Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 12:30 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna strona
 Tropienie Boga - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Tropienie Boga - wydzielony
Conan napisał(a):
Umysł praktyczny to zarezerwowanie lotu, planowanie wyjścia w kontekście pogody itp

To nudne i płytkie musi być życie w tej ciszy. Godne prymitywnego zwierzęcia.
Cytuj:
transcendencja oznacza koniec snu osobowości. Pozostaje ona tylko jako narzędzie. Top samo z preferencjami, przerywamy z nimi utożsamianie.

I skąd teza, że chrześcijanie nie wierzą w taką transcendencje?
Cytuj:
według jakiego słownika przekonanie jest wiara ? Oczywiście przekonanie w tym kontekście o którym pisałem n-. z jabłkiem, czyli oparte na empirycznym doświadczeniu.

Zjadłeś jedno jabłko i wiesz, że było słodkie. Jesteś przekonany, że jabłka są słodkie, do czasu aż trafisz na kwaśne. Wiedza zawsze dotyczy konkretu, a przekonanie to generalizacja tego konkretu na sferę bardziej ogólną (jabłka są słodkie). Jest cały czas wiarą.
Cytuj:
acha, czyli nie sprawdziłaś pod względem wskazówek aż 2/3 Biblii, ale napisałaś, że jest ich mnóstwo ;)

Jest mnóstwo, ale nie są równomiernie rozmieszczone.
Cytuj:
Teraz wkleję pierwszy lepszy fragment z NT, a Ty podasz , gdzie widzisz wskazówki, oki ?

Zwariowałeś? Tyle tego? :| Wklej mi jakiś krótszy fragment. Sama nie będę wybierać, żebyś nie powiedział, że manipuluję.
Cytuj:
Nie, ja nie pływam w wyobrażeniach o fantastycznych stworach, tylko używam tego co się sprawdza w życiu.

A skąd teza, że fantastyczne stwory się nie sprawdzają w życiu?
Cytuj:
czyli wyobraźmy sobie rozmowę człowieka dojrzałego duchowo ze swoim dzieckiem

- tato, pod łóżkiem jest troll, One istnieją ?

- nie wiem synu

- sąsiadka z góry jest czarownicą i rzuca na ludzi klątwy, prawda to ?

- nie wiem

- a co wiesz ?

- wiem, że nic nie wiem :)

mega dojrzałe podejście, które dziecku bardzo pomoże :)

Sprowadzasz do absurdu. Z góry umieszczasz byty duchowe w sferze bajkowych postaci i wymagasz od rozmówcy, żeby z tego absurdu wybrnął.

Najpierw musisz przestać te byty duchowe tam umieszczać. Musisz się otworzyć na to, że to nie jest żadna bajka. A masz na to mnóstwo przesłanek.

Cz lis 08, 2018 10:54 pm
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Najpierw musisz przestać te byty duchowe tam umieszczać. Musisz się otworzyć na to, że to nie jest żadna bajka. A masz na to mnóstwo przesłanek.

mnóstwo przesłanek ale dowodu żadnego, w związku z czym musisz się otworzyć na to że każdy ma prawo kwestionować. I to na twierdzącym - czyli w tym przypadku Tobie - spoczywa ciężar dowodu a nie na osobie która mówi że nie ma krasnoludków.

Cz lis 08, 2018 11:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie

to samo powie osoba uzależniona od komputera, spędzajaca przed ekranem większość doby. Życie bez programów, gier, fejsa, forum ? straaasznie nudne :)
prawda jest inna, w ciszy każde doświadczenie jest intensywniejsze, bo nie uciekasz myślami w abstrakcje.
Twoja inteligencja działa na zwiększonych obrotach, bo nic jej nie zamula
masz lepsza relacje z innymi, bo ich naprawdę słuchasz, a nie myślisz w głowie o niedzielnym obiedzie]
bardziej przezywasz muzykę, nawet zwykły zachód słońca jest magiczny
przychodzą znajomi do gadasz ile chcesz, żartujesz, opowiadasz historie. Wolna jesteś jednak od myśli powtarzających się, szkodliwych

ja nie spotkałem żadnego chrześcijanina, który miałby takie poglądy. ani na forum, ani w realu. No może oprócz de mello, ale on jest raczej traktowany jako ktoś niebezpieczny :)

Podaj mi definicje słownikowa. Bo na razie to tylko Twoja interpretacja z ta wiarą i przekonaniem,. Nie tworzymy nowych znaczeń słów. No chyba, że posługuje się nimi pewna grupa społeczna.

haha, dobra, krótki fragment

Drzewo i owoce14

43 Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. 44 Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny15 nie zbiera się winogron. 45 Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.

Dobra lub zła budowa16

46 Czemu to wzywacie Mnie: "Panie, Panie!", a nie czynicie tego, co mówię? 47 Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. 48 Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. 49 Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki».
«« Łk 6 »»

Oki, przestanę te byty sprowadzać do absurdu, jak zostaną one wreszcie naukowo zweryfikowane jako prawdziwe.

Cz lis 08, 2018 11:16 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

Myślę, że właściwsze by tu było użycie słowa świadomość zamiast inteligencja. Gdy kompulsywne myślenie zamiera, to wzrasta świadomość każdego doświadczenia.

Cz lis 08, 2018 11:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Feelek, oczywiście, ale inteligencja mające swoje źródło w ciszy działa też efektywniej

Pt lis 09, 2018 12:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
to samo powie osoba uzależniona od komputera, spędzajaca przed ekranem większość doby. Życie bez programów, gier, fejsa, forum ? straaasznie nudne :)
prawda jest inna, w ciszy każde doświadczenie jest intensywniejsze, bo nie uciekasz myślami w abstrakcje.
masz lepsza relacje z innymi, bo ich naprawdę słuchasz, a nie myślisz w głowie o niedzielnym obiedzie]
bardziej przezywasz muzykę, nawet zwykły zachód słońca jest magiczny
przychodzą znajomi do gadasz ile chcesz, żartujesz, opowiadasz historie. Wolna jesteś jednak od myśli powtarzających się, szkodliwych

Tylko zauważ, że Twoje życie niczym się nie różnic od życia zwierząt. One nie mają żadnego syfu mentalnego. Po prostu zyją tu i teraz.

Ja się zastanawiam, gdzie w tym Twojej gloryfikacji umysłu praktycznego jest miejsce na takie aspekty życia jak:
- marzenia
- cele
- planowanie
- rózwój
- wartości

Człowiek jest nie bez powodu nazywany rozumnym. Poza empirią jest jeszcze rozum....
Cytuj:
ja nie spotkałem żadnego chrześcijanina, który miałby takie poglądy. ani na forum, ani w realu. No może oprócz de mello, ale on jest raczej traktowany jako ktoś niebezpieczny :)

Właśnie rozmawiasz z taką chrześcijanką.
Cytuj:
Podaj mi definicje słownikowa. Bo na razie to tylko Twoja interpretacja z ta wiarą i przekonaniem,. Nie tworzymy nowych znaczeń słów. No chyba, że posługuje się nimi pewna grupa społeczna.

przekonanie

pewność co do słuszności czegoś, wyrobiony pogląd na coś; przeświadczenie
wiara
przeświadczenie o słuszności czegoś; przekonanie o wartości czegoś; przekonanie, że coś się spełni;

I na czym polega ta różnica? :roll:

Cytuj:
Drzewo i owoce14

43 Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. 44 Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny15 nie zbiera się winogron. 45 Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.

Wsazówka: jeśli chcesz czynić dobro, musisz się stać dobrym człowiekiem (wewnętrznie się przemienić). Chcesz naśladować Chrystusa? Nie wystarczy robić to co Chrystus, ale trzeba się stać tym Chrytsusem.

Podpowiedź: Dobro serca rodzi się w ciszy
Cytuj:
Dobra lub zła budowa16

46 Czemu to wzywacie Mnie: "Panie, Panie!", a nie czynicie tego, co mówię? 47 Pokażę wam, do kogo podobny jest każdy, kto przychodzi do Mnie, słucha słów moich i wypełnia je. 48 Podobny jest do człowieka, który buduje dom: wkopał się głęboko i fundament założył na skale. Gdy przyszła powódź, potok wezbrany uderzył w ten dom, ale nie zdołał go naruszyć, ponieważ był dobrze zbudowany. 49 Lecz ten, kto słucha, a nie wypełnia, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu. [Gdy] potok uderzył w niego, od razu runął, a upadek jego był wielki».
«« Łk 6 »»

Wskazówka: samo słuchanie nauk Chrystusa bez otwartego serca (znowu: serce otwiera się w ciszy) jest bezowocne. Słowo Boże, żeby zaowocować trwałą przemianą musi paść na podatny grunt.
Cytuj:
Oki, przestanę te byty sprowadzać do absurdu, jak zostaną one wreszcie naukowo zweryfikowane jako prawdziwe.

Co nie przeszkadza Ci nie sprowadzać do absurdu "miłości", "dobra", "ciszy" i "inteligencji" (którą rozumiesz inaczej niż weryfikowalne IQ) bez dowodu naukowego. Nie jesteś spójny.
Peter1975 napisał(a):
mnóstwo przesłanek ale dowodu żadnego, w związku z czym musisz się otworzyć na to że każdy ma prawo kwestionować. I to na twierdzącym - czyli w tym przypadku Tobie - spoczywa ciężar dowodu a nie na osobie która mówi że nie ma krasnoludków.

Ale ja nie twierdzę, ze demony istnieją, tylko twierdzę, ze "być może istnieją". To wy twierdzice, ze ich nie ma. Ten kto twierdzi, ze wie, niech dostarczy dowodu.

Pt lis 09, 2018 11:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski pelikanie,

Wejście w teraźniejszość nie jest cofnięciem się do poziomu zwierząt. Wręcz przeciwnie, to wyjście poza automatyzm mentalny. . Inteligencja i umysł działają na zwiększonych obrotach, dużo skuteczniej niż gdyby miały być zdominowane przez umysł kompulsywny .
Syf mentalny to nie inteligencja i nie kreatywny dział umysłu .

marzenia, cele, planowanie, rozwój , wartości- super. Jeżeli oczywiście to nie jest ciągle przytępianie własnej inteligencji poprzez powtarzanie setki razy ciągu dnia - chcę mieć nowy dom, z ogródkiem .. pragnę domu.. ogródek byłby super itp..

Podstawą bycia chrześcijaninem jest wiara w zmartwychwstanie Jezusa, a wiec ?

Tak, ale z wiarą mamy tylko mentalne przekonanie, sami siebie przekonujemy bez dowodu

a ja mówię o pewności wynikającej z doświadczenia.

To nie są żadne wskazówki. Dobre może być też wytrenowane ego. Zło też rodzi się w ciszy. nie ma tutaj drogowskazu do transcendencji.Bo stawanie się to wciąż sen umysłu. Jezus sugeruje, aby stać się dobrym człowiekiem, co jego kolejną maską.

Znowu to samo. Otwarte serce nie jest równoznaczne z ciszą. Żydzi mogą zinterpretować otwarte serce jako spam: Jaki ten Jezus jest wspaniały.. cudowny, będę mu służył itp.
Serce zamyka się też w ciszy

Zaprezentować Ci jak wyglądają prawdziwe wskazówki mistyczne ?

https://www.youtube.com/watch?v=dBSlaSkSRjs

gdybyś mi napisała, że miłość, dobro i cisza jest potworkiem, demonem, złym lub dobrym duchem to tak samo sprowadziłbym to do absurdu. A tak to mamy tylko doświadczenia, które tak określamy, ludzkie postawy.

Pt lis 09, 2018 11:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Wejście w teraźniejszość nie jest cofnięciem się do poziomu zwierząt. Wręcz przeciwnie, to wyjście poza automatyzm mentalny. . Inteligencja i umysł działają na zwiększonych obrotach, dużo skuteczniej niż gdyby miały być zdominowane przez umysł kompulsywny .
Syf mentalny to nie inteligencja i nie kreatywny dział umysłu .

Zgadzam się, z Tobą, ze w ciszy umysł działa sprawniej, ale pytanie, do czego Ty ten umysł i inteligencję wykorzystujesz?
Cytuj:
marzenia, cele, planowanie, rozwój , wartości- super. Jeżeli oczywiście to nie jest ciągle przytępianie własnej inteligencji poprzez powtarzanie setki razy ciągu dnia - chcę mieć nowy dom, z ogródkiem .. pragnę domu.. ogródek byłby super itp..

A czemu uważasz, że taka myśl powtarzana często albo siedząca gdzieś z tyłu głowy ma przytępiać inteligencję? Przecież dzięki temu, ze ta myśl towarzyszy nam często, zwiększa się prawdopodobieństwo, ze nasze marzenie się spełni. Myśli kreują rzeczywistość.
Cytuj:
Podstawą bycia chrześcijaninem jest wiara w zmartwychwstanie Jezusa, a wiec ?

Kto Ci tak powiedział?
Cytuj:
Tak, ale z wiarą mamy tylko mentalne przekonanie, sami siebie przekonujemy bez dowodu

a ja mówię o pewności wynikającej z doświadczenia.

Ale wiedza (pewność) płynąca z doświadczenia dotyczy tylko sfery już nam znanej, doświadczonej, a wiara dotyczy czegoś, co nie jest znane lub nie jest do końca poznawalne (doświadczasz, ale nigdy nie doświadczysz do końca).
Cytuj:
To nie są żadne wskazówki. Dobre może być też wytrenowane ego. Zło też rodzi się w ciszy. nie ma tutaj drogowskazu do transcendencji.Bo stawanie się to wciąż sen umysłu. Jezus sugeruje, aby stać się dobrym człowiekiem, co jego kolejną maską.

To są wskazówki, ale tak jak pisałam niżej: warunkiem zrozumienia tych wskazówej jest otwarty umysł (serce). Może Twój nie jest dostatecznie otwarty, dlatego czytasz, ale nie rozumiesz?
Cytuj:
Znowu to samo. Otwarte serce nie jest równoznaczne z ciszą. Żydzi mogą zinterpretować otwarte serce jako spam: Jaki ten Jezus jest wspaniały.. cudowny, będę mu służył itp.
Serce zamyka się też w ciszy

Otwarte serce generuje tę ciszę, czy lepiej: pozwala jej wybrzmieć. Otwarte serce wycisza ten mentalny hałas, a w jego miejsce wpuszcza uporządkowany koncert. A Ty nie rozumiesz, bo Twoje serce nie jest jeszcze dostatecznie otwarte.
Cytuj:

https://www.youtube.com/watch?v=dBSlaSkSRjs

One wcale nie są bardziej prawdziwe niż te Jezusowe. Po prostu są wyłożone jak krowie na rowie, w sposób racjonalny. A w Biblii masz to przedstawione w sposób metaforyczny, Zależnie od tego, jak daleko jesteś w rozwoju duchowym (jak bardzo jesteś dojrzały), te słowa będą miały dla Ciebie inne znaczenie. A ten przekaz z yt trafi tylko do osób, które w tym rozwoju są już daleko. Wobec tego przekaz Biblijny jest bardziej skuteczny, ma większy zasięg oddziaływania.
Cytuj:
gdybyś mi napisała, że miłość, dobro i cisza jest potworkiem, demonem, złym lub dobrym duchem to tak samo sprowadziłbym to do absurdu. A tak to mamy tylko doświadczenia, które tak określamy, ludzkie postawy.

Ale przecież demony też należą do sfery doświadczeń. Ty ich nie doświadczyłeś, ja ich nie doświadczyłam, ale inni ich doświadczają. Tak samo dla osoby, która nigdy nie zaznała miłości, miłość będzie potworkiem.

Pt lis 09, 2018 12:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

Ciekaw jestem jak byś ocenił następujące wypowiedzi Jezusa:

"Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką"
"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi"
"Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty"

Czy wg Ciebie nie są to wskazówki mistyczne?

Pt lis 09, 2018 12:25 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Feelek,

krótka odpowiedź- Nie

wskazówki mistyczne prowadzą ku temu co nieuwarunkowane i bezforemne. Mogą to być wskazówki dotyczące obserwowania myśli, nie troszczenia się o jutro, patrzenia na świat jak dziecko . o tych rzeczach też wspominał Jezus

Pt lis 09, 2018 12:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Towarzyski Pelikanie,.

Wykorzystuje je do rzeczy o których pisze tu na forum, Poza tym do normalnego życia, pracy, pomocy innym, rozrywki itp

jak najbardziej takie myśli prztępiaja inteligencje. Zebrakom zostanie zabrane ,a bogaci dostana więcej, Kiedy juz tak się czujesz jakbyś coś miała, to wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że marzenia się spełnią.

To głownonurtowa definicja chrześcijanina. Ty możesz tworzyć własną i modyfikować tą ideologię. Na razie jednak jesteś w mniejszości .

albo wydaje Ci się, ze doświadczyłeś- wiara

Zaręczam Ci ze czytałem tysiące wskazówek mistycznych i muszę być one klarowne. Tutaj mamy możliwość wielu interpretacji. Np kreowanie dobrego człowieka nie jest transcendencją ego, tylko jego dekoracją.

na takiej zasadzie powiem, że widzę wskazówki mistyczne w Kajku i Kokoszu i gazecie metal Hammer. Bop moje serce jest aż taaaak bardzo otwarte :)

Jezus ma kilkanaście wskazówek mistycznych, Zgoda. Ale to tylko 0.001% całej Biblii albo mniej.

No to demony niech będą nazwą doświadczenia oki. nie ma sprawy. Doświadczenie to jednak nie istota żywa odrębna od człowieka.

Pt lis 09, 2018 12:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Wykorzystuje je do rzeczy o których pisze tu na forum, Poza tym do normalnego życia, pracy, pomocy innym, rozrywki itp

A jaki masz pomysł na siebie? Kim chcesz być? Jakie ideały Ci przyświecają? Co robisz w kierunku, żeby te ideały stały się rzeczywistością?

W tym, co piszesz, brakuje mi jakieś formy, kształtu dla tej ciszy.
Cytuj:
Kiedy juz tak się czujesz jakbyś coś miała, to wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że marzenia się spełnią.

Masz jakieś doświadczenia, którego tego dowodzą? np. chcesz mieć dom z ogrodem i udajesz, że masz ten domz ogrodem afimrując "mam dom z ogrodem", myślisz ze ten dom sam tak sobie wyrośnie na tej afirmacji?
Cytuj:
To głownonurtowa definicja chrześcijanina. Ty możesz tworzyć własną i modyfikować tą ideologię. Na razie jednak jesteś w mniejszości .

chrześcijaństwo, gr. christianismós, łac. christianismus, christianitas, religia monoteistyczna i uniwersalistyczna, której istotą jest wiara w Jezusa Chrystusa.
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/chrze ... 86180.html

A Ty skąd wziąłeś swoją definicję?
Cytuj:
albo wydaje Ci się, ze doświadczyłeś- wiara

A podaj przykład takiej wiary, jakiś realny.
Cytuj:
Zaręczam Ci ze czytałem tysiące wskazówek mistycznych i muszę być one klarowne. Tutaj mamy możliwość wielu interpretacji. Np kreowanie dobrego człowieka nie jest transcendencją ego, tylko jego dekoracją.

Kreowanie dobrego człowieka nie jest żadną dekoracją ego, tylko to dobro wtedy się w człowieku rodzi, kiedy przestaje być ego-istycznym dupkiem.
Cytuj:
na takiej zasadzie powiem, że widzę wskazówki mistyczne w Kajku i Kokoszu i gazecie metal Hammer. Bop moje serce jest aż taaaak bardzo otwarte :)

Ja nie znam ani Kajka i metal Hammera, ale dostrzegam wskazówki mistyczne w wielu dobrach kultury, w tekstach piosenek, filmach, książkach, wierszach etc.
Cytuj:
Jezus ma kilkanaście wskazówek mistycznych, Zgoda. Ale to tylko 0.001% całej Biblii albo mniej.

Nie "Jezus miał...", tylko "Ja widzę tylko kilkanaście wskazówek w nauczaniu Jezusa". Ty jesteś odpowiedzialny za to, co dostrzegasz.
Cytuj:
No to demony niech będą nazwą doświadczenia oki. nie ma sprawy. Doświadczenie to jednak nie istota żywa odrębna od człowieka.

demony są przedmiotem doświadczenia i nie są rozumiane jako istota żywa na takiej samej zasadzie jak człowiek (z krwi i kości, tylko pewien byt duchowy, zmysłowo niepostrzegalny.

Pt lis 09, 2018 1:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan
W tej modlitwie - cytacie biblijnym

"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi"

Nie ma wg Ciebie nic mistycznego????? Łał..

Pt lis 09, 2018 2:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Conan

Bo mistyczny jest tylko buddyzm i to co uzna za mistyczne Conan a nie to co uważają za mistyczne chrześcijanie.

Pt lis 09, 2018 2:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Conan

ano nie ma. bo to kreowanie świata w umyśle, jakiegoś królestwa, porównania nieba i ziemii , a mistyka prowadzi do tego co wieczne, bezforemne i będące poza wyobrażeniem

Pt lis 09, 2018 4:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna strona