Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 23, 2017 5:45 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji?
Wierzacy0987
Cytuj:
Ja nie osądzam Matki Teresy z Kalkuty. Dlaczego piszesz, że to robię.

Wydawanie opinii o kimś, przytaczanie opinii innych osób, jest osądzaniem. No bo niby po co na to zwracasz uwagę. Sam piszesz że radykalizm MT. spowodował także zło. Że o tym ktoś napisał. MT. znana jest ze służenia biednym, tak ją Kościół promuje. Ty promujesz MT. od strony zła. Bo pisanie o kimś to jego promowanie, bez względu czy od dobrej czy od złej strony. Kościół nie zajmuje się promowaniem ani zła ani działań do zła doprowadzających. Tylko po to by nie potępiać osób i tak dać im możliwość odejścia od złych czynów. Pisząc o złu które zaistniało, a zwłaszcza w powiązaniu go z osobami, wydajemy sąd o osobie. A że osoba nie żyje i nie ma z jej intymnego życia śladu, nie ma możności prześledzenia takiego zła. Zwłaszcza w całym kontekście. A tak nie ma, że celowo ktoś pomaga ludziom i celowo doprowadza do zła ich kosztem. Albo służy ludziom, albo im szkodzi. Nie można służyć i jednocześnie szkodzić. Dlatego przytoczenie suchych faktów przypisując im zło, jest mylące i szkodzące jednocześnie zainteresowanej osobie. Bo jak przytaczasz że głodziła podopiecznych. To prawdziwość tego ma się średnio do prawdy. Bo np. MT. była odpowiedzialną za całe rozległe swe dzieło. Siłą rzeczy nikt odpowiadający za rozległe dzieła, osobiście ich w całości nie kontroluje. Fizycznie jest to niemożliwe. Dlatego przypisywanie osobie odpowiedzialnej także zła tam powstałego to nadużycie. Zwykle jest tak że w dziełach szczytnych, tam gdzie jest dawana pomoc ludziom, dochodzi do nadużyć ze strony osób zachłannych, którzy liczą na darmowe ochłapy. To wychodzi w praniu, oni nie mają na czołach napisane, będę okradał. A wtedy to wymówki typu że zagłodzony został pacjent, że niby to odpowiedzialny za to dzieło to uczynił, bo to część religijnej formacji, to fałsz, by ratować swą skórę. Niby jak sprawdzić prawdomówność oszczercy. On przytoczy perfidnie każdą nie możliwą do sprawdzenia informację. By uniknąć odkrycia czy celowych swych działań, czy tylko zaniedbań ich i ich konsekwencji. Dlatego napisałem tobie że oceniasz bez podstaw. To pseudo zainteresowanie dobrem. Które starasz się zaprezentować. To ocena ale na podstawie wyżej przytoczonej. Ma w tym wpisie ta ocena podstawę, a ty możesz się bronić. Masz do tego prawo, możesz nawet przyznać się do błędu w myśleniu, za to nikt ciebie nie potępi. Bo kto się nie myli, niech potępi ciebie. Czy znajdzie się tu na forum taki?.

N sie 20, 2017 10:28 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się. Katolicka interpretacja przeczy reinkarnacji. Natomiast chrześcijańska już niekoniecznie. Chciałem, żebyście zauważyli, że taka interpretacja też ma sens i jest dobrze uargumentowana szczególnie w kontekście NDE. Jeeżeli nie ma sensu to pokażcie gdzie go nie ma w moich rozważaniach.I fakt że ktoś wybiera katolicką interpretację nie oznacza, że na pewno ma rację. Uwżam że jeżeli ktoś chce być szczery w stosunku do siebie to przyzna, że nie ma narzędzi aby jednoznacznie móc stwierdzić jak jest naprawdę. Poprostu z powodu spójności tej relgii wielu wybiera katolicyzm. Takie podejście pozawala zachować szacuniek dla czyiś poglądów. Chodzi mi tylko o to abyście zrozumieli, że nie nie musicie mieć podejścia polegającego na przypisywaniu komuś tego co najgorsze czli, że jego myślami steruje diabeł lub że jest heretykiem który chce zniszczyć KK.

Cytuj:
Uciśnionego nie prezentuj, bo to tylko samousprawedliwiająca gra wynikająca z nieznajomości siebie.

Nie rozumię o co chodzi. Jakiego uciśnionego nie prezentuj i jaka samousprawiedliwiajqva gra? Bo jeśli chodzi o nieznajomoś siebie to coś w tym jest tymbarzdziej, że aktualnie mierzę sięz pewnymi problemami związanymi z depresją. Ale to inna kwestia. Przedewszystkim prywatna.

Pozatym merss jeślibyś mogła mi powiedzieć więcej na temat tego co KKmówi odnośnie życia człowieka jako duszy wniebie przed pojawieniem się tutaj na ziemii to byłbym wdzięczny. Nie skończyluśmy tego tematu.

Jeszcze raz proponuję też abyś obejrzała NDE które zamieściłem powyżej. Nie bój się. Nie opęta Ciebie od razu diabeł jak zobaczysz ten filmik. :lol: Ha ha. Jadę po bandzie co? Tylo się znowu nie obrażaj.

N sie 20, 2017 10:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Odpowiedź dla Barneya:

Barney o czym ty do mnie rozmawiasz ? Jak to nie wiem co czyniła.
To po co rozpowszechniasz nie sprawdzone, oszczercze plotki?
Cytuj:
Zastanów się raczej nad tym dlaczego dla Ciebie taki wiadomość jest tak niewygodna że tak się oburzasz.
DLatego, że każde oszczerstwo - a zwłaszcza oszczerstwo pod adresem osoby, która poświęciła swoje życie najbardziej upodlonym (i to przez tych, co - podobnie jak Ty - pasjonują się reinkarnacją - z czego wynikała i wynika ich nieczułość dla ludzi, którym Matka Teresa pomagała) jest dla mnie "niewygodne".

Cytuj:
Odpowiedź dla witoldam:

Ja nie osądzam Matki Teresy z Kalkuty. Dlaczego piszesz, że to robię. Napiszę jeszcze raz. Tak naprawdę nie wiem jaką była osobą bo osobiście jej nie znałem ale podejrzewam, że była kimś wyjątkowo dobrym i mądrym. Co można wnioskować choćażby po tym co mówiła. Pozatym poświęciła całe życie aby pomagać innym. Ja np. do tego nie byłbym zdolny do takiego poświęcenia. Zwracam natomiast uwagę na to do czego doprowadza zbyt radykalne podejście do kwestii wiary. To niby co złego i niewłaściwego napisałem bo nie rozumiem. Chyba wolno wyrazić mi mój pogląd.
Pisanie, że ktoś zrobił coś, czego nie zrobił, nie jest "poglądem" tylko oszczerstwem.

Byłbyś zadowolony, gdybym napisał (NIE PISZĘ, ale chcę Ci pokazać "co niby jest złego" w tym co napisałeś) że Twoja Matka była złodziejką (albo coś jeszcze gorszego), dodając dla "poprawności" że "ale z pewnością dużo dla Ciebie zrobiła" a na Twoje protesty odpowiedziałbym: "w sumie to jej nie znałem, ale chciałem tylko pokazać, do czego prowadzi brak poszanowania dla własności, To niby co złego i niewłaściwego napisałem bo nie rozumiem. Chyba wolno wyrazić mi mój pogląd."
Zrozumiałbyś wówczas dlaczego wycieranie sobie gęby i rozpowszechnianie oszczerstw to jednak "coś złego?" ??

Wierzacy0987 napisał(a):
Zgadzam się. Katolicka interpretacja przeczy reinkarnacji. Natomiast chrześcijańska już niekoniecznie.
Nic podobnego. Po pierwsze dlatego, że w każdym twierdzeniu jest dokładnie tyle "chrześcijańskości" ile jest w nim katolickości (reszta to niechrześcijańskie błędy).
Niemniej nawet w zwiedzionym chrześcijaństwie (protestantyzm, ewangelikalizm - o prawosławiu nie piszę, bo to "spór w rodzinie") nie ma reinkarnacji. Zjawia sie w naprawdę nielicznych sekciarskich grupach z ostatniego stulecia.

Najbardziej chyba zabawna była Twoja odpowiedź na werset: "A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd."
odpowiedziałeś:
Cytuj:
Ponieważ dany człowiek raz umiera, potem jest sąd piekło lub niebo no i możliwość kolejnej reinkarnacji.

Czy zdajesz sobie sprawę, że tą odpowiedzią zanegowałeś całkowicie nie tylko "chrześcijańskość" reinkarnacji, ale w ogóle sens tej koncepcji?

N sie 20, 2017 10:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chrześcijaństwo nie wierzy w 'pre-egzystencję' - czyli w to że dusze w niebie istnieją sobie od dawna, a w pewnym momencie wcielają się i lądują na ziemi. Tym bardziej nie wierzy w wielokrotną pre-egzystencję - co musi być częścią reinkarnacji.

N sie 20, 2017 11:14 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987
Jesteś tutaj nowy więc jeszcze będzie bez formalnego ostrzeżenia.
To jest forum dyskusyjne i opieramy się na faktach a nie pomowieniach i oszczerstwach. Kolejny raz jak napiszesz oszczerstwo to dostaniesz ostrzeżenie za szkalowanie i rozgłaszanie kłamstw.

N sie 20, 2017 12:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barnry i Jockey wytłumaczcie mi jakie oszczerstwa. Informacja ta jest dostępna w encykopedii. Pozatym jest to do znalezienia we wielu miejscach w internecie i słyszałem o tym niejednokrotniew Tv. Dlaczego mówicie, że to oszczerstwo. Wytłumaczycie mi logikę jaka kieuje waszym myśleniem.

N sie 20, 2017 1:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zajrzyj do katechizmu. W końcu wierzący jesteś (wprawdzie nie wiadomo w co i komu ale zawsze) Tam znajdziesz definicję kłamstwa i obmowy i dawania fałszywego świadectwa.
To że kłamliwe media antychrześcijańskie coś napisały nie oznacza to że jest to prawdą. Dzisiaj Tomasz Lis pokazał jak się tworzy manipulacje.
Jak już będziesz wiedział to wróć i możesz dyskutować dalej.
Poczytaj też dlaczego Matka Teresa pomagała tym biedakom. I dlaczego nie chcieli im pomóc ludzie z ich narodu. Warto zapoznać się z faktami i definicjami jak np. karma, kasta z uwzględnieniem potocznie nazywanych niedotykalnymi.

N sie 20, 2017 1:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... zalem.html
https://pl.aleteia.org/2016/08/31/matka ... c-swietej/
http://gosc.pl/doc/1478772.Obalacze-mitu-Matki-Teresy
http://www.fronda.pl/a/teluk-nie-ma-kla ... 77902.html

A tu dokładniejsze opracowanie o propagandzie przeciw M.Teresie https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... h4QSwNX02w

A tu o Jej dziele http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... oliat.html

N sie 20, 2017 2:57 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ogromne dzięki. Z chęcią zapoznam się z tym co mi zaoferowłeś do przeczytania. Jeśli znajdę coś co by przeczyło temu o czym pisałem to o tym napiszę. Jednakże nie zmieniam zdania odnośnie tego jak opłakane mogą być skutki wprowadzania katolckiego radykalizmu w szczególności gdy robi się to na siłę i bez miłości. Złe skutki są widoczne u osób które są poddawane takiemu radykalizmowi (idealnym przypakiem obrazującym czym może to skutkować jest Marlin Manson) a także u osób które dobrowolnie się jemu poddają i przez to że mentalnie żyją w mrocznym świecie są w stanie znaleźć szatana nawet w zabawce dla dzieci (przypadek pan Terlikowskiego). Normalny człowiek nie jest w stanie znieść zbyt dużej dawki zła. Dlatego uważam że są tacy katolicy którzy nie chcă słyszeć o piekle i szatanie. Podświadomie bronią się przez przebwaniem w zbyt ciemnym i mrocznym świecie.

N sie 20, 2017 3:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jeśli znajdę coś co by przeczyło temu o czym pisałem to o tym napiszę.
Nie. Masz obowiązek potwierdzić zarzuty, jeśli je propagujesz (i zanim to zrobisz) - a nie odwołać je dopiero, jak ktoś Ci udowodni że są fałszywe.
Inaczej jesteś po prostu oszczercą.

Cytuj:
Dlatego uważam że są tacy katolicy którzy nie chcă słyszeć o piekle i szatanie. Podświadomie bronią się przez przebwaniem w zbyt ciemnym i mrocznym świecie.

Mam dla Ciebie złą wiadomość - szatan istnieje i działa.
I drugą, jeszcze gorszą - nie wystarczy zamknąć oczu i powtarzać "nie ma, nie ma" by tę rzeczywistość przezwyciężyć.

CO do nacisku na piekło, to sorry stary, ale znów bredzisz. Akurat nacisk na pieklo w nauczaniu jest charakterystyczny dla protestantyzmu, a nie dla katolicyzmu (pisałem już o tym na forum, przytaczając odpowiednie przykłady). A skrajne nasilenie osiąga w sektach.
Niemniej już widać skąd u Ciebie ta reinkarnacja - boisz się piekła. Głupio - bo w wiarach, gdzie powstała ta koncepcja, reinkarnacja nie jest źródłem nadziei na nieśmiertelność, tylko przekleństwem, od którego usiłują uciec.

N sie 20, 2017 3:45 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney powiem Ci wprost. Zachowujesz się w sposób bezczelny. Chcesz dowodu. Sprawdź sobie w Wikipedi. Możesz też wybrać 1000 innych źródeł z internenetu. Jak w inny sposób mam to tobie udowodnić. Napidałem przecież, że jak przeczytam to się ustosunkuję. Ten pdf to 300 stron tekstu. Nie jestem w stanie cofnąć się w czasie i pojechać do Indii i sprawdzić naocznie jak było. To niby w jaki sposób mam to udowodnić.

Cytuj:
Mam dla Ciebie złą wiadomość - szatan istnieje i działa.

Też tak uważam. Może w protestantyźmie nacisk na piekło jest większy niemniej nacisk w KK jest również bardzo obecny.

Cytuj:
Niemniej już widać skąd u Ciebie ta reinkarnacja - boisz się piekła.

Kolejny przykład Twoejej bezczelności. Pomysł na reinkarnację wziął się z lektury przypadków NDE i nie zakładania a priori, że cała prawda musi być w KK. Ale niektórzy tak nie potrafią i nie widzą jak mocno wiara jest uwarunkowana utartymi schematami myślowymi a prawda jest poprostu taka, że nie wiedzą jak jest. Ale to, że ktoś pomyślał trochę inaczej niż oni już jest powodem dodomiemywania że za myślami tej osoby musi czaić się szatan. Może ty tego nie widzisz ale to jest chore. Jest to idealny przykład na to jakie zło jest w stanie wydządzać ludziom, źle rozumiany radykalizm religijny.

N sie 20, 2017 7:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wikipedia jako wiarygodne zródło
A to pewnie wierzący z gimnazjum bo juz w szkołach średnich uczą ze to nie jest wiarygodne zródło.
I wszystko jasne.
Dlaczego wciąż mamy niedouczonych adwersarzy?
Żeby chociaż 5 % wiedzy o katolicyzmie i chrześcijaństwie mieli.
Barney udowodnił ci kłamstwa oszczerstwa i manipulacje a twoja jedyna odpowiedz to atak.
To przyjmij do wiadomości ze za każde kolejne bezpodstawne oskarżenie dostaniesz karę regulaminowa.

N sie 20, 2017 8:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jaka uczelnia, taki i student. Rzadko korzystam z Wiki. W innym wątku powołalam się na Wiki. Chwilę później pisałam o tym samym na podstawie Leksykonu Biblijnego. Okazało się, że obie informacje nie są spójne.

O Matce Teresie przeczytałam sporo, ale nigdy takich bzdur jakie przytacza wierzący.
Ktoś kto karmi się nienawiścią, pluje potem jadem obrzucając błotem katolicyzm, którego nie zna, błogoslawionych o których nic nie wie, rozsiewa plotki, które gdzieś przeczytał. I sieć podaje jako wiarygodne źródło informacji.
W skasowanym poście napisalam, by sobie trochę poczekal, bo limit na proroków mamy na razie wyczerpany. Obecny prorok nie chce zejść z piedestału głupoty a już nastepny zajmuje kolejne miejsce na podium.
Tu nawet nie ma o co się zaczepić w rozmowie.
Prostowanie idiotyzmów jest zwykłą stratą czasu.

A teraz najważniejsze. Jeśli zmagasz się z depresją, potrzeba, byś sobie świat poukładał inaczej. Katolicy podrzucają skuteczne lekarstwo, ale jest gorzkie. To podstawa wyleczenia, przemodelować życie, bo dotychczasowe doprowadziło do katastrofy zdrowotnej. Ucieczka w doznania NDE, czy reinkarnację jest ślepą uliczką. W deprasji koloryt ważnego świata jest czarny i to co malujesz na czarno wymaga przemyślenia. Obawiam się jednak, że tej czerni nie widzisz, bo projektujesz ją na Barneya.

N sie 20, 2017 8:23 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Matka_Teresa_z_Kalkuty

http://krytykapolityczna.pl/swiat/ciemn ... ki-teresy/

http://natemat.pl/189143,druga-twarz-ma ... owa-swieta

http://wiadomosci.onet.pl/religia/nauko ... esy/tvt6wh

http://pikio.pl/swieta-czy-zmuszajaca-d ... ki-teresy/

Oraz dużo, dużo więcej...

Kawałek artykułu znalezionego na necie

...przy bólach nie do zniesienia odmawiano cierpiącym silnych środków przeciwbólowych. Nie dlatego, by brakowało ich zakonowi, ale dla zasady. „ Najpiękniejszym podarunkiem dla człowieka jest móc uczestniczyć w cierpieniu Chrystusa" powiedziała Matka Teresa. Człowieka krzyczącego z bólu próbowała pocieszyć: „ Cierpisz. To znaczy, że Jezus cię całuje". Rozwścieczony śmiertelnie chory krzyknął: „ To powiedz swojemu Jezusowi, żeby mnie przestał całować".

Jeżeli w artykułach dostarczonych przez Barneya znajdę informacje zaprzeczające temu co jest powyżej to napiszę tylko potrzebuję na to trochę czasu. Jeżeli ktoś z was potrafi to zrobić i zależy mu na dobrym imieniu matki Teresy to niech to sam zrobi i przytoczy cokolwiek co dementowałoby informacje zawarte w znalezionym przezmnie cytacie. Jeżeli nikt z was nie potrafi tego zrobić to dlaczego zakładacie, że to nieprawda. To jest podejście którego nie rozumię. Jescze raz napiszę, że mnie w Indiach w tamtym czasie nie było jak i pewnie i żadnego z was. Może napiszę w ten sposób.Ja nie wiem czy wszystko co jest powyżej jest prawdą. Natomiast mnogość informacji które znalazłem oraz fakt że znajdują się w Encyklopedii powoduje, że założyłem ich prawdziwość. Nie traktujcie mnie też jako wroga katolicyzmu. Jestem w KK ochrzczony i czuję się z nim mocno związany. Niemniej jak pisałem nieraz nie potrafię założyć, że cała prawda jest w KK a wszystko inne co poza kościołem jest złe i demoniczne. Nie potrafię tego zrobić bo poznałem wiele relacji osób które przeżyły NDE i mają one dla mnie ogromną wartość oraz widzę w nich wielki sens a także pewien rodzaj ratuknu dla ludzi żyjących dzisiaj na świecie. Ten ratunkek polegać miałby właśnie na zrozumieniu innych ludzi z różnych kultur i oróżnych poglądach i spojrzeniu na naszą ziemską rzeczywistość poprzez pryzmat nieba. Działanie zła widzę bardziej w tym co skłaniało ludzi do prowadzenia wojen w imię religii, w niezrozumienu tego, że ludzie mają prawo mieć różne poglądy choćażby dlatego, że mają słuszną intencję aby szukać prawdy i nie jest to powód aby ich nie szanować. Uważam że ogronme zło leży w niewłaściwie rozumianym radykaliźmie religijnym.

N sie 20, 2017 10:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedź do merss odnośnie depresji. Droga do walki z depresją poprzez wcbodzenie w katolicyzm i to ten absolutnie radykalny nie jest właściwą drogą dla mnie. Ludzie wygrywają z depresją i to skutecznie wogóle nie wchodząc wogóle w religijność. Człowiek podczas depresji lub po jej epizodach jest w pewien sposób osłabiony. Przemodelowywanie życia dużo kosztuje i trzeba mieć do tego siły. Wiem bo próbowałem podejść do sprawy w ten spisób aby pozmieniać wszystko na raz. I okupiłem to tym, że znowu zaczęły się problemy depresyjne bo zmiana pewnych rzeczy była niemożliwa. Zbyt intensywne i niełaściwe wchodzenie w religijność podczas problemów z depresją często pogłębia tylko problem.

N sie 20, 2017 10:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona