Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 17, 2018 3:56 am

Brak wolności słowa w Polsce. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Brak wolności słowa w Polsce.
Tak sobie patrzę co się dzieje na świecie i Polsce i stwierdzam, że coraz bardziej ogranicza się ludziom możliwość wypowidzi i okazywanie swoich przekonań i poglądów. Widzę to także (szczególnie!?) w... POLSCE.

Polsce nie można np. oficjalnie zalożyć np. parti nazistowskiej (takiej faktycznej), albo urządzić marszu nazistów (takiej PRAWDZIWYCH).

To taki jeden przykład.

Ktoś powie: Co Ty leszcz powaliło Cię?

Już tłumaczę. Dlaczego możliwość WYPOWIEDZI i POGLĄDÓW jest ważna, nawet tych ekstremalnych. Dlatego, że do momentu kiedy to są TYLKO wypowidzi i poglądy one najzwyczajniej reprezentują NAS (tak, tak są pośród nas przeróżni ludzie!). Ja chcę wiedzieć, że mój sąsiad to NAZISTA a tak się ukrywa... a tak to przynajmniej ja WIEM i on też WIE, że ja wiem.

Jeśli dzisiaj zabraniamy komuś wypowiedzi, dlaczego ten ktoś kiedyś dojdzie do władzy MI nie zaborni np. chodzenia do Kościoła albo urządzania Drogi Krzyżowej?

Inny mniej ektremalny przykład np. obrażanie prezydenta, albo nakładanie kar na TVN za "kłamstwa". A nie obrażają i kłamią - wolność. Ja nie muszę przecież oglądać TVN i ich kłamstw.

W US można legalnie być Nazistą... a CNN kłamie, że aż miło. Nie jestem Nazistą i nie oglądam CNN :).

Taki rodzaj wolności jest bardzo po BOŻEMU!

Podyskutujmy.

Pt lut 16, 2018 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak wolności słowa w Polsce.
W USA jak coś powiesz nieprzychylnego o żydach czy murzynach to to jest śmierć cywilna.

Podałeś przykład że ktoś zatai poglądy a poźniej je przeforsuje na ciebie. No być może i działać to tak, że jak mu dasz możliwość szerokiej, swobodnej wypowiedzi na "zakazane tematy" w ramach "chcę znać mojego wroga", to tym szybciej zbierze zwolenników i tym szybciej przeforsuje te niechciane poglądy na ciebie.

Gorsze od niemówienia o swoich poglądach jest niemówienie dla kogo się pracuje, każdy polityk powinien się ubierać w takie wdzianka jak kierowcy rajdowi, gdzie każda nalepka i naszywka pokazuje sponora i darczyńcę.

So lut 17, 2018 2:45 am