Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 23, 2018 1:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 A wujo44 ( o katolikach) powiedział... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: A wujo44 ( o katolikach) powiedział...
wujo44 napisał(a):
Ja nie twierdzę, że powołanie na urzędnika przez uprawnioną osobę nie jest warunkiem zostania urzędnikiem, tylko co to ma do sporu o biskupa ?

Wróć do poprzednich postów a się dowiesz.

wujo44 napisał(a):
Pokaż w Piśmie tę uprawnioną osobę, w szczególności, że to jest papież.
Wytłumacz dlaczego pomimo, iż ustanowienia biskupa dokonywał ktoś inny niż papież, ty twierdzisz inaczej.

Dopóki nie wykażesz mi, że Pismo zawiera opis wszystkich wydarzeń z życia Kościoła w I wieku, dopóty twoje żądanie, abym pokazał ci w Piśmie że biskupa wybiera papież jest bezzasadne.

Nie wiesz, kto dokonywał bezpośredniego ustanowienia biskupa, natomiast powoływanie się na Dz 20:28 jest bezzasadne, gdyż Duch święty nie jest człowiekiem, i nie ustanawia bezpośrednio biskupów, robi to przez Kościół, w szczególności przez następcę Piotra - papieża.

wujo44 napisał(a):
Oczywiście, że Pismo nie zawiera wszystkich opisów wydarzeń z życia Kościoła

Skoro Pismo nie zawiera wszystkich opisów wydarzeń z życia Kościoła, to nie wymagaj ode mnie, abym ci pokazał, że biskupa ustanawia papież.

wujo44 napisał(a):
Tak czytam, właśnie rzecz polega na tym, iż to, że ktoś coś powiedział, napisał nie oznacza, że to jest prawdą, w przeciwieństwie do Słowa, ono jest Prawdziwe i pewne.

Twój problem polega na tym, że ty odrzucasz wszystko to, co zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś.Ale twoje opinie w żaden sposób nie wpływają na rzeczywistość.

wujo44 napisał(a):
Ale dlaczgo miałam nie uznać Pisma za prawdziwe ? 8O Ty nie uznajesz ? Ja wiem, że nie.

Ja się nie pytam dlaczego miałbyś nie uznać, ale twierdzę, że to że ty sobie coś uznajesz za prawdziwe, a coś za nieprawdziwe, nic nie oznacza.

Po drugie, nie przypisuj mi swoich wymysłów, i nie twierdz że wiesz co uznaje a co nie, gdyż mnie nie znasz, i w tej chwili fałszywie oskarżasz.

wujo44 napisał(a):
Kwestia prawdziwości świdectw historycznych to kwestia uznania, ty uznajesz że są prawdziwe, ja nie daje im takiego waloru - w szczególności kiedy są sprzeczne z Pismem, jak np. instytucja papiestwa.

To nie jest żadna kwestia uznania.Jakieś wydarzenie miało miejsce w historii i to jest fakt.Twoja czy moja opinia, w żaden sposób nie wpływa na prawdziwość czy nieprawdziwość tego zdarzenia.

Na przykład, faktem jest, że miała miejsce II wojna światowa, to że ty sobie uznasz, że takie zdarzenie nie miało miejsca i jest nieprawdziwe, w żaden sposób nie wpływa na rzeczywistość.

Podobnie i tutaj.Faktem jest, że św.Piotr sprawował funkcję biskupa Rzymu i przewodził tamtejszemu Kościołowi, to że tu uznasz że tak nie było, niczego w tym fakcie nie zmieni.

Pn lut 26, 2018 12:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy zauważyliście ale moderacja zafundowała wujo44 odpoczynek od forum aby mógł przemyśleć sprawy szacunku do uczuć religijnych katolików, i co to znaczy ze jest gościem na forum katolickim i co z tego wynika.

Pn lut 26, 2018 1:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Dopóki nie wykażesz mi, że Pismo zawiera opis wszystkich wydarzeń z życia Kościoła w I wieku, dopóty twoje żądanie, abym pokazał ci w Piśmie że biskupa wybiera papież jest bezzasadne.
To pokazuje, czym w istocie kieruje się religia rzymskich-katolików. |
Wiemy z Pisma, jakie są warunki ustanawiania biskupów, ale to objawienia Pisma jest po prostu pomijane, a w to miejsce podaje się wyznawcom religii rzymskich-katolików, to co sobie religia ustanowiała, i właśnie tym różni się biblijna wiar, która wierzy tak jak mówi Pismo, od wiary rzymsko-katlickiej.

Już to kiedyś napisałem: Chrześcijanie wierzą tak, jak Pismo mówi, a nie tak, jak Pismo nie mówi !

Sajmon napisał(a):
Nie wiesz, kto dokonywał bezpośredniego ustanowienia biskupa, natomiast powoływanie się na Dz 20:28 jest bezzasadne, gdyż Duch święty nie jest człowiekiem, i nie ustanawia bezpośrednio biskupów, robi to przez Kościół, w szczególności przez następcę Piotra - papieża.
Ależ Pismo mówi z imienia, kto ustanawiał biskupów, i jakie warunki biskup ma spełniać.
Oczywiście, że ustanawia biskupa Kościół, ale nie musi tego robić inny biskup, a w szczególności papież.
Sajmon napisał(a):
Skoro Pismo nie zawiera wszystkich opisów wydarzeń z życia Kościoła, to nie wymagaj ode mnie, abym ci pokazał, że biskupa ustanawia papież.
Ale problem w tym, że biskupa zgodnie z Pismem nie musi ustanawiać papież.
Sajmon napisał(a):
Twój problem polega na tym, że ty odrzucasz wszystko to, co zaprzecza temu, co sobie wymyśliłeś.Ale twoje opinie w żaden sposób nie wpływają na rzeczywistość.
Wasz problem stanowi to, że ja czytam Pismo, i na bazie Pisma wyciągam wnioski, a to jest problem, ja wiem :-D
Sajmon napisał(a):
To nie jest żadna kwestia uznania.Jakieś wydarzenie miało miejsce w historii i to jest fakt.Twoja czy moja opinia, w żaden sposób nie wpływa na prawdziwość czy nieprawdziwość tego zdarzenia.

Na przykład, faktem jest, że miała miejsce II wojna światowa, to że ty sobie uznasz, że takie zdarzenie nie miało miejsca i jest nieprawdziwe, w żaden sposób nie wpływa na rzeczywistość.

Podobnie i tutaj.Faktem jest, że św.Piotr sprawował funkcję biskupa Rzymu i przewodził tamtejszemu Kościołowi, to że tu uznasz że tak nie było, niczego w tym fakcie nie zmieni.

Oczywiście, że to czy jakieś zdarzenie miało miejsce jest kwestią do ustalenia, w kategoriach prawda-fałsz.
Niezależnie od powyższego ustalenia, stwiedzenie, że jakieś wydarzenie miało miejsce nie powoduje, że to co twierdzono w ramach tego wydarzenia, jest prawdą. Np. miały miejsce sobory, różne, róźniste i to są fakty, ale to nie znaczy, że to co na tych soborach ustanawiano było i jest prawdą !!
Wszyscy wiemy, że miała miesce II WŚ, ale to nie znaczy, że wszystkie wydarzenia z historii są prawdziwe, bo mogą nie być. To, że II WŚ jest prawdą, nie oznacza, że każdy kto coś n/t tej wojny napisze ma prawo twierdzić, że to jest prawda.
To, że są ludzie, którzy twierdzą, że św. Piotr sprawował funkcję biskupa Rzymu, oznacz, że są tacy ludzie, którzy tak twierdzą, ale z tego nie wynika, że tak było w rzeczywistości ( że jest to prawda).

Pn mar 26, 2018 5:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10