Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 23, 2018 9:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jezus Chrystus Archaniołem Michałem 

Czy Archanioł Michał to Jezus Chrystus?
TAK 20%  20%  [ 3 ]
NIE 80%  80%  [ 12 ]
Liczba głosów : 15

Jezus Chrystus Archaniołem Michałem 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Jezus Chrystus Archaniołem Michałem
Czy archanioł Michał to Jezus?

▪ Krótko mówiąc, tak. Zwyczaj nadawania komuś więcej niż jednego imienia istnieje w wielu kulturach. Podobnie ma się rzecz z imionami w Biblii. Na przykład patriarcha Jakub został też nazwany Izraelem (Rodzaju 35:10). Apostoł Piotr jest określany na pięć różnych sposobów: Symeon, Szymon, Piotr, Kefas oraz Szymon Piotr (Mateusza 10:2; 16:16; Jana 1:42; Dzieje 15:7, 14). Skąd więc wiadomo, że Michał to inne imię Jezusa? Rozważmy argumenty biblijne.

W Biblii pięciokrotnie wspomniano o potężnym stworzeniu duchowym noszącym imię Michał. Trzy razy mówi o nim Księga Daniela. W rozdziale 10, w wersetach 13 i 21, czytamy, że aniołowi, którego wysłano z pewną misją, udzielił wsparcia Michał, nazwany też „jednym z najprzedniejszych książąt” i „waszym księciem”. A z rozdziału 12, wersetu 1, dowiadujemy się, że w czasie końca „powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu”.

Kolejną wzmiankę o tej postaci zawiera Objawienie 12:7. Opisano tam, jak „Michał i jego aniołowie” toczyli wielką wojnę, w wyniku której Szatan Diabeł i niegodziwi aniołowie zostali usunięci z nieba.

Zauważmy, że we wszystkich tych wersetach Michał jest przedstawiany jako waleczny anioł występujący w obronie ludu Bożego, a nawet stawiający czoła największemu wrogowi Jahwe, Szatanowi.

W 9 wersecie Listu Judy nazwano Michała „archaniołem”. Przedrostek „arch-” znaczy „główny; naczelny; najważniejszy; przewyższający innych” (Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych). W Biblii słowa „archanioł” nigdzie nie użyto w liczbie mnogiej. Forma tego wyrazu pojawia się jeszcze tylko w Liście 1 do Tesaloniczan 4:16, gdzie apostoł Paweł napisał o zmartwychwstałym Jezusie: „Sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą”. Tak więc z archaniołem, czyli naczelnym aniołem, utożsamiono tu samego Jezusa Chrystusa.

Co zatem wynika z omówionych szczegółów? Archaniołem Michałem jest Jezus Chrystus. Oba imiona — Michał („Któż jest jak Bóg?”) i Jezus („Jahwe jest wybawieniem”) — wskazują na jego rolę jako naczelnego rzecznika zwierzchnictwa Bożego. W Liście do Filipian 2:9 czytamy: „Bóg wyniósł go [otoczonego chwałą Jezusa] na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię”.

Warto zauważyć, iż narodziny Jezusa jako człowieka nie były początkiem jego życia. On sam w trakcie służby często dawał do zrozumienia, że istniał już wcześniej (Jana 3:13; 8:23, 58).

Tak więc archanioł Michał to Jezus w przedludzkim bycie. Po zmartwychwstaniu i powrocie do nieba wznowił on służbę w charakterze naczelnego anioła — „ku chwale Boga, Ojca” (Filipian 2:11).

So wrz 30, 2017 10:55 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jezus Chrystus Archaniołem Michałem
Ghost in the Shell napisał(a):

▪ Krótko mówiąc, tak. Zwyczaj nadawania komuś więcej niż jednego imienia istnieje w wielu kulturach. Podobnie ma się rzecz z imionami w Biblii. Na przykład patriarcha Jakub został też nazwany Izraelem (Rodzaju 35:10). Apostoł Piotr jest określany na pięć różnych sposobów: Symeon, Szymon, Piotr, Kefas oraz Szymon Piotr (Mateusza 10:2; 16:16; Jana 1:42; Dzieje 15:7, 14).

