Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 19, 2017 5:56 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Uczeni w Piśmie. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Uczeni w piśmie.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Barney; Twoja metoda - nic nie powiedzieć, tylko poddać w wątpliwość i umieścić swoją reklamę.
Tak trudno wygooglować kim byli faryzeusze i czym różnili się od Uczonych w Piśmie?

Podałeś pod rząd kilka bzdur, które Ci z forumowiczami wyjaśniliśmy - wykonując Twoją robotę (bo to Ty masz obowiązek dbać o to by nie pisać andronów).
Teraz walnąłeś kolejną i masz pretensję, że tylko zwróciłem uwagę że to bzdura - przecież - w Twoim mniemaniu - powinienem kolejny raz opisać dokładnie temat, o którym napisałeś w swojej ignorancji bzdurę.
:roll:

So sie 19, 2017 9:51 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Barney; ja już od dawna mówię, że w pewnych kwestiach jestem ignorantem. Jak wiesz lepiej to wykaż się swoją wiedzą. Samo ośmieszanie nic nie wnosi. No, chyba że zależy Ci tylko na wykazaniu swojej wyższości. Na razie, to reagujecie tak jak Żydzi. Świetnie znacie pisma ale uwierzyć jest Wam trudno. Żądacie dowodów. Poganie nie znali pism i może dlatego uwierzyli, bo nie czekali na dowody.

So sie 19, 2017 1:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krzysiu, nie chrzań, tylko zadbaj o jakość swoich wypowiedzi.

So sie 19, 2017 1:26 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No do dobra, sięgnęłam do Nowego Leksykonu Biblijnego po określenia, które Krzyś sobie dowolnie interpretuje, ale poczytać mu ciężko. Trollowanie milsze sercu, bo gwiazdorzenie bardziej rzuca się w oczy.

Uczony w Piśmie to żydowski nauczyciel Prawa (-> Rabbi*) po długotrwałym przygotowaniu i ordynacji ('wyświęceniu') mężczyzna stawał się oficjalnie uznanym uczonym w Piśmie i jako taki mógł rozstrzygać kwestie związane z religią i Prawem, współuczestnicząc w procesach karnych jako sędzia, w procesach cywilnych mógł wydawać wyroki. Wykonując ten urząd nauczania, można było także otworzyć szkołę. Większość uczonych w Piśmie należała do faryzeuszów; przed zniszczeniem Jerozolimy byli także saducejscy uczeni w Piśmie. Około końca II w. po Chrystusie nauczanie Uczonych w Piśmie, które dotąd przekazywane było ustnie, zostało spisane (Miszna).

W NT ewangeliści wykazują - od czasu zredagowania Ewangelii było to całkiem zrozumiale - na wrogie nastawienie uczonych w Piśmie względem Jezusa (por. Mk14, 1.43.53); niemniej opowiadają także o nielicznych uczonych, którzy pozytywnie odnosili się do orędzia Jezusa (Mk12, 28-34; Mt13, 52)
*Rabbi (hebr. mój pan/mistrz). Pierwotnie zwrot grzecznościowy odnoszący się do każdej wyżej postawionej osoby, od ok.70 r. po Chrystusie tytuł nadawany żydowskim uczonym w Piśmie, aram. wersja brzmi Rabbuni (Mk10, 51). Kiedy zwracano się do Jezusa Rabbi (Mk9, 5; 11, 21; 14,45) tytuł rozumiany był w tym pierwotnym, szerszym znaczeniu.
Powstała po 70r. po Chrystusie ewangelia Mateusza polemizuje ze zwrotem Rabbi, który zaczynał stawać się tytułem: tylko zdrajca nazywa tak Jezusa (Mt 26, 49); uczniowie nie powinni pozwolić nazywać siebie Rabbi (Mt 23, 8 ). Pierwotnie użyty wobec Jezusa zwrot wyrażający uznanie i rewerencję został w wielu miejscach w Ewangeliach zastąpiony przez inne tytuły, także takie jak Pan, Nauczyciel albo Mistrz.

So sie 19, 2017 3:18 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Uczeni w Piśmie.
Dzięki Merss za wykład. Jestem Ci wdzięczny, że w dalszym ciągu traktujesz mnie poważnie. Jak zauważyłaś, z wiedzą ogólną jest u mnie średnio. Tylko, że ja zupełnie inaczej myślę jak Wy. Ja myślę obrazami i skojarzeniami. Dla mnie ten uczony w piśmie, to jest człowiek elity zadufany w swojej wiedzy. Jak czytałem pismo, to właśnie takie miałem skojarzenie. Wygląda na to, że to moje myślenie jest dla Was zupełnie nieprzyswajalne. Tylko, że pismo święte jest napisane właśnie takim językiem. Nie da się tego rozumieć wprost na taką prostą ludzką logikę.

So sie 19, 2017 9:19 pm
Gaduła
Gaduła

Nic nowego. Jestem ignorant to mogę napisać każdą bzdurę, a jak Wam nie pasuje to mi napiszcie jaka jest prawda, bo samemu to mi się nie chce dowiadywać. W sumie jak napiszecie to ja i tak uznam, że ja wiem lepiej, więc w sumie Wasze tłumaczenia mało mnie obchodzą.

So sie 19, 2017 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dzięki Merss za wykład. Jestem Ci wdzięczny, że w dalszym ciągu traktujesz mnie poważnie. Jak zauważyłaś, z wiedzą ogólną jest u mnie średnio.
To się doucz, a zanim to zrobisz, nie bierz się za nauczanie.

So sie 19, 2017 9:41 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jak się douczy to nie będzie juz prorokiem. A to tak fajnie być prorokiem. Ludzi zachwyca i emocje wzbudza. I może się pochwalić swoim nieuctwem. Bo nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie proroka. Wprawdzie fałszywego i będzie odpowiadał za tych maluczkich których na zła drogę sprowadzi ale na razie o tym nie myśli.
Mam dziwne wrażenie ze nasz Krzysio juz u nas był i ze juz go temperowalismy. A potem zniknął a teraz znowu się pojawił.

N sie 20, 2017 1:31 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tylko, że ja zupełnie inaczej myślę jak Wy. Ja myślę obrazami i skojarzeniami.

Dawno Ci napisalam jak myślisz i od razu wskazałam, że nie spotkasz się z rozumem, więc nie ma możliwości przekonania, jeśli wyobraźni przypisujesz cechy myślenia rozumnego. Bogata wyobraźnia powoduje kreatywność człowieka (w sztuce jest nieoceniona). Jest ogromnym talentem, który niestety niszczy wychowanie w myśleniu logicznym i wbijanie człowieka w pewien schematyzm przyczynowo - skutkowy. Ten talent jednak nie może być wykorzystany tam, gdzie interpretacja odbywa się o rzetelną wiedzę, uznaną metodologię a nauki muszą posiadać wewnętrzną spójność. Tylko w tych granicach mozna korzystać z wyobraźni. Pełni rolę służebną a nie przejmuje kontrolę nad rozumem.
Cytuj:
Dla mnie ten uczony w piśmie, to jest człowiek elity zadufany w swojej wiedzy.

W psychologii nazywamy to odrzucaniem własnego cienia, w duchowości pychą. Istnieje więc powód dla którego oni Cię drażnią.
Cytuj:
Jak czytałem pismo, to właśnie takie miałem skojarzenie. Wygląda na to, że to moje myślenie jest dla Was zupełnie nieprzyswajalne

Tak. Rozum widzi, że pracujesz na wyobraźni, której przypisujesz rozumność. Wyobraźnia tego nie widzi.
Cytuj:
Tylko, że pismo święte jest napisane właśnie takim językiem.

Nie tak. Masz wyżej. Biblia to nie jest zwykła książka. Do jej rozumienia potrzeba znajomości wielu dziedzin nauki...i głębokiej wiary. Głęboka wiara jest bowiem najbliższa temu co Bóg chciał człowiekowi powiedzieć, nazywamy to mądrością, która nie jest ani wiedzą ani inteligencją. Te teksty sa zupełnie nieczytelne dla osoby małej wiary. Ateistów wówczas nie było, więc to nie dla nich.
Cytuj:
Nie da się tego rozumieć wprost na taką prostą ludzką logikę.

Od pokoleń teolodzy odkrywają w Biblii coś nowego. Mogą prezentowac swe poglądy, ale nie mogą legitymizować się stanowiskiem UNK.

Złe założenia uczonych w Pismie spowodowały to, że nie rozpoznali Jezusa. Zabili go wierzący, porządni obywatele...nie rozumieli co czynią. Iluzja stała się takim zaciemnieniem, że Pismo stało się nieczytelne. Iluzją jest też przypisywanie wyobraźni cech rozumu.

N sie 20, 2017 9:13 am
Gaduła
Gaduła

Człowiek zadufany w swojej wiedzy nigdy nie uwierzy. Człowiek opierający się na swojej wiedzy, zbliżając się do Boga, ma coraz więcej pytań. Żydzi też ciągle żądali dowodów. Wiara nie ma nic wspólnego z pewnością. Wiara to jest pewne ryzyko. Im bardziej poznajesz Boga, tym bardziej jesteś skłonna ponosić to ryzyko. To jest kwestia obrazu Boga jaki się ma w swoim sercu. Ten piękny, zachwycający obraz, który napędza moją wiarę, maluje sam Bóg. Im bardziej się zbliżam, tym bardziej się zachwycam. Ja nie mam pytań. Ja po prostu się zachwycam. Ja chcę być jeszcze bliżej. Cena, którą mam zapłacić jest bez znaczenia. Wszystko oddam żeby być bliżej.

N sie 20, 2017 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Człowiek zadufany w swojej wiedzy nigdy nie uwierzy.
Jeszcze mniejsze szanse ma człowiek niedouczony człowiek, zadufany w swoich koncepcjach.
Cytuj:
Człowiek opierający się na swojej wiedzy, zbliżając się do Boga, ma coraz więcej pytań. Żydzi też ciągle żądali dowodów.
Jak zwykle ślizgasz się po znaczeniach - poznawanie Boga (wiedza) i "żądanie dowodów" to dwie różne rzeczy.
Nadto koncepcja aby być niedouczonym, bo to o rzekomo "przybliża do Boga" jest groteskowa. Idąc za nią, nie powinieneś uczyć się czytać (a jak już umiesz - nie powinieneś czytac Biblii) bo to narazi Cię na kontakt z wiedzą :mrgreen:

Cytuj:
Im bardziej się zbliżam, tym bardziej się zachwycam.
Nie zbliżasz się do Boga - nawet w ciągu tego czasu, w jakim udzielasz się na forum widzę, jak daleko w tym czasie się od Niego oddaliłeś. Jedyne, czym się zachwycasz, to własne wymysły, które masz za natchnienia prorockie.

A wiesz, skąd to wiem? Bo występujesz przeciw autorytetowi Kościoła Powszechnego.

N sie 20, 2017 10:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Krzysiek
To prawda co piszesz, w sensie ogólnym. Tylko że tym niebezpieczeństwem ryzyka wiary jak piszesz jest to że. Człowiek wpadnie w pułapkę wiary i niczego więcej. Czyli nie sprawdza swego tematu wiary, a tylko wierzy i to wszystko. Nie o taki tu rodzaj wiary chodzi. A o taki że wierzysz w Boga i domagasz się prezentacji Jego dzieła, nawet nalegasz i wykłócasz się z Nim. By realizował twój w niego przedmiot wiary. Nie chodzi tu o cuda. Chodzi o to by dał tobie się przekonać, że za twym przedmiotem wiary stoi On, a nie jakiś przebieraniec. Wiara bez uczynków jest pusta. Jeśli wierzysz że za jakimś działaniem stoi Bóg, to sprawdzasz sam czy to dzieło możesz zrealizować. Dzieło Boże jest w opiece Boga, z nim go zrealizujesz. Nie ma co wierzyć w dzieła dla innych przeznaczone, nie sprawdzając ich i mówić Bóg dla was te dzieła czyni. Nie twoja w tym rola. Czy Bóg ma tylko ciebie do dyspozycji? Czy nie ma dla innych sposobu do nich dotarcia? Czy takim myśleniem nie próbujesz odjąć Bogu wszechmoc? No bo Boga nie słuchają, ale jak ty to wypowiesz to już jest szansa że posłuchają, wystarczy się tylko zaprzeć i powtarzać. Nie - tak dzieł Boga nie odkryjesz, ani nikt kto za tobą pójdzie. Mówić można bo to komunikacja ludzi. Lecz samo mówienie niczego nie powoduje. Gdy za mową idą czyny, to jest coś co powoduje dzieło Boga. Zachęcać słowem do czynu to jedno, ale dwa to samemu ten czyn realizować. Realizując czyn sam sprawdzasz jego użyteczność. Widzą tą użyteczność inni sami zapytają jak to robisz. A wtedy twa wypowiedź trafi na podatny grunt, sprawdziła się wcześniej i sprawdza się nadal. Bez dobrego przykładu z twojej strony nie ma użyteczności informacji, jest ona pustym gadaniem. Przykład z realu a nie z wirtualnej strony, bo to ogromna różnica. Wirtualnie można sobie gadać o dowolnym temacie i na tym koniec. A mało to każdy z nas ma wirtualu w swych myślach, a jeszcze mamy przyjmować wirtual - Krzysia? Życia na wirtual nie starcza, potrzebne są działania i ich owoce. Nie zastąpi ich żaden wirtual, choć wielu zwodzi próbując takiej metody. Jeśli chcesz dobra nie naśladuj ich metody.

N sie 20, 2017 11:17 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Witoldm; zupełnie nie razumiesz jak funkcjonuje prorok. Ja nie mogę mieć własnych pomysłów. Własnych planów. Moją pewnością, że jestem na dobrej drodze jest codzienna Komunia i cotygodniowa spowiedź. Mnie Bóg już przekonał, że jest ze mną. Przez ten rok tyle się wydarzyło, że nie mam wątpliwości. Moje myślenie przez ten rok bardzo się zmieniło. Podczas pierwszych rekolekcji jak już zostałem prorokiem, było czytanie o powołaniu Gedeona. Ze dwa lata temu ksiądz podczas spowiedzi przypomniał mi Gedeona. Myślałem, że Bóg da mi trzystu ludzi, którzy podniosą krzyk tak jak gedeonici. Oni podnieśli krzyk w nocy a wrogowie zaczęli walczyć między sobą. Dzisiaj myślę, że Bóg nikogo do pomocy mi nie da. Wystarczy, że ja podniosę krzyk, a szatan sam zacznie walczyć ze sobą. Ja wiem, że jest w to trudno uwierzyć. Ja wiem, że jestem szalony. Trzeba być szalonym żeby uwierzyć Bogu. Przecież Bóg nie przedstawił żadnych dowodów.

N sie 20, 2017 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Witoldm; zupełnie nie razumiesz jak funkcjonuje prorok. Ja nie mogę mieć własnych pomysłów. Własnych planów.
To ty nie jesteś Boży prorok, bo Bóg nie zabrania działającym zgodnie z Jego wolą wybrańcom/prorokom mieć własnych pomysłów czy planów...patrz np taki Mojzesz

N sie 20, 2017 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Moją pewnością, że jestem na dobrej drodze jest codzienna Komunia i cotygodniowa spowiedź
A mówisz na tej spowiedzi, proroku fałszywy, że sprzeciwiasz się wprost nauczaniu Kościoła?

N sie 20, 2017 3:24 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona