Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lis 20, 2017 11:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego moim zdaniem Biblia nie przeczy reinkarnacji?
Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Nie zgadzam się, ale receptę podałam. Reszta w rękach pacjenta. :)

N sie 20, 2017 10:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Przeczytałem wszystkie materiały o matce Teresie dostarczone przez Barneya. Nie znalazłem żadnej informacji któraby zaprzeczała temu, że w ośrodkach które prowadziła matka Teresa nie było problemów z dostarczaniem środków przeciwbólowych. Co więcej w opracowaniu w pdf-ie są informacje potwierdzające to, że taki problem miał miejsce.
Cytuję:
[quote]Pisarka Mary, która pracowała kiedyś w ośrodku dla umierających w Kalkucie, zarzucała matce Teresie niedostateczną troskę o ilość kroplówek i środków znieczulających, płukanie igieł w zimnej wodzie zamiast sterylizacji albo wymiany na nowe. Usłyszała od jednej z sióstr, że nie ma na to czasu. Nie wiadomo czy były to stałe praktyki, czy jednorazowy przypadek. Wandy Brainbridge, pielęgniarka która pracowała w hospicjum w Playmouth także krytykowała sposoby łagodzenia bólu i niski poziom higieny. Ale była pod dużym wrażeniem szczęścia i miłości, pomimo bólu umierania. Duchowość zdawała się mieć dotatkowy wymiar, który przezwyciężał fizyczne deficyty.[/quote]

Mimo tego, że obydwa przekazy potwierdzają problem w tym temacie to w zupełnie inny jest go przedstawiają. Przedewszystkim z powyższego tekstu nie wiadomo czy to, że środki bólowe nie były podawane wynika z tego, że nie było ich na miejscu czy z tego, że taki był światopogląd matki Teresy, że nie należy ich podawać. Pytanie jak faktycznie wyglądała też sytuacja odnośnie reakcji pacjentów na ból. Faktycznie jest tak, że człowiek z odpowiednim nastawieniem jest w stanie znieść dużo więcej niż ktoś powiedzmy kto jest w stanie jakiegoś załamania. Uważam, że wiara w Boga ma tutaj istotne znaczenie. Niemniej jeżeli dotyka kogoś taki ból fizyczny jaki powoduje rak to człowiek poprostu wije się w bólu i żadne nastawienie nie jest w stanie tego zmienić. Poprostu trzeba podawać silne środki przeciwbólowe. Osobiście ja nie wierzę w to, że zawsze było tak, że wszyscy byli szczęśliwi mimo braku podawania lub podawania w niedostateczej ilości środków przeciwbólowych. Napiszcie proszę co o tej kwestii myślicie.

Proponowałbym też powrót do tematu reinkarnacji. Poprostu chciałbym się dowiedzieć czy widzicie sens w mojej argumentacji i czy jesteście w stanie zaakceptować i zrozumieć ludzi którzy dopuszczają taką możliwość jak reinkarnacja.

Pt wrz 29, 2017 7:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Nie bardzo widzę sens Twojej argumentacji, zbyt wiele danych jest przeciw. Jestem w stanie zrozumieć ludzi którym wydaje się że reinkarnacja jest 'miłosiernym' pomysłem - bo ludzką rzeczą jest błądzić. Z chrześcijańskiego punktu widzenia jest to doktryna zwodnicza po prostu.

Pt wrz 29, 2017 8:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Są argumenty przeciw i są argumenty za. Ja przytaczałem te które są za. Uważam, że ten sposób interpretacji bibli jest spójny i biorąc pod uwagę także to co mówią osoby które przeżyły NDE - sensowny. Moje pytanie jest następujące. Czy widzicie sens i spójność takiej interpretacji, a jeżeli go nie widzicie to konkretnie z jakich powodów.

So wrz 30, 2017 9:31 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6