Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sty 17, 2018 10:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
Tak jakby w Piśmie (a także w patrystyce) mało było wzmianek o Trójcy i trzeba by było wprowadzać kolejne!
Martyś prezentuje nam tu "mąndrości" wyczytane o Świadków Jehowy i tym podobnych "rzetelnych" badaczy.

To co przepisałm doskonale omawia choćby Włodzimierz Bednarski (nie będę pastował, sami przeczytajcie) http://piotrandryszczak.pl/ojcowie-kosc ... tarze.html
( w ogóle na temat Trójcy polecam wybór artykułów http://www.piotrandryszczak.pl/trojca_swieta3.html )

So lis 11, 2017 7:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Nauka funkcjonuje w oparciu o autorytety. To chyba nic nowego?
Jeśli chodzi o naukę, to jest nowość, nawet rewolucyjna :) Jeśli chodzi o religię to nie - religia np. rzymksich-katolików opiera się o autorytety, np. w kwestii nieomylności.
Nauka funkcjonuje w oparciu o prawdę przez małe p, autorytetem podpieramy się kiedy prawdy nie znamy, a decyzję trzeba podjąć.

merss napisał(a):
Wyleciałeś z ekimenicznego, bo nie znaleś różnicy między dialogiem a monologiem.
Niestety masz błędne informacje ( przynajmniej te oficjalne).
Swoją drogą skoro piszesz to co piszesz, to może to jest faktycznym powodem zakazu pisania. Podobno decyzja była uzgodniona z innymi moderatorami.

merss napisał(a):
A dialog może miec charakter krytyczny.
Obowiam się, że do mnie nie stosują tej miary.
merss napisał(a):
Gdyby to wujo wiedzial, siedzialby nadal u góry a ja mialabym świnty spokój.
No to już musisz uzgodnić z innymi moderatorami, ale nie martw się zawsze możesz zrobić w/g takiej zasady : " NIe mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ?" :D
Zdradzę ci sekret, dyskusja z moderatorem ( oczywiście kulturalna i merytoryczna, żadne, tam chamskie odzywki, czy też powtarzanie swoich teorii ) może zostać uznana za awanturnictwo, a to skutkuje zakazem pisania.
PS.
To taka mała dygresja, w związku z faktem, że spadłem w dolne części forum :D , wracamy do tematu.

So lis 11, 2017 8:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wujo - tylko raz spróbowalam konwersacji z Tobą. Pieknie się ukłoniłam i odeszłam. Teraz powitałam Cię na swoich śmieciach. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym pisze. niech sobie pisze tak długo dopóki to jest regulaminowe. Uszczypnę go w policzek, nic więcej. Potwierdza się więc to co Ci zarzucano. Jeśli Biblia mówi co innego niz wydumane poglądy wuja, Bilię znaczy się w tych miejscach sfałszowano. Uznana metodologia nie ma znaczenia w badaniach roznych autorytetów badających pod różnym kątem Biblię. : )
Gdybyś znał różnicę między monologiem a krytycznym dialogiem, broniłabym Cię jak lwica przed banicją do krainy pogan a siebie przed dodatkową robotą. ;)

Jeśli chcesz wejść do punktowanych w świecie nauki czasopism, zaczynasz od ostatniego miejsca na liście autorów artykułu. Ja byłam na trzecim miejscu, mimo, że cała praca była moiego autorstwa. To nazwisko profesora decydowało o tym, że artykuł mógł znaleźć się w naukowym periodyku i to profesor decydował o tym w jakim. :)

So lis 11, 2017 8:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
merss napisał(a):
Nauka funkcjonuje w oparciu o autorytety. To chyba nic nowego?
Jeśli chodzi o naukę, to jest nowość, nawet rewolucyjna :)

Aj tam nowość.. Spróbuj coś opublikować niezgodnego z trendami (czytaj autorytetami). Każdą nową teorię warto oprzeć o to co zostało już opisane (cytowania z uznanych periodyków), nie wejdziesz do wysoko notowanych periodyków, jeśli nie masz za współautora kogoś z dużym dorobkiem (czyt. autorytetem), lub sam nie masz wysokiego dorobku który uzyskujesz.. ->GOTO 10

Cytuj:
Jeśli chodzi o religię to nie - religia np. rzymksich-katolików opiera się o autorytety, np. w kwestii nieomylności.

Twoja religia za to opiera się na Twoich własnych interpretacjach...
Nie wiem czemu uważasz istnienie autorytetów za coś złego?

So lis 11, 2017 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
niech sobie pisze tak długo dopóki to jest regulaminowe.
Obawiam się, że zmienisz zdanie, ale trzymam cię za słowa, pamiętaj, że o tym co jest, a co nie jest Regulaminowe kwalifikują moderatorzy, czyli jak się moderatorowi coś wydaje, to tak ma być.
merss napisał(a):
Potwierdza się więc to co Ci zarzucano. Jeśli Biblia mówi co innego niz wydumane poglądy wuja, Bilię znaczy się w tych miejscach sfałszowano.
A pokaż mi, ale tak paluszkiem, w którym miejscu użyłem argumentu, że Bliblię sfałszowano ( tak ogólnie), a w szczególności, że fałsz jest wynikiem mojego innego, niż Biblia, twierdzenia ? I będę złośliwy, ale chcę wymusić na tobie to wskazanie, bo właśnie z takim zachowaniem spotkałem się w górnej części forum, czyli zarzucę mu twiedzenie nieprawdziwe, niech się broni.
Bo obawiam się, że zaczynasz "pływać" ( mam napisać dokładnie co to znaczy, czy się domyślisz).
merss napisał(a):
Gdybyś znał różnicę między monologiem a krytycznym dialogiem
Ależ ja znam różnicę, rzecz w tym, że powtarzanie tezy, na którą nie ma odpowiedzi nie jest monologiem, a przypominaniem, że to co twierdzę jest do zakwestionowania, ewentualnie do potwierdzenia.

merss napisał(a):
Jeśli chcesz wejść do punktowanych w świecie nauki czasopism, zaczynasz od ostatniego miejsca na liście autorów artykułu. Ja byłam na trzecim miejscu, mimo, że cała praca była moiego autorstwa.
W tym momencie nie mówisz o nauce, a "polityce naukowej", w której przepychanie się łokciami, i różne niedozwolone chwyty są na porządku dziennym, to tak jak w świecie, gdzie ludzie nie są odrodzeni.

PeterW napisał(a):
Spróbuj coś opublikować niezgodnego z trendami (czytaj autorytetami). Każdą nową teorię warto oprzeć o to co zostało już opisane (cytowania z uznanych periodyków), nie wejdziesz do wysoko notowanych periodyków, jeśli nie masz za współautora kogoś z dużym dorobkiem (czyt. autorytetem), lub sam nie masz wysokiego dorobku który uzyskujesz..
Wybacz, ale to się nie trzyma przysłowiowej "kupy". Jest to nielogiczne.
Nauka to nie moda, owszem autorytety są, ale jak zaczynasz coś twierdzić przeciwnego wobec autorytetów, to normalne, że oni to zwalczają (negują). Rzecz w tym, że na autorytecie - jeśli on nie opiera się na prawdzie - długo nie pociągniesz. Po prostu wcześniej czy później, autorytety muszą ustąpic, chociażby nie wiem jakie były.
Gdyby każda nowa teoria opierała się na starych autorytetach, to nie byłaby juz nowa :D
PeterW napisał(a):
Twoja religia za to opiera się na Twoich własnych interpretacjach...
Nie wiem czemu uważasz istnienie autorytetów za coś złego?
Znowu coś zmyślasz :-( a gdzie ja napisałem, że autorytet to coś złego ? Zaczynamy dyskusję, w której ja muszę prostować to co ty piszesz o mnie, bo to co ty piszesz nie ma nic wspólnego z tym co napisałem.
Jeśli moja religia opiera się na własnych interpertacjach, to wystarczy mi to pokazać, problem w tym, że ty tego nie robisz !!! Na tym cały ból. Po prostu wolisz mnie wyrzucić, niż wskazać/wykazać błąd i żeby nie być gołosłownym: viewtopic.php?p=1087747#p1087747
Zarzucasz mi mącenie, ale nawet nie próbowałeś wykazać na czym to mącenie polega. Zarzucasz mi uznawanie autorytetów za coś złego, ale nie będziesz w stanie tego wykazać, wręcz przeciwnie napisałem coś co świadczy za autorytetem,
Cytuj:
autorytetem podpieramy się kiedy prawdy nie znamy, a decyzję trzeba podjąć.

ale ty tego nie chcesz, czy też nie możesz zrozumieć.
PS. Zwracam uagę, że ja odpiwaidam tylko na wasze twierdzenia, za cos takiego, czyli za odnoszenie się merytoryczne do twierdzenia dostałem ostrzeżenie.

So lis 11, 2017 9:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kłamiesz
Ostrzezenie dostałeś za awanturnctwo i ignorowanie polecenia moderatorów.
Za chwile dostaniesz kolejne za kłamstwa i manipulacje.

So lis 11, 2017 10:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wujo - przypominam, że temat dotyczy fałszowania Biblii a nie ataków pesonalnych na tych, ktorzy się powołują na autorytety. Chcesz obalic autorytety - znajdź właściwą wagę a nie pałuj na oślep.
Martyś spróbował, ale podszedł z odwrróconą wagą piórkową do klasycznej ciężkiej i zobiło się komicznie.
A jak chcesz sobie pokrzyczeć to proponuję ring, zanim Jockey wkroczy udowodniając Ci mijanie się z prawdą w innych kwestiach. Nie radzę kontynuować w tym miejscu wątku dotyczącego desantu ani zasadności kar regulaminowych.
Cytuj:
pamiętaj, że o tym co jest, a co nie jest Regulaminowe kwalifikują moderatorzy, czyli jak się moderatorowi coś wydaje, to tak ma być.

Pamiętam, bo to regulaminowe. :)

So lis 11, 2017 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Martyś
Moim zdaniem Biblia Tysiąclecia nie zawiera większych błędów. To twoim zdaniem św. Augustyn był antytrynitarzem ???

@wujo
Święty Augustyn napisał dziełko pt "O Trójcy Świętej (De Trinitate) w 15 księgach (przekł. pol. M. Stokowska, Kraków 1996), główne dzieło dogmatyczne Augustyna, które wywarło decydujący wpływ na doktrynę trynitarną Zachodu, napisanewiatach 399-419. Dzieło Augustyna zawiera syntetyczny wykład nauki o Trójcy Świętej, oparty na świadectwach biblijnych, patrystycznych oraz dociekaniach rozumowych. Augustyn poszukuje obrazu Trójcy Świętej w człowieku, stworzonym na obraz i podobieństwo Boże.

Trójca Święta jest jednym Bogiem w trzech Osobach. Jedność trzech Osób oparta jest na jedności
jednej i tej samej substancji: “Ojciec, Syn i Duch Święty stanowią Boską jedność przez nierozdzielną
równość jednej i tej samej substancji. A więc nie ma trzech bogów, ale jest jeden Bóg” (De Trin. I 4,7).
Poprzez analizę obrazu Bożego, jaki jest w człowieku (w duszy) - przez analogię - możemy poznać życie
wewnętrzne Trójcy Świętej. Augustyn odwołuje się do dwóch “triad” jakie tworzą:
I. dusza, poznanie, miłość;
II. pamięć, intelekt, wola.
Ad I. “Oto posiadamy obraz Trójcy Świętej, mianowicie w samej duszy, w jej poznaniu siebie, które jest
jej płodem i słowem przez nią wyrażonym, oraz miłością jako trzecim członie analogii: tworzą one jedną
rzeczywistość i jedną substancję” (De. Trin. IX 12,18). Zrodzeniu Syna Bożego odpowiada w naszej duszy
poznawanie; pochodzeniu Ducha Świętego - miłowanie. Zdaniem Augustyna analogia ta tylko słabo
przybliża wyjaśnienie wewnętrznej tajemnicy życia Bożego.
Ad. II. “Te trzy rzeczy - pamięć, intelekt, wola - stanowią jedno życie, a nie trzy; nie tworzą trzech dusz,
ale są jedną duszą; a więc nie są trzema substancjami, lecz jedną substancją” (De Trin. X 11,18).
Jedno jest też działanie Boga na zewnątrz, wspólne wszystkim trzem Osobom: “Podobnie jest z wymienianiem
mojej pamięci, rozumu i woli: poszczególne nazwy odnoszą się do różnych rzeczywistości, ale
każda ich czynność posługuje się wszystkimi trzema razem, gdyż nic w tej trójcy nie odbywa się bez
współdziałania pamięci, rozumu, woli. Tak samo cała Trójca razem jest źródłem głosu Ojca, Ciała Syna i
gołębicy Ducha Świętego, chociaż każda z tych rzeczy odnosi się do poszczególnych Osób” (De Trin. IV
21,30). “...Ojciec, Syn i Duch Święty, będąc jedną i tą samą istotą. Bogiem Stworzycielem, Trójcą
wszechmocną, są nierozdzielni w działaniu” (tamże).
2. Chrystus - jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem; istniejąc w jednej osobie Słowa
(Logosu) jest jednym Chrystusem, który posiada dwie natury: boską i ludzką (“una persona in utraque
natura” - Serm. 294,9). Chrystus jako człowiek - jest pełnym człowiekiem, złożonym z duszy i ciała;
jako Bóg - jest tej samej substancji co Ojciec, naturą równy Ojcu; przez wcielenie bóstwo i człowieczeń-
stwo nie uległy żadnej zmianie; zjednoczenie dwu natur jest wewnętrzne i substancjalne; przez przyjęcie
natury ludzkiej stał się sługą: “Jest więc Syn Boży naturą równy Bogu Ojcu, a sposobem bytowania jest
od niego niższy, gdyż przez przyjęcie natury sługi stał się niższy od Ojca. Natomiast w Boskiej naturze,
która była Jego naturą zanim przyjął naturę sługi, jest równy Ojcu” (De Trin. I 7,14). Chrystus jest naturalnym,
a nie adoptowanym Synem Bożym, nawet w ludzkiej naturze.
3. Duch Święty- jest Bogiem prawdziwym. “Jest więc równy Ojcu i Synowi, w jedności Trójcy jest z
Nim współistotny i współwieczny” (De Trin. 16,13). Duch Święty, który pochodzi od Ojca i Syna, jest
miłością ich obu, tj. Ojca i Syna, miłością, która stała się osobą. Duch Święty jest Bogiem, jest Miłością,
jest Darem: “A jednak w Trójcy Świętej nie bez podstawy nazywamy Słowem Bożym tylko Syna, Darem
tylko Ducha Świętego, a tylko Ojca tym, z którego rodzi się Słowo, a głównie pochodzi Duch Święty.
Mówię «głównie», ponieważ wiadomo, że i od Syna także Duch Święty pochodzi” (De Trin. XV 17,29).
Duch Święty daje miłość. “A więc Ducha Świętego oznaczają słowa: «Bóg jest miłością». Zatem Duch
Święty, Bóg pochodzący z Boga, kiedy zostaje dany człowiekowi, rozpala w nim miłość ku Bogu i bliź-
nim, będąc sam miłością. Istotnie, człowiek nie ma czym Boga miłować, jeśli nie otrzyma tego od Boga.
[...]
Żaden z darów Bożych nie jest bardziej doskonały niż ten dar miłości. On jeden pozwala rozróżnić synów
królestwa i synów wiecznego zatracenia. Duch Święty daje również i inne dary, lecz bez miłości nie służą one na nic. Komu Duch Święty nie udzieli tego, że stanie się on miłośnikiem Boga i bliźniego, ten nie
zostanie przeniesiony z lewicy na prawicę. I nie z innych racji Duch Święty właściwie zwie się Darem,
jak z racji miłości. [...] Zatem miłość, która jest z Boga i jest Bogiem, w ścisłym znaczeniu jest Duchem
Świętym. Przez Niego rozlana jest w sercach naszych miłość Boża, przez którą jest nam dana cała Trójca
Święta. Toteż bardzo słusznie Duch Święty, będący Bogiem, jest także nazywany Darem Bożym (Dz
8,20). Przez Dar należy rozumieć właśnie miłość, która doprowadza do Boga, lecz której żaden inny dar
do Boga nie doprowadza” (De Trin. XV 18,31-32)."
Patrologia, ks.Franciszek Drączkowski.
Pozdrawiam!

So lis 11, 2017 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
@wujoŚwięty Augustyn napisał dziełko pt "O Trójcy Świętej (De Trinitate) w 15 księgach (przekł. pol. M. Stokowska, Kraków 1996), główne dzieło dogmatyczne Augustyna, które wywarło decydujący wpływ na doktrynę trynitarną Zachodu, napisanewiatach 399-419. Dzieło Augustyna zawiera syntetyczny wykład nauki o Trójcy Świętej, oparty na świadectwach biblijnych, patrystycznych oraz dociekaniach rozumowych. Augustyn poszukuje obrazu Trójcy Świętej w człowieku, stworzonym na obraz i podobieństwo Boże.
To, że św. Augustyn napisał dziełko, nie oznacza, że my mamy to przyjmować na zasadzie - św. Augustyn wielkim teologiem był i nie ma dyskusji. A taka jest twoja argumentacja http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 3#p1087903
Martyś zaczęła pisać w tym miejscu: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 2#p1087882
zarzucając fałszowanie Pisma, pokazując na przykładach fałszerstwa - w jej ocenie - słuszne, czy nie słuszne, to jest do dyskusji, a ty idziesz z argumentacją w autorytety !! Bo św. Augustyn wielkim teologiem był, no i św. Tomasz też. (ciach od zwracania uwag jest moderacja a nie ty -J)

N lis 12, 2017 8:41 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Trudno rozmawiać z kimś o sprawach metodologii i autorytetów naukowych, jeśli stawia na równym poziomie paplaninę, swoje wyobrazenia i teksty o podłożu stricte ideologicznym z badaniami naukowymi w oparciu o uznane metody badawcze. Metody nowatorskie wymagają również akceptacji. Na nowatorstwo w tym zakresie i przebicie się z tym do świata naukowego, by mogły zostać zauwazone wymagany jest... autorytet naukowy, chociaży poparcia. A mieszanie nauki z nowonarodzeniem jest niezrozumieniem tematu. Tak pomieszane sprawy nauki, 'nowarorskie' tłumaczenie Biblii i wszystko zmieszane światopoglądem spotkałam jedynie w broszurkach śJ.
W różnych konfesjach chrześcijańskich mamy do czynienia z różną interpretacją tekstów biblijnych*, opieraniu się na innym kanonie tych ksiąg. Tu jednak mowa o fałdzowaniu źródeł. To skutować musi innym przesłaniem biblijnym od samych fundamentów.
*spotykam się u teologów katolickich z odniesieniem do zdania prawosławnych, czy luterańskich teologów w danej kwestii. Podkreśla się inne widzenie danej sprawy i zazwyczaj podaje się z czego ona wynika.

N lis 12, 2017 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
To, że św. Augustyn napisał dziełko, nie oznacza, że my mamy to przyjmować na zasadzie - św. Augustyn wielkim teologiem był i nie ma dyskusji.

Oczywiście,że tak. Św. Augustyn zaprzecza Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Bliżej tej prawdy był już Pelagiusz :D
Uważam,że jest to ostatecznie kwestia wiary w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

wujo44 napisał(a):
Martyś zaczęła pisać w tym miejscu: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 2#p1087882
zarzucając fałszowanie Pisma, pokazując na przykładach fałszerstwa - w jej ocenie - słuszne, czy nie słuszne, to jest do dyskusji, a ty idziesz z argumentacją w autorytety !! Bo św. Augustyn wielkim teologiem był, no i św. Tomasz też. (ciach od zwracania uwag jest moderacja a nie ty -J)

Martyś nic nie udowodniła, albowiem fakt,że w niektórych kodeksach tzw.Comma Johanneum została włączona do tekstu, nie oznacza,że Bóg nie jest Trójcą Świętą. O Trójcy Świętej albowiem piszą wszyscy Ojcowie Kościoła: Bóg jest jeden, w trzech Osobach/Hipoztazach.
Pozdrawiam serdecznie wuja

N lis 12, 2017 3:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
O Trójcy Świętej albowiem piszą wszyscy Ojcowie Kościoła:
A ty dalej swoje ( powielasz ten sam błąd), znowu odwołujesz się do autorytetów.
Nie rozmawiamy o autorytetach, a o fałszowaniu Pisma. To, że oni coś twierdzili, nie oznacza, że Pisma nie fałszowano ( skutecznie, nieskutecznie rzecz do dyskusji).

N lis 12, 2017 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
A ty dalej swoje ( powielasz ten sam błąd), znowu odwołujesz się do autorytetów.
Nie rozmawiamy o autorytetach, a o fałszowaniu Pisma. To, że oni coś twierdzili, nie oznacza, że Pisma nie fałszowano ( skutecznie, nieskutecznie rzecz do dyskusji).

Przyjacielu, dla Ciebie jest autorytetem tylko Pismo św, a dla mnie Pismo św. i nauka Ojców. Czy byłeś już na Mszy św ? Pozdrawiam

N lis 12, 2017 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mały Książę napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):

Przyjacielu, dla Ciebie jest autorytetem tylko Pismo św, a dla mnie Pismo św. i nauka Ojców. Czy byłeś już na Mszy św ? Pozdrawiam
Ale piszesz nie na temat, pokaż, że twoje autorytety pisały o tym, co jest tutaj:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 2#p1087902
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 8#p1087908
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 5#p1087885
Ja nie odrzucam tego ci pisali ojcowie kościoła, ale powołuj się na nich w ww. temacie.
Cytuj:
Czy byłeś już na Mszy św ? Pozdrawiam
Nie, nie byłem i nie zamierzam, niech Bóg broni. Ja również cię pozdrawiam.

N lis 12, 2017 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Ale piszesz nie na temat, pokaż, że twoje autorytety pisały o tym, co jest tutaj:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 2#p1087902
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 8#p1087908
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 5#p1087885
Ja nie odrzucam tego ci pisali ojcowie kościoła, ale powołuj się na nich w ww. temacie.
Cytuj:
Czy byłeś już na Mszy św ? Pozdrawiam
Nie, nie byłem i nie zamierzam, niech Bóg broni. Ja również cię pozdrawiam.

Już cytowałem św. Augustyna. Barney dawał wcześniej linki. Tutaj znajdziesz nauczanie Ojców Kościoła odnośnie dogmatu trynitrarnego:
http://www.mikolaj.bydgoszcz.pl/czyteln ... ologia.pdf
Z Panem Bogiem.
Pozdrawiam

N lis 12, 2017 9:55 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 245 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona