Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 18, 2018 10:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Reinkarnacja - co sądzicie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Reinkarnacja - co sądzicie?
Cytuj:
Czy masz gdzieś w Piśmie Świętym (też ST) coś co mogłoby wspierać pogląd o reinkarnacji?

Tek de Cart wprost nie mam . Nie wprost -mam. Polecam tu przeczytanie całego wątku o reinkarnacji który założyłem. Link jest w moim powyższym poście. Ale może w biblii intencjonalnie nie ma nic wprost o reinkarnacji. Intencjonalnie w takim sensie, że była to intencja Boga. Część prawdy o życiu pozagrobowym może leżeć poza chrześcijaństwem.

Sahcim mi Duch Święty nie objawia takich rzeczy wprost. A co do
Cytuj:
„A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd...”
to nie przeczy to możliwości reinkarnacji w pewnych przypadkach. Polecam jeszcze raz lekturę mojego wątku.

Jotef napisałeś, że "
Cytuj:
Gdyby istniała dla umarłych jakakolwiek nadzieja na inkarnację wcześniej, apostoł Paweł nie mógłby tego przemilczeć
". Św. Pawł mógł najzwyczajniej nie wiedzieć o możliwości reinkarnacji bo Bóg mógł nie chcieć objawiać jemu takiej wiedzy w ramach chrześcijaństwa. Także biblia jest do pogodzenia z okultystyczną :-) reinkarnacją. W jaki sposób. znowu odsyłam do do mojego wątku. Powszechne zmartwychwstanie także nie musi przeczyć reinkarnacji. Czym jest "czas przyjścia" i kiedy ten czas następuje. Przecież nawet w naszej rzeczywistości tylko intuicyjnie rozumiesz słowo czas. Tu odsyłam do posta którego napisałem powyżej. Napisałeś:
Cytuj:
"Zauważmy, że dla Pawła NIE istniała trzecia możliwość. Albo umiera i idzie do Pana, albo pozostaje w ciele.
". Reinkarnacja w tym sensie o którym mówię nie przeczy temu, że po śmierci spotykamy się z Chrystusem a za jakiś czas :lol: znowu się inkarnujemy lub też nie w innym ciele. Przeczytaj cały mój wątek o reinkarnacji. Jeśli znajdziesz po przeczytaniu jego w biblii cytat który by przeczył reinkarnacji to ja się do niego dobiorę. :D Napisałeś też "
Cytuj:
Tak więc baśń o reinkarnacji, którą rozsiewają okultyści-gnostycy z new age, jest nie do pogodzenia z Biblią."
Wiesz ja bym dodał jeszcze, że szataniści, okultyści oraz najgorsze zło i plugastwo tego świata. Ludzie ! Biblię czyta się w sposób duchowy. Dla rozwoju duchowości. Zawsze będzie wiele sposobów na jej odczytywanie.Jeżeli potraficie udowodnić, że przeczy jednoznacznie reinkarnacji to proszę konkterne cytaty. Tylko mówię tu o reinkarnacji w takim sensie o jakim pisłem w założonym przezemnie wątku. Zapraszam do czytania.

Pn paź 09, 2017 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Sahcim mi Duch Święty nie objawia takich rzeczy wprost. A co do
Cytuj:
„A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd...”
to nie przeczy to możliwości reinkarnacji w pewnych przypadkach.
Wytlumaczysz tą niesprzeczność wg ciebie...?

Ostatnio edytowano Pn paź 09, 2017 6:40 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pn paź 09, 2017 5:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Już kiedyś wytłumaczyłem w temacie
viewtopic.php?f=12&t=28052 .
Pisałem o tym w poprzednim poście. Sens reinkarnacji o którym piszę także tam wytłumaczyłem. I żeby nie było nieporozumień. To nie są moje poglądy. To jest jedynie sposób interpretacji który trochę uzupełniłem o wiedzę którą nabyłem poprzez czytanie wielu opisów NDE. Mój pogląd jest taki, że ludzie mają różne wizje tego co jest po drugiej stronie oraz tego na czym będzie polegać zbawienie. Ludzie zbyt szybko popadają w pychę która każe im twierdzić , że ich wizja tego co jest prawdą a co nie jest jest wizją słuszną i prawdziwą.

Pn paź 09, 2017 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzący77 napisał(a):
Equuleuss, szanuję Twoje zdanie, ale właśnie jesteś przykładem osoby, która nie zagłębiła się w ten temat.

Nie mam zamiaru zagłębiać się w te rzeczy.

Cytuj:
Ten cały spór o to, która religia jest lepsza jest smutny.

Nie która lepsza ale która jest prawdziwa. Chrześcijaństwo nawet nie jest religią. Chrześcijaństwo podaje i ukazuje Prawdę i prawdziwe Objawienie samego Boga. To jedyna prawdziwa wiara.

Cytuj:
o wiedzę którą nabyłem poprzez czytanie wielu opisów NDE.

Na cóż katolikowi okultystyczno - ezoteryczna wiedza? Zdajesz sobie sprawę czym grozi zagłębianie się w te sfery? Raymond Moody to spirytysta i okultysta i nawet się z tym jakoś specjalnie nie kryje.

Pn paź 09, 2017 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzący77 napisał(a):
I tutaj dochodzimy do podstawowego wniosku z obserwacji świata: życie nie jest sprawiedliwe. Pytanie, dlaczego? Katolik odpowie: „Bo bóg tak chciał, ścieżki Pana nie są naszymi ścieżkami”

Wg. Ciebie sprawiedliwe to takie gdzie wszyscy wody nie mają czy wszyscy do szkoły chodzą? Nie bardzo wiem, za co uważasz sprawiedliwość, to takie "po równo"? Tylko po równo czego?

Cytuj:
I ja z tym twierdzeniem zgadzam się w 100%, bo istnieje coś, co sprawia, że życie „jednak jest sprawiedliwe”. To reinkarnacja.

Wędrówka dusz zakłada, że człowiek w ciągu życia zbiera dobrą i złą karmę. Ta zła sprawia, że w następnym życiu musi odrobić pewne lekcje na drodze do doskonałości, czyt. świętości. Dobra karma z kolei powoduje, że nauka zostaje odrobiona. To znaczy, że jeżeli ktoś np. szanował swoją rodzinę (nawet jeśli nie była idealna), w następnym życiu nie będzie musiał uczyć się wartości, jaką jest rodzina, bo ją już dobrze zna (na poziomie podświadomości, mimo że świadomość nie pamięta poprzedniego życia). Oczywiście to tylko przykład, prawo przyczyny i skutku jest dużo bardziej skomplikowane i zarazem subtelne.

Ale jak to stwierdzisz? Nauka czegoś zakłada zapamiętanie czegoś i na tej podstawie budowanie. Zakładasz, że jak dziecko nie ma wody to jest to rodzaj kary za coś? Zapytaj się tego dziecka dlaczego wody nie ma. Zobaczymy co Ci odpowie. Podpowiem: Bo nie padało.

Cytuj:
Wśród wielu ludzi daje się zauważyć strach przed tematem reinkarnacji. Nie dopuszczają oni nawet takiej możliwości. Dla nich to jest tylko jakiś wymysł „azjatyckich sekt” – tymczasem sami plują w ten sposób w Boską sprawiedliwość. Tak, to pokrywa się z Biblią. Bo czy człowiek zmagający się z okropną chorobą nie jest w piekle? Jest. Niebo i piekło jest tu, na ziemi. Uczestniczymy w tym teatrze życia, aż będziemy mieli tak czyste serce, że połączymy się z Bogiem, to znaczy nie będziemy się już inkarnować. Bo reinkarnacja służy naszemu rozwojowi duchowemu, to nie jest jakaś chora gra Boga z człowiekiem, tylko właśnie ta biblijna sprawiedliwość.

Ludzie wierzący w reinkarnację są lepszymi ludźmi. Wiedzą, że otaczający ich świat jest skutkiem podjętych decyzji - cierpienie wynikiem zła, a szczęście - rezultatem dobrych wyborów. Wtedy wszystko ma senes.

Wszystko? Napisz, mi co to jest sprawiedliwość.

Cytuj:
A co Wy myślicie o reinkarnacji? Zaznaczam, że nie jestem buddystą. Jestem Katolikiem i tak, wierzę w reinkarnację, gdyż obejmuje ona wszystkie stworzenia (rośliny, zwierzęta, ludzi) i jest faktem. Można w nią nie wierzyć, ale właśnie uczestniczycie w niej, żyjąc kolejny raz, ucząc się nowych rzeczy.

Nie mam żadnych doświadczeń poprzedniego życia. PS. W jaki sposób mam żyć, żebym nie skoczył jako dziecko w Afryce bez wody w przyszłym życiu, tak pytam dla pewności... zakopie sobie kilka butelek wody... tak na przyszłość.

Pn paź 09, 2017 8:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Postanowione raz ludziom umrzeć a potem sąd

Pn paź 09, 2017 8:12 pm
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Raymond Moody to spirytysta i okultysta i nawet się z tym jakoś specjalnie nie kryje.

Tematyka związana z NDE jest czymś dużo szerszym niż to co napisał w swojej książce Raymont Moody i intwresowanie się nią to żaden okultyzm. Tzn. pewnie część tych opisów jest tworzona przez nieciekawych ludzi mających złe intencje. Nie można podchodzić jednak do tej kwestii w ten sposób, że wszystko co związane z NDE to zło i oszustwo. Pozatym przeczytanie książki Moodyego nie grozi zupełnie niczym. Natomiast tkwienie w przekonaniu że prawda koniecznie musi leżeć tylko w katolicyźmie bez zaznajamiania się z innymi punktami widzenia uważam, że często ma bardzo nieciekawe konsekwencje. Zresztą tak samo jak tego typu radykalizm związanyz innymi religiami.

Pn paź 09, 2017 9:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Już kiedyś wytłumaczyłem w temacie
viewtopic.php?f=12&t=28052 .
Nie zmyślaj, że wytłumaczyłeś tam w jaki sposób wg ciebie słowa Pisma o tym, że jest postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, nie są sprzeczne wymysłem o ponownym inkarnowaniu(a co za tym idzie i ponownym umieraniu)...
W końcu przecież jesteś biblijnym wierzącym zatem nie odsyłają mnie do wpisu, który nie odpowiada na moje pytanie ale wyjaśnij tą sprzeczność...

Pn paź 09, 2017 10:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Reinkarnacja to bzdura sprzeczna z Biblią i tyle. Dlaczego głosisz herezje? Czy nie wiesz, że w ten sposób robisz niektórym "śmietnik z głowy"? Po co komu się zastanawiać nad takimi bzdurami.. Zapoznaj się z Biblią zanim zaczniesz takie herezje pisać... Bo Biblia obala to co głosisz..

Pn paź 09, 2017 10:53 pm
Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że wytłumaczyłem.
Cytuj:
Ponieważ dany człowiek raz umiera, potem jest sąd piekło lub niebo no i możliwość kolejnej reinkarnacji.

Jest taka interpretacja biblii w której możliwa jest reinkarnacja. W całym poprzednim wątku nikt nie był w stanie przytoczyć ani jednego cytatu z biblii któryby temu przeczył. Z wielu NDE wynika to, że istnieje taka możliwość a wręcz często konieczność aby ludzie inkarnowali w kolejnch wcieleniach ponieważ muszą się pewnych rzeczy nauczyć tutaj na ziemii. Natomiast nie musi tak być i jedna inkarnacja może wystarczyć. W każdym razie zawsze zastanawiało mnie to dlaczego np. dzieci które umierają tuż po porodzie bądź te które są abortowane już w łonie matki nie mogłyby urodzić się ponownie aby czegoś się nauczyć tutaj na ziemii.

Pn paź 09, 2017 11:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Oczywiście, że wytłumaczyłem.
Cytuj:
Ponieważ dany człowiek raz umiera, potem jest sąd piekło lub niebo no i możliwość kolejnej reinkarnacji.
Człowieku...używasz słów których znaczenia chyba kompletnie nie pojmujesz. Dana osoba nie istnieje przed poczęciem więc nie ma mowy o IN/karnacji, a po śmierci tejże osoby o RE/INkarnacji dlatego w poprzednim swoim wpisie mówiłem, że biblijny werset przeczy teorii o IN/karnowaniu istniejącej istoty, a potem ponownej śmierci...
Cytuj:
Jest taka interpretacja biblii w której możliwa jest reinkarnacja.
To ją wskaż albo wytłumacz, bo jak narazie, to nic takiego nie zrobiłeś...

Wt paź 10, 2017 12:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Cytuj:
Raymond Moody to spirytysta i okultysta i nawet się z tym jakoś specjalnie nie kryje.

Tematyka związana z NDE jest czymś dużo szerszym niż to co napisał w swojej książce Raymont Moody i intwresowanie się nią to żaden okultyzm.

Owszem, to jest wejście w strefę okultyzmu. Poczytaj lepiej spotkania świętych z duszami czyścowymi albo chociażby doświadczenia Marii Simma, zamiast zagłębiać się w ezoteryczne wizje podane przez złe duchy albo wytworzone w ludzkim umyśle poddanym ekstremalnej sytuacji śmierci klinicznej. Śmierć kliniczna nie jest stanem rzeczywistej śmierci i tam może wytworzyć się wszystko, a zły duch ma pole działania na psyche i na umysł.

Pewnie że miło i przyjemnie wierzyć w opowiastki o tunelach i świetlistych istotach a czy zauważyłeś że tam nie ma nic z prawd wiary, nie ma sądu? Po śmierci dusza staje natychmiast na sądzie szczegółowym a potem czeka nas jeszcze Sąd Ostateczny, to będzie sąd na całym światem i wszystkimi pokoleniami ludzi.

Ale taka Maria Simma już staje się niewygodna czy też św Faustyna, bowiem ukazuje niełatwą rzeczywistość iż za każdy grzech, nawet najmniejszy, przyjdzie nam odpokutować.

Cytuj:
Natomiast tkwienie w przekonaniu że prawda koniecznie musi leżeć tylko w katolicyźmie bez zaznajamiania się z innymi punktami widzenia uważam, że często ma bardzo nieciekawe konsekwencje.

Tak, prawda jest w w katolicyźmie, Kościół Katolicki ma depozyt prawdziwej wiary i prawdy. Poza Kościołem prawdy nie ma lub jest niepełna.

Cytuj:
Zresztą tak samo jak tego typu radykalizm związanyz innymi religiami.

Tak, bowiem Chrystus jest także radykalny a prawdziwy chrześcijanin musi być radykalny w swojej wierze i w swojej postawie, bowiem wie jak cenna jest prawda i jaka jest cena za pobłądzenie i zejście z drogi prawdy. I nie martw się, katolicy raczej nie wysadzają się w powietrze z okrzykiem - Bóg jest miłością!

Wt paź 10, 2017 12:05 am
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dana osoba nie istnieje przed poczęciem

Tego właśnie nie wiem.Tzn nie wiem jakie jest nauczanie KK w tym temacie. Czy istniejemy jako aniołowie w niebie i inkarnujemy się w ludzkie ciała czy powstajemy w momencie poczęcia. Obejrzyj sobie proszę NDE Yvonne Sneeden na youtubie. Jestem ciekwwy twojej opinii. Ona mówi, że właśnie jest tak, że przed życiem na ziemii istniejemy w niebie. Jeśli znasz nauczanie KK to powiedz jak jest ale wraz z uzasadnieniem.Tzn chciałbym w końcu wiedzieć jak jest naprawdę. Tzn cz KK jednoznacznie wypowiada się w tej kwestii.

Cytuj:
To ją wskaż albo wytłumacz, bo jak narazie, to nic takiego nie zrobiłeś...

Zrobiłem. Chcesz to przeczytaj mój wątek. Piszę o tym po raz kolejny.

Cytuj:
Owszem, to jest wejście w strefę okultyzmu. Poczytaj lepiej spotkania świętych z duszami czyścowymi albo chociażby doświadczenia Marii Simma, zamiast zagłębiać się w ezoteryczne wizje podane przez złe duchy albo wytworzone w ludzkim umyśle poddanym ekstremalnej sytuacji śmierci klinicznej. Śmierć kliniczna nie jest stanem rzeczywistej śmierci i tam może wytworzyć się wszystko, a zły duch ma pole działania na psyche i na umysł.

Nie przecztanie tej książki to nie bawienie się w okultyzm. Takie podejście które prezentujesz jest bardzo szkodliwe dla psychiki. Człowiek zaczyna dostrzegać zło wszędze. Np pan Terlikowski widzi okultyzm już nawet w fidget spinnerach:-). Opinie świętych katolickich są dla mnie tak samo istotne jak opinie ludzi mówiących o NDE.

Cytuj:
Pewnie że miło i przyjemnie wierzyć w opowiastki o tunelach i świetlistych istotach a czy zauważyłeś że tam nie ma nic z prawd wiary, nie ma sądu?

Nieprawda jest sąd. Jest też możliwość piekła. Tutaj polecam NDE Howarda Storma. Było prezentowane nawet w ultrakatolickim portalu Fronda.pl.

Cytuj:
Ale taka Maria Simma już staje się niewygodna czy też św Faustyna, bowiem ukazuje niełatwą rzeczywistość iż za każdy grzech, nawet najmniejszy, przyjdzie nam odpokutować.

To nie jest oficjalne staniwisko KK. To Bóg decyduje o tym kto i czy będzie musiał odpokutować za każdy grzech. Jest napisane, że będziemy sądzeni w miłości. W NDE często jest używane pojęcie unjudgemental love. Bóg akceptuje Ciebie takim jakim jesteś wraz z wadami. Nie ozmacza to, że nie istnieje taki poziom grzechu który warukjuje to, że musisz trafić do piekła bo do nieba nie można cię wpuścić bo będziesz tam grzeszył.Z NDE wynika to, że jesteśmy bezwarunkową miłością. A w wyniku tego, że na świecie panuje zło dajemy się przez nie atakować na miliony różnych sposobów. Jednym z nich jest to, że jeżeli ktoś jest zbyt radykalny w stosunku do siebie to też tak ocenia innych. W biblii jes5 napisane, że innych nie mamy osądzać. Zła strona radykalizmu polega na tym, że ludzie patrząna innych ludzi głównie poprzez pryzmat ich grzechów.

Wt paź 10, 2017 2:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wierzacy0987 napisał(a):
Cytuj:
Dana osoba nie istnieje przed poczęciem

Tego właśnie nie wiem.Tzn nie wiem jakie jest nauczanie KK w tym temacie. Czy istniejemy jako aniołowie w niebie i inkarnujemy się w ludzkie ciała czy powstajemy w momencie poczęcia.
Nauczanie KK w tym temacie jest jednoznaczne, tzn mówi iż dusza ludzka nie istnieje przed stworzeniem jej przez Boga w momencie poczęcia się człowieka(patrz Katechizm KK). Co do twojego założenia, że(cyt): istniejemy jako aniołowie, to przypominam ci, że anioł to istota stworzona wg własnego rodzaju zatem nie jest człowiekiem. Tak więc nie może być mowy o RE/INkarnacji gdy IN/karnacja nie ma miejsca... :D

Wt paź 10, 2017 6:22 pm
Odpowiedz z cytatem
Gdzie w KKK znajduje się taka informacja? Konkretnie który to paragraf.

Wt paź 10, 2017 7:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona