Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 7:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 "Byt jest, niebytu nie ma" jako dowód na działanie Boga 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Byt jest, niebytu nie ma" jako dowód na działanie Boga
lajkonik.2 napisał(a):
A dlaczego to Nic z małej litery? Przeoczenie, czy tak specjalnie?
Nie lepiej by było normalnie, że byt to Ktoś, a nic to nicość?

Dobra, niech Ci będzie Nic. Nic jest Osobą, więc jest Kimś.

lajkonik.2 napisał(a):
(19) Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! Ew. Jana 20:17-21)
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. (28) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! (Ew. Jana 20:26-28

Z tych fragmentów wiemy, że:
- Jezus zastał zamknięte drzwi i wszedł mimo to (a więc był nieproszonym gościem)
- Jezus kazał Tomaszowi włożyć rękę do swojego boku

Nadal nic nie wiemy o tym, że Jezus przenika przez ściany. Masz jakieś lepsze fragmenty?

Cytuj:
Nie wiem o jakim imieniu jest mowa . Czy o tym jak ma na imię Bóg? Czy o synonimie Boga? Określ się żeby było wszystko jasne,to w tedy podyskutujemy.
[/quote]

Chodzi mi o to, że Bóg jest wspólny dla wszystkich wierzeń i religii. To że jedna religia Go nazywa Bogiem, inna Świadomością, a jeszcze inna Zeusem, nie zmienia faktu, że chodzi o tę samą Osobę.

Cz wrz 06, 2018 4:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Chodzi mi o to, że Bóg jest wspólny dla wszystkich wierzeń i religii. To że jedna religia Go nazywa Bogiem, inna Świadomością, a jeszcze inna Zeusem, nie zmienia faktu, że chodzi o tę samą Osobę.

Pogańscy bogowie są utożsamiani w chrześcijaństwie z demonami, a nie z Bogiem Trójjedynym.

Cz wrz 06, 2018 5:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
(19) Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! Ew. Jana 20:17-21)
(26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27) Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. (28) Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! (Ew. Jana 20:26-28

Z tych fragmentów wiemy, że:
- Jezus zastał zamknięte drzwi i wszedł mimo to (a więc był nieproszonym gościem)
- Jezus kazał Tomaszowi włożyć rękę do swojego boku

Z tych fragmentów wiemy że Zbawiciel przyszedł mimo zamkniętych drzwi. Bądź tak dobra i wyjaśnij którędy wszedł, mimo zamkniętych drzwi. Łukasza 24 widzę że zignorowałaś, albo nie przeczytałaś. Tam wyraźnie pisze że ciało Zbawiciela różniło od tego, które wcześniej posiadał. Jezus bowiem stawał się niewidzialnym (Łk 24.31).

Jako katolik odpowiem ci tak, że Bóg jest jeden który objawił się ludzkości,i imienia nie potrzebuje, ponieważ cały wszechświat świadczy o Bogu. Gdy Mojżesz zapytał Boga, jakie Jego ,imię dostał odpowiedź : Jestem, Który Jestem”. I dodał: „Tak powiesz synom Izraela: Jestem posłał mnie do was”.
W różnych bogów ludzie wierzą, ale jeden tylko Bóg jest prawdziwy. Ten, który kazał się nazywać JA JESTEM. I w takie imię Boga wierzyli i wierzą Izraelici.W różnych bogów ludzie wierzą, ale jeden tylko Bóg jest prawdziwy. Ten, który kazał się nazywać JA JESTEM.

Cz wrz 06, 2018 5:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Z tych fragmentów wiemy że Zbawiciel przyszedł mimo zamkniętych drzwi. Bądź tak dobra i wyjaśnij którędy wszedł, mimo zamkniętych drzwi. Łukasza 24 widzę że zignorowałaś, albo nie przeczytałaś. Tam wyraźnie pisze że ciało Zbawiciela różniło od tego, które wcześniej posiadał. Jezus bowiem stawał się niewidzialnym (Łk 24.31).

Może się teleportował? Nie musi wcale przenikać przez ściany. Po prostu materializuje się i dematerializuje w dowolnym czasie i miejscu.

lajkonik.2 napisał(a):
Jako katolik odpowiem ci tak, że Bóg jest jeden który objawił się ludzkości,i imienia nie potrzebuje, ponieważ cały wszechświat świadczy o Bogu. Gdy Mojżesz zapytał Boga, jakie Jego ,imię dostał odpowiedź : Jestem, Który Jestem”. I dodał: „Tak powiesz synom Izraela: Jestem posłał mnie do was”.
W różnych bogów ludzie wierzą, ale jeden tylko Bóg jest prawdziwy. Ten, który kazał się nazywać JA JESTEM. I w takie imię Boga wierzyli i wierzą Izraelici.W różnych bogów ludzie wierzą, ale jeden tylko Bóg jest prawdziwy. Ten, który kazał się nazywać JA JESTEM.

Zgoda.

Cz wrz 06, 2018 6:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):

Może się teleportował? Nie musi wcale przenikać przez ściany. Po prostu materializuje się i dematerializuje w dowolnym czasie i miejscu.

lajkonik.2 napisał(a):

Zgoda.

Dziękuję za dyskusję. Dobrego wieczoru. Pozdrawiam.

Cz wrz 06, 2018 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Absolutnie sie zgadzam z Watchmenem... Towarzystki Pelikan nie ma zielonego pojecia o czym pisze...Z bardzo wielu bostw tzw poganskich chrzescijanstwo uczynilo demonow, diablow... Lucyfer, Polski bozek Boruta - Pan Lasow ...Rokita i wielu innych... Zainteresowala mnie bardzo mitologia egipska - nie przypuszczalam nawet ze tak wiele pomyslow z egipskich wierzen przeszlo do Judaizmu a pozniej do Chrzescijanstwa... Drzewo Zycia, Oko Boga przyjety jako symbol Trojcy swietej w religii chrzescijanskiej.. Fantazja ludzka nie zna granic = niestety zbyt wielu ludzi traktuje to zbyt powaznie i serio.. Proponuje Pelikanku poczytaj troche mitologii, moze spojrzysz na to wszystko bardziej racjonalnie...

Pt wrz 07, 2018 12:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Z bardzo wielu bostw tzw poganskich chrzescijanstwo uczynilo demonow, diablow... Lucyfer, Polski bozek Boruta - Pan Lasow ...Rokita i wielu innych... Zainteresowala mnie bardzo mitologia egipska - nie przypuszczalam nawet ze tak wiele pomyslow z egipskich wierzen przeszlo do Judaizmu a pozniej do Chrzescijanstwa... Drzewo Zycia, Oko Boga przyjety jako symbol Trojcy swietej w religii chrzescijanskiej..

Nie wiedziałam, że tak bardzo trzymasz sztamę z chrześcijaństwem, że bóstwa pogaństwa oddzielasz grubą kreską od chrześcijańskiego Boga.

lidka napisał(a):
Proponuje Pelikanku poczytaj troche mitologii, moze spojrzysz na to wszystko bardziej racjonalnie...

W takich momentach przypomina mi się mój idol Tuwim i niezrównani "Straszni mieszczanie"

I oto idą, zapięci szczelnie,
Patrzą na prawo, patrzą na lewo.
A patrząc - widzą wszystko oddzielnie
Że dom... że Stasiek... że koń... że drzewo...

Racjonalna perspektywa to właśnie taka perspektywa, jak ją opisał Tuwim.
Racjonaliści nie potrafią widzieć poszczególnych elemetów świata w szerszym kontekście. Wszystko widzą oddzielnie. Bez ładu i składu. Stąd cały ich światopogląd kupy się nie trzyma.

Pt wrz 07, 2018 8:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Drogi Pelikanku nie trzymam sztamy z nikimi - jestem ateistka... do tego mieszkam w Australii... gdzie religii roznego rodzaju jest pod dostatkiem - aboryginskie wierzenia, hinduskie, islam, zydzi... chrzescijanstwo w wielu odlamach - kosciol angilikanski, protestanci, katolicy, zielonoswiatkowcy, metodysci adwentysci itd..- do tego jeszcze jehowi... UFO i tak dalej.... mnostwo tego... co niemiara i tak to swiat sie rozwala :mrgreen:

Pt wrz 07, 2018 10:47 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Mam do ciebie babo jedno proste pytanie, Czy Egipcjanie traktowali swoją mitologie jako fikcyjne opowieści? Skoro tak cie zainteresowała egipska mitologia na pewno się podzielisz z nami wiedzą :)

Śr wrz 12, 2018 9:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To chyba kazdy wie, ze wyznawcy wszystkich religii ktore byly, sa nie traktowali tego jako fikcyjne opowiesci ale jaka prawde i tylko prawde... Tak samo jak traktuja w tej chwili swoja religie chrzescijanie, islam, hinduizm, judaizm..czy tez wyznawcy innych pomyslow - typu ziemia jest plaska. Tak niestety wyglada ten nasz swiat... i tak sie tluczemy o te swoje prawdy...

Cz wrz 13, 2018 2:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9