Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 16, 2018 3:02 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Trójca 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Trójca
merss napisał(a):
czy o odkryciu na miarę wyskakiwania królika z kapelusza?
Ja myślę że to taki newageowki temacik. Autor coś gdzieś słyszał coś gdzieś przeczytał i postanowił spróbować szczęscia na katoliku ale ma pecha bo od razu trafił na ludzi którzy wiedzą dlaczego wierzą.
Myślę że dobrze oceniłaś wartość tematu. Królik z kapelusza to dobra podsumowanie.

Pt kwi 27, 2018 5:47 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Wespecjan napisał(a):
Aaaaaaa, czyli przyznajesz, że istnieje niezależna od ludzkich projekcji umysłu obiektywna rzeczywistość, która funkcjonuje wg pewnych ścisłych reguł, które można poznawać rozumowo. To jest właśnie Logos (porządek, reguła, program, zasada rządząca, przyczyna-skutek), istniejący niezależnie od tego co sobie myśli pojedynczy człowiek.

Nie wiem dokładnie o co ci chodzi, wyjaśniłem dokładnie moje przekonania parę postów wstecz. Oczywiście nie wierzę w rzeczywistość absolutną, w istnienie rzeczy w sposób absolutny. Prosty przykład: dzisiaj widzę stół, za sto lat ten stół zmieni się w kupkę drobin, więc nie mogę powiedzieć że istnieje bo coś co istnieje absolutnie nie przestaje istnieć a to kłóci się z rzeczywistością.

Cytuj:

Nie pisałem, że żywisz, tylko że próbujesz używać ludzi wierzących, katolików, do umocowywania swoich ateistycznych przekonań, poprzez konfrontowanie ich z ateistycznymi "argumentami, dowodami, pytaniami", które "zabiją im ćwieka", i w ten sposób ta ich rzekoma impotencja intelektualno-argumentacyjna, dostrzyknie ci pewności i komfortu do trwania dalej w ateistycznych przekonaniach.

Widzę, że znasz mnie lepiej niż ja sam siebie. Ale skoro bawisz się w psychoanalizę to ja też się pobawię. To co próbujesz zrobić nazywa się identyfikacją projekcyjną tzn. masz jakieś domysły na mój temat i próbujesz je potwierdzić wywołując we mnie określoną reakcję. W ten sposób kółko się zamyka i żyjesz w rzeczywistości wirtualnej. Szczerze , interesują mnie inne poglądy ale jeśli chcesz wierzyć w to że ateiści to kłamcy i kanalie twoja sprawa.

Pt kwi 27, 2018 6:36 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
No cóż. Daliśmy szansę autorowi wątku na wyprostowanie tematu, ale nadal nie wiem o czym on jest. Trójcę Świętą mamy otwartą. A tematów ateistyczno - teistycznych na forum multum. Mogę nawet przenieść posty, jeśli pojawi się w stosownym wątku konstruktywna propozycja.
ZAMYKAM

Pt kwi 27, 2018 7:06 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2