Symeon i Szymon to to samo imię (raz z hebrajska, a raz z polskiego)
Piotr (Petrus) i Kefas to też to samo imię (oczywiście inne niż Szymon), tak więc Apostoł miał dwa imiona: Szymon (i) Piotr.

Cytuj:
Skąd więc wiadomo, że Michał to inne imię Jezusa? Rozważmy argumenty biblijne.

Oj tam - Świadkowie Jehowy też do tego doszli..

So wrz 30, 2017 11:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
A kim że jest Szatan jak Shao Kahn. A kimże jest Jezus Chrystus aka Archanioł Michał jak nie Lordem Raidenem. Zgodnie z Ewangelią świętego Bartłomieja 7 Archaniołów toczy walkę w czyśćcu z siedmioma demonami (aniołami upadłymi). Teraz zło dominuje, a czyściec jest pod jego wpływem.

Zgodnie z księgą Izajasza Archanioł Michał czyli Jezus Chrystus pokonał Szatana i strącił go z niebios na Ziemię by ten dręczył ludzkość i nakłaniał ją do grzechu. Ostateczna walka pomiędzy Archaniołem Michałem aka Jezus Chrystus a Szatanem rozegra się w Apokalipsie świętego Jana gdzie Szatan zostanie ostatecznie unicestwiony.

So wrz 30, 2017 11:22 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem

Krótko mówiąc, tak...

To teraz jeszcze podaj werset, w którym zapisano że Jezus to archanioł Michał.

Michał, nazwany też „jednym z najprzedniejszych książąt” i „waszym księciem”. A z rozdziału 12, wersetu 1, dowiadujemy się, że w czasie końca „powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu”.

A Jezus to "Pan panów i Król królów" (Ap 17:14) Michał w wersecie Dn 12:1 nazywany jest opiekunem dzieci Bożego narodu, a Jezus jak Ojciec jest właścicielem tego narodu: "On bowiem zbawił swój lud od jego grzechów"( Mt 1:21)

"Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli." (J 1:11)

W Biblii słowa „archanioł” nigdzie nie użyto w liczbie mnogiej.

Robisz tutaj poważny błąd logiczny.Rozumiem że twierdzisz , że jeśli jakiś wyraz występuje w Biblii tylko w liczbie pojedynczej, to możemy powiedzieć, że istnieje tylko jedna rzecz, którą ten wyraz oznacza. Skoro tak, to zobacz na poniższe wersety:

"Aleksander, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków." (2 Tm 4:14)

"Poślij więc do Jafy i wezwij Szymona, zwanego Piotrem. Jest on gościem w domu Szymona garbarza, nad morzem"

Te przykładowe słowa które podałem pojawiają się w Biblii tylko w liczbie pojedynczej. Czy to oznacza, że na świecie był tylko jeden brązownik i jeden garbarz? Nonsens.

w Liście 1 do Tesaloniczan 4:16, gdzie apostoł Paweł napisał o zmartwychwstałym Jezusie: „Sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą”.

Nie w Liście do Tesaloniczan 4:16 tylko w zmanipulowanym przekładzie Nowego Świata.Poprawne tłumaczenie brzmi tak: "Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej" (1 Tes 4:16)

Jezusa nie nazwano "głosem archanioła", lecz Jezus jako Pan zstąpi na głos archanioła. A to jest różnica.

W Liście do Filipian 2:9 czytamy: „Bóg wyniósł go [otoczonego chwałą Jezusa] na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię”.

Jak wyżej.Nic takiego nie czytamy w Liście do Filipian. W tym wersecie nie ma nic na temat "wyższego stanowiska". Nie ma też słowa "inne", które to Świadkowie Jehowy dodali, żeby zmienić cały sens zdania. Poza tym, to nie zakład pracy, gdzie można powiedzieć, że szef wynosi swojego podwładnego na wyższe stanowisko (awans). Zobaczmy jak jest w oryginale:

"Dlatego i Bóg Go wielce wywyższył i darował Mu imię to ponad wszystko imię" (Nowy Testament Grecko-Polski)

Jak widać, nie ma tutaj mowy o "wyższym stanowisku"

Warto zauważyć, iż narodziny Jezusa jako człowieka nie były początkiem jego życia. On sam w trakcie służby często dawał do zrozumienia, że istniał już wcześniej (Jana 3:13; 8:23, 58).

Owszem istniał wcześniej jako BÓG a nie archanioł.

" Na początku było Słowo a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" (J 1:1)

Słowo było Bogiem, a nie archaniołem.

Tak więc archanioł Michał to Jezus w przedludzkim bycie... (Filipian 2:11).

Tak więc Jezus w swoim przedludzkim bycie to Bóg a nie archanioł Michał.

Cz paź 19, 2017 3:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę. że - oprócz wielu innych fragmentów - tezę o Jezusie jako Aniele Michale demoluje poniższy fragment, gdzie mowa osobno o tych dwu osobach:
Jud 1:4-9 bt5 "(4) Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są spisani na ten wyrok, bezbożni, co łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (5) Pragnę zaś, żebyście przypomnieli sobie, choć raz na zawsze wiecie już wszystko, że Pan, który wybawił naród z Egiptu, następnie wytracił tych, którzy nie uwierzyli; (6) i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia; (7) jak Sodoma i Gomora, i okoliczne miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia. (8) Podobnie więc ci „prorocy od snów”: ciała plugawią, Panowanie odrzucają i wypowiadają bluźnierstwa na „Chwały”. (9) Gdy zaś archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem, spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię ukarze!"

Cz paź 19, 2017 9:16 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Barney, bardzo dobry argument, powiem szczerze, że go nawet nie znałem, dzięki :)

Cz paź 19, 2017 12:32 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Archanioł Michał to nie Jezus, bo Jezus to Bóg.

Pt paź 20, 2017 10:46 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Cytuj:
Oj tam - Świadkowie Jehowy też do tego doszli..

Z Pisma Świętego wynika, że imię Michał nosił Syn Boży, zanim opuścił niebiosa, by zostać Jezusem Chrystusem, a także gdy tam powrócił. Jedynie jego nazwano „archaniołem”, czyli naczelnym, głównym aniołem. Tytuł ten występuje w Biblii wyłącznie w liczbie pojedynczej. Zatem istnieje tylko jeden wyznaczony przez Boga zwierzchnik czy naczelnik zastępów anielskich. O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”. Logiczne jest zatem że głos archanielski może należeć tylko do archanioła. Archanioł to Michał, a Pan Jezus wystąpił z głosem archanielskim. prosty wniosek Michał to Pan Jezus. Bez sensu jest argument że Pan Jezus który - jak wy twierdzicie jest Bogiem najwyższym- miałby występować nie z własnym głosem Boga najwyższego bo to przecież najpotężniejszy głos tylko z głosem zaledwie - w odniesieniu do majestatu i rangi Boga najwyższego- głosem pomniejszego archanioła. Inaczej! gdzie w postępowaniu Boga Jezusa jest sens występować z głosem pomniejszego archanioła skoro sam posiada nieporównywalnie potężniejszy głoś Boga najwyższego?

Sajmon napisał

Cytuj:
To teraz jeszcze podaj werset, w którym zapisano że Jezus to archanioł Michał.

Ja to zrobię jeśli ty podasz werset gdzie w Biblii zapisano że Bóg to Trójca

So lis 25, 2017 2:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”.
Na poczatek - witaj Jacku :)
Co do twojej sugestii, to mam pytanie do ciebie: czy archanioł to nie jest stworzenie duchowe - duch ?

So lis 25, 2017 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Z Pisma Świętego wynika, że imię Michał nosił Syn Boży, zanim opuścił niebiosa, by zostać Jezusem Chrystusem, a także gdy tam powrócił. Jedynie jego nazwano „archaniołem”, czyli naczelnym, głównym aniołem. Tytuł ten występuje w Biblii wyłącznie w liczbie pojedynczej. Zatem istnieje tylko jeden wyznaczony przez Boga zwierzchnik czy naczelnik zastępów anielskich. O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”. Logiczne jest zatem że głos archanielski może należeć tylko do archanioła.
Jaja sobie robisz, Jacku?
Werset ten wcale NIE mówi, że Jezus ma głos archanioła - tylko że przyjdzie "na głos archanioła".

To, że Waszym fałszywym przekładzie tak napisano, omijając skrzętnie słowo εν (STRONG 1722 czyli polskie "na"), to... napisano.
Zajrzyj sobie do przekładu interlinearnego:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
i przestań pisać bzdury.

So lis 25, 2017 3:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To, że Waszym fałszywym przekładzie tak napisano, omijając skrzętnie słowo εν (STRONG 1722 czyli polskie "na"), to... napisano.
Zajrzyj sobie do przekładu interlinearnego:
http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
i przestań pisać bzdury.

nie tylko PNŚ tłumaczy te słowa właśnie w taki sposób. Np Katolicki przekład Wujka też tak samo to tłumaczy;
< Biblia Wujka
4:16 Abowiem sam Pan z rozkazaniem i z głosem Archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba: a pomarli, którzy są w Chrystusie, powstaną pierwszy.

są i inne przekłady;
< Biblia Brzeska >
4:16 Gdyż sam Pan z krzykiem i z głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a którzy byli umarli w Krystusie, powstaną pierwej.

< Biblia Gdańska >
4:16 Gdyż sam Pan z okrzykiem, a głosem archanielskim i z trąbą Bożą zstąpi z nieba, a pomarli w Chrystusie powstaną najpierwej.

Uwspółcześniona Biblia Gdańska 
1Tes 4:16 bug "(16) Gdyż sam Pan z okrzykiem, z głosem archanioła i [dźwiękiem] trąby Bożej zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi." 

Czy te też są sfałszowane?
Poza tym może byś się trochę zastanowił zanim coś napiszesz. W podanym przez ciebie przykładzie z tez strony http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined
piszę że pan [czyli Jezus Bóg wszechmogący- ja ty w to wierzysz] "przyjdzie na rozkaz na głos archanioła" Zastanawiam się kto w niebie jest tak mocny by rozkazywać Jezusowi Bogu wszechmogącemu? Czyżby ten jakiś archanioł? Brak w tym i logiki, i sensu.
Zachęcam do zapoznania się z wyjaśnieniem " z głosem archanioła czy na głos archanioła" Davida77 z tej strony. David nie jest ŚJ za to podobno studiował grekę

So gru 16, 2017 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To ze nie rozumiesz tekstu biblijnego, nie oznacza że on nie ma sensu.
W Biblii jest jak jest i żadne fiki-miki tego nie zmienią.
Więc nie mieszaj.

So gru 16, 2017 9:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziwną logikę stosuje autor tematu.
Według niej to także w trąbę Bożą ma prawo dąć tylko sam Bóg.
A cały ten teatrzyk apokalipsy robi sam Bóg, przyjmując tylko inne nazwy, jak chce jest archaniołem Michałem, jak chce to Bogiem.
Gratuluję sposobu myślenia.
No ale błądzący wie że nie błądzi, inaczej nie mógł by błądzić, ot zdawało by się paradoks.
Który nie jest paradoksem, a jest niewiarą.
Jak to zauważysz to się po prostu nawrócisz.

So gru 16, 2017 11:03 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mówisz o autorze tematu czy o Jacku J?

N gru 17, 2017 10:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Autor tematu zaczął polemicznie, doszukując się czegoś wiecej, czyli ewentualnego błędngo myślenia o przekazie bibljnym.
Jack J poparł ten rodzaj sugestii cytatami z Biblii.
Czyli jeden dał tezę do podważenia myślenia na zadany temat, drugi podał urgument za tą tezą.
Tak można podważyć cokolwiek, czytaj zasiać wątpliwość.

My jednak kierujemy się nauką Kościoła, która buduje na prawdzie dającej nadzieję na dobro.
Nie po drodze nam budowanie na prawdzie zasiewającej wątpliwości. Tu wyjaśnię że inerpretcje mogą opierać się na prawdzie wybiurczej, lecz obok celu zawartego w tych informacjach.
Przekaz biblijny ma prowadzić ku dobru dla wszystkich, ma niezbędne dane by był rozumiany jak najwierniej.
Z konieczności użyty w nim język jest otwarty, podatny na interpretacje.
Dlatego wymaga trzymania się kanonu, głównego celu jego powstania.
Czyli pomuc ludziom lepiej z sobą żyć.
Ja nie wiem do czego pomógła by informacja z tego tematu, gdzie Jezus i Michał to ta sama postać.
Domyślam się że to zwykłe mieszanie, sianie zamętu jakich wiele się pojawia. Ja jej nie mogę uznać za prawdę biblijną.

N gru 17, 2017 10:56 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona