Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 20, 2018 5:56 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Zastanawiałeś się co poczujesz po śmierci? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Zastanawiałeś się co poczujesz po śmierci?
Będzie mniej więcej tak, tyle że może 1000 razy silniej. :-)

https://youtu.be/mSpdbmtATK4

https://youtu.be/1ZcK-Eima-w

https://youtu.be/TROCGz5qvmw

https://youtu.be/DLr5PT965uU?t=15

https://youtu.be/cVVwiHRLLxY

https://youtu.be/CGhfm2IhR6w

https://youtu.be/3X4Dvyj7mbI

Cz paź 19, 2017 9:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zastanawiałeś się co poczujesz po śmierci?
Ostatnio czytałam, że przejdziemy z krainy wszechobecnego hałasu, który rozprasza i nie pozwala myśleć, w krainę ciszy. Ile razy Jezus chciał spotkac się z Ojcem, odchodził tam, gdzie była cisza. Mistrzowie życia duchowego to również ludzie milczenia, bo dopiero tam można spotkać siebie a schodząc jeszcze głębiej - Boga. Nie będzie języka, ale czytanie, dziś określić by można telepatyczne.
Filmiki mozna by potraktować metaforycznie - poznamy lepiej poza tym światem. Tu mamy więcej iluzji niż rzeczywistego poznania. Iuzja karmi się bowiem jedynie wycinkiem rzeczywistości i na tej podstawie uogólnia.

Cz paź 19, 2017 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swego czasu należałam do Odnowy w Duchu Świętym. Spotkałam się tam z dość często z takim doświadczeniem, że niektórzy mieli natchnienie, by się pomodlić w konkretnej intencji, czy coś powiedzieć do grupy. Zaraz potem inne osoby mówiły, że miały podobne przynaglenie wewnętrzne, ale nie odważyły się, by to wyrazić na głos. Teraz też się z tym spotykam, tylko zauważam, że dzieje się to przez znacznie szerszą grupę ludzi Kościoła, nawet tutaj na forum. Nie wiem, jak to mądrze napisać, ale chyba najlepiej tak, że wydaje mi się, że jesteśmy w łączności z Bogiem i w jakimś sensie go słyszymy — trochę niewyraźnie. Po śmierci pewnie będziemy "słyszeć" bardzo wyraźnie - właśnie tak jak na filmikach jest to pokazane. Z "oczu" zostaną zdjęte łuski, mgła zejdzie z lustra, będzie "twarzą w twarz". Wszystko będzie jasne, logiczne, zrozumiałe, wyraźne. Tak to sobie wyobrażam. (Nie wydaje mi się, że będzie to miało cokolwiek wspólnego z obecnymi wyobrażeniami/"relacjami" o chwili śmierci).

Cz paź 19, 2017 10:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Też mi się tak wydaje. Dostaniemy jak Ci ludzie z filmików obuchem w łeb i będziemy ścięci z nóg.

Pt paź 20, 2017 8:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Teraz wszystko nas rozprasza, gonimy za. Po śmierci skończy się ta nasza rozpraszająca nas aktywność. Zobaczymy wszystko w stop klatce, więc prawdziwym jakim jest na daną chwilę, bądź było. Bo inne sprawy nie będą nas ponaglać i rozpraszać. Teraz nasza słaba kondycja powoduje pogoń i rozproszenie, im słabsi jesteśmy tym bardziej nas ten świat rozprasza. Ja teraz wyobrażam sobie że poczuję wielką ulgę, pokój, tak głęboki że aż upojny. Będę się nim delektował.

Pt paź 20, 2017 8:38 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Też mi się tak wydaje. Dostaniemy jak Ci ludzie z filmików obuchem w łeb i będziemy ścięci z nóg.

Heh, a najlepszy ''numer'' to taki że tego łba nie będzie i tych nóżek także... to jest dopiero doświadczenie innej rzeczywistości - istnienia poza ciałem. A przecież my nie jesteśmy w stanie sobie nawet tego wyobrazić.

Także poznamy co to jest istnieć jako istota duchowa, jak anioł. Nie będziemy myśleć już mózgiem bo mózgu nie będzie. Być może zostanie w nas ''wlana'' wiedza, taka jakiej teraz nie jesteśmy w stanie osiagnąć.

N paź 22, 2017 3:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Heh, a najlepszy ''numer'' to taki że tego łba nie będzie i tych nóżek także... to jest dopiero doświadczenie innej rzeczywistości - istnienia poza ciałem. A przecież my nie jesteśmy w stanie sobie nawet tego wyobrazić.

Także poznamy co to jest istnieć jako istota duchowa, jak anioł. Nie będziemy myśleć już mózgiem bo mózgu nie będzie. Być może zostanie w nas ''wlana'' wiedza, taka jakiej teraz nie jesteśmy w stanie osiagnąć.
stan istnienia poza ciałem jest tymczasowy, docelowo będziemy mieli ciała - "wierzę w ciała zmartwychwstanie" tak się przecież modlimy
więc przykład uzyskania 'nowych możliwości' wzroku jest jak najbardziej dobry - nasze PRZEMIENIONE ciała będą miały dużo fajnych możliwości :) jak przenikanie przez drzwi zamknięte ;)

N paź 22, 2017 11:42 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
stan istnienia poza ciałem jest tymczasowy, docelowo będziemy mieli ciała - "wierzę w ciała zmartwychwstanie" tak się przecież modlimy

Oczywiście że w to wierzymy iż nastąpi zmartwychwstanie ciał, ale tematem wątku jest stan zaraz po śmierci, a to raczej jest stan istnienia poza ciałem. Są takie opinie że w Niebie, po wejściu do Nieba już następuje zmartwychwstanie, jednak dusza zaraz po śmierci do Nieba nie wstępuje tak od razu, czyli najpierw jest jednak w zawieszeniu, bez ciała.

Cytuj:
nasze PRZEMIENIONE ciała będą miały dużo fajnych możliwości :) jak przenikanie przez drzwi zamknięte ;)

Mam także nadzieję na coś takiego ;)
https://www.youtube.com/watch?v=viC6hmSSzfc

N paź 22, 2017 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Mam także nadzieję na coś takiego ;)
https://www.youtube.com/watch?v=viC6hmSSzfc

Superman? eee-tam..
lepiej https://www.youtube.com/watch?v=q2ylmcNHDMQ

N paź 22, 2017 4:59 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A może właśnie już nic więcej nie poczujemy. Bo skoro śmiercią człowieka definiujemy obecnie śmierć mózgu, to wszelkie czucie będzie już niemożliwe bez "odbiornika". Stan nieporównywalnie głębszy niż sen, bo we śnie dalej mózg pracuje i może odczuwać, choć w inny sposób. Po śmierci żadne bodźce, które znamy (wzrok, słuch, smak, węch, dotyk), nie będą mogły być już w żaden sposób rejestrowane ani przetwarzane. Tak to widzę z biologicznego punktu widzenia.

Z drugiej strony, jako chrześcijanin, mam wierzyć, że część mnie, zwana duszą przeżyje moją cielesną śmierć ku życiu wiecznemu. Nie umiem jednak w żaden sposób w przekonywający sposób wyobrazić sobie tego stanu życia wyłącznie duchowego. Mam wrażenie, że nie ma to wiele wspólnego z artystycznymi wizjami aniołków w niebie, czy ziejącego siarką piekła (za to podziękujmy m.in. Dantemu). Jeśli faktycznie tak jest, że cali nie umieramy po śmierci, to myślę, że będzie zupełnie inaczej niż sobie to potrafimy wymyślić obecnie naszym cielesnym umysłem.

Pn paź 23, 2017 7:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dla mnie odniesieniem jest osoba Jezusa. Istotą Wcielenia ujmowaną w tym aspekcie stanowi akt przyjęcia przez Słowo kondycji człowieka. Istotę tej kondycji konstynuuje to, że człowiek jest skazany na tworzenie wlasnego oblicza w sytuacjach granicznych, którymi są min: sytuacja winy, wybór własnego Boga, spotkanie własnej smierci. Skoro Słowo stało się ciałem, weszło w sam rdzeń ludzkich sytuacji granicznych, w kontekście których musi dokonać wyboru samego siebie jako konkretnego człowieka. Wybór własnej śmierci człowieka polega na wyborze sensu i nadaniu wybranego sensu śmierci, na którą człowiek tak czy owak jest skazany. Śmierć jest wartością, którą trzeba zapłacić, bo bez tej ceny człowiek nie będzie umiał oddychać światłem tamtego świata.

W życiu potocznym mówimy, że śmierć jest naturalnym następstwem życia. Jezus sugeruje odwrócenie porządku: żyjemy po to, by móc umrzeć, umrzeć własną śmiercią i na tej drodze odrodzić się dla świata, w którym nie będzie Herodow ani rozpaczających matek, ani konających.

Chrześcijanin to człowiek nadziei. Jest płytsza lub głębsza, widzi ciaśniej lub szerzej, spodziewa się mniej lub więcej, jest gotowa ponieść większe lub mniejsze ofiary. Doświadczając nadziei, człowiek doświadcza siebie jako wartości. Człowiek jest zdolny do heroizmu tylko w imię jakieś nadziei. Jest to akceptacja zła a nie rozpacz z jego powodu. Idzie się na dno zła i tragiczności ze świadomością sensu, ktory odsłania nam nadzieja. Nadzieja przynosi pociechę. Ta wyrasta z przyszłości.

Dla mnie śmierć mózgu nie jest problemem skoro mamy tyle argumentów ze strony nauki, że umysł może mieć charakter niematerialny. Mamy to nawet na forum.

Pn paź 23, 2017 8:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Dla mnie śmierć mózgu nie jest problemem skoro mamy tyle argumentów ze strony nauki, że umysł może mieć charakter niematerialny. Mamy to nawet na forum.

Jakie argumenty nauki masz na myśli? W jaki sposób można dowieść, że ta niematerialność umysłu, o której piszesz, będzie trwała po śmierci mózgu i wpłynie na "odczucia" po śmierci?

Pn paź 23, 2017 10:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie pisałam o dowodach, ale argumentach. Dowodów na niematerialność być nie może. Czas po śmierci jest okryty tajemnicą, więc nic poza Biblią być nie może.
viewtopic.php?p=884886#p884886

Pn paź 23, 2017 10:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Czas po śmierci jest okryty tajemnicą, więc nic poza Biblią być nie może.

Mam wrażenie, że Twoja implikacja jest non sequitur. Ale może się mylę.

Skoro nie można dowieść, że istnieje życie niematerialne po śmierci, to nie można też dowieść, by jakiekolwiek na ten temat spekulacje miały jakieś podstawy by brać je pod uwagę na poważnie.

Wt paź 24, 2017 1:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W rzeczywistości umysł nie może być materialny. Anioły jako istoty czysto duchowe istnieją przecież w formie wyższej inteligencji i wiedzy jakiej my obecnie nie posiadamy, a są osobami, czyli mają swoją własną tożsamość. Po śmierci być może będziemy istnieć jako czyste umysły, rozumna świadomość zachowująca tożsamość. Oczywiście nie cały czas w tej formie, ciało jest przewidziane w pakiecie z bonusem. Myślę że mózg i ogólnie posiadanie mózgu nie jest równoznaczne z umysłem.

Teraz oglądamy świat materialny, tam będziemy widzieć świat niematerialny, w takim razie po cóż materialny mózg i materialne oczy aby ujrzeć coś co nie jest materią z tej ziemi? Przecież poprzez materialne oczy i mózg nie jesteśmy w stanie ujrzeć tego innego niematerialnego świata. Tak więc stan po śmierci uzdolni nas do tego aby oglądać to co teraz jest niewidzialne dla nas, obecnie zamkniętych w materii ciała które jest zbiorem atomów.

Wt paź 24, 2017 3:59 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona