Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 9:43 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Położenie Wszechświata względem Ziemi 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Położenie Wszechświata względem Ziemi
Ja ubolewam nad tym, jakie oni nam zrobili pranie mózgu, że tak wielu ludzi nie kwestionuje tych oficjalnych doniesień naukowych.

Ale z drugiej strony godzę się z tym jako z pewnym planem Bożym. Tak musiało być, szatan miał zwieść ludzi.

http://gazetabaltycka.pl/promowane/taje ... antarktyde

Tajemnicza wyprawa admirała Byrda na Antarktydę…

Cytuj:
W lutym minęło dokładnie 70 lat od niespodziewanego zakończenia tajnej, amerykańskiej operacji High Jump. Była to de facto inwazja. Wzięły w niej udział także siły brytyjskie oraz norweskie, możliwe że australijskie i kanadyjskie a nawet… rosyjskie (jak twierdził badacz Erich Choron). Pisano już o niej wielokrotnie, jednakże co jakiś czas pojawiają się nowe fakty, które mogą rzucić światło na wyjaśnienie tej przedziwnej zagadki (...)

Wówczas to władzę USA wysłały „naukową” a faktycznie wojskową wyprawę na Antarktydę: kontynent na którym, wg oficjalnej nauki, praktycznie nie da się żyć z powodu, jak wszyscy wiemy, bardzo surowych warunków klimatycznych. Tak nas uczono w szkole, nikt racjonalnie myślący tego nie kwestionuje, nieprawdaż? Wiele jednak wskazuje na to, iż uczestnicy tej wyprawy mogliby nam opowiedzieć sporo o geofizyce Ziemi znacznie różniącej się od szkolnych formułek. Operacji Wysoki Skok, która została zaplanowana po przesłuchaniu załogi jednego z niewielu U-botów, który poddał się Aliantom (...)

Pamiętnik Richarda Byrda zawiera niewiarygodne i jakże niewygodne informacje o tym, co widział na Białym Lądzie: „Tereny całkowicie wolne od lodów, zieloną dolinę ogrzewaną przez ciepłe źródła prawdopodobnie pochodzenia wulkanicznego, rzekę, zwierzęta podobne do mamutów…” Zawiera także historię kontaktu niezłomnego polarnika z podziemną cywilizacją blondwłosych Arian, dysponujących zapierająca dech w piersiach techniką.

Pamiętnik oczywiście uznano potem za fikcyjny… Niesamowite historie ocalałych z wyprawy żołnierzy także: np. o latających dyskach wylatujących spod wody (..)
Inne źródła mówią o podziemnej antarktycznej stolicy Czwartej Rzeszy zwanej Nowym Berlinem…(...)

A w 1956 roku, niedługo przed śmiercią Richard Byrd dopisał w swoim pamiętniku: wykonałem swój obowiązek wobec tego gigantycznego kompleksu militarno przemysłowego. (…) Nadchodzi czas, gdy racjonalne podejście ludzkości straci na wartości i trzeba będzie zaakceptować nieuniknione! (…) Jasne światło Prawdy zaświeci znowu. GDYŻ WIDZIAŁEM TĘ KRAINĘ ZA BIEGUNEM, środek wielkiej Tajemnicy.

Mam przeczucie, że to z tym Byrdem to może być prawda.

Mam wrażenie, że żyjemy w czasach ostatecznych. Racjonalizm się rozpada na moich oczach.

So wrz 15, 2018 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja ubolewam nad tym, jakie oni nam zrobili pranie mózgu, że tak wielu ludzi nie kwestionuje tych oficjalnych doniesień naukowych.

Ludzie lubią żyć w matrixie. Lubią słodkie kłamstwa, ładne przemowy. Niby wszyscy wiemy, że politycy kłamią, żeby się przypodobać, a i tak tych samych wybierają.
Naukowcy boją się wychylać od oficjalnych wersji, bo nie dostaną grantów. Badają to na co dostaną kasę. Jak jest zapotrzebowanie żeby szukać innych planet w tzw. kosmosie, to się tym parają. I tak żadnej planety wokół innych gwiazd nie widzą tylko się domyślają, że tam taka musi być. Coś jak z tymi szatami cesarza. Z gołą dupą paradował, a wszyscy cmokali z zachwytu jaki strój, jaki krój, jaka gracja..
Mam wrażenie, że żyjemy w czasach ostatecznych. Racjonalizm się rozpada na moich oczach.

Też mam takie wrażenie.

So wrz 15, 2018 8:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Na tym właśnie żeruje szatan: ludzka chciwość i chorobliwy konformizm.
Rozdmuchany związek PKB z dobrostanem człowieka i ślepe zaufanie do wszelkiej masci ekspertów.

Współczesny człowiek zdaje się nie mieć kontroli nad swoim życiem.
https://www.youtube.com/watch?v=pVZ9G7fWm7g

So wrz 15, 2018 8:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Ale słuchajcie, dlaczego akurat mamy wierzyć, że teoria pustej ziemi jest prawdziwa? A może ziemia jest "normalna", pełna w środku i to jest prawdziwa teoria. Ogólnie uczy się na świecie, że ziemia to kula materii i my żyjemy na powierzchni. Po co to komplikować.

So wrz 15, 2018 9:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Bo widzisz, nie każdy jest takim durniem, że wyważa otwarte drzwi. I nie ma to żadnego związku z rzekomym "praniem mózgu". :)

So wrz 15, 2018 9:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Ogólnie uczy się o świecie tak, że ziemia powstała przypadkowo miliardy lat temu, gdzieś na zadupiu wszechświata i kwestią czasu jest jak poznamy miliardy innych cywilizacji we wszechświecie.
Chodzi o to, żeby podważyć to co jest w Piśmie Świętym, na temat wyjątkowości ziemi, człowieka, a przede wszystkim Zbawczej misji Pana Jezusa.
Jeżeli zaś podważysz, że ziemia jest kulopodobna o określonej średnicy i gęstości to cała kosmologia się sypie. A są obserwacje, które podważają te rozmiary ziemi. Patrz wszystkie ostatnie tutaj posty użytkownika MJ. On dużo wykonał takich obserwacji i szczegółowo je omówił.

So wrz 15, 2018 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

zb1024 napisał(a):
Ale słuchajcie, dlaczego akurat mamy wierzyć, że teoria pustej ziemi jest prawdziwa? A może ziemia jest "normalna", pełna w środku i to jest prawdziwa teoria. Ogólnie uczy się na świecie, że ziemia to kula materii i my żyjemy na powierzchni. Po co to komplikować.

Wiele przesłanek za tym przemawia, szczególnie natury metafizycznej. Jest sporo teorii spiskowych wokół tego tematu.

Np. tajna baza nazistów na Antarktydzie, naziści wierzyli w pustą Ziemię, interesowali się biegunami, posiadali mapy pustej ziemi

Zdjęcia NASA i ESA zdradzają tajemnicze otwory na biegunach, loty w Ameryce konsekwentnie omijają bieguny. Obszary okołobiegunowe są niezbadane.

NASA kłamie w żywe oczy o rzekomym lądowaniu na księżycu

W mitach, wierzeniach przewija się motyw podziemnych miast, krain (Agartha, Szambala), obecne w różnych religiach mandale wskazują na wewnętrzny wszechświat, Plac św. Piotra w Watykanie - obraz wewnętrznego Wszechświata, obecny w kulturze od zarania dziejów kult solarny, teocentryzm.

Współczesny mainstream naukowy próbuje nam wcisnąć świat, w którym Bóg jest zbędny. Ziemia jest ziarenkiem piasku w bezmiarze Wszechświata, a człowiek tylko kolejnym ogniwem ewolucji. Kolejny ma być zdaje się jakiś półczłowiek, półrobot...

Za pustą Ziemią też przemawiają liczne objawienia. Jakoś płaska Ziemia albo pełna Ziemia się nikomu nie objawiają, tylko ciągle ta pusta...

So wrz 15, 2018 9:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

watchman napisał(a):
A są obserwacje, które podważają te rozmiary ziemi. Patrz wszystkie ostatnie tutaj posty użytkownika MJ. On dużo wykonał takich obserwacji i szczegółowo je omówił.

Nie wiem, czy to zauważyłeś, ale MJ wycofał się ze swoich tez i przyznał, iż nie ma racji.

So wrz 15, 2018 9:30 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Po czym zmienil zdanie gdy kazda z jego teorii zostala zbita przez argumenty innych forumowiczow, po czym przyznal ze sie mylil i odszedl z forum.

Bardzo mozliwe ze to czego uczy nauka o powstaniu Ziemi i calego Wszechswiata sie zmieni na podstawie nastepnych odkryc, nauka w tej chwili podwaza wszystko co na ten temat wiemy i dalej bedzie to kwestionowac.
Na tym polega w odroznieniu od religii.
Teorie na ten temat zmienialy sie podczas mojego zycia i beda sie zmienialy na dlugo potem gdy nasze pokolenia odejda.
Problem polega na tym ze coraz mniejsza ilosc ludzi potrafi ogarnac rozumem to co nowego na ten i inne tematy sie dowiadujemy, wiekszosc jest tylko konsumentami coraz to nowych produktow, a niewielka czesc spekuluje probujac wymyslic kolo od nowa :).

T.P. skad wiesz ze NASA "klamie w zywe oczy" na temat ladowania na Ksiezycu, czy bylas moze przy tym ?

So wrz 15, 2018 9:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Tylko, że w ten sposób można podważać autentyczność wszystkiego, czego nie sprawdzimy osobiście. Dobrze nie być naiwnym, ale masoneria i illuminati chyba nie stworzyły w całości alternatywnej rzeczywistości. :wink:

Słyszałam hipotezę, że my to od 2000 lat, od przyjścia Pana Jezusa żyjemy w czasach ostatecznych. Nie wiem, czy jest słuszna, ale brzmi w mojej ocenie całkiem niegłupio.

zb1024 napisał(a):
Wiele przesłanek za tym przemawia, szczególnie natury metafizycznej. Jest sporo teorii spiskowych wokół tego tematu.

Można wiedzieć, jakie są te przesłanki? Jeśli mówimy o objawieniach, to ciekawa jestem, ile z nich skonsultowano z Kościołem.

So wrz 15, 2018 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem, czy to zauważyłeś, ale MJ wycofał się ze swoich tez i przyznał, iż nie ma racji.

Należy rozróżnić te wcześniejsze posty MJ o wierze, które były bardzo sensowne, od późniejszych gdzie dał się wpuścić w oczywiste bzdury na temat płaskiej Ziemi. Ta ziemia miała uniewiarygadniać jego wcześniejsze posty.

So wrz 15, 2018 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

On tylko wycofał się z jednej kwestii. Chodziło, o możliwość bądź brak możliwości oświetlenia księżyca tak jak to na jednym ze zdjęć było widoczne i przyznał rację Irbisolowi.
Muszę Cię jednak zmartwić, bo teraz uświadamia ludzi na forum ateista.pl co ku mojej uciesze niedawno, pewno wczoraj odkryłem :)

So wrz 15, 2018 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Adam M. napisał(a):
T.P. skad wiesz ze NASA "klamie w zywe oczy" na temat ladowania na Ksiezycu, czy bylas moze przy tym ?

Kupy się to nie trzyma :) Oglądałam filmy, jak NASowcy odpierają argumenty ludzi, którzy zarzucają im mistyfikację, sam sposób jak reagują, zdradza, że mają coś na sumieniu.

100% pewności nie mam, mam swój chłopski rozum i intuicję, które mi nie pozwalają wierzyć w ten cały ... wielki krok dla ludzkości.

So wrz 15, 2018 9:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Są dwie możliwości: Albo masz zerową wiedzę, albo zwyczajnie trollujesz.

So wrz 15, 2018 9:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Są dwie możliwości: Albo masz zerową wiedzę, albo zwyczajnie trollujesz.

Jedno jest pewne - Ty nie masz ani wiedzy ani intuicji. Ja mam tę przewagę, że mam choć jedno z dwóch :)

So wrz 15, 2018 9:49 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona