Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 10:54 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
Nie mogę edytować...

Komuniści walczyli z wielkim wybuchem bo był sprzeczny z ich fundamentalnym ateizmem. Zarabiali o nim uczyć itd.

Widzę Luki że byłeś wierzący. wierzyłeś fanatycznie i bezkrytycznie. Pozniej cos się stało i zostałeś świeckim humanistą(dzięki Pilaster, podoba mi się to słowo), antyklerykałem. Spokojnie to normalne dla neofitów. Całe szczęście że Pan Quinque nigdy nie wierzył w taki sposób

Śr gru 20, 2017 10:46 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
luki123 napisał(a):
A ty poczytaj o Teorii Wielkiej Kraksy, która defacto z teorią WW ma wiele wspólnego. Chcę przypomnieć, że WW to model ewolucji Wszechświata uznawany za najbardziej prawdopodobny, a nie prawda objawiona. W przeciwieństwie do Ciebie naukowcy dopuszczają do siebie myśl, że mogą się mylić, bo to co obserwujemy można wyjaśnić też w inny sposób.

Teoria WW ma silny materiał dowodowy, ale oczywiście masz prawo przyjmować jakiekolwiek teorie, które ci pomogą odsunąć na bok konieczność istnienia źródła wszystkich bytów ożywionych i nieożywionych.

Widać, że w ogóle nie zagłębiłeś się w temat. Owszem teoria WW ma silny materiał dowodowy, ale on wcale nie stoi w sprzeczności, z Teorią Wielkiej Kraksy - która de facto jest jedną z hipotez mówiących o przyczynie tego wybuchu. Niektóre obserwacje nawet za nią przemawiają.

Ale co ja Ci tam będę tłumaczył... Ty przecież znasz już PRAWDĘ, która nie podlega dyskusji. Najśmieszniejsze jest to, że ta tzw. PRAWDA zmienia się na przestrzeni wieków i jest głoszona przez KK. Mylił się już on w kwestii płaskości ziemi i teorii geocentrycznej, ten NIEOMYLNY KOŚCIÓŁ. Nie muszę mówić, jak KK potraktował Galileusza? Czy to nie daje do myślenia?

Już pominę kwestie tego że teroia kraksy przenosi problem w inne miejsce... niczego zatem nie wyjaśnia

Luki wykazuje się tutaj ignorancją. Powiela on XIX w. Pozytywistyczne kłamstwa. Jakoby Biblia i ludzie że średniowiecza/starożytności wierzyli w płaską ziemię

Teoria geocentryczna była podprata mocnym paradygmatem "Ptoleemejskim"(nazwijmy go sobie w ten sposób). Więc była uznana za pewnik. To tak jakbyś dziś chciał podważyć teorię względności

Sprawę Galileusza wielokrotnie wyjaśniał Pilaster. Nie ma potrzeby tu tego robić

Cz gru 21, 2017 1:21 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Komuniści walczyli z wielkim wybuchem bo był sprzeczny z ich fundamentalnym ateizmem. Zarabiali o nim uczyć itd.

Prosiłbym, aby nie wspominać tutaj o komunistach. Toż to jest sprawa czysto polityczna (tak, wiem że komuniści próbowali walczyć z kościołem, ale to nie jest czas na takie rozmowy)

Cz gru 21, 2017 8:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Komuniści(ateiści) nie tylko próbowali walczyć z kościołem. Ale w imię świeckości wymordowali miliony osób. A w tym wielu przedstawicieli duchowieństwa(np. Znany w Polsce przypadek ks. Popiełuszko)

A wracając do tematu wątku. Cy ktoś odpowiedział na pytanie? Bo chyba nie zauważyłem

Cz sty 11, 2018 8:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
mati5589 napisał(a):
Quinque napisał(a):

Prosiłbym, aby nie wspominać tutaj o komunistach. Toż to jest sprawa czysto polityczna (tak, wiem że komuniści próbowali walczyć z kościołem, ale to nie jest czas na takie rozmowy)

Dlaczego nie wspominać?
Przecież komuniści to jedna z wielu grup wojujących ateistów próbujących wygrać z Bogiem i jak każda grupa została pokonana.

Pt sty 12, 2018 8:50 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17