Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 20, 2018 10:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Osobiste objawienie Chrystusa 

Jaką opcję wybierasz?
Tak. 75%  75%  [ 3 ]
Nie. 25%  25%  [ 1 ]
Liczba głosów : 4

Osobiste objawienie Chrystusa 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Osobiste objawienie Chrystusa
Pytanie do wątpiących i niewierzących. Gdyby objawił Ci się osobiście Jezus Chrystus ze swym obliczem i ciałem i poleciłby Ci dotknięcie swych ran na rękach, nogach i w boku, to czy uwierzyłbyś w Niego i w naukę głoszoną przez Niego?

Cytuj:
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" 27 Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!" 28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" 29 Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Pn paź 02, 2017 10:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osobiste objawienie Chrystusa
Azulandar napisał(a):
Pytanie do wątpiących i niewierzących. Gdyby objawił Ci się osobiście Jezus Chrystus ze swym obliczem i ciałem i poleciłby Ci dotknięcie swych ran na rękach, nogach i w boku, to czy uwierzyłbyś w Niego i w naukę głoszoną przez Niego?

Cytuj:
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" 27 Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!" 28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" 29 Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".

Oczywiście, pod warunkiem, że takie objawienie miałoby charakter ponadnaturalny i nie zostawiałoby cienia wątpliwości, że on to on :)

Ostatnio edytowano Pn paź 02, 2017 2:34 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn paź 02, 2017 12:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

Oczywiście, pod warunkiem, że takie objawienie miałoby charakter ponadnaturalny i nie zostawiałoby cienia wątpliwości, że on to on :)

Często widujesz ludzi którzy zmartwychwstali, by się zastrzegać w tej ponadnaturalności?

Pn paź 02, 2017 2:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Łk. 16, 27
rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą

Pn paź 02, 2017 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
luki123 napisał(a):

Często widujesz ludzi którzy zmartwychwstali, by się zastrzegać w tej ponadnaturalności?

Zaznaczyłem to, żeby nie było żadnych niejasności. Autor tematu nie powiedział, jak miałoby wyglądać takie objawienie. Po prostu chciałbym mieć pewność, że Jezus to stojąca przede mną osoba - w końcu sam mówił, że wielu w przyszłości będzie się pod niego podszywać?

lekarstwo napisał(a):
Łk. 16, 27
rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą

No i widzisz jakie bzdury cytujesz. Ja jestem niewierzącym, a nie ignorantem, który zaklina rzeczywistość i twierdzi, że ziemia jest płaska :)

PS: A ty czemu nie wierzysz w to co mówią Imami?

Pn paź 02, 2017 7:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
No i widzisz jakie bzdury cytujesz. Ja jestem niewierzącym, a nie ignorantem, który zaklina rzeczywistość i twierdzi, że ziemia jest płaska :)

Nie.. Te bzdury jak je nazywasz są o Tobie. Choćby zmarli powstali z grobu i mówili Ci o Bogu i tak byś nie uwierzył na swoją zgubę. Dobre.. Nie jesteś ignorantem.. Hasło miesiąca.. ;-)

Cytuj:
PS: A ty czemu nie wierzysz w to co mówią Imami?

Powiadasz że nie jesteś ignorantem? Historii też Ci się nie chciało uczyć, ani cokolwiek na ten temat poczytać?

Pn paź 02, 2017 9:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nie.. Te bzdury jak je nazywasz są o Tobie. Choćby zmarli powstali z grobu i mówili Ci o Bogu i tak byś nie uwierzył na swoją zgubę. Dobre.. Nie jesteś ignorantem.. Hasło miesiąca.. ;-)

Wow, widzę że wiesz lepiej ode mnie czy bym uwierzył czy nie. Nieźle! Hipokryzja w najczystszej postaci :)

Cytuj:
Powiadasz że nie jesteś ignorantem? Historii też Ci się nie chciało uczyć, ani cokolwiek na ten temat poczytać?

A co ma historia do wiary? Historia to nauka, a przecież wiara nie ma nic do nauki, bo nie wymaga poparcia dowodami.

@Up, normalnie aż żałuję, że coś takiego zapewne nigdy się nie wydarzy. Chciałbym zobaczyć twoją minę, kiedy podobni do mnie się nawracają. Zresztą poszukaj w internecie. Jest masa "świadectw" ludzi, którzy kiedyś w coś nie wierzyli, a później zobaczyli i teraz wierzą (duchy, etc). Ja tam takim osobom nie wierzę, że "coś" widzieli, ale ty nie powinieneś mieć z tym problemu.

Ostatnio edytowano Pn paź 02, 2017 11:06 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn paź 02, 2017 9:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:

Wow, widzę że wiesz lepiej ode mnie czy bym uwierzył czy nie. Nieźle! Hipokryzja w najczystszej postaci :)

Hmm.. Ale na pewno wiesz co to jest hipokryzja?
Nie uwierzyłbyś, bo uznałbyś tych zmarłych, albo za omamy, albo podstawionych ludzi, aktorów, którzy przyszli Cię "ogłupić".

Cytuj:
@Up, normalnie aż żałuję, że coś takiego zapewne nigdy się nie wydarzy. Chciałbym zobaczyć twoją minę, kiedy podobni do mnie się nawracają.

Tylko bym się z tego cieszył..

Cytuj:
Zresztą poszukaj w internecie. Jest masa "świadectw" ludzi, którzy kiedyś w coś nie wierzyli, a później zobaczyli i teraz wierzą (duchy, etc). Ja tam takim osobom nie wierzę, że "coś" widzieli, ale ty nie powinieneś mieć z tym problemu.

A czym się różni czyjeś świadectwo że mu się ktoś objawił, od Twojego ewentualnego nawrócenia, bo kogoś spotkałeś? Przecież jasne jest, że prędzej uznasz to za albo halucynacje, sen, albo że ktoś sobie z Ciebie robi jaja..

Wt paź 03, 2017 7:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Hmm.. Ale na pewno wiesz co to jest hipokryzja?
Nie uwierzyłbyś, bo uznałbyś tych zmarłych, albo za omamy, albo podstawionych ludzi, aktorów, którzy przyszli Cię "ogłupić".

[url = https://dobryslownik.pl/slowo/hipokryzja/16734/0/]Hipokryzja[/url] ma trochę szersze znaczenie niż Ci się wydaje.

Cytuj:
Tylko bym się z tego cieszył..

A ja odniosłem wrażenie, że cieszyłbyś się gdyby spełniły się zacytowane słowa. Masz ci los...

Cytuj:
A czym się różni czyjeś świadectwo że mu się ktoś objawił, od Twojego ewentualnego nawrócenia, bo kogoś spotkałeś? Przecież jasne jest, że prędzej uznasz to za albo halucynacje, sen, albo że ktoś sobie z Ciebie robi jaja..

To wszystko zależy od sytuacji jako całokształtu. Ja sam nie potrafię przewidzieć, jak bym zareagował w każdej sytuacji - ty za to wiesz nie tylko, jak ty byś się zachował, ale także jak ja bym się zachował, co jest bardzo ciekawe. Nawet Piotr się mylił, co do swojego własnego zachowania, a ty śmiesz przewidywać przyszłe zachowania kogoś innego...

A ty uwierzyłbyś, gdyby jakiś zmarły (w dosyć ostrym stadium rozkładu) ożył na twoich oczach i powiedział Ci, że jedyny Bóg to Allah, czy uznałbyś to za halucynację? Ja bym był skłonny mu uwierzyć. Ty zapewne, albo uznałbyś to za halucynację, albo za działanie złego ducha.
I teraz pytanie: Kto z nas postąpiłby mądrzej/właściwiej? Jeśli byś mu nie uwierzył, to w/w cytat dotyczyłby również Ciebie.

Wt paź 03, 2017 10:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
A ty uwierzyłbyś, gdyby jakiś zmarły (w dosyć ostrym stadium rozkładu) ożył na twoich oczach i powiedział Ci, że jedyny Bóg to Allah, czy uznałbyś to za halucynację? Ja bym był skłonny mu uwierzyć. Ty zapewne, albo uznałbyś to za halucynację, albo za działanie złego ducha.
I teraz pytanie: Kto z nas postąpiłby mądrzej/właściwiej? Jeśli byś mu nie uwierzył, to w/w cytat dotyczyłby również Ciebie.

Próbowałem przez aluzję, ale chyba nici z tego. Ty jako "rasowy" ateista nie wnikasz w pewne jakby tu rzec niuanse. Na podstawowym poziomie - ontologicznym Bóg nazywany JHWH i Allach to ten sam byt..
Z innej strony..
Owszem, każdy kto będzie głosić co innego niż w Ewangelii, choćby był aniołem - niech będzie przeklęty - dosyć swobodny cytat ze św. Pawła.

Wt paź 03, 2017 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
luki123 napisał(a):

Próbowałem przez aluzję, ale chyba nici z tego. Ty jako "rasowy" ateista nie wnikasz w pewne jakby tu rzec niuanse. Na podstawowym poziomie - ontologicznym Bóg nazywany JHWH i Allach to ten sam byt..
Z innej strony..
Owszem, każdy kto będzie głosić co innego niż w Ewangelii, choćby był aniołem - niech będzie przeklęty - dosyć swobodny cytat ze św. Pawła.

Jasnym jest, że mówiąc o Bogu Allah miałby na myśli Boga, którego opisuje Koran, a nie Biblia. Przecież żaden Chrześcijanin nie powiedziałby na Boga Allah.
Czyli w takim razie ty nie uwierzyłbyś w teologię Islamu, nawet gdyby zmarły wstał z grobu i powiedział, że jest ona jedyną prawdą.
I kogo tutaj w większym stopniu dotyczy przedmiotowy cytat, mnie czy Ciebie?
Zaprawdę powiadam Ci, mi łatwiej będzie uwierzyć w coś ponadnaturalnego, jeżeli będzie mi dane to dotknąć, niż tobie uwierzyć w prawdziwość jakiejś innej religii, kiedy jej wyznawcy wstaną z grobów i zaczną mówić o swoim Bogu :)

Wt paź 03, 2017 6:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Jasnym jest, że mówiąc o Bogu Allah miałby na myśli Boga, którego opisuje Koran, a nie Biblia. Przecież żaden Chrześcijanin nie powiedziałby na Boga Allah.

Ci, którzy posługują się językami arabskimi, właśnie tak mówią. To dlatego, że słowo "Allah" znaczy tyle, co "Bóg".

Wt paź 03, 2017 6:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):

Dość ciekawy problem.
Myślę, że chrześcijanie to miłośnicy Jezusa Chrystusa a nie ogólnie Boga, obojętnie jak się nazywającego. I chyba nie powinni wierzyć w każdego, kto wydaje się być sprawcą cudów.
To jest to co mówił Jezus, że tylko Jego owce znają Jego głos i idą za nim. Pouczeni jesteśmy też przez Niego, aby nie zważać na cuda, choćby były to nawet cuda wskrzeszania umarłych.

Trudno mi gdybać, bo nie byłem w takiej sytuacji bezpośredniego cudu. Może w pierwszym momencie fakt cudu by mnie zadziwił, zaskoczył, zatrwożył, zmieszał mój umysł. Ale później chyba bym sobie to analizował i skłaniałbym się bardziej ku słowom Jezusa niż zapewnieniom tego ożywionego człowieka.

Ty, Luki uwierzyłbyś temu ożywionemu zmarłemu bo nie kochasz Chrystusa, więc byłoby ci to obojętne. Temu kto kocha Jezusa nie byłoby to już tak obojętne.

Aby dobitniej uzmysłowić tę postawę dam ci porównanie.
Facet doznaje pewnych odczuć oglądając kolejne sceny erotyczne. W pierwszej, główną rolę odgrywa obca mu kobieta. W drugiej scenie, główną rolę odgrywa jego żona. Czy w obu przypadkach rodzące się w nim emocje są takie same?

luki123 napisał(a):
Zaprawdę powiadam Ci, mi łatwiej będzie uwierzyć w coś ponadnaturalnego, jeżeli będzie mi dane to dotknąć, niż tobie uwierzyć w prawdziwość jakiejś innej religii, kiedy jej wyznawcy wstaną z grobów i zaczną mówić o swoim Bogu

Coś w tym jest i wiąże się to z tym co napisałem powyżej, z uczuciami do Jezusa Chrystusa. W tym sensie, chrześcijanin to człowiek, który osobiście dotknął zmartwychwstałego Jezusa.

Wt paź 03, 2017 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
Ty, Luki uwierzyłbyś temu ożywionemu zmarłemu bo nie kochasz Chrystusa, więc byłoby ci to obojętne. Temu kto kocha Jezusa nie byłoby to już tak obojętne.

Ja po prostu nie wierzę, że był kimś więcej niż tylko człowiekiem. Bo samo to, że istniał ktoś taki - fakt, jest możliwe.

Cytuj:
Coś w tym jest i wiąże się to z tym co napisałem powyżej, z uczuciami do Jezusa Chrystusa. W tym sensie, chrześcijanin to człowiek, który osobiście dotknął zmartwychwstałego Jezusa.

Masz rację, tylko zauważ, że reakcja głęboko wierzącego Muzułmanina byłaby identyczna w dokładnie takiej samej sytuacji (gdyby zmarły mówił mu o Jezusie). On też by nie uwierzył, uznałby to zapewne również za znak od złego ducha.

Ale poruszyłeś bardzo ciekawą kwestię odnośnie tej żony. Właśnie! A jak byś zareagował gdyby tym zmarłym, o którym pisałem był ktoś z twoich bliskich?

A tak w ogóle, to nie jest tak, że tylko sam Bóg może wskrzeszać zmarłych? Coś kojarzę, że Jezusa oskarżano o posługiwanie się demonami, ale kiedy wskrzesił Łazarza to ktoś stwierdził, że przecież demony nie mogą przywrócić życia.

Wt paź 03, 2017 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
lekarstwo napisał(a):

Masz rację, tylko zauważ, że reakcja głęboko wierzącego Muzułmanina byłaby identyczna w dokładnie takiej samej sytuacji (gdyby zmarły mówił mu o Jezusie). On też by nie uwierzył, uznałby to zapewne również za znak od złego ducha.

To świadczy tylko o tym, że różni ludzie wybierają różne obiekty swojej miłości (w uproszczeniu mówiąc). Dopiero po śmierci każdy dowie się czy miał rację. Być może jest to rosyjska ruletka, ale takie jest życie - polegające na wyborach i ryzyku (w pewnym zakresie wolnej woli).

Wt paź 03, 2017 6:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona