Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 18, 2018 5:53 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Biblijny Potop 

Czy wierzysz w biblijny potop?
TAK 57%  57%  [ 8 ]
NIE 43%  43%  [ 6 ]
Liczba głosów : 14

Biblijny Potop 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijny Potop
King napisał(a):
Nie wiadomo dokładnie jak ,,kończy się Ziemia'' jak to wygląda na krańcu świata ale możemy wywnioskować że Ziemia jest zanurzona w wodzie.
Wyjasnisz mi na podstawie czego taki płaskoziemca jak ty wnioskuje, że Ziemia jest zanurzona w wodzie skoro tenże płaskoziemca King twierdzi, że nie jest mu wiadome jak kończy się Ziemia, tzn jak to wygląda na krańcu świata...?

Pn paź 16, 2017 4:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
King czy Albert0 to normalnie dowodzenie na poziomie bacy z dowcipu
Przychodzi młody juhas do starego mądrego bacy i mówi; "baco przychodzę po naukę, bo mnie cosik nurtuje.." Pytaj o co chcesz synu - mówi baca. "Mówią baco, że ziemia jest kulą, ale nie rozumiem jak ona wisi w przestworzach i nie spada w dół?" "..bo widzisz Janicek ją na swoich barach wspiera, wiec nie spada" No dobrze baco, ale jak to jest że Janicek nie spada w dół razem z ziemią". - "No bo widzisz Janicek stoi stopami na dwóch żółwiach ogromnych.." - odpowiada baca. Juhas na to, " no tak, ale wytłumacz mi baco, dlaczego Janicek, razem z ziemią i z tymi żółwiami nie spadaja na dół? - a baca na to - "słuhaj no smarkaczu, cos mi się wydaje, że ty nie po naukę przyszedłeś, ale żeby po mordzie dostać...
Od dawna uważam ze temat nie ma sensu bo zwolennicy nauki podają konkretne dowody bliczenia itp a plaskoziemcy tupią tylko nóżka i mówią bo tak jest i koniec. Dziecinada.

Pn paź 16, 2017 5:00 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
King napisał(a):
Nie wiadomo dokładnie jak ,,kończy się Ziemia'' jak to wygląda na krańcu świata ale możemy wywnioskować że Ziemia jest zanurzona w wodzie.
Wyjasnisz mi na podstawie czego taki płaskoziemca jak ty wnioskuje, że Ziemia jest zanurzona w wodzie skoro tenże płaskoziemca King twierdzi, że nie jest mu wiadome jak kończy się Ziemia, tzn jak to wygląda na krańcu świata...?

To nie jest wiedza bardzo tajemna i można dowiedzieć się co jest nad Niebem i pod Ziemią ;) w istocie zaś nie wiadomo jak dokładnie jest na krańcu świata na pewno widok byłby fascynujący.

Pt paź 20, 2017 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
sahcim napisał(a):
King napisał(a):
To nie jest wiedza bardzo tajemna i można dowiedzieć się co jest nad Niebem i pod Ziemią
No więc nie udaj dzieciaka, który wie ale nie powie, tylko wskaż źródło z którego zaczerpnąłeś wiedzę pozwalającą ci wywnioskować, że płaska (wg ciebie jak tarcza zegara) Ziemia jest zanurzona w wodzie, jeśli w istocie nie wiadomo ci jest jak dokładnie jest na krańcu świata...(ale na pewno widok byłby fascynujący) :D

So paź 21, 2017 8:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Od dawnych cywilizacji...wydaje mi się czy jesteś Yarpen? bo mam takie przemyślenia. Z Potopem nie ma kompromisów albo uznaje się że rzeczywiście był albo podważa się relacje wielu kultur gdzie taka katastrofa jest właśnie przedstawiana(Nie chodzi tylko o Biblie bo Potop nie tylko w niej jest obecny) uznajmy jednak że podważanie Potopu teraz po upływie kilku tysięcy lat przez tych którzy mienią się mądrymi, mądre nie jest, najważniejsze że to świadectwo przetrwało przechodząc z pokolenia na pokolenie aż do dziś :)

Śr paź 25, 2017 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):

Jak to nie wiadomo? Przecież można tam dotrzeć samolotem. Komuś się udało? A czy Ty w ogóle przyjmujesz istnienie Wszechświata? Te gwiazdy, mgławice, galaktyki to są namalowane na firmamencie, tak? A firmament to pewnie z płótna, jak namiot. Ziemia zanurzona w wodzie... a skąd ta woda? I w jaki sposób woda utrzymuje się w przestrzeni Kosmosu? Ty w to naprawdę wierzysz? Przecież to są wytwory Twojej własnej fantazji.

Śr paź 25, 2017 8:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Te Gwiazdy, Mgławice i tak dalej to coś dla mnie fenomenalnego że nawet dokładnie nie wiem czym one są, mogą być tajemnicą nic to w kwestii świata nie zmienia. Kobieto, nie moja wizja świata bo jeśli poruszamy tematykę Biblijną to sobie znajdź jaka była koncepcja świata wg Izraelitów(i innych kultur starożytnych), brniemy poza temat więc koniec.

Śr paź 25, 2017 8:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Od dawnych cywilizacji...
Masz z tymi dawnymi cywilizacjami bezpośredni kontakt czy może przeczytałeś gdzieś, że ta płaska jak tarcza słoneczna Ziemia jest zanurzona w wodzie...? Jeżeli przeczytałeś to gdzieś, to możesz wskać źródło(podać namiary -linka)
Cytuj:
wydaje mi się czy jesteś Yarpen? bo mam takie przemyślenia.
Wydaje ci się...
Cytuj:
Z Potopem nie ma kompromisów albo uznaje się że rzeczywiście był albo podważa się relacje wielu kultur gdzie taka katastrofa jest właśnie przedstawiana(Nie chodzi tylko o Biblie bo Potop nie tylko w niej jest obecny) uznajmy jednak że podważanie Potopu teraz po upływie kilku tysięcy lat przez tych którzy mienią się mądrymi, mądre nie jest, najważniejsze że to świadectwo przetrwało przechodząc z pokolenia na pokolenie aż do dziś :)
King...A czy ja w dyskusji z tobą zaprzeczyłem gdzieś, że opisany przez Autora Biblii Potop miał miejsce...?

Ja proszę cię już jakiś czas żebyś wytłumaczył mi jak te wody Potopu, podnoszące się do poziomu przewyższającego wszystkie naturalne wzniesienia(ziemskie góry), utrzymywały się na płaskiej (wg ciebie jak tarcza słoneczna) Ziemi, skoro nic już na tej ziemskiej płaszczyźnie nie stanowiło dla owych wód naturalnej zapory, tzn nie przewyższało poziomu tychże wód aby mogły one jak w basenie się nie rozlewać...?
Dociera do ciebie o co pytam czy dalej będziesz się chował i uciekał przed odpowiedzią...?

Śr paź 25, 2017 9:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chował i uciekał, posądzanie o tchórzostwo co za żenada...motyw wód nad Niebem skoro to znamy pochodzi od dawnych kultur z okresu starożytności, szukałbym u Babilończyków, Izraelitów przypuszczałbym też Greków

Zakładając że Ziemia ma krańce zaporą mogłaby być struktura firmamentu przy czym nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać.

Zakładając że Ziemia jest nieskończona tym bardziej nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać...Jak to nurtuje cię aż tak bardzo spytaj się Stwórcy jak mogłoby to wyglądać w takim przypadku.

Śr paź 25, 2017 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Chował i uciekał, posądzanie o tchórzostwo co za żenada...motyw wód nad Niebem skoro to znamy pochodzi od dawnych kultur z okresu starożytności, szukałbym u Babilończyków, Izraelitów przypuszczałbym też Greków
Jak to szukałbyś ? Czyli tezę jakoby Ziemia była zanurzona w wodzie nie przeczytałeś w jakiejś książce tylko wymyśliłeś...?
Cytuj:
Zakładając że Ziemia ma krańce zaporą mogłaby być struktura firmamentu przy czym nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać.
Zakładając że Ziemia jest nieskończona tym bardziej nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać...
Aha...czyli już odrzuciłeś tezę przez siebie wymyśloną jakoby płaska Ziemia była zanurzona w wodzie na poczet firmamentalnego „klosza” ?

Śr paź 25, 2017 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Te Gwiazdy, Mgławice i tak dalej to coś dla mnie fenomenalnego że nawet dokładnie nie wiem czym one są, mogą być tajemnicą nic to w kwestii świata nie zmienia.

Jak to nie wiesz czym są? Zainteresuj się proszę astronomią i astrofizyką, tam masz wyjaśnienie. My również żyjemy na peryferiach galaktyki Droga Mleczna, widzisz jej ramię na niebie o ile nie ma light pollution. Zatrzymałeś się kilka tysięcy lat wstecz? A korzystasz z internetu, to dla Ciebie jest magia i tajemnica?

Cytuj:
Kobieto, nie moja wizja świata bo jeśli poruszamy tematykę Biblijną to sobie znajdź jaka była koncepcja świata wg Izraelitów(i innych kultur starożytnych), brniemy poza temat więc koniec.

Facet, Ty chcesz opierać swoją wiedzę i wyobrażenie o otaczającym nas świecie na ludziach żyjących kilka tysięcy lat temu? Ty żyjesz w XXI wieku! Mamy technologię i rozwiniętą naukę.

Cytuj:

Widzisz Ty nie masz pojęcia bo nie masz ani wiedzy ani żadnych dowodów na poparcie swoich tez które po prostu nie istnieją w rzeczywistości, opierając swoją wizję świata na starożytnych ludach które o świecie niewiele wiedziały w tamtych czasach. A my jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nasz glob a nawet to zobaczyliśmy dzięki technologii.

Cytuj:

Przecież to tylko poetycka metafora - firmament, Izraelici a ogólnie ludy Wschodu, ludy Orientu mają w zwyczaju używać kwiecistej mowy. Lubią takie określenia.

Cytuj:
Zakładając że Ziemia jest nieskończona tym bardziej nie mam pojęcia jak mogłoby to wyglądać...

Nieskończona Ziemia... gdzieś Ty to znalazł? Przecież to już nawet brzmi absurdalnie.

Tak się składa że znamy wymiary Ziemi.

Cytuj:
Jak to nurtuje cię aż tak bardzo spytaj się Stwórcy jak mogłoby to wyglądać w takim przypadku.

Stwórca stworzył nieskończony Wszechświat gdzie umieścił Ziemię w formie globu i to najbardziej przemawia za Stwórcą. Wszystkie planety są kuliste, na potwierdzenie dałam ci link ze zdjęciem Saturna otoczonego pierścieniami w takim położeniu że widać iż jest kulą. I to nie zdjęcie zrobione przez NASA ale przez kolegę astroamatora.

Cz paź 26, 2017 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Bajki to ja lubie ogromnie - :lol: Coz nie jedna katastrofa dotknela planete Ziemia i pewno nie jedna jeszcze jej dotknie... a ludzie lubia sobie tworzyc wokol tego rozne bajki.

Cz paź 26, 2017 3:08 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stwórca nie stworzył Globu Ziemskiego z prostej przyczyny, jest to późniejsza koncepcja z korzeniami z zupełnie innego regionu, więc dokształć się a nie siej tutaj propagandy kulistej Ziemi, możesz odpowiedzieć co sądzisz o Wielkim Potopie :)

Pt paź 27, 2017 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Stwórca nie stworzył Globu Ziemskiego z prostej przyczyny, jest to późniejsza koncepcja z korzeniami z zupełnie innego regionu, więc dokształć się a nie siej tutaj propagandy kulistej Ziemi, możesz odpowiedzieć co sądzisz o Wielkim Potopie :)

@PeterW - coś kiedyś mówiłeś o ateistach, którzy nie uwierzą nawet, jak zobaczą? :D :D :D
No to patrz na wierzącego @Kinga :)

I kto tu bywa niereformowalny? Wierzący czy niewierzący? Kto zaklina rzeczywistość i w pełni weryfikowalne dowody (dziesiątki dowodów, tańszych i droższych do sprawdzenia) w imię swoich wizji? Gdybym mógł sprawdzić istnienie Boga lecąc na biegun południowy, to już bym się pakował. @King nie poleci, bo mu się światopogląd posypie.

Co do tematu. Jestem w stanie uwierzyć w jakąś sporą powódź, bo to jest całkiem możliwe ("potop" to motyw znany nie tylko z Biblii), jednak zalanie całej planety wodą wraz z najwyższymi szczytami... No sorry, pomyślcie trochę - nie możliwe, tym bardziej że woda skądś musiała się wziąć i jakoś zniknąć. Ah tak... Hokus pokus, czary mary wody nie ma, bęc...

Ostatnio edytowano Pt paź 27, 2017 6:32 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pt paź 27, 2017 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

No to patrz na wierzącego @Kinga :)

I kto tu bywa niereformowalny? Wierzący czy niewierzący? Kto zaklina rzeczywistość i w pełni weryfikowalne dowody (dziesiątki dowodów, tańszych i droższych do sprawdzenia) w imię swoich wizji? Gdybym mógł sprawdzić istnienie Boga lecąc na biegun południowy, to już bym się pakował. @King nie poleci, bo mu się światopogląd posypie.

Tylko że nie wiadomo w co wierzy King i jakim jest wierzącym. Katolicy nie wyznaja wiary w płaską ziemię. Te przekonania są rozsiewane przez ruchy protestanckie. King ma w opisie - wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii, także nie ma pewności czy nawet jest chrześcijaninem. Jeśli nie uznaje Trójcy i Biblii to nie jest chrześcijaninem.

So paź 28, 2017 12:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona