Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 9:42 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Konkordat fakty i mity 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Konkordat fakty i mity
Też prawda. :)

So sie 04, 2018 4:23 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Generalnie uważam, że Kościół katolicki powinien pozwolić wszystkim swoim duchownym nie tylko na czynne uprawianie polityki (głosowanie), ale również na bierne (kandydowanie). Ksiądz to taki sam polski obywatel jak każdy inny. Demokracja polega na wolności wyboru. Chcę księdza na posła to głosuję na księdza, a jak nie chcę to głosuję na kogoś innego. Proste.

Problem polega na tym, że przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, iż ksiądz nie może pełnić państwowych funkcji publicznych, gdyż już jako duchowny reprezentuje inne państwo, a mianowicie Watykan. Także ksiądz w Sejmie to agentura obcego państwa. Dlatego opowiadam się za likwidacją Watykanu jako państwa. Skoro inne religie jakoś funkcjonują bez usankcjonowania w państwie, toteż katolicyzm też może. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie.

Ja jestem za utworzeniem Chrześcijańskiej (Katolickiej) Wspólnoty Narodów na wzór Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Papież oficjalną głową wszystkich państw członkowskich (w tym Polski), natomiast faktyczna niepodległość tych państw istnieje. Tak jak państwami niepodległymi są de facto Kanada czy Australia, ale ich głową jest królowa brytyjska (która dodatkowo jest przecież głową Kościoła anglikańskiego).

Jestem monarchistą i nie ukrywam, że dla mnie Polska powinna być królestwem. A więc papież królem Chrześcijańskiego Królestwa Polski, który mianuje kogo chce (może nawet jakiegoś biskupa) na gubernatora generalnego Polski rządzącego w imieniu papieża króla (tak jak w imieniu brytyjskiej królowej w Kanadzie rządzi mianowany przez nią gubernator generalny).

Pt wrz 07, 2018 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Nie, to nie tak.
Tak jak w W. Brytanii krol panuje a nie rzadzi, tak samo w Kanadzie rzadzi rzad federalny ( w zakresie ktory nie dotyczy rzadow prowincii ) a gubernator to przedstawiciel panujacego i jako taki ma wglad w akty prawne stworzone przez parlament, jak rowniez je podpisuje w imieniu panujacego, przyjmuje przysiegi od najwyzszych urzednikow i sedziow, zwoluje i rozwiazuje parlament.
Jednoosobowe rzady krolewskie zniknely z krajow anglosaskich w 17 wieku po zaproszeniu Wilhelma Oranskiego na tron angielski i ustanowieniu monarchii parlamentarnej ( Bill of Rights 1689r ).

Pt wrz 07, 2018 5:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dobrze - może być i tak. Po prostu jestem za utworzeniem Chrześcijańskiej (Katolickiej) Wspólnoty Narodów na wzór Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. W miejsce brytyjskiej królowej wstaw papieża i tyle.

So wrz 08, 2018 11:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A gdzie chcesz ta wspolnote katolicka utworzyc w jakich krajach... ??? Swiat jest tak zroznicowany religijnie - ze raczej - nie byloby to mozliwe - znowu ludzie zaczeliby sie tluc o swoje prawdy .

So wrz 08, 2018 11:44 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dociekliwy napisał(a):
Generalnie uważam, że Kościół katolicki powinien pozwolić wszystkim swoim duchownym nie tylko na czynne uprawianie polityki (głosowanie), ale również na bierne (kandydowanie). Ksiądz to taki sam polski obywatel jak każdy inny. Demokracja polega na wolności wyboru. Chcę księdza na posła to głosuję na księdza, a jak nie chcę to głosuję na kogoś innego. Proste.w imieniu brytyjskiej królowej w Kanadzie rządzi mianowany przez nią gubernator generalny).

Poseł ma pewne obowiązki które nie są możliwe do pogodzenia z byciem duszpasterzem. Powołaniem księdza jest nieść Chrystusa do ludzi. Jest ewangelizacja, jest niesienie pociechy duchowej słabym i chorym itd.

Dociekliwy napisał(a):
Problem polega na tym, że przeciwnicy takiego rozwiązania argumentują, iż ksiądz nie może pełnić państwowych funkcji publicznych, gdyż już jako duchowny reprezentuje inne państwo, a mianowicie Watykan. Także ksiądz w Sejmie to agentura obcego państwa. Dlatego opowiadam się za likwidacją Watykanu jako państwa. Skoro inne religie jakoś funkcjonują bez usankcjonowania w państwie, toteż katolicyzm też może. Oczywiście jest to moje prywatne zdanie.w imieniu brytyjskiej królowej w Kanadzie rządzi mianowany przez nią gubernator generalny).
Nie jest to podstawowy argument. Osobiście nie widzę powodów do likwidacji Watykanu. Chociaż nie wiadomo czy do tego nie dojdzie. Jest to kierunek w który gra Soros zalewając Europę imigrantami muzułmańskimi. Tylko ze wtedy będzie Watykan graniczyć z kalifatem europejskim. Los wszelkich innych wyznań będzie kiepski. Widać to w krajach islamskich gdzie nie ma żadnej wolności religijnej a innowiercy musza płacić specjalne podatki.

Dociekliwy napisał(a):
Ja jestem za utworzeniem Chrześcijańskiej (Katolickiej) Wspólnoty Narodów na wzór Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Papież oficjalną głową wszystkich państw członkowskich (w tym Polski), natomiast faktyczna niepodległość tych państw istnieje. Tak jak państwami niepodległymi są de facto Kanada czy Australia, ale ich głową jest królowa brytyjska (która dodatkowo jest przecież głową Kościoła anglikańskiego).w imieniu brytyjskiej królowej w Kanadzie rządzi mianowany przez nią gubernator generalny).
To utopia prawie taka sama jak komunistyczna. Poziom myślenia podobny jednak inny target.

Dociekliwy napisał(a):
Jestem monarchistą i nie ukrywam, że dla mnie Polska powinna być królestwem. A więc papież królem Chrześcijańskiego Królestwa Polski, który mianuje kogo chce (może nawet jakiegoś biskupa) na gubernatora generalnego Polski rządzącego w imieniu papieża króla (tak jak w imieniu brytyjskiej królowej w Kanadzie rządzi mianowany przez nią gubernator generalny).

I co może powrót do liberum veto a może jeszcze powrót do Polski szlacheckiej. To juz przerabialiśmy.

So wrz 08, 2018 1:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

lidka napisał(a):
A gdzie chcesz ta wspolnote katolicka utworzyc w jakich krajach... ??? Swiat jest tak zroznicowany religijnie - ze raczej - nie byloby to mozliwe - znowu ludzie zaczeliby sie tluc o swoje prawdy .

Wspólnotę tworzyłyby te państwa, które by chciały aby ich głową był papież. Tak samo Wspólnotę Brytyjską tworzą te państwa, które chcą jako swoją głowę królową brytyjską. Nikt nikogo za mordę nie trzyma. Z tego można wyjść w dowolnym momencie. Pewnie jako pierwsze zgłosiłyby się państwa, w których większość mieszkańców jest katolikami. Może inne chrześcijańskie wyznania chciałyby dołączyć. Nie wiem. Nie byłoby przymusu. Dzisiaj do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów należy np. Mozambik, który kolonią brytyjską nigdy nie był i w którym w ogóle nie mówi się po angielsku. Nie ma też przymusu przejścia na anglikanizm. Tworzyłyby to państwa, które by chciały mieć papieża jako swoją panującą głowę.

Co do liberum veto czy szlachty to raczej nie. Nie wiem jakby to papież zorganizował.

So wrz 08, 2018 1:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Propnuje wyjazd do Ameryki Poludniowej... jesli Ci sie uda.... najwiecej krajow katolickich i przylacz do tego jeszcze Kongo - o Europie zapomnij... :lol:

So wrz 08, 2018 2:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Myślę, że to mieszkańcy powinni decydować a nie ja. Nie wiem za jaki kraj uważasz Polskę. Myślę, że Polska jest katolicka, a jeszcze bardziej jest chrześcijańska (liczna grupa prawosławnych).

So wrz 08, 2018 3:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Eeeee, czy jestes tego pewien ?
Jak zmierzysz "katolickosc" Polski ?
Czy to co Polacy uwazaja za katolicyzm, to naprawde katolicyzm, czy troche cos innego ?
Jaki procent Polakow zyje naprawde po katolicku i co przez to rozumiesz ?

Czyli rozumiem ze tez jestes zwolennikiem monarchii parlamentarnej ( jak monarchia brytyjska ) ?
W takiej monarchii papiez nie mial by wiele do powiedzenia w sprawach rzadzenia nia.

So wrz 08, 2018 5:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Myślę, że na inną monarchię niż parlamentarna większość ludu by się nie zgodziła. Monarchia absolutna teokratyczna jak w Watykanie? Mnie by pasowała, ale niemożliwa do zrealizowania jak monarchia dziedziczna w Watykanie ;)

Papież nie musi mieć dużo do powiedzenia. Wystarczy taki zakres jaki ma królowa brytyjska.

Ludzie sami zmierzyliby katolickość Polski poprzez referendum, czy chcą do takiej Wspólnoty przystąpić.

Wiem, że większość Polaków nie żyje tak jak należy po katolicku. Kraj katolicki to taki, w którym większość jest ochrzczona w Kościele rzymskokatolickim. Nie da się sprawdzić jak kto żyje i czy żyje zgodnie z wiarą katolicką. Jedynym sprawdzonym wyznacznikiem jest liczba ochrzczonych. Zresztą i tak zdecydowaliby o takim przystąpieniu ludzie.

So wrz 08, 2018 6:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Dociekliwy napisał(a):
Myślę, że na inną monarchię niż parlamentarna większość ludu by się nie zgodziła. Monarchia absolutna teokratyczna jak w Watykanie? Mnie by pasowała, ale niemożliwa do zrealizowania jak monarchia dziedziczna w Watykanie ;)

Papież nie musi mieć dużo do powiedzenia. Wystarczy taki zakres jaki ma królowa brytyjska.

Ludzie sami zmierzyliby katolickość Polski poprzez referendum, czy chcą do takiej Wspólnoty przystąpić.

Wiem, że większość Polaków nie żyje tak jak należy po katolicku. Kraj katolicki to taki, w którym większość jest ochrzczona w Kościele rzymskokatolickim. Nie da się sprawdzić jak kto żyje i czy żyje zgodnie z wiarą katolicką. Jedynym sprawdzonym wyznacznikiem jest liczba ochrzczonych. Zresztą i tak zdecydowaliby o takim przystąpieniu ludzie.

Wydaje się, że co byście nie powiedzieli w tym temacie, na moje oko nadchodzi nowe i najpierw zaboli. Szukać należy powodu tej przypowieści:

"Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić." (Łk19. 12.27)

Z naciskiem na :
"Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach".

N wrz 09, 2018 12:50 am
Dyskutant
Dyskutant

A jotajota zna Biblię na pamięć, cytatami miota z rękawa jak pociski z karabinu. A gdy się go spyta kim jest, mówi "nie chcę podawać".

N wrz 09, 2018 1:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
przepraszam napisał(a):
A jotajota zna Biblię na pamięć, cytatami miota z rękawa jak pociski z karabinu. A gdy się go spyta kim jest, mówi "nie chcę podawać".

:) A więc, wyznajesz, że "jotajota" zna biblię na pamięć. A mówisz, żeś bezwyznaniowiec. :)

N wrz 09, 2018 2:40 am
Dyskutant
Dyskutant

jotajota napisał(a):
:) A więc, wyznajesz, że "jotajota" zna biblię na pamięć. A mówisz, żeś bezwyznaniowiec. :)

Szach- mat. Wygrałeś Kasparowie.
A na północy w wiejskim sadzie kwitły wiśnie.

N wrz 09, 2018 9:08 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona