Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 2:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
Jockey napisał(a):

Nie ma wg Ciebie nic mistycznego????? Łał..

Bo mistyczny jest tylko buddyzm i to co uzna za mistyczne Conan a nie to co uważają za mistyczne chrześcijanie.[/quote]

Buddyzm nie jest mistyczny, to w większości parodia z Buddy.
Jezus dał kilkanaście mistycznych wskazówek, Jan od Krzyża i inni też.

Pt lis 09, 2018 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
ano nie ma. bo to kreowanie świata w umyśle, jakiegoś królestwa, porównania nieba i ziemii , a mistyka prowadzi do tego co wieczne, bezforemne i będące poza wyobrażeniem

To Królestwo Niebieskie to włąśnie to życie wieczne, o którym tak trąbisz. Mówisz, ze dążysz do tego, co bezforemne, a jesteś strasznie przywiązany do form...słownych. Wystarczy Ci coś ubrać w inne słowa, a masz problem ze zrozumieniem.

Pt lis 09, 2018 4:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
To Królestwo Niebieskie to włąśnie to życie wieczne, o którym tak trąbisz. Mówisz, ze dążysz do tego, co bezforemne, a jesteś strasznie przywiązany do form...słownych. Wystarczy Ci coś ubrać w inne słowa, a masz problem ze zrozumieniem.

ja mówię co wynika z danego zdania, a nie to co taka profesjonalistka jak Ty wie. Królestwo niebieskie to nasza esencja. fakt. Pytanie jest tylko, jak wiele chrześcijan to zrozumiało , skoro nie jest to podane bezpośrednio, ale raczej jako arkana

Pt lis 09, 2018 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
ja mówię co wynika z danego zdania, a nie to co taka profesjonalistka jak Ty wie. Królestwo niebieskie to nasza esencja. fakt. Pytanie jest tylko, jak wiele chrześcijan to zrozumiało , skoro nie jest to podane bezpośrednio, ale raczej jako arkana

Ale z tego zdania wynika to, co zobaczy w tym czytelnik. Zależnie od dojrzałości, będzie to rozumiał nieco inaczej, ale pomału będzie zmierzał do takiej właśnie interpretacji.

Buddyzm też ludzie różnie rozumieją. Jednych prowadzi do oświecenia, a innym oświeca ego, z tego samego powodu, co chrześcijaństwo.

Do prawdy trzeba dojść samemu, na drodze błędów. Możesz starać się wyłożyć coś niebywale klarownie, bez żadnych metafor, ale to nic nie da. Nie da się wkuć tego na blaszkę. A metafory właśnie ułatwiają zrozumienie, ponieważ w ten sposób działa nasz mózg. Masz przed sobą przypowieść, poznajesz tylko jej warstwę dosłowną, a tego pozasłownego, tam nie ma wyrażonego wprost. To jest właśnie wskazówka na to co rzeczywiste, nieforemne, niekonceptualne - SENS tych metafor.

Pt lis 09, 2018 5:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,

całą masa rzeczy, Rozwój fizyczny ( sport, basen, siłka), relacje przyjaciółmi i znajomymi ( wycieczki, wyjścia), rozwój intelektualny ( książki coachingowe, o przyrodzie, survival), duchowość- rozwój umysłu praktycznego, redukcja myśli repetetywnych, większe zakorzenienie w teraźniejszości

tak, np egzaminy- CAE i udane job interview . miałem pewność taka, że już te rzeczy mam .

gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara- coś w ten deseń jest Liscie do Koryntian.

wiara w demony :)

dobry człowiek, zły człowiek, egoistyczny dupek, altruista to wszystko obserwowane fenomeny. A gdzie ich transcendencja ?

Ty jesteś profi, znajdziesz wskazówkę nawet w Manifeście Komunistycznym. Ja patrze na to z perspektywy osoby początkującej.

Oki, z demonami jest ciekawiej :) Właśnie oglądam taką kreskówkę Rozczarowanie. księżniczka , jej osobisty demon, i elf :)

Pt lis 09, 2018 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
całą masa rzeczy, Rozwój fizyczny ( sport, basen, siłka), relacje przyjaciółmi i znajomymi ( wycieczki, wyjścia), rozwój intelektualny ( książki coachingowe, o przyrodzie, survival), duchowość- rozwój umysłu praktycznego, redukcja myśli repetetywnych, większe zakorzenienie w teraźniejszości

Ok, czyli widzę, ze się nastawiasz na rózwój narzędzi, które mają na celu poprawienie jakości Twojego życia na różnych polach.

A teraz mam pytanie; co Ty masz zamiar z Tym życiem zrobić (tak długofalowo)? dokąd zmierzasz? Jaki jest sens Twojego życia?
Cytuj:
gdyby Chrystus nie zmartwychwstał próżna byłaby nasza wiara- coś w ten deseń jest Liscie do Koryntian.

Pytanie, o co chodzi w tym zmartwychwstaniu. Czy chodzi tylko o to, że Jezus Chrystus kiedyś umarł na krzyżu i zmartwychwstał i na mocy tego jesteśmy zbawieni? Raczej nie. Wówczas wysiłki chrześcijan w kierunku zbliżenia się do Chrytsusa pozbawione byłyby sensu. Dlatego należy się zastanowić nad przenośnym (symbolicznym) wymiarem śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Masz jakiś pomysł?
Cytuj:
wiara w demony :)

Sądzisz, że człowiek opętany tylko wierzy, że jest opętany albo egzorcysta, który ma do czynienia z opętanym człowiekiem, tylko wierzy, ze ten człowiek jest opętany? Jeden i drugi tego realnie doświadcza.
Cytuj:
dobry człowiek, zły człowiek, egoistyczny dupek, altruista to wszystko obserwowane fenomeny. A gdzie ich transcendencja ?

Dobry człowiek to człowiek, który przekroczył złego człowieka, którym był. Droga od złego do dobrego człowieka to taki cały cykl transcendencji. Małymi krokami stajesz się coraz lepszym człowiekiem, pokonując grzech.
Cytuj:
Ty jesteś profi, znajdziesz wskazówkę nawet w Manifeście Komunistycznym. Ja patrze na to z perspektywy osoby początkującej.

Wystarczy, że choć na moment zapomnisz wszystko, co wiesz (albo wydaje Ci się, ze wiesz) o chrześcijaństwie i spojrzysz na nie oczyma dziecka; musisz wyrzucić ten mentalny śmieć (obraz chrześcijaństwa), który masz w głowie i który przysłania Ci zobaczenie go takim jakie jest w rzeczywistości.

Pt lis 09, 2018 5:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Bardzo ciekawe
Fachowcy od chrześcijaństwa to gnostyczka i buddysta. Rewelacja. Nie dziwi mnie ze takie bzdury publikujecie.

Pt lis 09, 2018 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Bardzo ciekawe
Fachowcy od chrześcijaństwa to gnostyczka i buddysta. Rewelacja. Nie dziwi mnie ze takie bzdury publikujecie.

Jeszcze nikt nie udowodnił, że katolik jest chrześcijaninem. Albo my publikujemy bzdury, albo Ty nie rozumiesz chrześcijaństwa.

Pt lis 09, 2018 6:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak, tak. Jak ktoś nie zgadza się z Twoją wizją chrześcijaństwa, to oczywiście go nie rozumie. :)

Pt lis 09, 2018 6:30 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gnoza zawsze stała przeciwko chrześcijaństwu zapoznaj się z historia.
Gnoza zakłada samozbawienie. W chrześcijaństwie mamy zbawienie dzięki ofierze Jezusa i tylko w Nim mamy zbawienie.

Pt lis 09, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak, tak. Jak ktoś nie zgadza się z Twoją wizją chrześcijaństwa, to oczywiście go nie rozumie. :)

Nie chodzi nawet o nie zgadzanie się, co odmawianie mi chrześcijaństwa.
Skoro mnie się odmawia chrześcijaństwa, bo jestem "gnostyczką", to i ja moge odmówić chrześcijaństwa katolikowi. Bo czemu nie?

Co prawda, według mnie to jest stwarzanie niepotrzebnych podziałów, bo może być tak, że prawda o chrześcijaństwie leży pośrodku. Trochę ja ma racji, a trochę katolicy. Jednak żaden katolik tego nie przyzna, bo sądzi, ze ma monopol na Chrystusa.
Jockey napisał(a):
Gnoza zawsze stała przeciwko chrześcijaństwu zapoznaj się z historia.
Gnoza zakłada samozbawienie. W chrześcijaństwie mamy zbawienie dzięki ofierze Jezusa i tylko w Nim mamy zbawienie.

Ok. A w praktyce co to oznacza: zbawienie dzięki ofierze Chrystusa? Czy już jesteś zbawiony z tego tytułu, ze Jezus Chrystus oddał życie na krzyżu i zmartwychwstał? Wyjaśnij w jaki sposób katolik praktycznie osiąga zbawienie.

Pt lis 09, 2018 6:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Takie lekcje to na katechecie w szkole podstawowej. Idź do najbliższej parafii to się dowiesz. Możesz tez wziąć udział w spotkaniach ewangelizacyjnych prowadzonych przez rożne ruchy np. Neokatechumenat, Odnowa w Duchu św., Oaza, Wspólnota Millosci Ukrzyżowanej itp. organizacjach

Pt lis 09, 2018 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co prawda, według mnie to jest stwarzanie niepotrzebnych podziałów, bo może być tak, że prawda o chrześcijaństwie leży pośrodku. Trochę ja ma racji, a trochę katolicy. Jednak żaden katolik tego nie przyzna, bo sądzi, ze ma monopol na Chrystusa.

Szkopuł w tym, że jak chcesz być katolikiem to nie możesz iść na kompromisy, bo wówczas przestajesz nim być.
Posoborowie poszło na kompromisy, tzw. aggiornamento, no i co z tego wyszło? ni pies ni wydra coś na kształt świdra..

Pt lis 09, 2018 6:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powiedział sedewakantysta i schizmatyk. :D

Pt lis 09, 2018 6:53 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze nikt nie udowodnił, że katolik jest chrześcijaninem.

Że co?

Pt lis 09, 2018 6:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Następna strona