Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 2:25 am

Buddyzm jako zagrożenie duchowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Buddyzm jako zagrożenie duchowe
Należy przyznać że na tle takiego hinduizmu, buddyzm prezentuje się całkiem nieźle. Podczas gdy hinduizm to raczej prymitywizm, to buddyzm ze swoim wyrafinowaniem intelektualnym robi wrażenie.
Podstawą buddyzmu jest "doświadczenie" powstałe z przeprogramowania mózgu długotrwałą medytacją.
Po co chodzić do "kościółka" skoro można "lepiej" medytować i odkryć "prawdę"?
Twierdzi się że że świat jest iluzją ,od której nie uwalnia śmierć, ale uwalnia medytacja. Brzmi to niemal jak slogan reklamowy:
"od iluzji nie uwolni cię nawet śmierć, uwolni nowa odmiana LSD" :D
Przedstawiają się jako religia a raczej filozofia "szersza", czyli Jezus to bodhisattwa, Chrześcijaństwo to "prowizorka" dobre dla plebsu itp.

Śr maja 16, 2018 9:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Buddyzm jako zagrożenie duchowe
Andy72 napisał(a):
Podstawą buddyzmu jest "doświadczenie" powstałe z przeprogramowania mózgu długotrwałą medytacją.

No jeśli to prawda, to buddyzm to nic innego jak propozycja behawioralnej zmiany biochemii mózgu na znieczulającą od świata, a jeśli tak, w zasadzie różni się to od farmakologii tylko w obszarze metody.

Katolicyzm proponuje coś zupełnie odmiennego: zostajesz trzeźwy na umyśle, choćby bolało, bo tylko tak możesz poznawać rzeczywistość i Boga.

Śr maja 16, 2018 9:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tylko co.
Odkrycie prawdy to nie wszystko.
Jest jej nieskończenie wiele.
Wiara religijna pozwala na odkrywanie tej cennej, fundamentalnej prawdy.
Natomiast wyciszenie się medytacją, tylko po to by poznać prawdę ( każdą ), to takie przyjęcie uniwersum.
Czyli coś jak wtrącające wypowiedzi - Lidki, ( że to g.... prawda).
Bo nie ze wszystkiego, nie z każdej prawdy człowiek w swym życiu kożysta.
Po to ukierunkowujemy się w prawdzie, przez religię.
By nie łykać plew, a tylko czyste ziarno.

Uniwersum prawdy jest szerszym poznaniemn pod tym względem jest górą.
Lecz uniwersum prawdy, jest też mało możliwe by się w nim zrealizować. Ot tak dla zaspokojenia ciekawości tak. Ale czasu wiele nie mamy, by za tym iść.
No niech wszyscy medytują.
A kto ich ochroni i wyżywi?
Trzeba jednak dokonywać wyboru użytecznej prawdy.

Śr maja 16, 2018 9:40 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Należy przyznać że na tle takiego hinduizmu, buddyzm prezentuje się całkiem nieźle. Podczas gdy hinduizm to raczej prymitywizm, to buddyzm ze swoim wyrafinowaniem intelektualnym robi wrażenie.
Po co chodzić do "kościółka" skoro można "lepiej" medytować i odkryć "prawdę"?
Twierdzi się że że świat jest iluzją ,od której nie uwalnia śmierć, ale uwalnia medytacja. Brzmi to niemal jak slogan reklamowy:
"od iluzji nie uwolni cię nawet śmierć, uwolni nowa odmiana LSD" :D
Przedstawiają się jako religia a raczej filozofia "szersza", czyli Jezus to bodhisattwa, Chrześcijaństwo to "prowizorka" dobre dla plebsu itp.
Widzisz, problem w tym, że wasz papież nie widzi problemu:
https://www.youtube.com/watch?v=GYQ15bpnzQE
:-(

Pt maja 18, 2018 7:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To raczej charyzmat złożony w Kościele katolickim, by ludzi łączyć. To wskazał papież. Jaki z ciebie pożytek skoro jedynie mantrujesz i malutki rozumek wystarczy lub jego brak, by zobaczyć, że ulewasz to co ci leży na wątrobie. Przychodzisz do źródła swych problemów. Tak jak i niektórzy inni. Jak im mocno źle, przychodzą tutaj winić: Boga, papieża, katolików. Na chwilę im ulży. Nie wiedzą jak inaczej sobie poradzić z niepokojem serca.

Ludzi dobrej woli znajdziesz w każdej religii i razem mogą ten świat czynić lepszym. Ktoś im powinien przewodzić, podawać rękę, wychodzić naprzeciw i wskazaleś osobę, wlaściwą osobę. :)

Pt maja 18, 2018 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja raczej boję się że buddyzm może okazać się prawdziwy.

Pt maja 18, 2018 9:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ja raczej boję się że buddyzm może okazać się prawdziwy.
Widzisz, i tu jest problem :-( Bo skoro zakładasz, że buddyzm może okazać się prawdziwy, to nieprawdziwy jest Jezus.
Ale teraz rozumiem, dlaczego piszesz, że "jesteś z papieżem w pełnej łączności", widocznie obaj tak zakładacie.

So maja 19, 2018 9:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
To raczej charyzmat złożony w Kościele katolickim, by ludzi łączyć.
Obawiam się, że mylisz charyzmat, ze zwiedzeniem, bo materiał zaprezentowany przez papieża takim jest.
Cytuj:
Jaki z ciebie pożytek skoro jedynie mantrujesz i malutki rozumek wystarczy lub jego brak, by zobaczyć, że ulewasz to co ci leży na wątrobie.
Problem w tym, że to nie kwestia moje rozumku, a Pisma, które mówi:
J 1:12 bw "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,"
Rz 8:14 bw "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."
Rz 8:16 bw "Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."

Skoro tak, to jaki duch prowadzi ludzi, którzy odrzucają Jezusa, DŚ ? W istocie demoniczny, a papież w tym uczestniczy, bo ma taki " charyzmat" !

Cytuj:
Jak im mocno źle, przychodzą tutaj winić: Boga, papieża, katolików. Na chwilę im ulży. Nie wiedzą jak inaczej sobie poradzić z niepokojem serca.
Ale mi ze sobą nie jest źle :-D Nie rób z siebie psychologa na odległość. Nie wmawiaj sobie, że ja winię za to Boga, bo zrobisz sama sobie krzywdę. a to, że wskazuję na różnicę na podstawie Słowa to jest zabieranie głosu w dyskusji.
Jeśli twoje pisanie ma mieć jakikolwiek sens, to proponuję z Biblią wykazać, że papież ma rację.

Cytuj:
Ludzi dobrej woli znajdziesz w każdej religii i razem mogą ten świat czynić lepszym.
Dobra wola nie uchroni nas przed błędem, zwiedzeniem itp.
Cytuj:
Ktoś im powinien przewodzić, podawać rękę, wychodzić naprzeciw i wskazaleś osobę, wlaściwą osobę. :)
Tak, papież prowadzi ich za rękę, chce im przewodzić, pytanie tylko do czego ich prowadzi, skoro nie potrafi skonfrontować tego co mówi, z tym co mówi Pismo.

So maja 19, 2018 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Widzisz, i tu jest problem :-( Bo skoro zakładasz, że buddyzm może okazać się prawdziwy, to nieprawdziwy jest Jezus.
Ale teraz rozumiem, dlaczego piszesz, że "jesteś z papieżem w pełnej łączności", widocznie obaj tak zakładacie.

Wierzę że jest Jezus tylko buddyzm mówi że to jeden z bodhisattwów a niebo jest czasowe i jest iluzją. Nie podoba mi się że w buddyzmie "życie jest cierpieniem" i że należy pozbyć się pragnień.
I rozróżniam Mały Wóz od Wielkiego Wozu. O ile Mały Wóz jest sensowny, bo chcą się wyzwolić od życia (samsary) będącego przekleństwem, to w Wielkim Wozie właśnie należy ślubować że się nie wyzwoli (zostać bodhisattwą).
To tak, jakby w chrześcijaństwie wybrać piekło, by nie być posądzonym o egoizm :P
Mam złe doświadczenia, bo na Usenecie jest jeden zwolennik Wielkiego Wozu ,który twierdzi że chrześcijaństwo i Mały Wóz to prowizorki, i najchętniej poprzerabiałby wszystkich w bodhisattwów. :-D

So maja 19, 2018 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
wujo44 napisał(a):

Wierzę że jest Jezus tylko buddyzm mówi że to jeden z bodhisattwów a niebo jest czasowe i jest iluzją. Nie podoba mi się że w buddyzmie "życie jest cierpieniem" i że należy pozbyć się pragnień.
I rozróżniam Mały Wóz od Wielkiego Wozu. O ile Mały Wóz jest sensowny, bo chcą się wyzwolić od życia (samsary) będącego przekleństwem, to w Wielkim Wozie właśnie należy ślubować że się nie wyzwoli (zostać bodhisattwą).
To tak, jakby w chrześcijaństwie wybrać piekło, by nie być posądzonym o egoizm :P
Mam złe doświadczenia, bo na Usenecie jest jeden zwolennik Wielkiego Wozu ,który twierdzi że chrześcijaństwo i Mały Wóz to prowizorki, i najchętniej poprzerabiałby wszystkich w bodhisattwów. :-D
Bez sensu :(

So maja 19, 2018 10:28 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A ja byłbym mega ciekawy jak wyglądałaby rozmowa Jezusa z Buddą ? Wydana w takiej formie książka byłaby naprawdę czymś wielkim. Myślę, że zrewolucjonizowałaby ona zarówno chrześcijaństwo jak i buddyzm

Cz paź 25, 2018 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Z całą pewnością by się dogadali ku zdziwieniu licznych czytelników. Ci bardziej ortodoksyjni byliby skłonni Jezusa uznać za zdrajcę i od tej chwili traktować jak heretyka.

Cz paź 25, 2018 8:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Z całą pewnością by się dogadali ku zdziwieniu licznych czytelników. Ci bardziej ortodoksyjni byliby skłonni Jezusa uznać za zdrajcę i od tej chwili traktować jak heretyka.

Tak, bo tylko z martwymi ludźmi, mistykami przeszłych wieków możemy robić co chcemy, zinterpretować po swojemu. Nikt nie powie " nie to miałem na myśli "

Cz paź 25, 2018 8:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przyznam się, że nigdy nie wchodziłem głębiej w zagadnienia buddyzmu, poza kilkoma podstawowymi informacjami praktycznymi, które dały mi wrażenie pewnych cech wspólnych z filozofią życia proponowaną w chrześcijaństwie przez Jezusa.

Przede wszystkim odnośnie kwestii wyzbycia się przywiązania się do czegokolwiek związanego z życiem materialnym. Nawoływania Jezusa do sprzedania wszystkiego, co się ma i pójścia za nim, przedkładaniu troski o życie duchowe nad własną rodzinę, czy nawet własnego ciała, ma znamiona wspólnych cech z wyciszeniem własnych myśli i pragnień, jako skutek medytacji buddyjskiej, mającej na celu osiągnięcie nirwany, w której upatrywać można analogii do zbawienia.

Jednocześnie, w tym roku, odwiedziłem turystycznie pierwszy raz kilka wielkich chińskich świątyń buddyjskich i taoistycznych. Szczerze mówiąc, moje wrażenie było dość zaskakujące. Wszystkie te ołtarze, figurki, dekoracje z kwiatami, kadzidłami i ogólnie panująca atmosfera modlitewna bardzo przypominały mi … chrześcijańskie kościoły i sanktuaria. Nie wiem do końca, jak to wrażenie zinterpretować. Myślę, że może to jest jakaś estetyczna zbieżność w potrzebie czczenia sił wyższych, w różnych kręgach kulturowych?

N lis 04, 2018 6:19 pm