnie inne podejście. Może i uniżają się przed Bogiem ale są często tak bardzo przekonani o swonej wyjątkowości w porównaniu np. do osòb niwiewrzących czy też prezentujących inne poglądy że z racji tego, że sami spełniają różne radykalne wymogi wynikające z ich wiary, nie szanują i nie rozumieją innych ludzi. Przykład to minister obrażający cyklistów i wegan. Chore. Chociaż może niepotrzebnie zachaczam o politykę. :-) A takie podejście jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Prawdziwa miłość jest nie osądająca. Tak zresztą najczęściej opisują to białe światło osoby przeżywające NDE. Z racji tego, że większośsć jest w jezyku angielskim to pada tam stwierdzenie. "Unjudgemental love".To, że żyje się wg zasad wiary uważam, że powinno wynikać z tego, że ma się właśnie taką miłość dla innych. Jeszcze raz proponuję obejrzenie filmu który zamieściłem powyżej.

So sie 19, 2017 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A skąd mniemanie, jakoby s.Teresa "odmawiała" morfiny dzieciom bo "cierpienie uszlachetnia"?
Bierzesz jakieś medialne bzdury za dobrą monetę po to, by oskarżyć kogoś, kto coś robił dla tych ludzi.
Zawsze wkurza mnie, jak w TV albo na forach, dyskutanci ubrani najczęściej w śliczne garniturki i gustowne krawaciki, oraz wyszukane i modne sukieneczki (lub w przypadku internautów - siedzący przez swoimi ślicznymi laptopami, w mieszkaniach z ciepłą i zimną wodą) wskazują na rzekome niedociągnięcia i popełniane błędy ludzi, którzy niosą, często bezinteresowną pomoc potrzebującym, w brudzie, upale i smrodzie.

SPrawdzaj takie informacje, zanim posuniesz się do podobnych pomówień.

So sie 19, 2017 2:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
2 LIST DO KORYNTIAN 2,2-5 napisał(a):
Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, <też nie wiem>, Bóg to wie - został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać. Z tego więc będę się chlubił, a z siebie samego nie będę się chlubił, chyba że z moich słabości
podałeś ten fragment jako mówiący o NDE... serio uważasz że to jest o NDE? jak Ci to wyszło? to już prędzej opis rydwanu Eliasza opisuje UFO...

So sie 19, 2017 6:17 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Takie informacje są choćażby na Wikipedii. Czytałem o tym niejednokrotnie i nie słyszałem aby KK te informacje dementował no ale oczywiście, że nie będę mógł się cofnąć w czasie i pojechać do Indii żeby sprawdzić jak było. Co więcej ja naprawdę jej nie oceniam. Nie twierdzę, że była złym człowiekiem nawet mimo tego jeśli prawdą jest to że robiła to i czym piszę. Zresztą o tym co o niej myślę możesz poczytać powyżej. Z mojego punktu widzenia które jest warunkowane m. innymi lekturą przypadków NDE bycie nieosądzającym w stosunku do innych jest jednym z najważniejszych aspektów chrześcijańatwa. Pozatym wszystko co czytałem o matce Teresie wskazuje na to, że jej misja była głównie ukierunkowana na ratowanie życia a nie zdrowia jej podopiecznych. Uważam , że w dzisiejszych czasach kiedy jest dokonywana tak niewyobrażalna ilość aborcji jej misja miała bardzo wielki sens. Niemniej uważam że źle rozumiany radykalizm oraz przebywanie w duchowej pustce o czym tak często mówiła popchmęło ją do czynienia zła. Takie są efekty tego jeśli ktoś w życiu odmawia sobie wszystkiego nawet smacznego jedzenia (można poczytać o sytuacji gdy jakaś siostra dostała od rodziny ciasto i musiała je zwrócić) i chce żyć tylmo miłością. Reguły w zakonie sióstr miłosierdzia są niewyobrażalnie ostre.

So sie 19, 2017 6:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
podałeś ten fragment jako mówiący o NDE... serio uważasz że to jest o NDE? jak Ci to wyszło? to już prędzej opis rydwanu Eliasza opisuje UFO...

No tak troche pasuje, nie? :-) Jednak bardziej mnie przekonują opisy białego światła o których pisałem powyżej. Są one obecne w biblii jak i w ekstazach świętych no i w NDE.

So sie 19, 2017 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987
Bądź że konsekwentny. Piszesz o nie osadzaniu przez katolików, by byli tak potulni jak baranek. Zgoda Chrystus dał przykład. No a -Wierzący0987 to niby może inaczej do tych zagadnień podchodzić, więc już w Chrystusa nie wierzy. Bo także osądza i to osobę która nie może się bronić. W dodatku na podstawie pogłosek. Osobę robiącą więcej niż ktokolwiek tu z nas na forum dla bliźnich. I jeszcze się uskarża że jest to zauważane i krytykowane. Zgoda krawaty i ciepło zmieniają sposób patrzenia na bliźnich. Nie są więc wiarogodnym wyznacznikiem opinii o osobie, takie opinie powinny lądować w koszu, a nie być przedmiotem rozważań. Lecz ŚP- MT. jeśli nawet coś źle uczyniła to czy ktoś te rzeczy zachwala? Jeśli by ktoś zachwalał w tym KK. to był by powód do grzebania się w tym temacie. To masz wykazać inaczej robisz sobie opinię oszczercy. A to jest karalne (to przypomnienie ) byś rozważył czy dobrze robisz pisząc tu o tym w ten sposób. Przykłady występności ludzkiej należy piętnować. Lecz trzeba mieć argument, jak słaby to lepiej tylko ogólnie zaznaczyć, nie dotykając osób. A jeśli osób to bezwzględnie trzeba mieć powód i to nie do podważenia. Jakby do tego nie podchodzić, to i tak będzie to osądzanie z dowodami bądź bez jako oszczerstwo.
A teraz osądzanie jest niezbędne by nie szerzyć zła. Chrześcijańskie nie osadzanie dotyczy sytuacji, gdzie nie mamy wiedzy o złu a próbujemy osadzać, np. na podstawie domysłów. Tego dotyczy przestroga nie osądzaj.
Piszesz o radykalizmie w wierze, jako zalążku do zła i słusznie. Przykład tobie nie wypalił, dla mnie dosyć radykalne podejście. Na tym etapie to tak wygląda. Potrafisz stanąć wobec tego co tu prezentujesz w prawdzie?
Podpowiadam a nie osądzam.

So sie 19, 2017 7:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reasumując WIerzący - nie wiesz co Matka Teresa czyniła, ale na pewno czyniła źle.
Qurcze, czytać się odechciewa.
i to w sytuacji, kiedy wierzący w reinkarnacje Hindusi mieli cierpienie umierających gdzieś, bo uważali że "to ich karma" i nie trzeba im przeszkadzać w cierpieniu.

So sie 19, 2017 10:04 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedź dla Barneya:

Barney o czym ty do mnie rozmawiasz ? Jak to nie wiem co czyniła. Napisałem przecież że są informacje które można nawet na Wikipedii znaleźć. Zresztą nie tylko tam. Pozatym wielkorotnie w TV o tym słyszałem. Dlaczego mam zakładać że to nieprawda. Oczywiście pewności nie mam bo mnie tam nie było. Ale nie mam też pewności czy istnieje taka planeta jak Neptun bo jej nie widziałem, czy Mount Everest jest najwyższą górą na świecie bo jej nie mierzyłem itp. Zastanów się raczej nad tym dlaczego dla Ciebie taki wiadomość jest tak niewygodna że tak się oburzasz.

Odpowiedź dla witoldam:

Ja nie osądzam Matki Teresy z Kalkuty. Dlaczego piszesz, że to robię. Napiszę jeszcze raz. Tak naprawdę nie wiem jaką była osobą bo osobiście jej nie znałem ale podejrzewam, że była kimś wyjątkowo dobrym i mądrym. Co można wnioskować choćażby po tym co mówiła. Pozatym poświęciła całe życie aby pomagać innym. Ja np. do tego nie byłbym zdolny do takiego poświęcenia. Zwracam natomiast uwagę na to do czego doprowadza zbyt radykalne podejście do kwestii wiary. To niby co złego i niewłaściwego napisałem bo nie rozumiem. Chyba wolno wyrazić mi mój pogląd.

So sie 19, 2017 11:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A co do nieosądzania to problem polega na tym, że radykalizm katolicki jest kojarzony z podejściem które jest prezentowane np. na potralu Fronda.pl. gdzie widać że redaktorzy wręcz cieszą się z tego jak komuś z przeciwników ich poglądów powinie się noga, z panem Cejrowskim który zwie się radykalnym katolem a sam obzywa ludzi od komuchów, zboczeńców itp., z panem Terlikowskim który upatruje się Szatana w fidget spinnerach. Ok, no to się wyżyłem:-). Oczywiście widzę to , że i w tym momencie ja jestem osądzający lecz ja przynajmniej nie twierdzę, że jestem radykalny. Igdybym mógł prosić o powrót do głównego tematu wątku czyli reinkarncji w kontekście biblii i NDE to byłbym wdzięczny.

So sie 19, 2017 11:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Katolicka interpretacja Biblii przeczy reinkarnacji. Próbowano to widzieć w biblijnym Eliaszu. W tradycji żydowskiej, chrześcijańskiej i muzułmańskiej – jednak spod znaku ezoteryki, a nawet herezji – nie brakowało takich, którzy mówili o jego reinkarnacji, co jest doktryną z gruntu obcą biblijnej antropologii głoszącej zmartwychwstanie. Oczekujesz, że będziemy prostować cudze bzdury?
Plotek z innych portali też nie prostujemy, bo zabrania regulamin przenoszenia sporów z innych portali. Czytelne są za to pewne schematy, którymi się posługujesz, Uciśnionego nie prezentuj, bo to tylko samousprawedliwiająca gra wynikająca z nieznajomości siebie.

So sie 19, 2017 11:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona