Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 18, 2018 1:47 pmUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Służba wojskowa 

Czy powinna powrócić do Polski obowiązkowa służba wojskowa składająca się z powszechnego poboru?
TAK 18%  18%  [ 2 ]
NIE 82%  82%  [ 9 ]
Liczba głosów : 11

 Służba wojskowa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 13503
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Aby spełnić Twoje marzenia o totalitarnej Polsce rodem z PRL?

_________________
"W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."


Śr sie 23, 2017 4:05 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 3568
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Żeby nauczyć się obsługi kałacha, wystarczy parę dni, po co 3 lata (tak swoją drogą to w PRLu służba wojskowa trwała 2 lata, marynarze mieli 3 lata)..
Obecnie w wojsku najmniej istotne jest mięso armatnie. Liczy się przede wszystkim technika, technologia i ludzie którzy mają chęć i ambicje bycia wojskowymi.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 23, 2017 4:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 6887
Lokalizacja: dolnośląskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Za komuny nie chodziło wcale o nauczenie obrony i obsługi kałacha. Chodziło o wychowanie na "dobrych obywateli" zależnych od ZSRR. Te obowiązkowe zajęcia z oficerem politycznym. Dzisiaj mamy efekty tych działań, że elektorat wiadomy nie potrafi samodzielnie myśleć. Widać szczególnie na manifestacjach KODu. Obecnie tę rolę spełnia GW i TVN.

_________________
"Przestraszony liberał jest krwiożerczym zwierzęciem." Nicolas Gomez Davila


Śr sie 23, 2017 4:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 13, 2013 12:49 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aby spełnić Twoje marzenia o totalitarnej Polsce rodem z PRL?Obywatel polski nie powinien otrzymać paszportu RP dopuki doputy nie spełni zadość powszechnemu obowiązkowi obrony ojczyzny. Ten zakaz nie dotyczyłby kobiet które miałyby mieć prawo do paszportu i wyjazdu z kraju. Jeżeli wojskowa komisja lekarska uzna poborowego za niezdolnego do odbycia zasadniczej służby wojskowej to takiej osobie można byłoby wydawać paszport. Całej reszcie mężczyzn z dolnych do odbycia służby wojskowej nie powinien zostać wydany paszport , aż do momentu kiedy spełnią zadość obowiązkowy powszechnej służby wojskowej. Służba wojskowa powinna być z poboru i obowiązkowa i trwać 3 lata. Nie powinno wypłacać się żołdu, ani wydawać przepustek z wyjątkiem pogrzebów, ślubów, chrztów, bierzmowań.W wojsku rekrutom powinno się badać jądra czy są dwa , a także stulejkę czyli czy napletek prawidłowo schodzi z żołędzia. Na znak nastygmatyzowania i inicjacji żołnierzy z poboru powinno sie golić krocze i obrzezywać napletki, jako znak przynależności do Polskich Sił Zbrojnych.

_________________
W avatarze ja z moją dziewczyną


Śr sie 30, 2017 2:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 3568
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Ghost in the Shell
U Ciebie w domu wszyscy zdrowi? I dlatego chcesz zmienić obywatelstwo?

Widzę, że jednak masz jakieś problemy zdrowotne. Może urolog i/lub seksuolog by coś poradził? Nie myślałeś o tym? - Coś Cię za bardzo kręcą te okołoseksualne tematy.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr sie 30, 2017 2:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 84
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Ghost in the Shell napisał(a):
Jaki jest stosunek Katolików do zasadniczej służby wojskowej i odmowy odbycia zasadniczej służby wojskowej. Czy w Polsce powinno się przywrócić powszechny, obowiązkowy pobór do wojska i trzyletniej służby wojskowej. Czy Waszym zdaniem badanie genitaliów w tym jąder, stulejki i prostaty i konieczność rozebrania się do naga na wojskowej komisji lekarskiej nie narusza praw i wolności człowieka i obywatela i należałoby z tym skończyć czy nie?


Mój stosunek do służby wojskowej jest taki, że gdybym ją podjął, to byłoby to równoznaczne z zaparciem się wiary. Napisałem wcześniej, że moją wiarę ukształtowało Pismo Święte i pisma ojców Kościoła z pierwszych trzech wieków.

Augustyn żył w IV/V wieku po Chrystusie. Był to już okres zbratania się Cesarstwa z Krk. Takie zbratanie się wymagało jednak kompromisu. Cesarstwo potrzebuje przecież żołnierzy do obrony swych granic. Gdyby wszyscy obywatele byli chrześcijanami, Cesarstwo stałoby się bezbronne. Gdyby więc chrześcijanie twardo obstawali przy wierze w Pismo i Tradycję Kościoła, do zbratania się z Cesarstwem by nie doszło. Stało się jednak inaczej - z powodu tych, którzy naukę Pisma i Tradycję zignorowali, ustanawiając nową, ludzką tradycję. Jednym z takich ludzi był Augustyn. Głosił on: "Niech więc unieszkodliwienie wroga na polu walki będzie spowodowane tylko koniecznością, a nie pragnieniem." Augustyn uzasadniał swoje stanowisko powołując się m.in. na walki Dawida, na pouczenie żołnierzy przez Jana Chrzciciela, na setnika-żołnierza. Augustyn zignorował fakt, że Jezus przez swą śmierć i zmartwychwstanie rozpoczął erę Nowego Przymierza, Nowego Prawa (miłuj nieprzyjaciół). Dawid, Jan Chrzciciel, setnik - wszystko to działo się pod Starym Przymierzem, pod innym prawem, w którym zemsta na nieprzyjaciołach była nie tylko dopuszczona, ale i nakazana. Chrześcijanom natomiast zemsty zakazano:

Rzymian 12:19-21, UBG
(19) Najmilsi, nie mścijcie się sami, ale pozostawcie miejsce gniewowi. Jest bowiem napisane: Zemsta do mnie należy, ja odpłacę – mówi Pan.
(20) Jeśli więc twój nieprzyjaciel jest głodny, nakarm go, jeśli jest spragniony, napój go. Tak bowiem robiąc, rozżarzone węgle zgarniesz na jego głowę.
(21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.


Apostoł Paweł napisał:

"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" (Gal. 1:8-9)

Paweł użył tu greckiego słowa "anathema". W ten sposób zabezpieczył Ewangelię - tę, którą dziś czytamy - przed jakimikolwiek zmianami.

Zła wola zwykle omija oczywistość przekazu i przekręca go tak, żeby stał się strawny. Zła wola potrafi wymigać się nawet od tak jasnego przekazu, jak ten:

"Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski." (Mt 5:38-48)

Oczywiście może się komuś wydać trudne i dziwne, że Jezus wymaga takich rzeczy. Ale jedno jest pewne: są to jasno wyrażone przykazania. I człowiek dobrej woli powie: - Nie wiem, dlaczego wymagasz niektórych rzeczy, ale jesteś Synem Bożym i ufam Tobie. Zrobię, co mogę, by żyć według Twojej woli.

Cofnijmy się teraz o dwa wieki od Augustyna i jego wywodów na temat służby wojskowej. Czyli od tradycji, którą błędnie uznawał za apostolską.

Istnieje dokument, należący do gatunku wczesnochrześcijańskich kanonów kościelnych, zatytułowany "Tradycja Apostolska". Jest to dzieło "powstałe około 215 r. (zachował się przekład łaciński, koptyjski, arabski i etiopski oraz fragmenty greckiego oryginału); jest głównym źródłem wiedzy o liturgii rzymskiej z przełomu II i III w." (Drączkowski - Patrologia)

Za wstępu do polskiego tłumaczenia "Tradycji Apostolskiej", autorstwa Henryka Paprockiego:

"Tytuł nie świadczy, że Hipolit otrzymał tradycję od apostołów. Wskazuje jedynie, że chciał zachować to wszystko, co było w jego czasach uważane w Rzymie za tradycję apostolską. Hipolit był twardym stróżem tradycji, o czym może świadczyć zakończenie jego dzieła. Tradycja Apostolska jest zasadniczo opisem zwyczajów i liturgii rzymskiej, jakie znał Hipolit. Data napisania Tradycji Apostolskiej pozostaje nieznana. J. M. Jungmann uważa, że Tradycja Apostolska została napisana około roku 217, Dix, Altaner i Quasten, że w roku 215. Można więc przyjąć, że Tradycja Apostolska została napisana około roku 215 w Rzymie."

I poniżej fragment "Tradycji Apostolskiej". Proszę skonfrontować tradycję z roku 215 z tradycją z V wieku w ujęciu Augustyna - w aspekcie służby wojskowej. Która z nich jest bliższa apostolskiej?

"TRADYCJA APOSTOLSKA" (ok. 215 r.):

"Należy interesować się pracą i zajęciami tych, których przyprowadza się do nauczania, aby oświecić ich, czym winni się zajmować. Jeżeli ktoś jest gospodarzem domu publicznego lub trzyma jawnogrzesznicę, niech to porzuci, gdyż inaczej zostanie wyłączony. Jeżeli ktoś jest rzeźbiarzem lub malarzem, niech zostanie pouczony, żeby nie czynił bożków; niech to porzuci, lub będzie wyłączony. Jeśli ktoś jest aktorem lub daje przedstawienia w teatrze, niech to porzuci, lub będzie wyłączony. Kto uczy dzieci, to dobrze jak to porzuci; jeżeli jednak nie zna rzemiosła, to niech mu będzie wolno dalej to czynić.
Podobnie i jeździec, który współzawodniczy i bierze udział w publicznych zawodach, niech to porzuci, lub będzie wyłączony. Gladiator lub nauczyciel walki gladiatorów, łowca zwierząt uczestniczący w polowaniach lub społeczny sługa, uczestniczący w walkach gladiatorów, niech to porzuci, lub będzie wyłączony. Kto jest pogańskim kapłanem lub strażnikiem bożków, niech to porzuci, lub będzie wyłączony.
Żołnierz będący pod władzą, niech nie zabija człowieka. Jeżeli mu nakazują, niech nie wypełnia tego i nie przynosi klątwy. Jeżeli zaś tego nie pragnie, niech będzie wyłączony. Kto jest dowódcą wojskowym lub przełożonym miasta, kto nosi odzież purpurową, niech to porzuci, lub będzie wyłączony. Katechumen lub chrześcijanin, który pragnie zostać żołnierzem, niech będą wyłączeni, gdyż zlekceważyli Boga."


W tym samym czasie - na przełomie II i III w. - żył Tertulian. Napisał:

"Oczywiście inna jest sytuacja tych, którzy byli już związani służbą wojskową, gdy przystąpili do wiary (...). Jednak po przyjęciu i przypieczętowaniu chrztem wiary, albo należy natychmiast zrezygnować ze służby wojskowej, jak to uczyniło wielu, albo na wszystkie sposoby zabiegać, by nie popełnić przeciw Bogu czegoś, co nie jest dozwolone także poza służbą wojskową"
("O wieńcu" XI).

A więc zdaniem Tertuliana ci, którzy nawrócili się będąc w wojsku, jeśli już zdecydują się (z powodu grożących konsekwencji) dosłużyć do końca kontraktu, nie mogą walczyć i zabijać ludzi. W innym piśmie stwierdził, że wprawdzie w ST ludzie Boży wojowali, ale Piotrowi Pan miecz odebrał:

"Ale teraz stawia się pytanie o to, czy wierzący może wstąpić do służby wojskowej i czy służba wojskowa dopuszcza przyjęcie wiary, także przez noszących obuwie żołnierskie lub żołnierzy niższych stopniem, którzy nie muszą ofiar składać lub uczestniczyć w egzekucji wyroków śmierci. Nie ma zgody pomiędzy przysięgą Bożą i przysięgą ludzką, sztandarem Chrystusa i sztandarem diabła, obozem światła i obozem ciemności; nie może jedna dusza być dłużna dwom panom, Bogu i Cezarowi. A Mojżesz niósł laskę, sprzączkę zaś Aaron; rzemieniem opasywał się Jan, a Jozue, syn Nuna, prowadził oddział; wojował i lud. Jak zaś będzie wojować, co więcej, jak będzie walczyć także w czasie pokoju bez miecza, który Pan odebrał? Albowiem, chociaż żołnierze przyszli do Jana i otrzymali od niego wytyczne odnośnie do postawy, jaką powinni przyjąć [Łk 3:14], jeżeli też setnik uwierzył [Łk 7:1-10], później Pan całkowicie uwolnił Piotra z więzów, którymi był przypasany do żołnierza [Dz 12:5-17]. U nas nie jest dozwolony żaden strój, jeśli byłby przypisany do niedozwolonej czynności" ("O bałwochwalstwie" XIX:1-3).

http://refleksje-ucznia-jezusa.bloog.pl/id,329693274,title,Augustyn-kontra-Tradycja-apostolska,index.html


Śr sie 30, 2017 8:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 11941
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Sorry, ale cytaty z Pisma które przytoczyłeś są... nie na temat.
Już ciekawsza jest patrystyka, jednak pominąłeś istotne okoliczności - mianowicie to, dlaczego zabraniano służby wojskowej oraz to, że podejście do służby wojskowej było w pierwszych wiekach niejednolite.

Biblia nie podaje tu żadnych jednoznacznych norm ani zakazów czy nakazów; można jedynie wskazać iż Jezus jako wzór wiary wskazuje żołnierza (Mt 8,8–10), zaś Jan Chrzciciel na pytanie żołnierzy „A my, co mamy czynić?” odpowiada jedynie „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie.” (Łk 3,14), nie wspominając o rezygnacji ze slużby.

Należy podkreślić że spora grupa męczenników z okresu prześladowań była własnie żołnierzami – co samo w sobie pokazuje na obecnośc żołnierzy wśród chrześcijan.Jednym z powodów był na pewno koszarowy tryb życia, nie sprzyjający cnotom chrześcijańskim, lecz wiele wskazuje na to że główną przeszkodą był fakt, iż kult publiczny bóstw pogańskich należał do ceremoniału wojskowego w legionach. Z podobnych powodów wyłączano zresztą szereg innych zawodów (jak np. aktor, rzeźbiarz, malarz a nawet… nauczyciel(!).

Hipolit Rzymski (w pierwszej połowie III wieku) podawał listę zabronionych zawodów: „Woźnica cyrkowy, zawodnik publiczny, gladiator, łapacz zwierząt w cyrku, posługacz publiczny przy walkach gladiatorów, żołnierz, dostojnik posiadający »prawo miecza«, wysoki urzędnik miejski, guślarz, astrolog, wróżbita, wykładacz snów, kuglarz, wytwórca amuletów".

Pamiętajmy że żołnierz w pierwszych dwu stuleciach to był ktoś wrogiego chrześcijaństwu imperium.
Jak tylko przestaliśmy być prześladowani przez państwo, stosunek do służby wojskowej się zmienił: już w 314 roku biskupi wydali edykt przeciw dezercji.

Do zakończenia prześladowań właśnie odwołują się biskupi w preambule, podkreślając że wydają prawo o dezerterach „skoro państwo nie jest już prześladowcą”.
Być może punktem wyjścia było też przekonanie, iż chrześcijanin powinien być dobrym obywatelem i podporządkować się prawowitej i sprawiedliwej władzy:
„Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. Oddajcie każdemu to, co mu się należy: komu podatek – podatek, komu cło – cło, komu uległość – uległość, komu cześć – cześć.”(Rz 13,1–7)

Być może warto dodać, iż w czasach o jakich mówimy bycie dezerterem oznaczało bycie człowiekiem wyjętym spod prawa – stąd dezerterzy najczęściej zajmowali się rozbojem.

Nauczanie w tej sprawie uporządkował dopiero św. Augustyn. Wskazywał on na to jak wielkim nieszczęściem jest wojna, postulował w jej miejsce rokowania, jednak nie miał wątpliwości ze są sytuacje kiedy prowadzenie wojny dla niedopuszczenia do krzywdy lub jej naprawienia jest konieczne. O słuszności takiego rozumowania narody mogły się przekonać we wrześniu 1939 roku – gdyby Francja i Anglia zaatakowały Niemcy, być może II wojna światowa w ogóle nie doszłaby do skutku (a w każdym razie pochłonęłaby o wiele mniej ofiar).

„Żołnierze chrześcijańscy – mówi św. Augustyn – służyli niewiernemu cesarzowi, a kiedy szło o sprawę Chrystusa, znali tylko Tego, który jest w niebie. Umieli rozróżniać Pana wiecznego od Pana doczesnego, a jednak byli posłuszni Panu doczesnemu dla Pana wiecznego"(Św.Augustyn, Commentaria in Psalmos)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 30, 2017 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 13, 2013 12:49 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
1. Nikt nie mam prawa kazać rozbierać ci się zupełnie do naga.
2. Nikt nie ma prawa kazać ci się rozkroczyć , a następnie wypiąć tyłek.
3. Nikt nie ma prawa dotykać kciukami i palcami wskazującymi obu dłoni męskich jąder.
4. Nikt nie ma prawa ściągać ci z żołędzia napletka.

To jest łamanie praw człowieka i obywatela. Narusza nietykalność cielesność, poczucie własnej godności, dobra osobiste i moralne.

_________________
W avatarze ja z moją dziewczyną


Pt wrz 01, 2017 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 13503
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Lekarz wykonując badania ma takie prawo.

_________________
"W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki."


Pt wrz 01, 2017 10:20 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 6887
Lokalizacja: dolnośląskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Ghost in the Shell napisał(a):
1. Nikt nie mam prawa kazać rozbierać ci się zupełnie do naga.
2. Nikt nie ma prawa kazać ci się rozkroczyć , a następnie wypiąć tyłek.
3. Nikt nie ma prawa dotykać kciukami i palcami wskazującymi obu dłoni męskich jąder.
4. Nikt nie ma prawa ściągać ci z żołędzia napletka.

To jest łamanie praw człowieka i obywatela. Narusza nietykalność cielesność, poczucie własnej godności, dobra osobiste i moralne.

Ojej to straszne. Najlepiej zgłoś to do Trybunału Sprawiedliwości. A może zainteresuj tym Amnesty Intenational lub podobnie bzdurna organizacje. Może bedą się przykuwać do komisji wojskowej.
Pacyfistów mamy dość. Potrzebujemy mężczyzn do obrony naszych granic. Do obrony naszych żon, matek, dzieci i starców. Przed różnymi zagrożeniami jak na przykład terroryzm islamski, czy zakusy Wielkiego Brata ze wschodu.

_________________
"Przestraszony liberał jest krwiożerczym zwierzęciem." Nicolas Gomez Davila


Pt wrz 01, 2017 10:25 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 11367
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Należy znać dokładnie stan zdrowia poborowego (wykaz chorób i ułomności) co zawarto w Ustawie o orzekaniu o przydatności do służb mundurowych, pozwala to na ustalenie kategorii. Chodzi też o to, by potem nie płacić odszkodowań za utratę zdrowia podczas służby. Komisje lekarskie wiedzą co maja sprawdzać, by ustalić stan zdrowia.


Pt wrz 01, 2017 10:27 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Ghost in the Shell napisał(a):
1. Nikt nie mam prawa kazać rozbierać ci się zupełnie do naga.
2. Nikt nie ma prawa kazać ci się rozkroczyć , a następnie wypiąć tyłek.
3. Nikt nie ma prawa dotykać kciukami i palcami wskazującymi obu dłoni męskich jąder.
4. Nikt nie ma prawa ściągać ci z żołędzia napletka.

To jest łamanie praw człowieka i obywatela. Narusza nietykalność cielesność, poczucie własnej godności, dobra osobiste i moralne.


To dlaczego nie protestowales jak cie badali?

A tak przy okazji, to gdy idziesz do lekarza to bada cie przez kufajke?
A moze gdy sam idziesz do lekarza to sam sie rozbierasz bo tak chcesz? to by bylo jak swintuszenie. :-(


:-) :-)


Pt wrz 01, 2017 10:30 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 11367
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
Nie mamy służby ochotniczej, ale armię zawodową. Tam idzie się z wlasnej inicjatywny. Wstydliwi i lękliwi nie nadają się do takiej służby, wiedzący lepiej też nie.
Badania medyczne per rectum są podstawowymi w ustalaniu niektórych schorzeń. Rozumie to też pacjent, mimo że nie należą one do przyjemnych.


Pt wrz 01, 2017 10:33 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 13, 2013 12:49 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
sapper napisał(a):

To jest łamanie praw człowieka i obywatela. Narusza nietykalność cielesność, poczucie własnej godności, dobra osobiste i moralne.


To dlaczego nie protestowales jak cie badali?

A tak przy okazji, to gdy idziesz do lekarza to bada cie przez kufajke?
A moze gdy sam idziesz do lekarza to sam sie rozbierasz bo tak chcesz? to by bylo jak swintuszenie. :-(


:-) :-)[/quote]

Mnie nikt nie badał, ale czytałem w internecie, że wykonują takie badania.

_________________
W avatarze ja z moją dziewczyną


Cz wrz 21, 2017 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Służba wojskowa
nie wierz we wszystko co przeczytasz w internecie... :)

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt wrz 22, 2017 12:05 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL