Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 11:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna strona
 Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
watchman napisał(a):
A u pani w sklepie:
500 g + 500 g = 1 kg

:)Coście tak zastygli? Potrzeba bodźca? :)
Miary ludzkie to wartości względne. Jednostka masy odnosi się do grawitacji gęstości ciał i nie jest tym samym na ziemi i księżycu. Nawet na ziemi znajdą się miejsca, gdzie wzornik jednego kilograma będzie cięższy, lub lżejszy niż 1000 gramów. A do tego niedoskonałość przyrządów pomiarowych.
Dlatego nie dowierzam doniesieniom o człowieku na Księżycu. Bo skoro człowiek na Księżycu jest sześciokrotnie(?) lżejszy, to aktorzy uznali, że trzeba się tam poruszać w zwolnionym tempie (opadanie ciała), zaś wysokość skoków jest przybliżona do ziemskiej. A jednak trzeba liczyć, że człowiek jest tam sześciokrotnie silniejszy do swej masy ciała. Opadanie zaś, przy tej samej gęstości atmosfery co na ziemi, miałoby swój opór powietrza, więc opadanie musiałoby być spowolnione. Naukowcy jednak twierdzą, że atmosfera na księżycu jest zbliżona do próżni. W próżni opadanie przedmiotów, niezależnie od ich gęstości, będzie identyczne nie zależnie, czy to ołów, czy pierze.
Jest chyba jeszcze jeden szczegół, który być może, istnieje a nie ogarniam go na tyle, by wziąć pod uwagę. Wydaje się nie do podważenia fakt, że przedmioty opadają ruchem jednostajnie przyśpieszonym i na ziemi i na księżycu w warunkach próżni. Być może wartość przyśpieszenia opadających przedmiotów na ziemi jest z zasady wyższa (wielkość grawitacji), niż na Księżycu i stąd ten efekt powolnego, księzycowego opadania? Tylko dlaczego pył spod butów, wydaje się spadać podobnie szybko, jak na ziemi, zaś ciało astronauty nie? Zaznaczam, to jedynie naoczne moje obserwacje, bez użycia choćby miarki i liczydła. :)

Inna rzecz, to kombinezony astronautów. Człowiek, by dobrze funkcjonował, potrzebuje ciśnienia powietrza zbliżonego do naszej atmosfery. A więc potrzeba mu napompować kombinezon powietrzem, by nie powstał na jego ciele efekt "malinki". No, wiecie, taki od całowania z zassaniem. :) W księżycowej atmosferze, zbliżonej do próżni, kombinezon astronauty wyglądałby jak maskotka Michelina a nie wygląda tak, Dlatego mam wątpliwości. Może pod spodem, ma drugi, ciśnieniowy kombinezon, który jest przykryty próżniowym?

Pt wrz 14, 2018 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Też sądzę, że to lądowanie na Księżycu to fake. Miałam objawienie, że Księżyć i Słońce są tym samym ciałem niebieskim. Najprawdopodobniej jedno i drugie to tylko hologram. Odbicie wewnętrznego Słońca. Dziecka Bożego. Słońce jest Synem Bożym, a Księżyc Córką Bożą.

Pt wrz 14, 2018 7:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
A ja wierzę, że ludzie byli na Księżycu, ale oczywiście tego nie wiem.

Pt wrz 14, 2018 7:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Też sądzę, że to lądowanie na Księżycu to fake. Miałam objawienie, że Księżyć i Słońce są tym samym ciałem niebieskim. Najprawdopodobniej jedno i drugie to tylko hologram. Odbicie wewnętrznego Słońca. Dziecka Bożego. Słońce jest Synem Bożym, a Księżyc Córką Bożą.

:) Co do tego, mam również wątpliwości. Bóg w swoim słowie, o ile założyć, że jest prawdą, stworzył słońce i księżyc dopiero czwartego dnia stwarzania. A więc dzień po tym, jak zasadził na ziemi wszelką roślinę. Widać, sadził w ciemności i rzeczywiście, roślina potrzebuje ciemności, by wykiełkowała. Dopiero potem potrzebuje światła słońca. W czasach mesjańskich zapowiedziano również trzy dni ciemności, by Bóg odnowił Ziemię. To, choć w tych granicach trzyma się kupy. A reszta? Któż to wie?

Pt wrz 14, 2018 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
A ja wierzę, że ludzie byli na Księżycu, ale oczywiście tego nie wiem.

I wbili flagę USA specjalnie z niewidzialnej z Ziemi strony, byś nadal nie wiedział. :)

Pt wrz 14, 2018 7:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też nie wierzę w lądowanie na Księżycu i wierzę, że im to wszystko Kubrick sfilmował. Jeszcze bardziej badziewiaste są filmy z radzieckich wypraw. Szmira klasy C.

Pt wrz 14, 2018 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Też nie wierzę w lądowanie na Księżycu i wierzę, że im to wszystko Kubrick sfilmował. Jeszcze bardziej badziewiaste są filmy z radzieckich wypraw. Szmira klasy C.

To chyba było w latach pięćdziesiątych w USA. W którejś z rozgłośni radiowych podano cykliczne słuchowisko o napaści Marsjan na ziemię, przedstawione tak, jak podaje się wiadomości w stacjach informacyjnych. Ponoć była panika w miejscach objętych zasięgiem tego radia.
Potem, ludzie potrzebowali spektakularnego sukcesu świata nauki i dano im go. Widać w archiwalnych zdjęciach z jakim przejęciem reagowali na księżycową wyprawę. Nie wiem, co sobie po tym obiecywali. Ale to dało się zauważyć niektórym spryciarzom, jak można tłumy wodzić za nos. Doliczyć rozwój sportu zawodowego i w pół wieku upada religia chrześcijańska, która dotąd trwała 19 wieków. Niesamowite. :)

Pt wrz 14, 2018 8:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Ale to dało się zauważyć niektórym spryciarzom, jak można tłumy wodzić za nos.

Zdaje się, że Bronisław Geremek zwrócił kiedyś uwagę, że są fakty oraz fakty medialne i to te drugie są istotniejsze..

Pt wrz 14, 2018 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
jotajota napisał(a):
Ale to dało się zauważyć niektórym spryciarzom, jak można tłumy wodzić za nos.

Zdaje się, że Bronisław Geremek zwrócił kiedyś uwagę, że są fakty oraz fakty medialne i to te drugie są istotniejsze..

:) No tak. Gdyby to powiedział krowie, nie mógłby jej za to wydoić i zjeść. Uciekłaby mu.
Krowie musiałby ze swego trudu dokładać do żłobu i chronić ją przed wilkiem i mrozem. Naiwna wdzięczność ludzi wydaje się nie mieć granic. :)

Pt wrz 14, 2018 11:09 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Miałam objawienie, że Księżyć i Słońce są tym samym ciałem niebieskim.

Chciałabym tylko spytać: Na czym to objawienie polegało?

So wrz 15, 2018 10:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Chciałabym tylko spytać: Na czym to objawienie polegało?

Na pojawieniu się w mojej głowie modelu, w którym Słońce i Księżyc są tym samym. Tutaj możesz przeczytać:
http://www.sfinia.fora.pl/nauka-a-swiat ... 11541.html

post z dnia Sob 10:34, 25 Sie 2018

Inny forumowicz z ateisty.pl oświecił mnie, że jest co najmniej jeden człowiek, który wpadł na to samo, niejaki wild heretic.

So wrz 15, 2018 4:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na pojawieniu się w mojej głowie modelu, w którym Słońce i Księżyc są tym samym. Tutaj możesz przeczytać:
http://www.sfinia.fora.pl/nauka-a-swiat ... 11541.html

Ciekawe i wcale nie odrzucam takiej teorii. Rejs dookoła Antarktydy mógłby się odbyć na takiej ziemi, no i zgadzałoby się z tym co tu falsyfikował swoimi obliczeniami MJ.
To co tutaj MJ przedstawił, a co dotyczyło Mierzei Wiślanej nie jest możliwe wg obowiązującego modelu ziemi.
Relacja słońca i księżyca względem siebie nawzajem i ziemi zawsze mnie intrygowała.
Prawdopodobieństwo, że same tak się ułożyły i to w rzekomej odległości od ziemi praktycznie doskonale proporcjonalnej do ich rzekomej średnicy jest nie do uwierzenia.

So wrz 15, 2018 5:04 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Na pojawieniu się w
Relacja słońca i księżyca względem siebie nawzajem i ziemi zawsze mnie intrygowała.
Prawdopodobieństwo, że same tak się ułożyły i to w rzekomej odległości od ziemi praktycznie doskonale proporcjonalnej do ich rzekomej średnicy jest nie do uwierzenia.

Jak to "same się ułożyły"? Chrześcijaństwo zakłada, że Bóg stworzył świat. On je "ułożył".

So wrz 15, 2018 9:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale to pisze watchman

So wrz 15, 2018 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Jak to "same się ułożyły"? Chrześcijaństwo zakłada, że Bóg stworzył świat. On je "ułożył".

A nie sądzisz, że to nieco "lekkie" marnotrawienie energii? To tak, jakby do zelektryfikowania jakiejś 1 chałupy na końcu świata pobudowano elektrownię atomową.
Pan Bóg nie myśli racjonalnie?

So wrz 15, 2018 11:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna strona