Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 25, 2018 3:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Biblijny Potop 

Czy wierzysz w biblijny potop?
TAK 57%  57%  [ 8 ]
NIE 43%  43%  [ 6 ]
Liczba głosów : 14

Biblijny Potop 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijny Potop
equuleuss napisał(a):
luki123 napisał(a):

No to patrz na wierzącego @Kinga :)

I kto tu bywa niereformowalny? Wierzący czy niewierzący? Kto zaklina rzeczywistość i w pełni weryfikowalne dowody (dziesiątki dowodów, tańszych i droższych do sprawdzenia) w imię swoich wizji? Gdybym mógł sprawdzić istnienie Boga lecąc na biegun południowy, to już bym się pakował. @King nie poleci, bo mu się światopogląd posypie.

Tylko że nie wiadomo w co wierzy King i jakim jest wierzącym. Katolicy nie wyznaja wiary w płaską ziemię. Te przekonania są rozsiewane przez ruchy protestanckie. King ma w opisie - wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii, także nie ma pewności czy nawet jest chrześcijaninem. Jeśli nie uznaje Trójcy i Biblii to nie jest chrześcijaninem.

Ale tutaj nie ma znaczenia w co wierzy, ważne że wierzy. To jest najlepszy dowód na to, że jednak Biblia doskonałym źródłem wiedzy nie jest, bo Peter "zgasił" mnie takim cytatem:
Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»11.
A jak widać na załączonym obrazku, ten fragment się raczej odnosi do wierzących, a nie do niewierzących. Zresztą kolejnym przykładem na bzdurność tego zapisu, jest postawa św. Tomasza - zupełnie sprzeczna z w/w fragmentem.

PS: Od kiedy protestanci wierzą w płaską ziemię? Pierwsze słyszę. Wiem za to, że istnieje masa sekt Chrześcijańskich, które takie nauki głoszą... kreacjoniści i tacy tam.

So paź 28, 2017 3:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Bajki to ja lubie ogromnie - :lol: Coz nie jedna katastrofa dotknela planete Ziemia i pewno nie jedna jeszcze jej dotknie... a ludzie lubia sobie tworzyc wokol tego rozne bajki.

Ale która bajka podaje, że ludzie lubią sobie wokół tego różne tworzyć bajki, że nie jest bajką ?

Ostatnio edytowano Pn paź 30, 2017 11:27 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

Pn paź 30, 2017 11:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Ale tutaj nie ma znaczenia w co wierzy, ważne że wierzy.

Chyba żartujesz. Oczywiście że jest różnica i to kolosalna. Wierzyć to sobie można i w różowe jednorożce.

Cytuj:
To jest najlepszy dowód na to, że jednak Biblia doskonałym źródłem wiedzy nie jest

Biblia nie jest księgą traktującą o tematach naukowych. To księga Objawienia.

Cytuj:
Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»11.
A jak widać na załączonym obrazku, ten fragment się raczej odnosi do wierzących, a nie do niewierzących.

Dokładnie dotyczy niewierzących, postawy niewierzącego człowieka. Który nie słucha słów Boga, a tym samym nie posłuchałby nawet gdyby ktoś umarły pokazał się przed nim.

Cytuj:
Zresztą kolejnym przykładem na bzdurność tego zapisu, jest postawa św. Tomasza - zupełnie sprzeczna z w/w fragmentem.

Słowa Jezusa Chrystusa nie są bzdurne. Jezus jest Bogiem, Twoim także, chociaż Ty tego nie przyjmujesz i nie wierzysz w to. Postawa Tomasza to inna sprawa, w innym kontekście, a poza tym Jezus nie przyszedł jako zmarły ze świata umarłych ale jako zmartwychwstały, żywy.

Cytuj:
Od kiedy protestanci wierzą w płaską ziemię? Pierwsze słyszę. Wiem za to, że istnieje masa sekt Chrześcijańskich, które takie nauki głoszą... kreacjoniści i tacy tam.

To ruchy protestanckie. A jeśli sekty to także sekty protestanckie. Protestanci traktują Biblię dosłownie. Kościół Katolicki uznaje naukę i TE / WW.

Pn paź 30, 2017 3:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
King napisał(a):
Utrzymywały się tak długo ponieważ nastały opady nieporównywalne z niczym co widzimy dzisiaj i zapewne jeszcze spod Ziemi wytrysnęła woda potem w wyniku zapadania się dna morskiego i wypiętrzania się lądów
King...ty nie zmyślaj co było potem(czyli gdy nastąpiło coś co sobie wymyśliłeś gdyż Biblia o jakimś tam zapadaniu się dna morskiego i wypiętrzaniu się lądów nie mówi) tylko wyjaśnij CO i JAK zatrzymywało te wody potopu o wysokości zakrywającej wszystkie najwyższe ziemskie góry, na płaskiej jak tarcza zegara Ziemi przed owym wymyślonym przez ciebie zapadaniem się dna morskiego, jeśli nie było na krańcach Ziemi niczego wyższego od wód potopu co mogło by je utrzymywać jak w basenie tak długo...
Cytuj:
powiał też wiatr, wody Potopu zaczęły się cofać i wypełniły baseny oceaniczne.
Facet...nie chrzań tutaj o wypełnianiu basenów oceanicznych przez wiatr, bo baseny oceaniczne, to najniższe punkty na płaskiej Ziemi i były one zalane(wypełnione) najwcześniej, a dopiero potem wody potopu podnosiły się do takiego stanu, że zakrywały wszystkie ówczesne góry...

Do potopu na katoliku.

Trochę się nudzę na tym miesięcznym banie i chciałem się włączyć do dyskusji na katoliku o potopie. Chciałem wytłumaczyć jak to było z tym potopem na płaskiej ziemi według teorii płaskogłowych. A więc ziemia była płaska a krańce ziemi były krainą wiecznego lodu. Wody potopu to musiały być wody, które przybyły z kosmosu ( wody, które spadły z nieba) stopniowo te wody docierały do krańców ziemi i tam sukcesywnie zamarzały. Zaczęła się robić taka niecka ( można powiedzieć - akwarium) wody się podnosiły aż zalały najwyższe wzniesienia. Później krańce ziemi zaczęły się roztapiać i woda zaczęła się wylewać z powrotem w kosmos. Prawdopodobnie te wody z kierunku ziemi dotarły do saturna i tam z tej wody powstały słynne pierścienie saturna, bo składają się one w dużej części z lodu. Jak widzicie, to potop na płaskiej ziemi daje się bez trudu wytłumaczyć. Teraz kulogłowi niech wytłumaczą swoją wersję potopu, bo ja nie bardzo widzę jak to mogło się odbyć przy wersji kulistej ziemi i to jeszcze z teorią całej tej grawitacji. Przecież ta woda z potopu nie mogła sobie po prostu wsiąknąć w ziemię. Więc kulogłowi ruszcie swoimi kulistymi głowami i wytłumaczcie wszystkim - jak to z tym potopem według was było.

So lis 04, 2017 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Opowieści fantasy o płaskiej Ziemi. Zdjęcia z sondy Lunar Reconnaissance Orbiter nie pozostawiają wątpliwości że Ziemia jest kulą. Zdjęcia są autentyczne.

http://s2.ifotos.pl/img/ziemiaksi_qrqsasp.jpg

http://s2.ifotos.pl/img/ziemiaksi_qrqsasx.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/0004XPZTI_qrqsaah.jpg

Kiedy stoisz na powierzchni Księzyca to także ta powierzchnia wydaje się być płaska, a jednak na nocnym niebie masz dowód że Księżyc jest kulisty. To samo jest z Ziemią.

So lis 04, 2017 6:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
To jest najlepszy dowód na to, że jednak Biblia doskonałym źródłem wiedzy nie jest

Brawo. Co za odkrycie.

So lis 04, 2017 6:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
krzysiekniepieklo napisał(a):
Później krańce ziemi zaczęły się roztapiać i woda zaczęła się wylewać z powrotem w kosmos. Prawdopodobnie te wody z kierunku ziemi dotarły do saturna i tam z tej wody powstały słynne pierścienie saturna, bo składają się one w dużej części z lodu.

Znowu wybierasz sobie to, co ci pasuje do wizji (vide budowa pierścieni Saturna). Astronomia wypowiedziała się także na temat kształtu Ziemi, więc może być tak to zaakceptował?

So lis 04, 2017 9:43 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen; mam nadzieję, że to jeszcze nie jest dogmatem i nie mamy obowiązku w to wierzyć.

So lis 04, 2017 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fakty się przyjmuje do wiadomości, a nie w nie wierzy. Kulistość Ziemi, jej ruch obrotowy czy wokół Słońca jest faktem i nie zdołasz tego zmienić. Tak samo jak tego, że się ośmieszasz wybierając sobie z nauki to, co Ci pasuje do przekonań, a ignorując niewygodne fakty, które je podważają.

So lis 04, 2017 10:21 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niemniej Yarpen, pytałem się kulogłowych ( zdaje się, że się za takiego deklarowałeś?) jak według nich wyglądał potop. Możesz przedstawić swoją wersję? Tylko taką, żeby to miało jakiś sens.

So lis 04, 2017 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pytałem się kulogłowych ( zdaje się, że się za takiego deklarowałeś?) jak według nich wyglądał potop.

Krzysztofie, zdajesz sobie sprawę z wielkości Saturna? Oto masz porównanie - http://s2.ifotos.pl/img/SaturnEar_qrqaeah.jpg i jak widać cała ta domniemana woda z potopu nie zdołałaby utworzyć nawet jednego paseczka wokół Saturna. Tworzysz własne fantazje, bez oparcia na rzeczywistych faktach.

Co do potopu można zaznajomić się z tym artykułem. Jest tutaj podjęta próba wykazania możliwości potopu w kontekście nauki.

http://apologetyka.org/potop-opisany-biblii-faktem-historycznym/

N lis 05, 2017 12:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equuleuss; Ty tak na poważnie? To, co tam piszą o potopie, to bzdury. Łatwiej by mi było uwierzyć w płaską ziemię. To, co pisałem o potopie, to jest tylko żart. Myślę, że bardzo zgrabna historyjka i dla nie naukowców, do przyjęcia. Myślałem, że stać Was na wymyślenie podobnej na kulistej ziemi. Jak widać, to brak Wam wyobraźni i podpieracie się jakimiś pseudo naukowymi wypocinami. Wyobraźnia jest bardzo pomocna w wierze. Wysilcie się więc trochę.

N lis 05, 2017 1:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equuleuss; Ty tak na poważnie?

Kulista Ziemia jest faktem a nie wymyśloną historyjką. Potopu nikt jak dotąd nie jest w stanie udowodnić w 100%, ten artykuł przedstawia tylko hipotezy, ale jest interesujący, bo w przeciwnieństwie do fantazji usiłuje ukazać względną zgodność z naukowymi badaniami i faktami. Jak dotąd to Ty wymyślasz Krzysztofie, wymyślasz nieprawdopodobne nonsensy nie starając się nawet uzyskać podstawowej wiedzy w zakresie astronomii.

Jak widać Saturn i ogólnie pierścienie Saturna są nieporównywalnie większe niż cała Ziemia, tak więc historyjka z utworzeniem pierścieni z wód potopu jest tylko Twoją fantazją, poza tym chyba nie zdajesz sobie sprawy z odległości Saturna od Ziemi. A w taki sposób fatazjować sobie może każdy wymyślając coraz bardziej fantastyczną historyjkę.

Istnieje Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne, a teraz ze względu na light pollution (Rzym to spore miasto) powstał Vatican Observatory Research Group w Arizonie.

Katolik nie wierzy w płaską Ziemię, katolik bierze pod uwagę i wierzy także w normalne fakty naukowe. Ty Krzysztofie zagubiłeś się tak bardzo że chyba już nie wiesz w co wierzysz.

N lis 05, 2017 1:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Equuleuss; zapewniam Cię, że pierwsi chrześcijanie wierzyli w płaską ziemię i szli bez przeszkód do nieba. Teraz tak od strony naukowej do twoich obiekcji o wodzie z potopu w pierścieniach Saturna. Nie wiem, czy wiesz, ale te pierścienie są bardzo cienkie, a poza tym nie twierdziłem, że te pierścienie są tylko z wód potopu. Co do odległości do Saturna, to jest na tyle mała, że te wody Bóg bez trudu mógłby je tam umieścić. Jak pewnie wiesz, to wszystko w układzie słonecznym wiruje z ogromnymi prędkościami wokół słońca Np. Ziemia ma prędkość 30 km/s Z taką prędkością te wody, przez tyle lat od potopu, bez trudu dotarły by do Saturna.
Ja cały czas traktuję to jako żart ale jak chcesz przedstawiać argumenty naukowe, to chociaż postaraj się żeby to było zgodne z nauką.

N lis 05, 2017 12:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chciałem wytłumaczyć jak to było z tym potopem na płaskiej ziemi według teorii płaskogłowych. A więc ziemia była płaska a krańce ziemi były krainą wiecznego lodu.
A z jakiego niby powodu to właśnie krańce płaskiej ziemi miałyby być krainą wiecznego lodu jeżeli w miejscu „wschodu” i „zachodu” słońca to właśnie krańce ziemi byłyby najbardziej/najlepiej dodgrzewanymi częsciami tejże płaszczyzny ziemskiej...?
Cytuj:
Wody potopu to musiały być wody, które przybyły z kosmosu ( wody, które spadły z nieba) stopniowo te wody docierały do krańców ziemi i tam sukcesywnie zamarzały.
Hola, hola...o jakim ty kosmosie gadasz człowieku jeżeli płaskoziemcy nie wierzą iż istnieje coś takiego jak Kosmos...?

N lis 05, 2017 2:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona