Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sty 16, 2018 3:37 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Moja racja biblijna jest najmojsza! A Prawda? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja racja biblijna jest najmojsza! A Prawda?
Yarpen Zirgin napisał(a):
King napisał(a):
Matka Boża to tytuł nieprawidłowy ponieważ tylko bogini może urodzić boga(...)

Czyli Ty nie wierzysz w to, że Jezus Chrystus jest Bogiem?
No niestety nie wierzy

N sty 07, 2018 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
King napisał(a):
Matka Boża to tytuł nieprawidłowy ponieważ tylko bogini może urodzić boga(...)

Czyli Ty nie wierzysz w to, że Jezus Chrystus jest Bogiem?
No niestety nie wierzy

Aha... To jedna z tych osób, które nie rozumieją, że Bóg to nie jakiś rodzaj Supermana, a czas zaczął płynąć w momencie stworzenia świata. :)

Mój blog: www.yarpen-zirgin.pl

Pn sty 08, 2018 8:46 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Chodzi o to że przykłady z mitologii dowodzą że boga może porodzić tylko bogini a jeśli uznajecie Jezusa za pełnoprawnego Boga to konsekwencje są takie że Marię, kreując jej odrealniony od rzeczywistości wizerunek, uznamy za boginię(ktoś wspomniał jakoby przesiąkła boską cząstką czy coś w tym stylu) dłuższa perspektywa czasu pokazuje owoce takiego postępowania...mamy postać która nigdy nie istniała a katolicy nie będą widzieć w Marii kobiety szczęśliwej w małżeństwie i z gromadką dzieci. Dodatkowo przecież Bóg w katolicyzmie to szersze pojęcie ze względu na tzw Trójce Świętą której nikt nie rozumie. Więc Matkę Bożą należy także odnieść do Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego trzy różne osoby ale jeden Bóg...okazuje się więc że ten tytuł Matka Boża okazuje się bardzo nieprecyzyjny także ja tego nie rozumie i nie uznaje.

Matka wszystkich żyjących to Ewa.

Mogę określić Jezusa Bogiem...i co w związku z tym? Nie zmienia to faktu że jedynym Bogiem jest Ojciec a w przypadku Jezusa o wiele istotniejsze znaczenie ma fakt że on jest Mesjaszem, Synem Boga którego posłał Ojciec w przypadku wielkiego zwiedzenia poprawne nazewnictwo może mieć kluczowe znaczenie

Pn sty 08, 2018 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Chodzi o to że przykłady z mitologii dowodzą że boga może porodzić tylko bogini
Przykłady z mitologii dowodzą tego, że coś jest mitem, a nie prawdą...
Cytuj:
Dodatkowo przecież Bóg w katolicyzmie to szersze pojęcie ze względu na tzw Trójce Świętą której nikt nie rozumie. Więc Matkę Bożą należy także odnieść do Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego trzy różne osoby ale jeden Bóg...okazuje się więc że ten tytuł Matka Boża okazuje się bardzo nieprecyzyjny także ja tego nie rozumie i nie uznaje.
To już twój problem...
Cytuj:
Matka wszystkich żyjących to Ewa.
Ciepło, ciepło...
Cytuj:
Mogę określić Jezusa Bogiem
Nie możesz...
Cytuj:
Nie zmienia to faktu że jedynym Bogiem jest Ojciec
A o kim Izajasz mówi: Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec
, Książę Pokoju.
(Iz 9:5)
albo Psalmista:
Bo tylko Ja jestem Bogiem
i nie ma innego!
(...)
Przede Mną się zegnie każde kolano,

co potwierdza Ap Paweł w liście do Filipian 2:10:
aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano
istot niebieskich i ziemskich i podziemnych

Pn sty 08, 2018 9:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Mity to niekoniecznie fikcyjne i zmyślone opowieści, to ty tak sobie uważasz i współcześni pożal się Boże ,,mędrcy''

Otóż to nie mój problem, tylko wasz zamiatając tak sprawę pod dywan. Skoro ,,Matka Boża'' to uwzględniając Trójcę Św jest to Matka także dla Boga Ojca i Ducha Św...widać jakie to żenująco żałosne :) Inne rozwiązanie problemu to zupełny brak konsekwencji, nonsens nad nonsensami, na szczęście tylko wasi kapłani są na tyle ,,mądrzy'' aby w to wierzyć...Wystarczy być precyzyjnym i mówić ,,Matka Chrystusa''

Jezus, Mesjasz, Syn Boży czy to twierdzenie złe bądź nie prawdziwe? Tak pisze o Jezusie :)

To o kim Izajasz mówi jest ciekawe bowiem faktycznie ów werset mógłby być problematyczny(dlatego trochę szukałem) dla moich poglądów, ale nie jest bowiem...kwestia tłumaczenia i tyle. W przekładzie Septuaginta są tam inne słowa.

So sty 13, 2018 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak przestaniesz kombinować i przyjmiesz nauczanie o Matce Bożej tak, jako zostało spisane i jest przekazywane przez Kościół, to skończą się Twoje interpretacyjne problemy.

So sty 13, 2018 8:28 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja nie znam kogoś takiego jak ,,Matka Boża'' nie znam żadnej takowej osoby...

So sty 13, 2018 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):
Nie znasz, bo odrzucasz w osobie Jezusa( naszego Pana) współistnienie dwóch natur: Boskiej i ludzkiej...

So sty 13, 2018 11:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
King napisał(a):

Kłamiesz.

N sty 14, 2018 12:06 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie kłamie, nie było takiej osoby jak ,,Matka Boża'' :)

N sty 14, 2018 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kłamiesz, kłamiesz. Informację o tej osobie miałeś przekazane, a że im zaprzeczasz, to już Twój problem. Nie zmienia to faktu, że wiesz o jej istnieniu. :)

N sty 14, 2018 1:57 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
ciach - nastrój, parcie na szkło, by trollować? (merss)

N sty 14, 2018 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Nie mogła i nie porodziła innych dzieci.Nie interesuje nas co by było gdyby babcia miała wąsy, tylko to, co się faktycznie stało i to, co Bóg faktycznie uczynił.
Cały problem w tym, że matka Jezusa mogła urodzić inne dzieci, bo niby czemu nie ? Pismo mówi o braciach i siostrach Jezusa, oczywiście dla was może to oznaczać WSZYSTKO, tylko nie bracia i siostry z innego ojca.
Cała rzecz w tym, że matka Jezusa mogła urodzić inne dzieci, nic ten fakt jej nie umniejsza, nie pozbawia itp. itd.
Ale nie może porodzić innych dzieci osoba, która wy czcicie jako tzw. " Matka Boska" czy też królowa niebios, no ona to w żadnym razie urodzić dzieci nie może !
Cytuj:
Nie była zwykłą kobietą, i powtarzaniem w kółko swoich wymysłów, nie sprawisz że rzeczywistość się zmieni.Nie jest do przyjęcia dla heretyków którym ty także niestety jesteś, chrześcijanie jak najbardziej przyjmują ten tytuł.Ty po prostu (jak to heretyk) odrzucasz wszystko to, co nie pasuje do tego, co sobie wymyśliłeś.
Matka Jezusa była zwykła kobietą, o czym świadczy chociażby samo Pismo Mt 13:55 bw "Czyż nie jest to syn cieśli? Czyż matce jego nie jest na imię Maria, a braciom jego Jakub, Józef, Szymon i Juda?"
Widzisz jakoś tak w Piśmie tego tytułu nie przyjmowali chrześcijanie, samo PIsmo określa matką Jezusa jako " matka Pana". To ci, którzy przyszli po nich wymyślili ten tytuł, zresztą tak jak tytułu się boginie u pogan.
Cytuj:
Wiara w Boga, wiara w dziewicze poczęcie Jezusa bez udziału mężczyzny, tak jak wiara w to, że Maryja pozostała nadal dziewicą po urodzeniu, jest, i pozostaje kwestią wiary, a wiara nie wymaga dowodów, albo w to wierzysz, albo nie.
" Zapomniałeś" tylko o jednym drobnym elemencie, drobnej róźnicy, bo o ile poczęcie Jezusa bez udziału mężczyzny jest w Piśmie, to o tyle pozostawianie matki Jezusa dziewicą z Pisma nie wynika.

Cytuj:
Szkoda że Pismo nie potwierdza twojej wiary, jakoby wszystko miało w nim być zapisane.
TO o czym piszesz to jest twoja wiara, w to co ja wierzę, a że nie wierzę, że Pismo zawiera wszystko, bo nie zawiera ( skąd taki pomysł w ogóle) to jest fakt.
Natomiast zawiera to wszystko co jest do zbawienia konieczne i potrzebne, a dogmatu o niepokalanym poczęciu, wiary w ten dogmat NIE ZAWIERA !
Cytuj:
Po pierwsze, siebie uznałeś za autorytet w sprawach wiary, bo Biblia, wbrew twoim tezom, nie jest osobą i nie może być autorytetem.
Oczywiście, że Pismo nie jest osobą, skąd w ogóle taki pomysł ?? Natomiast PIsmo zawiera w sobie Słowo Boże, to co DŚ chce przekazać ludziom, i dlatego jest autorytetem, bo za nim stoi Bóg.
Cytuj:
Po drugie, twierdzenie że Biblia jest autorytetem w sprawach wiary, jest wymysłem wyłącznie protestanckim a nie nauką Pisma.
CO ty nie powiesz: Dz 17:11 bw "którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają." lub J 10:35 bw "Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże (a Pismo nie może być naruszone)," i wiele, wiele innych miejsc.
Cytuj:
Po trzecie, Biblia jest "wyłącznym" źródłem praktyk wyłącznie dla protestantów i wyznań od protestantów pochodzących. Dla Kościoła Katolickiego jak też i Prawosławnego ograniczenie "tylko to co w Biblii" nie jest obowiązujące.Pora, abyś to sobie w końcu zapamiętał.
Bez sensu, przecież tego nikt nie kwestionuje ! Problem w tym, jak nasza wiara ma się do wiary ludzi, o których czytamy na kartach Słowa, czy oni np. wyznawali, że matka Jezusa byłą tzw." Matką Boską" czy oni wyznwali wiarę w jej niepokalane poczęcie, czy ktoś na kartach Pisma uzależniał np. zbawienie od wiary w ww. sprawy. Otóż nie - i na tym polega m.in. problem.
Cytuj:
Po czwarte, wykaż mi w oparciu o Pismo, jakie księgi mają wchodzić w skład Nowego Testamentu.
Co do NT to jest kwestia wiary, natomiast Jezus odwoływał się do Pism ST.

Cytuj:
Po piąte, apostołowie pisali o sprawach, które dla danej osoby lub wspólnoty w danym momencie były istotne i trzeba było je wyjaśnić Nie tworzyli oni pełnego kompletu nauczania i praktyk dla przyszłych pokoleń, który chcesz w Piśmie Świętym dojrzeć.
Pisali o tym, co jest niezbędne np. do zbawienia, do życia pobożnego, itp. a zatem pisali o tym, co każdy człowiek winien analizować w swoim życiu i patrzeć na swoją wiarę.
To co próbujesz przemycić, to wiara w Tradycję, problemy macie takie, że co organizacja religijna to tradycja inna :D
Cytuj:
Najpierw mi jeszcze wykaż, coś podobnego w Biblii (sola scruptura), a dopiero potem formułuj podobne zarzuty.
Pismo mówi, np. o zbawieniu, kto jest zbawiony, jakie warunki trzeba spełnić, kiedy itp. Skoro twoim zdaniem trzeba do tego coś dodać, to napisz nam:
- co trzeba dodać, do waruków zbawienia,
- skąd to wiesz,
- kto ci tak powiedził itp. itd.
Na tym polega zasada sola scriptura.
Pismo milczy na temat tego, jakie księgi mają wchodzić w jego skład, dlaczego i ty nie milczysz ? ale uznajesz kanon NT który ustalił Kościół katolicki pod koniec IV wieku ? Pismo ani jednym słowem nie wspomina o swoim kanonie, bądz konsekwentny i odrzuć także cały kanon NT skoro Pismo milczy na jego temat. Co do ST, to Jezus powoływał się na MOjżesza, proroków, PIsma, zatem odwołaywał się do tego co było. Kwestia NT to jest kwestia wiary, to nie religia rzymskich-katolikó ustaliła, co jest a co nie jest Pismem. O tym zadecydował Bóg.

N sty 14, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wskaż, proszę, miejsce, w którym Chrystus powiedział, które księgi uważa za Prawo, Proroków i Pisma.

N sty 14, 2018 4:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Nas nie obowiązują protestanckie interpretacje Pisma, a nie to, co jest w Piśmie.
Pomyliłeś się, ale tak znacząco, ja wiem, że was nie obowiązuje to co jest w Piśmie :P
Cytuj:
gdyż zanegowanie tego tego dogmatu zawsze jest zanegowaniem faktu, że Jezus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Że Jego Osoba ma dwie natury. Odrzucenie dogmatu o tym, że Maryja jest Matką Boga to wymyślanie jakiś karkołomnych teorii
Nieprawda, to tym, żeby uznać, że Jezus jest Bogiem wystarczy PIsmo, dogmat nie ma tu nic do rzeczy.
To właśnie dogmat jest wymyślaniem jakiś karkołomnych teorii, za którymi stoi kult tzw. " Matki Boskiej".
Cytuj:
Jeśli Jezus był Bogiem w łonie Maryi i w momencie jego opuszczania, to Maryja urodziła Boga, jest więc jego Matką.
Jezus jest Bogiem, a matki urodziła jego człowieczeństwo - i to jest pogląd jak najbardziej prawidłowy i do uzasadnienia w oparciu o Pismo.
Cytuj:
Tak jak pisałem wielokrotnie, zaprzeczenie tytułowi Matki Bożej oznacza albo zaprzeczenie boskości Chrystusa, albo potępioną w V w. herezję nestorianizmu (dwóch osób Chrystusa) - nie ma innej możliwości. Po twoich postach widzę, że zaliczasz się do tej drugiej grupy.
To i Pismo zaprzecza Boskości Chrystusa, skoro nie tytułu jego matki w ten sposób ? Co ty jeszcze nie wymyślisz :D
Otóż jak najbardziej jest możliwe, że Jezus jest Bogiem, ma jedną naturę, a jego matka jest matką Pana, a tytuł tzw. " Matka Boska" jest błędny, bo źle stawia sprawę.

Cytuj:
Akta Męczeńskie św. Andrzeja - II, III wiek

Św.Efrem- zm.373 rok - IV wiek

Amfiloch- zm.396 rok - IV wiek

Jaja sobie robisz?
Ludzie róźne rzeczy gadają, to że ktoś coś tam myślał, czy uważał, to nie jest argument. Bierzecie to co wam pasuje, po czym stwierdzacie, że tak wszyscy myśleli.

Cytuj:
Warto żebyś zdał sobie sprawę że :"Nazywając Maryję jako κεχαριτωμένη anioł Pański objawia, że na skutek działania łaski Boga jest ona „przemieniona przez łaskę”. Jest to w gruncie rzeczy określenie, równoważne pod względem treści z tytułem „Niepokalana”, nadanym Jej w tradycji Kościoła, a oznaczającym tyle, co „zachowana od grzechu”, „wolna od wszelkiego grzechu” i „uświęcona”."
Warto żebyś sobie zdał sprawę, że to jest pogląd, którego z Pisma nie wykażesz, tak rzecze wiara katolicka, i ja z tym nie dyskutuje.
Cytuj:
W dalszym ciągu pozostanie to wyłącznie twoja opinia sprzeczna z Pismem.
Problem w tym, że to nie jest wyłącznie moja opinia, jest nas z parę setek milionów :-D
Cytuj:
W Piśmie nie znajdujemy nauki którą teraz prezentujesz, a więc że wszystko miało by być w Piśmie, a więc cała twoja dywagacja to jedynie twoja widzimisię.
W Piśmie znajdujemy np. warunki które należy spełnić, aby być zbawionym, zatem to nie moje widzimisię, to fakt np. : Rz 10:9 bw "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." Ty musisz to zdanie zanegować, bo inaczej wiara np. w niepokalane poczęcie upada, jako warunek konieczny do zbawienia. Skoro nie trzeba wierzyć w niepokalane poczęcie, aby być zbawionym, to po co sobie tym głowę zaśmiecać ?
Cytuj:
Pismo mówi o różnych warunkach zbawienia, jednak nigdzie nie ma w nim informacji, że takowe warunki znajdują się tylko w nim.
Musisz się na coś zdecydować, czy PIsmo mówi o warunkach koniecznych i wystarczających do zbawienia, czy nie mówi !!?? Skoro mówi, a mówi, co jest konieczne i wystarczające np. do zbawienia, to co chcesz jeszcze dodać ? Skąd wiesz, że to jest to co będziesz twierdzić, a nie coś innego ? Skąd to wziąłeś ? Kto ci tak powiedział ? Itp. itd.

Cytuj:
gdyż przyjmuj do wiadomości że prawosławni nie są nie będą i nigdy nie byli kryterium prawdziwości danej nauki
NIgdy nie twierdziłem, że prawosławni są kryterium prawdziwości, pokazuj ci tylko, że twoje twierdzenia, iż o niepokalanym poczęciu mówiono od początku w chrześcijaństwie jest twoim wymysłem. Tak, byli ludzi którzy mogli takie rzeczy mówić, tylko co z tego ? TO nie jest argument wystarczający i ostateczny, aby uznać to za prawdę.
Cytuj:
Musiała, ponieważ ponieważ grzech pierworodny jest grzechem ciężkim odwróceniem się od Boga i ten kto jest w jego władaniu jest tym samym przyjacielem sprawcy tego grzechu, którym jest szatan. Maryja, która była wolna od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego tym samym ani przez moment nie była we władaniu szatana, była natomiast w pełni zwrócona ku Bogu.
Nie musiała, Bóg ją osłonił Łk 1:35 bw "I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym."

Cytuj:
Pomyliłeś nas z wami protestantami, to wy z całego zródła Objawienia wybraliście tylko to co wam pasuje i dogadza, a resztę odrzuciliście
Reformacja zrobiła kapitalną rzecz, mianowicie powiedziała SPRAWDZAM i kryterium było Pismo. Ludzie odrzucili to co nie wynikało z Pisma, bo ustalenie co jest prawdą, a co nie jest, było niemożliwe.
Cytuj:
Pytanie co z tego ? Były również różne poglądy na temat Boskości Chrystusa, Trójcy świętej itp. tylko pytanie czego ma to dowodzić ?
Pytanie ma pokazać, że to iż ktoś coś tam sobie mówił, twierdził, nauczał nawet jak to było w I, II, czy III wieku nie jest kryterium Prawdy, bo to Słowo Boże jest prawdą.

Cytuj:
To co było prawidłowymi poglądami ustalał autorytatywnie Kościół na Soborach kierowany przez Ducha świętego.Bo to Kościół a nie Pismo święte czy wujo lub jakikolwiek inny wyznawca jest "filarem i podporą prawdy" (1 Tym 3:15)
Kościół tak, tylko nie myl z religią np. rzymskich-katolików.
Cytuj:
Rzeczywistość jest taka, że wierzysz w nieobecną w Piśmie św zasadę "sola scriptura" i wyciągasz na podstawie tej nieistniejącej zasady wnioski, które są tylko i wyłącznie twoim wymysłem.Zasada, która unieważnia wszystko, czego nie ma w Biblii, unieważnia tym samym samą siebie i tym samym twoje teorie które wysnułeś na podstawie tej nieistniejącej zasady.
Zasada jest na kartach Pisma, np. PIsmo mówi o tym jakie warunki są niezbędne i konieczne do zbawienia, zatem ja w to wierzę, ty nie, bo chcesz do Pismo dodawać coś, czego ono nie wymaga.

N sty 14, 2018 5:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 318 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona