Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 16, 2018 3:04 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
luki123 napisał(a):
Na jego miejscu możemy postawić każdą inną magiczną postać i hipotezy te będą tak samo prawdopodobne.

No to postawmy w miejsce wszechmocnego Logosu(Boga) byt innej kategorii. Np. Księżniczkę Selestię, czy księżniczka Selestia ma nawet hipotetyczną możliwość stworzenia czegoś ex nihilo? Nie, bo nie jest wszechmocna

Ja rozumiem bycie ateistą. Ale ateistą który wie dlaczego nim jest. No ale osoby który popełniają tak elementarne błędy... cóż ciężko ateistami nazwać

Pn cze 11, 2018 10:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
luki123 napisał(a):
Na jego miejscu możemy postawić każdą inną magiczną postać i hipotezy te będą tak samo prawdopodobne.

No to postawmy w miejsce wszechmocnego Logosu(Boga) byt innej kategorii. Np. Księżniczkę Selestię, czy księżniczka Selestia ma nawet hipotetyczną możliwość stworzenia czegoś ex nihilo? Nie, bo nie jest wszechmocna

Ja rozumiem bycie ateistą. Ale ateistą który wie dlaczego nim jest. No ale osoby który popełniają tak elementarne błędy... cóż ciężko ateistami nazwać

Mogę podstawić w miejsce Boga dowolny magiczny byt o wystarczającej mocy aby stworzyć wszechświat(ale nie koniecznie wszechmocy i wszechwiedzący) i uważam, że będzie to opcja znacznie bardziej prawdopodobna niż istnienie bytu wszechmocnego i wszechwiedzącego. W końcu nie wysuwam daleko idących tez bez pokrycia - a taka jest dla mnie wszechmoc i wszechwiedza, której nikt nigdy nie zaobserwował i które wydają się wewnętrznie sprzeczne :)

Pn cze 11, 2018 11:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
W jaki spspób wszechwiedza i wszechmoc są ze sobą sprzeczne?

Już pomijając fakt że Luki ma tak rażące luki w wiedzy na temat religi. Iż uważa Boga za istotę magiczną :(

Pn cze 11, 2018 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
W jaki spspób wszechwiedza i wszechmoc są ze sobą sprzeczne?

Już pomijając fakt że Luki ma tak rażące luki w wiedzy na temat religi. Iż uważa Boga za istotę magiczną :(

1. Nie napisałem, że wszechmoc i wszechwiedza są ze sobą sprzeczne. Dla mnie wszechmoc jest sprzeczna sama w sobie. Nie będę opisywał kolejny raz dlaczego, bo kiedyś już o tym mówiłem. O wszechwiedzy też.

W każdym bądź razie nie możesz udowodnić, że wszechświata nie stworzył niewszechmogący, ale mogący stwarzać wszechświaty jednorożec, który robi sobie z nas jaja i stwarza na ziemi wszystkie istniejące dzisiaj religie(czy też daje im początek). Absurdalne? Oczywiście, tak samo jak opowieść o Allahu czy Jahwe. Można w to wierzyć lub nie i tyle.

2. Zależy co uważasz za magię i jak ją definiujesz :) Dla mnie na prawdę nie ma różnicy między "niech stanie się światłość i stała się światłość", a "czary mary niech zapali się światło i światło się zapaliło". Tu i tu mamy do czynienia z czymś ponadnaturalnym, co śmiało można nazwać magią... Kwestia definicji i tyle. Nie widzę sensu dyskusji nad tym tematem.

Pn cze 11, 2018 11:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W każdym bądź razie nie możesz udowodnić, że wszechświata nie stworzył niewszechmogący, ale mogący stwarzać wszechświaty jednorożec, który robi sobie z nas jaja i stwarza na ziemi wszystkie istniejące dzisiaj religie(czy też daje im początek). Absurdalne? Oczywiście, tak samo jak opowieść o Allahu czy Jahwe. Można w to wierzyć lub nie i tyle

Może zacznijmy od tego że niewszwchmogąca istota potrzebuje stwórcy

No i znowu popisaleś się swoją ignorancją. Jahwe a Allah to to samo

Wt cze 12, 2018 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Cytuj:
W każdym bądź razie nie możesz udowodnić, że wszechświata nie stworzył niewszechmogący, ale mogący stwarzać wszechświaty jednorożec, który robi sobie z nas jaja i stwarza na ziemi wszystkie istniejące dzisiaj religie(czy też daje im początek). Absurdalne? Oczywiście, tak samo jak opowieść o Allahu czy Jahwe. Można w to wierzyć lub nie i tyle

Może zacznijmy od tego że niewszwchmogąca istota potrzebuje stwórcy

No i znowu popisaleś się swoją ignorancją. Jahwe a Allah to to samo

Ja jednak widzę kilka subtelnych różnic. No ale skoro dla Ciebie Biblia i Koran to to samo...

Ps: potrzebuje stwórcy, ponieważ... Ty tak mówisz? Wow, przekonałeś mnie.

Wt cze 12, 2018 12:58 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 261 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18