Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 26, 2018 1:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Antykoncepcja hormonalna - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antykoncepcja hormonalna - wydzielony
mazliczek napisał(a):
no i ?
Danych na temat ochronnego działania antykoncepcji są tysiące. To, ze tak powiem wiedza ogólnodostępna.

Jest to kompletna bzdura nawet na zdrowy rozsądek. Każdy lek ma efekt uboczny, toksyczny, ale staje sie on mniej ważny, bo przecież leczy się jakąś gorszą rzecz. Antykoncepcja hormonalna to efekty uboczne farmaceutyku dla zdrowych osób, bo przecież nic się u nich nie leczy. Jak nie wierzysz to spytaj się lekarza labo aptekarki czy są leki bez efektów toksycznych.

Zresztą mój Boże, muszę się sam puknąć w swój własny łeb, bo nie wierzę, że ja coś takiego muszę komuś pisać.

Pn kwi 16, 2018 5:11 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Czy mam Ci robić wykład na temat toksyczności leków i jak to się sprawdza?
Nie wiesz że antykoncepcja ma też zastosowanie lecznicze? Ja brałam przez wiele lat, z powodu endometriozy i policystycznych jajników. Pozwalało mi to normalnie funkcjonować, inaczej okres trwał 10-12 dni i miałam ciągła anemię. Ostatnio byłam gruntownie przebadana ginekologicznie - zero jakichkolwiek zaburzeń, co u osoby tak starej jak ja jest niezbyt częste.
Lekarza nie muszę się pytać, a właściwie się pytam - bo sama jestem.

Pn kwi 16, 2018 7:59 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Środek hormonalny zastosowany w dermatologii jest lekiem dermatologicznym. Jako ;dzialanie uboczne 'pełni funkcję antykoncepcyjną. Zupełnie czym innym jest wykorzystanie tego samego specyfiku przez zdrową kobietę do celów jedynie antykoncepcyjnych. Homonalna terapia zastępcza stosowana w okresie menopauzy ma na celu zmniejszenie nieprzyjemnych objawów związanych z menopauzą. Jednocześnie kobiety poddawane są kontroli zdrowia pod kątem znanych zagrożeń.

A teraz o toksyczności leków. Stawia się im wysokie wymagania pod kątem bezpieczeństwa. Nie oznacza to neutralności dla zdrowia. Nie ma możliwości sprawdzenia tak, by było można uzyskać informację akurat dla konkretnej osoby za kilkadziesiąt lat. Wynika to z ukrytych wad, predyspozycji do chorób oraz fizjologii, która bywa cechą osobniczą. Podesłałam link, w którym wypowiada się nauka, że coraz ostrożniej dokonuje się analogii z badań nad zwierzętami i przenosi to na ludzi. Kilogram kota to też nie kilogram człowieka. To ostatnie sprawdzali na sobie chirurdzy, którzy cudem uniknęli śmierci.

Kilkadziesiąt lat temu tak samo jako bezpieczne reklamowano środki antykoncepcyjne. Wystarczy poczytać w Przeglądzie Menopauzalnym jak na dziś prezentuje się owo bezpieczeństwo. Znamy bezpieczeństwo na podstawie badania narzędziami, które są dostępne i dotyczy tego co badano.
Podrzucono link o wszechobecnych hormonach w środowisku i wejściu ich w łańcuchy pokarmowe. Nad tym nikt już nie panuje i nie bada. Traktuje się rozdzielnie.

Nie wolno mylić roli terapeutycznej specyku farmaceutycznego z jego używaniem przez zdrowe kobiety. Zdrowie badamy też niezwykle powierzchownie i punktowo. Nawet przed zabiegami chirurgicznymi ogranicza się to wywiadu. Ja odpowiadam: niezdiagnozowana, bo nie wiem co mi dolega, jeśli nie daje choroba objawów.

I jeszcze jedno: współdzialanie substancji chemicznych wprowadzonych do organizmu. Przy trzech mamy wolną amerykankę. Nie wiadomo jak na siebie wzajemnie wpływają i reagują. Tylko o niektórych mamy wiedzę.

Pn kwi 16, 2018 8:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Nie wiesz że antykoncepcja ma też zastosowanie lecznicze?

Mylisz pojęcia; antykoncepcją są substancje chemiczne, kiedy wprowadzamy je do naszego organizmu, działając celowo przeciw- poczęciu,
czyli anty- koncepcji.
Jest mnóstwo substancji chemicznych, które leczą, ale w rękach nieodpowiedzialnych osób mogą nawet zabić.

Pn kwi 16, 2018 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Nie wiesz że antykoncepcja ma też zastosowanie lecznicze? Ja brałam przez wiele lat, z powodu endometriozy i policystycznych jajników. Pozwalało mi to normalnie funkcjonować, inaczej okres trwał 10-12 dni i miałam ciągła anemię. Ostatnio byłam gruntownie przebadana ginekologicznie - zero jakichkolwiek zaburzeń, co u osoby tak starej jak ja jest niezbyt częste.
Lekarza nie muszę się pytać, a właściwie się pytam - bo sama jestem.

Odróżnij wprowadzanie farmaceutyków do organizmu chorego i wprowadzanie farmaceutyków do organizmu zdrowego.
W pierwszym wypadku masz efekt terapeutyczny i toksyczność toksyczności a w drugim wypadku masz tylko toksyczność.

Hormony regulują wiele procesów fizjologicznych i ich poziom jest ściśle regulowany, dlatego ich nadmiar z zewnątrz nie jest potrzebny u zdrowych kobiet (ani mężczyzn). Dlatego nie dziwię się, że niedawno pokazano, że kobiety na Pigułkach częściej popełniają samobójstwa.

Zdrowy rozsądek i obserwacja rzeczywistości pokazuje, że gdy więcej jesz niż jest to ci potrzebne, to twój organizm zmienia się na niekorzyść.

Troszkę się na tym znam i wiem, że najbardziej lukratywnym, ale jeszcze nie do końca wykorzystanym rynkiem dla firm farmaceutycznych, są leki dla ludzi zdrowych. Zdrowemu człowiekowi można lekami tylko zaszkodzić, ewentualnie sprzedawać mu nie działające specyfiki. Hormony jednak są silnie działającymi preparatami i to systemowo, to znaczy regulują i dysregulują multum procesów w całym organiźmie.

Pn kwi 16, 2018 4:08 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Merss, Wespecjan, Mareta
jesteście na poziomie -szczepionki to som złe, bo som. Poczytajcie trochę, bo ja już poddałam się na polu oświaty. Tj. katolik nie zrozumie bo nie chce zrozumieć. Czy mam podać link do podręczników farmakologii? Ale wiem że daremny trud - komu by się chciało czytać.

Wt kwi 17, 2018 4:50 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Merss, Wespecjan, Mareta
jesteście na poziomie -szczepionki to som złe, bo som. Poczytajcie trochę, bo ja już poddałam się na polu oświaty. Tj. katolik nie zrozumie bo nie chce zrozumieć. Czy mam podać link do podręczników farmakologii? Ale wiem że daremny trud - komu by się chciało czytać.

Cóż za głębia intelektu.

Wt kwi 17, 2018 5:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mazliczek. W takim razie musimy poradzić sobie na swoim poziomie a ciebie przestaniemy zamęczać. Dziękuję za udzial w rozmowach. Oprócz personalnego ciągnięcia za nogawki niczego więcej oczekiwać od ciebie nie można. Ciekawy temat, więc nie chcę go zamykać dla tych co wiedzą tyle, by móc kontynuwac teraz lub w przyszłości rozmowy o antykoncepcji hormonalnej.

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą
Nie pisz mazliczek w tym wątku.

Wt kwi 17, 2018 5:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chociaz czy my nie poswiecamy czegos aby uzyskac cos innego we wszystkim; nie tylko w antykoncepcji. Mam na mysli adrenaline np w sportach ekstremalnych. I w lozku. A Mazliczkiem to ja sie zajme za te ryby.

Wt kwi 17, 2018 7:05 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
(ciach post usunięty. dostałaś zakaz pisania w tym temacie. I dodatkowo ostrzeżenie za niestosowanie się do poleceń moderatora - J)

Śr kwi 18, 2018 10:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z zasady jestem przeciwny wszelkim banom, ograniczeniom i ostrzezeniom chociazby dlatego, ze sam wylecialem ostatnio z forum "ulica prosta". Do tej pory uwazalem, ze na kazdym forum powinien byc dzial, gdzie wszyscy moga sie wypowiadac o wszystkim bez (prawie) zadnych ograniczen.
Okazuje sie, ze musze zmienic zdanie. Jako przyczyne musze zacytowac fragment z oficjalnej rzadowej strony Zjednoczonego Krolestwa: "Shops over 280 square metres: can open on Sundays but only for 6 consecutive hours between 10am and 6pm"
co wskazuje na ograniczenia w handlu w UK. Zatem zarzut klamstwa pod adresem moderatora jest klamstwem i calkowicie usprawiedliwia wszelkie dzialania moderacji pod adresem naszego partnera a mojego osobistego wroga (chodzi o ryby).

Śr kwi 18, 2018 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Nie wiesz że antykoncepcja ma też zastosowanie lecznicze? Ja brałam przez wiele lat, z powodu endometriozy i policystycznych jajników. Pozwalało mi to normalnie funkcjonować, inaczej okres trwał 10-12 dni i miałam ciągła anemię.
.

Myślenie konkretno-obrazowe. Mnie pomogło, to znaczy jest dobre.

mazliczek napisał(a):
Merss, Wespecjan, Mareta
jesteście na poziomie -szczepionki to som złe, bo som. Poczytajcie trochę, bo ja już poddałam się na polu oświaty. Tj. katolik nie zrozumie bo nie chce zrozumieć. Czy mam podać link do podręczników farmakologii? Ale wiem że daremny trud - komu by się chciało czytać

"Z podobnym fanatyzmem trudna walka" napisał mój ukochany pisarz, który zresztą w gimnazjum bywał nazywany "tępym osłem".

Śr kwi 18, 2018 9:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3