Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 21, 2017 5:56 pm

Zamach w Barcelonie. Przyczyna; opinie. 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Zamach w Barcelonie. Przyczyna; opinie.
Mam pytanie do chrześcijan, katolików i wszystkich ludzi wyznających religię, która uznaje Biblię za Słowo Boże. Czy zgadzacie się z opinią ks. Zielińskiego na temat przyczyny zamachu w Barcelonie? Oczywiście jest to dla mnie nonsens i przyczyną jest wojujący islam i to jego należy zwalczać, ale jako były katolik z krwi i kości, a nie umiarkowany wierzący wybierający tylko to co mu się podoba zgodziłbym się (swego czasu) z jego opinią.

"– Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości – stwierdził ksiądz Zieliński. – Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę. To jest dodatkowe prowokowanie tych, którzy są radykalnymi muzułmanami – dodał redaktor naczelny "Idziemy" i dodał: – Ja nie twierdzę, że jak ktoś jest rozwiązły, to można go zabić."

Jeżeli należy wierzyć w Boga, który interweniuje, gdy są do niego zanoszone modlitwy i dzięki niemu dzieją się cuda i uzdrowienia, to również odpowiada on za inne sytuacje, które dzieją sie na świecie (a przynajmniej Bóg dopuszcza aby miały one miejsce - tak jak w Barcelonie. Bo czy cokolwiek dzieje się bez wiedzy lub woli bożej?). Dodam tylko, że w Biblii znaleźć można podobne przypadki, gdzie za nieposłuszeństwo względem Boga ludzie byli karani śmiercią przez współwyznawców, lub kara pochodziła od samego Boga, więc stwierdzenie: "Ja nie twierdzę, że jak ktoś jest rozwiązły, to można go zabić", jest w tym przypadku moim zdaniem zbyt łagodne.

(...)
"20 Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, 21 wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.
22 Jeśli się znajdzie człowieka śpiącego z kobietą zamężną, oboje umrą: mężczyzna śpiący z kobietą i ta kobieta. Usuniesz zło z Izraela.
23 Jeśli dziewica6 została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, 24 oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie, aż umrą: młodą kobietę za to, że nie krzyczała będąc w mieście, a tego mężczyznę za to, że zadał gwałt żonie bliźniego. Usuniesz zło spośród siebie. (Pwt 22, 20-24)

So sie 19, 2017 4:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamach w Barcelonie. Przyczyna; opinie.
Goretian napisał(a):
Czy zgadzacie się z opinią ks. Zielińskiego na temat przyczyny zamachu w Barcelonie? Oczywiście jest to dla mnie nonsens i przyczyną jest wojujący islam i to jego należy zwalczać, ale jako były katolik z krwi i kości, a nie umiarkowany wierzący wybierający tylko to co mu się podoba zgodziłbym się (swego czasu) z jego opinią.

"– Jednym z powodów ataków jest obrzydzenie niektórymi nurtami subkultury zachodniej, zwłaszcza rozwiązłości – stwierdził ksiądz Zieliński. – Jeżeli mielibyśmy szukać najbardziej rozwiązłego miasta w Hiszpanii, to ja bym wskazywał na Barcelonę. To jest dodatkowe prowokowanie tych, którzy są radykalnymi muzułmanami – dodał redaktor naczelny "Idziemy" i dodał: – Ja nie twierdzę, że jak ktoś jest rozwiązły, to można go zabić."

Jeżeli należy wierzyć w Boga, który interweniuje, gdy są do niego zanoszone modlitwy i dzięki niemu dzieją się cuda i uzdrowienia, to również odpowiada on za inne sytuacje, które dzieją sie na świecie (a przynajmniej Bóg dopuszcza aby miały one miejsce - tak jak w Barcelonie. Bo czy cokolwiek dzieje się bez wiedzy lub woli bożej?). Dodam tylko, że w Biblii znaleźć można podobne przypadki, gdzie za nieposłuszeństwo względem Boga ludzie byli karani śmiercią przez współwyznawców, lub kara pochodziła od samego Boga, więc stwierdzenie: "Ja nie twierdzę, że jak ktoś jest rozwiązły, to można go zabić", jest w tym przypadku moim zdaniem zbyt łagodne.

[.... Dalej Stary Testament ..]

Halo! Tu ziemia! Czemu wszelkiej maści ateiści zafiksowują się na ST krytykując chrześcijaństwo??? Nie wierzę w to że byłeś gorliwym katolikiem i Ci się coś odwidziało. Jako były gorliwy katolik powinieneś znać dobrze (także) Nowy Testament. Tak więc tylko w swoim mniemaniu byłeś..
Wracając do meritum. Owszem - jaśnie oświecone elyty EU bardziej skupiają się na sodomii jako prawu dla każdego, nad eutanazją i aborcją dla każdego, niż nad życiem swoich obywateli. Promują dewiacje wszelakie i ścigają tych którzy się temu sprzeciwiają tak, mając głęboko w dupie co się wokół dzieje. Mają także kretyńską ideologię multikulti - wierząc dziecinnie, że coś takiego istnieje. Ponieważ trzeba jakoś utrzymać te elyty i rozleniwione społeczeństwo, któremu się wmawia, że się należy (ale tylko tym ze "Starej" Europy), wpadli na kretyński sposób masowego zciągnięcia obcych kulturowo kandydatów na proli. W atmosferze jakby tu rzec - bardziej stabilnej moralnie, pewnie ci obcy jakoś dawali by radę. Ale skoro są co chwila bombardowani seksem, gejostwem i innym gównem (nie - nie będzie cenzury), a ich wychowywanie jest w opozycji do tego wszystkiego.. tak - to może być jednym z wielu czynników powodujących że im odbija. Inny jeszcze bardziej kuriozalny fakt jest taki, że owe skretyniałe elyty usiłują problem "zauroczyć", organizując po takim ataku marsze z kwiatkami i malując kredkami na bruku, bo przecież każdemu się należy zrozumienie problemu (jeden by chciał z innym mieć dziecko, drugi by chciał namówić chore dziecko, by się zgodziło na eutanazję, a muzułmanin chce się "rozerwać" w kinie). Jest w tym jakaś logika.. skoro wszystkim się wszystko należy (choćby nie wiem jak zdeprawowane) to i takiemu muzułmaninowi należy się bomba, kałach, maczeta, czy ciężarówka do rozjechania cywili.

So sie 19, 2017 4:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Mieszkałem przez 2 miesiące z praktykującym salafitą, który brał islam na serio i literalnie. Gdy wybadał że jestem praktykującym katolikem mieliśmy długie godziny rozmów, na różne tematy, zaprzyjaźnił się ze mną nawet do sklepów na zakupy mnie woził bo wtedy nie miałem samochodu. Znałem też innych muzułmanów z którymi rozmawiałem.

I jedno mogę powiedzieć po tej interakcji z nimi: najbardziej nienawidzą 2 rzeczy:
1)Zsekularyzowanych muzułamanów
2)Tego zepusucia zachodu, które im też przy okazji "udowadnia" że islam rację w swej surowości.
Jednak do chrześcijan, którzy wyznają jakieś wartości i starają się wg nich żyć, odnoszą się z spora przychylnością a nawet dozą sympatii. Oczywiście gdyby byli w wiekszosci to narzucali by swoją wolę.

So sie 19, 2017 5:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Halo! Tu ziemia! Czemu wszelkiej maści ateiści zafiksowują się na ST krytykując chrześcijaństwo??? Nie wierzę w to że byłeś gorliwym katolikiem i Ci się coś odwidziało. Jako były gorliwy katolik powinieneś znać dobrze (także) Nowy Testament. Tak więc tylko w swoim mniemaniu byłeś..
Wracając do meritum. Owszem - jaśnie oświecone elyty EU bardziej skupiają się na sodomii jako prawu dla każdego, nad eutanazją i aborcją dla każdego, niż nad życiem swoich obywateli. Promują dewiacje wszelakie i ścigają tych którzy się temu sprzeciwiają tak, mając głęboko w dupie co się wokół dzieje. Mają także kretyńską ideologię multikulti - wierząc dziecinnie, że coś takiego istnieje. Ponieważ trzeba jakoś utrzymać te elyty i rozleniwione społeczeństwo, któremu się wmawia, że się należy (ale tylko tym ze "Starej" Europy), wpadli na kretyński sposób masowego zciągnięcia obcych kulturowo kandydatów na proli. W atmosferze jakby tu rzec - bardziej stabilnej moralnie, pewnie ci obcy jakoś dawali by radę. Ale skoro są co chwila bombardowani seksem, gejostwem i innym gównem (nie - nie będzie cenzury), a ich wychowywanie jest w opozycji do tego wszystkiego.. tak - to może być jednym z wielu czynników powodujących że im odbija. Inny jeszcze bardziej kuriozalny fakt jest taki, że owe skretyniałe elyty usiłują problem "zauroczyć", organizując po takim ataku marsze z kwiatkami i malując kredkami na bruku, bo przecież każdemu się należy zrozumienie problemu (jeden by chciał z innym mieć dziecko, drugi by chciał namówić chore dziecko, by się zgodziło na eutanazję, a muzułmanin chce się "rozerwać" w kinie). Jest w tym jakaś logika.. skoro wszystkim się wszystko należy (choćby nie wiem jak zdeprawowane) to i takiemu muzułmaninowi należy się bomba, kałach, maczeta, czy ciężarówka do rozjechania cywili.

Szkoda tylko, że nie odniosłeś się do faktu czy Bóg rzeczywiście "działa" na świecie i również karze za grzechy, ale wiem to po prostu trudny temat i lepiej go unikać. Bóg zawsze ma plan - konkretna zadowalająca odpowiedź. Włącznie z małymi dziećmi rozszarpanymi przez niedźwiedzie za obrazę proroka. Tak wiem znowu ST, ale Bóg i Jezus są jednością, więc nie powinieneś mieć co do tego żadnych pretensji. Inaczej po prostu stwarzałbyś sobie duży problem. A Twoje pretensje czemu przytaczam ST? Skłaniasz się ku Marcjonizmowi? Od kogo pochodzi "Prawo" w ST? Od ludzi czy od Boga? Czy kiedykolwiek Bóg zniósł to "Prawo"? Kazał je odrzucić a zamiast za to wierzyć w Syna Bożego jako drogę do zbawienia? Gdzie to mówi w ST? Wyczuwam tu umiarkowany katolicyzm, więc pytam - było to prawo dobre czy złe?

Nie wierzysz w to, że byłem gorliwym katolikiem - no właśnie problem w tym, że zamiast używać słowa "wiedza" używasz słowa 'wiara". Kimże Ty jesteś aby to oceniać? Czy wiesz co osoby, które mnie znają mogą o mnie powiedzieć i o mojej wierze i uczynkach? Ile z nich nie wie, że nie jestem już osobą wierzącą? Dlaczego powiedzieliby zupełnie odwrotnie niż Ty sądzisz? - bo "Po owocach ich poznacie". Byłem chrześcijaninem (katolikiem), praktykującym, wierzącym głęboko i traktującym Biblię i Boga jako najważniejsza rzecz w życiu. Widocznie zbyt duża wiedza nie zawsze jest dobra (ostatecznie dobra, ale niekoniecznie odnośnie wiary w Boga i Biblię i jej prawdziwość). Ale dla Ciebie widzę nie do przyjęcia jest to, że prawdziwie wierząca osoba może z pewnych powodów przestać wierzyć. Czy to oznacza, że taka osoba jednocześnie nigdy prawdziwie nie wierzyła, czy może po prostu przestała wierzyć, bo miała powody (niekoniecznie emocjonalne jak to często bywa)?

Tak znam dobrze Nowy Testament wbrew pozorom jakby Ci się wydawało na osobę, która prawdziwym katolikiem nie była.

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. (Mt 5, 17-18)

3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować2. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć3. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!». (J 8, 3-11)

Jakie to "Prawo" jest niezmienne? Czymże jest Księga Powtórzonego Prawa i jaki stosunek miał do niej Jezus? Czy otrzymujemy w Nowym Testamencie jednoznaczną odpowiedź? Jak to zwykle bywa i "TAK" i "NIE". (Nie wspominając już o fakcie, że historia i kobiecie cudzołożnej jest późniejszym dopiskiem i różni się od reszty Ewangelii Jana i pochodzi z około X wieku. To też nonsens? Podobnie jak fakt, że zakończenie Ewangelii Marka również nie było częścią oryginału?)

Cytuj:
Ale skoro są co chwila bombardowani seksem, gejostwem i innym gównem (nie - nie będzie cenzury)

O i na to też się coś znajdzie.

DOBRZE, nie będzie z tego zacofanego ST, bo chyba widocznie, niektórzy katolicy się go wstydzą i niezręcznie jest im go cytować:

25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

Czyli według autorów NT to po prostu ludzie sami wybierają to obrzydlistwo, a nie dlatego, że takimi się rodzą. To i ja w sumie się nie dziwię autorowi NT, że tak o nich pisze. Tak czy inaczej nauka idzie do przodu a Biblia, no cóż do przodu pójść już nie może ani unowocześnić się również, bo inaczej będzie zupełnie inną wiarą niż na początku jej założyciele zakładali, jak widać powyżej.

So sie 19, 2017 7:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Goretian:

Tak, duża część Prawa Starotestamentowego została ZNIESIONA przez Jezusa Chrystusa poprzez wypełnienie. Tak samo jak sprzed wybudowanego domu usuwa się palety, koparki i betoniarki, które służyły tam po coś, ale stały się zbędne po ukończeniu budowy. Nikt nigdy jednak nie przekreśla ich funkcji. Jednak wiele elementów zostaje: położone rury nadal są tam gdzie zostały połozone, cegły, które zostały tam ułożone nadal są na swoim miejscu i spełniają tą samą funkcję od początku do końca.

Jako katolik nie mam pojęcia dlaczego Prawo Statoestamentowe musiało być z dzisiejszej optyki takie okrutne (dodatkowo Bóg napuszczał jedne narody na drugich i pozwalał by jedne wyżynały drugie), ale z jakiegoś powodu takie musiało, być skoro Bóg je takim zrobił.

Nieco podpowiedzi tu daje wypowiedz Chrystusa, który np powiedział, że instytcja małżeństwa zawsze była bezrozwodowa, ale Mojżesz (w domyśle za pozwolniem Boga), pozwolił hebrajczykom na rozwody ze względu na zatwardziałośc ich serc. Czym dokładnie ta zatwardziałośc serc w czasach opisywanych przez Stary Testament była - trudno powiedzieć, ale być może była przyczyną ustanowienia takich a nie innych praw przez Jahwe.

Gdy Bóg konfrontuje sie z wolną wolą człowieka, to może zrobić 2 rzeczy by przepchnąć swój plan:
-od środka swoją mocą zmienić wolę człowieka wbrew pierwotnej woli tego człowieka (czyli de facto ją zlkwidować)
-pozwolić decydować człowiekowi po swojemu nie zmieniając jego woli, ale ustalić takie ramy prawne by Boży plan mógł nadal być wcielany w życie.

To tylko moja interpretacja i próba zrozumienia niektórych aspektów Starego Testamentu.

Natomiast atakowanie katolików tym, że nie są żydami, bo nie wypełniają praw starotestamentowych w 100%, jest żałosne i świadczy o ograniczeniu intelektualnym albo złej woli.

So sie 19, 2017 8:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Goretian napisał(a):

Szkoda tylko, że nie odniosłeś się do faktu czy Bóg rzeczywiście "działa" na świecie i również karze za grzechy, ale wiem to po prostu trudny temat i lepiej go unikać. Bóg zawsze ma plan - konkretna zadowalająca odpowiedź. Włącznie z małymi dziećmi rozszarpanymi przez niedźwiedzie za obrazę proroka. Tak wiem znowu ST,

Tak, do tego upośledzone rozumienie Biblii..

Cytuj:
Od kogo pochodzi "Prawo" w ST? Od ludzi czy od Boga? Czy kiedykolwiek Bóg zniósł to "Prawo"? Kazał je odrzucić a zamiast za to wierzyć w Syna Bożego jako drogę do zbawienia? Gdzie to mówi w ST? Wyczuwam tu umiarkowany katolicyzm, więc pytam - było to prawo dobre czy złe?

Ewidentnie upośledzone rozumienie..
Pismo Święte jest CAŁOŚCIĄ. Do tego nie do prywatnego wyjaśniania - To niedokładny cytat z Piotra. Znaczy coś tam poczytałeś, wybrane fragmenty by pasowało do Twojej tezy..

Cytuj:
Nie wierzysz w to, że byłem gorliwym katolikiem - no właśnie problem w tym, że zamiast używać słowa "wiedza" używasz słowa 'wiara". Kimże Ty jesteś aby to oceniać?

Paradne - i to mówi ateista, który nic innego nie robi, tylko opacznie ocenia..

Cytuj:
Czy wiesz co osoby, które mnie znają mogą o mnie powiedzieć i o mojej wierze i uczynkach? Ile z nich nie wie, że nie jestem już osobą wierzącą?

Super. One mają jakąś licencję na ocenę (tym razem błędną) Twojej wiary? Co chcesz przez to powiedzieć? Że w realu jesteś dobrym aktorem?

Cytuj:
Dlaczego powiedzieliby zupełnie odwrotnie niż Ty sądzisz? - bo "Po owocach ich poznacie".

Tak, tak - święty, święty ateista pośród nas..

Cytuj:
Byłem chrześcijaninem (katolikiem), praktykującym, wierzącym głęboko i traktującym Biblię i Boga jako najważniejsza rzecz w życiu. Widocznie zbyt duża wiedza nie zawsze jest dobra (ostatecznie dobra, ale niekoniecznie odnośnie wiary w Boga i Biblię i jej prawdziwość).

No właśnie widać, że NIE BYŁEŚ, a tylko Ci się tak wydaje. Biblia to nie zbiór historycznie poprawnych dzieł, ani też z dziedziny biologii, ani chemii, ani fizyki. Sorry - jeśli to odkryłeś dopiero teraz - to pogratulować (tak - jestem sarkastyczny)

Cytuj:
Ale dla Ciebie widzę nie do przyjęcia jest to, że prawdziwie wierząca osoba może z pewnych powodów przestać wierzyć. Czy to oznacza, że taka osoba jednocześnie nigdy prawdziwie nie wierzyła, czy może po prostu przestała wierzyć, bo miała powody (niekoniecznie emocjonalne jak to często bywa)?

Jeśli miałeś niekoniecznie emocjonalne powody, to owszem - wierzyłeś w coś.. Niekoniecznie w Boga.

Cytuj:
Tak znam dobrze Nowy Testament wbrew pozorom jakby Ci się wydawało na osobę, która prawdziwym katolikiem nie była.

Taaak.. Samochwała w kącie stała.. ;-)

Cytuj:
[i]Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić6. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Nie będę dobry wujek - zaznaczyłem boldem to co istotne - reszty się domyśl, przeanalizuj. Cholera - Wespecjan mnie uprzedził.. ;-)

Dużo cytatów podałeś, oczywiście tendencyjnych (nie - nie dziwi mnie to), zapomniałeś o paru innych.

Nie zrozum mnie źle, ale tacy co kategorycznie twierdzą że znają Pismo Św doprowadzają mnie albo do pasji, albo do napadu śmiechu.. Nie - nie ma takiego człowieka, który może tak o sobie powiedzieć - poznawanie Biblii to zadanie na całe życie.. Więc..

Wespecjan napisał(a):
Goretian:
Jako katolik nie mam pojęcia dlaczego Prawo Statoestamentowe musiało być z dzisiejszej optyki takie okrutne

Bo w tamtych czasach jak jednemu i drugiemu nie dałeś w dziąsło, to nie zrozumiał.

Cytuj:
(dodatkowo Bóg napuszczał jedne narody na drugich i pozwalał by jedne wyżynały drugie), ale z jakiegoś powodu takie musiało, być skoro Bóg je takim zrobił.

Hm.. następny.. :roll:
To są opowieści napisane ku nauce. Że ktoś kogoś wyrżnął, to tu po prostu taka figura retoryczna, mocne obrazy, mające czegoś nauczyć ludzi. Nie ważna jest fabuła, ważne jest przesłanie.

Cytuj:
Nieco podpowiedzi tu daje wypowiedz Chrystusa, który np powiedział, że instytcja małżeństwa zawsze była bezrozwodowa, ale Mojżesz (w domyśle za pozwolniem Boga), pozwolił hebrajczykom na rozwody ze względu na zatwardziałośc ich serc. Czym dokładnie ta zatwardziałośc serc w czasach opisywanych przez Stary Testament była - trudno powiedzieć, ale być może była przyczyną ustanowienia takich a nie innych praw przez Jahwe.

Pewien zgniły kompromis. Skoro oddalasz swą żonę, to robisz źle, ale przynajmniej zrób to w cywilizowany sposób - nabroiłeś, ale przynajmniej niech ona niepotrzebnie nie cierpi.

So sie 19, 2017 8:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
,,Wojujący Islam'' w pewnym stopniu ale to jest głębszy problem. Nie można pochwalać działań islamistów, nie można tolerować ich ,,bombowych pomysłów'' ale większość z tych ,,islamistów'' to tak naprawdę...marionetki. Islam jest marionetką Szatana( i nie tylko Islam) zwalczanie Islamu nie rozwiąże problemu. Problemem jest Szatan, Demony i ich potomstwo, przede wszystkim jednak nasz brak związku z Bogiem właśnie, rozpusta jest jednym z problemów.

Pn sie 21, 2017 9:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Była akcja jest reakcja.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hiszpan ... ie/80rsclc
Jak się Europa nie obudzi to skrajnie prawicowe organizacje wezmą to w swoje ręce i krew się będzie lała. Zapewne najbardziej niewinnych muzułmanów. Bo przecież nie każdy muzułmanin to terrorysta.

Pn sie 21, 2017 9:16 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam, temat chyba trudny, a na pewno złożony... grupa fanatyków czy islamu,czy innej religii nigdy nie jest dobra, chrześcijanie mają w swej historii okresy które nie należą do chwalebnych np inkwizycja. Demoralizacja, to jedno, ale jak słucham, że niektóre kraje Europy zachodu legalizują zoofilię to już mnie przeraża gdzie zmierza ten świat.... brak edukacji, jasnych zasad, "jak chcesz u nas mieszkać, stosuj się do naszych zasad i norm" . Brak dotkliwych kar za zbrodnie, tolerancja na wszelkie dewiacje, UE się stacza, i ta zaraza się rozrasta... najgorsze, że wielu ludzi na tym zarabia, nie widząc problemu.... Czas na przebudzenie, my mamy niż demograficzny, ich będzie coraz więcej, demokracja zrobi resztę, ale może to próba, czas wyboru?

Śr wrz 06, 2017 12:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zagubionyjaknigdy napisał(a):
Witam, temat chyba trudny, a na pewno złożony... grupa fanatyków czy islamu,czy innej religii nigdy nie jest dobra, chrześcijanie mają w swej historii okresy które nie należą do chwalebnych np inkwizycja.(...)
tak się wtrącę - akurat inkwizycja to raczej chwalebny okres historii Kościoła...

Śr wrz 06, 2017 1:32 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
[
Cytuj:
][/b]
King napisał(a):
,,Wojujący Islam'' w pewnym stopniu ale to jest głębszy problem. Nie można pochwalać działań islamistów, nie można tolerować ich ,,bombowych pomysłów'' ale większość z tych ,,islamistów'' to tak naprawdę...marionetki. Islam jest marionetką Szatana( i nie tylko Islam) zwalczanie Islamu nie rozwiąże problemu. Problemem jest Szatan, Demony i ich potomstwo, przede wszystkim jednak nasz brak związku z Bogiem właśnie, rozpusta jest jednym z problemów.
Cytuj:
b

Zgadzam sie nie mozna popierac tego typu atakow - ale tutaj raczej bierze swoja strone brudna polityka... nie ma nic lepszego jak manipulowac ludzmi - wzbudzac w nich wzajemna nienawisc... wtedy tak latwo ugrac swoje... jak powiedzial pewien filozof " przecietna populacja ludzka nie ma pojecia co tak naprawde sie dzieje na tym naszym swiecie i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy ze nie wie.." Noam Chomsky... i tak

Pn wrz 11, 2017 9:41 am