Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 23, 2018 10:53 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
Nie mogę edytować...

Komuniści walczyli z wielkim wybuchem bo był sprzeczny z ich fundamentalnym ateizmem. Zarabiali o nim uczyć itd.

Widzę Luki że byłeś wierzący. wierzyłeś fanatycznie i bezkrytycznie. Pozniej cos się stało i zostałeś świeckim humanistą(dzięki Pilaster, podoba mi się to słowo), antyklerykałem. Spokojnie to normalne dla neofitów. Całe szczęście że Pan Quinque nigdy nie wierzył w taki sposób

Śr gru 20, 2017 10:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
luki123 napisał(a):
A ty poczytaj o Teorii Wielkiej Kraksy, która defacto z teorią WW ma wiele wspólnego. Chcę przypomnieć, że WW to model ewolucji Wszechświata uznawany za najbardziej prawdopodobny, a nie prawda objawiona. W przeciwieństwie do Ciebie naukowcy dopuszczają do siebie myśl, że mogą się mylić, bo to co obserwujemy można wyjaśnić też w inny sposób.

Teoria WW ma silny materiał dowodowy, ale oczywiście masz prawo przyjmować jakiekolwiek teorie, które ci pomogą odsunąć na bok konieczność istnienia źródła wszystkich bytów ożywionych i nieożywionych.

Widać, że w ogóle nie zagłębiłeś się w temat. Owszem teoria WW ma silny materiał dowodowy, ale on wcale nie stoi w sprzeczności, z Teorią Wielkiej Kraksy - która de facto jest jedną z hipotez mówiących o przyczynie tego wybuchu. Niektóre obserwacje nawet za nią przemawiają.

Ale co ja Ci tam będę tłumaczył... Ty przecież znasz już PRAWDĘ, która nie podlega dyskusji. Najśmieszniejsze jest to, że ta tzw. PRAWDA zmienia się na przestrzeni wieków i jest głoszona przez KK. Mylił się już on w kwestii płaskości ziemi i teorii geocentrycznej, ten NIEOMYLNY KOŚCIÓŁ. Nie muszę mówić, jak KK potraktował Galileusza? Czy to nie daje do myślenia?

Już pominę kwestie tego że teroia kraksy przenosi problem w inne miejsce... niczego zatem nie wyjaśnia

Luki wykazuje się tutaj ignorancją. Powiela on XIX w. Pozytywistyczne kłamstwa. Jakoby Biblia i ludzie że średniowiecza/starożytności wierzyli w płaską ziemię

Teoria geocentryczna była podprata mocnym paradygmatem "Ptoleemejskim"(nazwijmy go sobie w ten sposób). Więc była uznana za pewnik. To tak jakbyś dziś chciał podważyć teorię względności

Sprawę Galileusza wielokrotnie wyjaśniał Pilaster. Nie ma potrzeby tu tego robić

Cz gru 21, 2017 1:21 am
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Komuniści walczyli z wielkim wybuchem bo był sprzeczny z ich fundamentalnym ateizmem. Zarabiali o nim uczyć itd.

Prosiłbym, aby nie wspominać tutaj o komunistach. Toż to jest sprawa czysto polityczna (tak, wiem że komuniści próbowali walczyć z kościołem, ale to nie jest czas na takie rozmowy)

Cz gru 21, 2017 8:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Komuniści(ateiści) nie tylko próbowali walczyć z kościołem. Ale w imię świeckości wymordowali miliony osób. A w tym wielu przedstawicieli duchowieństwa(np. Znany w Polsce przypadek ks. Popiełuszko)

A wracając do tematu wątku. Cy ktoś odpowiedział na pytanie? Bo chyba nie zauważyłem

Cz sty 11, 2018 8:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mati5589 napisał(a):
Quinque napisał(a):

Prosiłbym, aby nie wspominać tutaj o komunistach. Toż to jest sprawa czysto polityczna (tak, wiem że komuniści próbowali walczyć z kościołem, ale to nie jest czas na takie rozmowy)

Dlaczego nie wspominać?
Przecież komuniści to jedna z wielu grup wojujących ateistów próbujących wygrać z Bogiem i jak każda grupa została pokonana.

Pt sty 12, 2018 8:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
OK. Biblia mówi Prawdę. :)

Cz lut 01, 2018 7:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie za bardzo rozumiem tej odpowiedzi wyżej. Śmiejesz się czy co robisz?

Pt lut 02, 2018 12:32 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To są stare dzieje, więc chyba nie ma sensu do tego wracać. :)

Pt lut 02, 2018 9:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tym komunizmem to było tak. Starali się przejąć ( ukraść ) w całości sposób władania nad człowiekiem. Od Boga który jest prawdą. A ściślej Kościołowi obdarowanemu tym sposobem przez Boga.
By ta kradzież mogła się udać, to nawet w nazwie jest komunia - znaczy jedność, od tego się ona wywodzi.To było skuteczne, sporo nawet wierzących udało się w ten sposób oszukać. A że to właśnie strużowie prawdy, kapłani, byli tymi którzy wiedzieli na czym polega prawda Boga. I że jest w niej iskra nie do przywłaszczenia przez kogokolwiek. To byli niebezpiecznymi strużami tej prawdy. Byli na celowniku tych władz. Nie mogli jawnie mówić jak jest na prawdę. Przykład z ŚP. Księdzem Jerzym Popiełuszką jest tego wyrazem.

Może by im się to udało, gdyby nie chciwość pójścia na całość władzy. Po prostu chcieli ją mieć tylko i wyłącznie dla siebie. Ale bez Boga zawsze każdy tak kończy, dopada go chciwość i już po władcy. Tak kończą nawet najmocniejsi.
Jest ta prawda w Bibli zawarta. Tylko że tylko wierzący są jej posłuszni. Nie wierzący biorą tą prawdę za bójdę. Zawodzą się na sobie jak wyżej.
A było jak wół - nie kradnij.
To uznać za nie prawdę, za ludzki żart, to trzeba na prawdę być ciemnogrodem, a przypisywać swoje właśnie wierzącym.
Tak było i jeszcze trochę jest, to jednak minie.
Ja Bogu dziękuję za komunizm, bo tak poznałem moc słowa prawdy od Boga.
A nie byle jaka to moc, jeśli taką potęgę zła pokonała.
Mądremu dość tego pisania by pojął. Innym to nawet tekst wielkości wstęgi długiej do księżyca, nie przemówi do rozumu.

Pt lut 02, 2018 10:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Nie za bardzo rozumiem tej odpowiedzi wyżej. Śmiejesz się czy co robisz?

Co robię? Odbiłem się od dna.

Muszę, przyznać że możliwość wypowiedzi tu na katoliku pełniła bardzo pozytywną role w tym procesie. Dziękuję za czas spędzonym na odpowiedzi na moje posty. Przeczytałem nawet te długie ;)

Pt lut 02, 2018 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Odebraliśmy to jako dobicie Cię. Niezbadane są ścieżki Pana. Jak Cię zobaczyłam zalogowanego po długim czasie i z nowym profilem, pieśń radosną wyslałam na PW. Długo nie odbierałeś, więc sobie posprzatałam. :)

Pt lut 02, 2018 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Odebraliśmy to jako dobicie Cię. Niezbadane są ścieżki Pana. Jak Cię zobaczyłam zalogowanego po długim czasie i z nowym profilem, pieśń radosną wyslałam na PW. Długo nie odbierałeś, więc sobie posprzatałam. :)

Widziałem wczoraj ale już nie było w skrzynce.

Pt lut 02, 2018 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Padaja argumenty za i przeciw odnosnie wydarzen, ktore mialy miejsce 2000 lat temu podczas gdy trudno dojsc do prawdy jezeli chodzi o duzo pozniejsze wydarzenia. To najmniej wazne i byc moze powinno byc skierowane do innego watku ale zauwazylem:
Za onet:
Rok 1858. 14-letnia Bernadetta idzie zbierać suche gałęzie na opał, aby pomóc swojej rodzinie w czasie zimowych mrozów. Mieszkają wspólnie w lochu wykutym w skale zamkowej "Le Cachot". Wyruszając na poszukiwanie, niepotrafiąca czytać ani pisać dziewczynka nie podejrzewa nawet, że ten dzień zmieni nie tylko jej życie, ale historię całego Kościoła.
Za adonai:
Bernadetta wraca 21 stycznia 1858 r. i rozpoczyna przygotowanie do Pierwszej Komunii św. oraz naukę w szkole podstawowej, którą prowadziły siostry z Nevers. W krótkim czasie Bernadetta nauczyła się płynnie pisać i czytać. Kiedy wracała ze szkoły, pomagała matce w pracach domowych i opiekowała się młodszym rodzeństwem.

Dwie kwestie:
Czy ktos autorytatywnie i raz na zawsze odpowie jak to bylo z pisaniem i czytaniem u Bernadety?
Odpowiedzialnosc za slowo - Do autorow powyzszych wypowiedzi mozna miec pretensje ze niezbyt dokladnie sprawdzili zrodla. Ale ten kto pierwszy opublikowal klamstwo powinien byc dany robaczkom na pozarcie.

Pn lut 12, 2018 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Już pominę kwestie tego że teroia kraksy przenosi problem w inne miejsce... niczego zatem nie wyjaśnia

Bóg-stwórca jest znacznie bardziej problematyczny. Na jego miejscu możemy postawić każdą inną magiczną postać i hipotezy te będą tak samo prawdopodobne.
W sumie tzw. "opętania" są świetnym dowodem, na to że z chrześcijańskim Bogiem jest coś nie tak - bo skutecznie wypędzają je "duchowni" przeróżnych religii (jak twierdzą uwolnieni od demonów) w imię Allaha, Buddy, etc... Wychodzi, więc na to że za opętania w globalnej skali chyba nie odpowiada biblijny Szatan, tylko coś innego. Ups. Może magiczny jednorożec, który stworzył cały świat?

Pn cze 11, 2018 5:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
luki123 napisał(a):
Cytuj:

Bóg-stwórca jest znacznie bardziej problematyczny. Na jego miejscu możemy postawić każdą inną magiczną postać i hipotezy te będą tak samo prawdopodobne.
W sumie tzw. "opętania" są świetnym dowodem, na to że z chrześcijańskim Bogiem jest coś nie tak - bo skutecznie wypędzają je "duchowni" przeróżnych religii .... w imię Allaha, Buddy, etc... ?

Czy aby byłeś świadkiem takiego "wypędzenia" demona, czy tylkoś w necie wyczytał?

Pn cze 11, 2018 7:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 52  Następna strona