Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 9:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Nie jesteśmy sami w kosmosie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie jesteśmy sami w kosmosie?
King napisał(a):
Co nie przeszkadza w mówieniu o heliocentrycznej wizji skoro w swoim fundamencie heliocentryzm obowiązuje...jedak jak widać sami nie wiecie w co wierzycie i ciekawe gdzie niby jest to centrum wszechświata :D

Podobno wg oficjalnej wersji Wszechświat nie ma centrum. Albo nie da się stwierdzić.

So sie 11, 2018 9:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem wszechswiat ma ksztalt zblizony do kuli a dokladniej to podobny jest do magnetosfery ziemi.
Suma sil wewnetrznych nie pozwala nawet swiatlu wyjsc poza ten ksztalt.
niewielkie ugiecie swiatla na przestrzeni lat swietlnych powoduje to ze swiatlo praktycznie krazy wewnatrz tej sfery.
To co np. teleskopy odbieraja moze miec zrodlo z kompletnie innego kierunku tak ze to co wedlug widzianego swiatla jest przed nami, faktycznoe moze byc za nami i to bardzo blisko tylko tego nie widzimy bo swiatlo z tego zrodla nie dochodzi do nas z przeciwnego kierunku, wlasnie przez to ze sily wewnatrz tej sfery je zalamuja-uginaja, podobnie jak flary sloneczne uginaja magnetosfere ziemi.
To niby echo wielkiego wybuchu to skumulowane i wymieszane odbicia wybuchow milionow supernowych w przeszlosci.
Podobnie wygladaja galaktyki z dwiema a nie jedna "czarne dziura" na biegunach sfery, jak wydrenowana czeresnia po usunieciu pestki czy jak to niektorzy wczesnoej pisali o dziurach na biegunach ziemi.Z tym ze ziemia nie ma takich dziur.
Te "czarne dziury" to tylko poczatek i koniec srodka galaktyki, jak dwa polaczone lejki, jak bieguny magnetosfery ziemskiej.

So sie 11, 2018 11:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):

A czemu się nie przyjmuje? Nie przyszło Ci do głowy, że ktoś Cię próbuje zrobić w konia?

Kto nas próbuje zrobić w konia ? Geje , masoni ,żydzi , templariusze, ateiści, naukowcy , Świadkowie Jehowy ? Jeszce ktoś inny? I pytanie najważniejsze ---Po co? Cel? (tych żydów , masonów i całej reszty).

N sie 12, 2018 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kurk napisał(a):
Kto nas próbuje zrobić w konia ? Geje , masoni ,żydzi , templariusze, ateiści, naukowcy , Świadkowie Jehowy ? Jeszce ktoś inny? I pytanie najważniejsze ---Po co? Cel? (tych żydów , masonów i całej reszty).

Ludzie, którzy służą diabłu (tak wiem, że Ty nie wierzysz w diabła, pewnie dlatego jesteś taki spokojny). Nie wiem, czy świadomie, ale mam powody przypuszczać, że przynajmniej część z nich tak.

Bo przecież starożytne cywilizacje miały wiedzę, którą ktoś postanowił włożyć między bajki.

N sie 12, 2018 12:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Moim zdaniem wszechswiat ma ksztalt zblizony do kuli a dokladniej to podobny jest do magnetosfery ziemi.
.

Mam takie samo zdanie. Właśnie od tej myśli doszłam do tego, że żyjemy wewnątrz Ziemi. Wtedy wszystko zaczyna mieć sens.

I nagle nie ma nic dziwnego, ze kosmitów zaczynamy odbierać jako istoty z zaświatów. Bo kosmos to zaświaty.

A te dziury w biegunach o tyle do mnie przemawiają, że wtedy mam gdzie umieścić w swiecie istoty demoniczne, które przez te dziury mogłyby mieć dostęp do naszego Wszechświata.

N sie 12, 2018 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Juz w innym watku zadalem to pytanie, ale zbyt ogolnie - dlaczego uwazasz ze mainstream'owa nauka ( o ktorej zreszta niewiele wiesz ) chce wszystkich mieszkancow Ziemi oszukac przedstawiajac nasze miejsce we wszechswiecie w taki a nie inny sposob ?
Na jakiej podstawie uwazasz ze bez zadnego aparatu matematyczno fizycznego mozesz podwazac to co glosi nauka np na temat tego czy zyjemy na zewnatrz Ziemi czy w jej wnetrzu ?
Korzystasz z komputera piszac na forum, czy widzialas albo masz pojecie jak on dziala, bo to dzialanie to tez moze byc nastepna diabelska sztuczka ?
Widzalas kiedy i wiesz jak dziala elektrycznosc ?
Wsadzenie palcow w gniazdko przekona cie zdecydowanie ze mieszkaja tam demony.

N sie 12, 2018 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Juz w innym watku zadalem to pytanie, ale zbyt ogolnie - dlaczego uwazasz ze mainstream'owa nauka ( o ktorej zreszta niewiele wiesz ) chce wszystkich mieszkancow Ziemi oszukac przedstawiajac nasze miejsce we wszechswiecie w taki a nie inny sposob ?

Ponieważ moje autorskie badania przeczą temu, co ten mainstream sprzedaje. A o tym, co sprzedaje, mogę się dowiedzieć z samych rozmów z tymi, którzy ten kit łykają. Jestem przerażona. Ludzie nauki i ludzie wielbiący naukę są bardziej fundamentalistyczni niż osoby religijne.

Cytuj:
Na jakiej podstawie uwazasz ze bez zadnego aparatu matematyczno fizycznego mozesz podwazac to co glosi nauka np na temat tego czy zyjemy na zewnatrz Ziemi czy w jej wnetrzu ?

Ponieważ jestem przekonana, że do prawdy o świecie można dojść na wiele sposobów. Tak naprawdę wystarczy zająć się porządnie jedną dziedziną nauki/sztuki/mistyki, bezinteresownie się oddać badaniu, żeby odkryć prawdę. Ja do tej prawdy doszłam drogą filozoficzno-mistyczno-filologiczną. Zgłębiam temat od bez mała 8 lat.

Cytuj:
Korzystasz z komputera piszac na forum, czy widzialas albo masz pojecie jak on dziala, bo to dzialanie to tez moze byc nastepna diabelska sztuczka ?
Widzalas kiedy i wiesz jak dziala elektrycznosc ?
Wsadzenie palcow w gniazdko przekona cie zdecydowanie ze mieszkaja tam demony.

A Ty się zastanawiałeś kiedyś nad źródłem elektryczności?

N sie 12, 2018 10:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ponieważ jestem przekonana, że do prawdy o świecie można dojść na wiele sposobów. Tak naprawdę wystarczy zająć się porządnie jedną dziedziną nauki/sztuki/mistyki, bezinteresownie się oddać badaniu, żeby odkryć prawdę. Ja do tej prawdy doszłam drogą filozoficzno-mistyczno-filologiczną. Zgłębiam temat od bez mała 8 lat.

Zamiast zgłębiać temat i dochodzić do prawdy dojdź do gabinetu psychiatry. Naprawdę, to co piszesz to czyste szaleństwo.

N sie 12, 2018 11:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ludzie, którzy służą diabłu (tak wiem, że Ty nie wierzysz w diabła, pewnie dlatego jesteś taki spokojny). Nie wiem, czy świadomie, ale mam powody przypuszczać, że przynajmniej część z nich tak.

Jaki interes ma diabeł w tym, że ludzie będą wierzyć że ziemia jest kulą ? Albo że nie ma dziur na biegunach , że pomidory są czerwone i można je jeść? Ponoć jest Inteligentny - to zajmuje się takimi bzdetami ? Dla rozrywki?

Pn sie 13, 2018 1:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Ponieważ moje autorskie badania przeczą temu, co ten mainstream sprzedaje.
Tak naprawdę wystarczy zająć się porządnie jedną dziedziną nauki/sztuki/mistyki, bezinteresownie się oddać badaniu, żeby odkryć prawdę. Ja do tej prawdy doszłam drogą filozoficzno-mistyczno-filologiczną. Zgłębiam temat od bez mała 8 lat.

A Ty się zastanawiałeś kiedyś nad źródłem elektryczności?

Khm, boje sie ze droga poznania swiata ktora wybralas zaprowadzi cie raczej na manowce. Mam wrazenie ze raczej matematyka, fizyka i astronomia sa bardziej pomocne w poznaniu prawdziwego swiata niz filozofia czy mistyka.
Co w tym zestawieniu robi filologia tez raczej nie rozumiem.

Ale zostawmy to, naprawde ciekawi mnie dlaczego uwazasz ze czesc mainstreamowej nauki jest wartosciowa dla czlowieka ( bo z jej produktow korzystasz - np smartfon s GPSem, komputer, samochod ), a czesc w tym nauka o Ziemi i Wszechswiecie ma za zadanie nas...nie wiem, oglupic, sprowadzic na manowce ?
I jaki mial by byc cel takiego dzialania ?
Z drugiej strony jezeli korzystasz z GPS, to jak to wg ciebie ma dzialac w zgodzie z twoja teoria meszkania w srodku Ziemi, ktorej centralnym punktem jest Slonce ?
Gdzie lataja te wszystkie satelity niezbedne do jego dzialania, nie mowiac o stacji kosmicznej ?

Pn sie 13, 2018 5:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kurk napisał(a):
Jaki interes ma diabeł w tym, że ludzie będą wierzyć że ziemia jest kulą ? Albo że nie ma dziur na biegunach , że pomidory są czerwone i można je jeść? Ponoć jest Inteligentny - to zajmuje się takimi bzdetami ? Dla rozrywki?

Diabeł ma interes w utrzymywaniu nas w kłamstwie, żebyśmy nie połączyli się z Bogiem. To sprawka diabła, że naukę się rozdzieliło od religii. Teraz już trwa nawrócenie. Coraz więcej naukowców odkrywa Boga drogą naukową.

Adam M. napisał(a):
Khm, boje sie ze droga poznania swiata ktora wybralas zaprowadzi cie raczej na manowce. Mam wrazenie ze raczej matematyka, fizyka i astronomia sa bardziej pomocne w poznaniu prawdziwego swiata niz filozofia czy mistyka.

Ok, Adam M. Powiedz mi, jakie badania samodzielnie wykonałeś na gruncie matematyki, fizyki i astronomii? Zamieniam się w słuch.

Cytuj:
Co w tym zestawieniu robi filologia tez raczej nie rozumiem.

Zapraszam do tematów:
Co ma Słońce wspólnego z Bogiem
viewtopic.php?f=12&t=29226
oraz ostatni mój wpis w temacie
Położenie Wszechświata względem Ziemi
viewtopic.php?f=12&t=29238

Cytuj:
Ale zostawmy to, naprawde ciekawi mnie dlaczego uwazasz ze czesc mainstreamowej nauki jest wartosciowa dla czlowieka ( bo z jej produktow korzystasz - np smartfon s GPSem, komputer, samochod ), a czesc w tym nauka o Ziemi i Wszechswiecie ma za zadanie nas...nie wiem, oglupic, sprowadzic na manowce

Nauka Ci po prostu nie mówi całej prawdy. Korzystasz z niej, ale nie rozumiesz, co jest źródłem wynalazków, zjawisk atmosferycznych, praw fizyki czy poetyckiego natchnienia.

Cytuj:
I jaki mial by byc cel takiego dzialania ?

Przyziemne wytłumaczenie: żeby nami manipulować i wykorzystywać do swoich celów
Metafizyczne wytłumaczenie: to diabeł kogoś podkusił, żeby oddać się kłamstwu

Cytuj:
Z drugiej strony jezeli korzystasz z GPS, to jak to wg ciebie ma dzialac w zgodzie z twoja teoria meszkania w srodku Ziemi, ktorej centralnym punktem jest Slonce ?
Gdzie lataja te wszystkie satelity niezbedne do jego dzialania, nie mowiac o stacji kosmicznej ?

Jak to gdzie? W kosmosie. Przecież założenie, że żyjemy w środku Ziemi niczego nie zmienia. Kosmos przez to nie znika.

Pn sie 13, 2018 7:51 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem

Diabeł ma interes w utrzymywaniu nas w kłamstwie, żebyśmy nie połączyli się z Bogiem. To sprawka diabła, że naukę się rozdzieliło od religii. Teraz już trwa nawrócenie. Coraz więcej naukowców odkrywa Boga drogą naukową.

Napisz wprost że diabeł to nauka , że książki to diabelskie sztuczki , że rozum to też diabeł , będzie prościej . Naukowo odkryć boga ? czyli zrobić mu sekcję , pomierzyć i opisać wzorami ?

Pn sie 13, 2018 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ok, Adam M. Powiedz mi, jakie badania samodzielnie wykonałeś na gruncie matematyki, fizyki i astronomii? Zamieniam się w słuch.

Nauka Ci po prostu nie mówi całej prawdy. Korzystasz z niej, ale nie rozumiesz, co jest źródłem wynalazków, zjawisk atmosferycznych, praw fizyki czy poetyckiego natchnienia.

Nie wykonalem zadnych badan na gruncie matematyki, fizyki i astronomii - te nauki nigdy nie byly moja najsilniejsza strona, ani nigdy mnie specjalnie nie interesowaly.
Jednak mieszkajac na kontynencie amerykanskim widze na codzien ( w mediach ) efekty pracy wielkich zespolow ludzi dla ktorych te nauki na b. wysokim poziomie sa chlebem powszednim, takie jak prawie co tygodniowe starty rakiet wynoszace roznego rodzaju satelity na orbity okolo ziemskie, sondy kosmiczne wysylane na Slonce, czy poza nasz uklad planetarny, czy wreszcie powroty tych rakiet na kosmodromy ( co myslalem ze na zawsze zostanie tylko tematem sf ).
Wiem rowniez ze cale rzesze ludzi obserwuja te rzeczy na wlasne oczy z przyladka Kennedy'ego, wiec nie jest to zadna medialna inscenizacja.
Wiem ze z efektow tych prac korzysta tutejszy kompleks militarno zbrojeniowy, a tam juz nie moze byc mowy o zadnych "oszukanstwach" mainstreamowej nauki.
Na swoim malym poletku doswiadczalnym ktorym jest odbudowa starych motocykli widze jak te zasady pracuja w praktyce, korzystam z tego co kiedys stworzono dla kompleksu wojskowego na codzien ( jak GPS czy zaplon elektroniczny, czy akumulatory GSM ) dlatego wierze ze to czego uczono mnie kiedys w szkole jest prawda, czy na tyle zblizone do prawdy na ile moze byc na obecnym poziomie rozwoju nauki.

Pn sie 13, 2018 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M.

Powtarzam, wszelkie wyprawy kosmiczne czy wynalazki z nimi związane nie tracą na znaczeniu, jeżeli kosmos umieścisz w środku Ziemi.

Pn sie 13, 2018 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Alez oczywiscie, nie ma problemu jesli caly wszechswiat znajduje sie w srodku Ziemi to OK.
Ciekawi mnie tylko dlaczego ten wszechswiat jest taki maly, a loty na najblizsza planete - Ksiezyc czy by osiagnac Slonce sa tak dlugie, jesli cala Ziemie obleciano wkolo Dreamlinerem w 43 godziny ?

https://www.wired.com/2011/12/boeing-78 ... ld-record/

Pn sie 13, 2018 6:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6