Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 3:03 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Transumanizm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Transumanizm
W GazWyb: http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23820980,piotrus-pan-z-technoutopii-witalik-buterin-nie-ma-25-lat-a.html?disableRedirects=true czytamy:
Cytuj:
Genialny cudak
Wychowany w Kanadzie Buterin to tajemnica, anomalia. Podobno mówi płynnie po mandaryńsku, liczy kilka razy szybciej niż przeciętny śmiertelnik, a cały swój dobytek nosi w jednej torbie podróżnej. Chciałby być nieśmiertelny, dlatego inwestuje w fundacje i start--upy biotechnologiczne pracujące nad przedłużeniem życia.

Ludzie przestają wierzyć w życie pośmiertne, w Zmartwychwstanie a zaczynają w to że technologia ich zbawi. Niektórzy zamrażają się dając kłopot następnym pokoleniom, bo mniejsza o to że mają być uleczeni z tego co dziś nie dało się a już są w śmierci klinicznej, to jeszcze zamrożenie powoduje zniszczenie każdej komórki z powodu krystalizacji wody. Ale i tak wierzy się w boskie możliwości potomków.
Mam nadzieję że nie uda się sztuczne przedłużenie życia. Żyjemy wystarczająco długo, i że Bóg do tego nie dopuści. Prawda jest taka, że tylko myśl o śmierci powoduje to, że Bóg u ludzi nie staje się całkiem zbędny.

Pn sie 27, 2018 10:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Transumanizm
W kontekście naszych dyskusji z innego wątku. Przecież łaska Boża skutecznie doprowadzi do zbawienia tych, których Bóg wybrał. Bez względu na to, co ludzie wymyślą.

A wg mnie samo w sobie przedłużanie życia nie musi być niegodziwe. Bo niby dlaczego miałoby takim być? Bo przy okazji ludzie mają mniejszą naturalną potrzebę Boga? Tak samo działa leczenie w ogóle. Inaczej ludzie wierzyli drzewiej, gdy zamiast antybiotyku mieli modlitwę.

Wt sie 28, 2018 11:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Transumanizm to coś takiego jak komunizm. Był potwornym systemem, nasz PRL to pikuś w porównaniu z tym co się działo we wschodnich krajach.
Bóg poradził sobie z komunizmem, ale przy okazji ile ten komunizm spowodował cierpień,
Jeśli chodzi o transhumanizm, to można oczekiwać że jakaś kometa walnie w planetę i powrócimy do epoki kamienia łupanego, co zakończy te eksperymenty.
Już teraz mamy in-vitro, GMO czy klonowanie , czyli człowiek bawi się w Boga i chce być na miejscu Stwórcy a potrafi tylko pogarszać rzeczy dobre.

Wt sie 28, 2018 11:16 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A nie jest tak, że Bóg dopuścił komunizm dla większego dobra? Dlaczego się boisz, że dopuści transhumanizm?

Wt sie 28, 2018 11:40 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ludzie snują plany na x lat w przyszłość. A któregoś dnia dowiadują się że mają raka albo giną pod kołami samochodu, i co im z tego przyszło?

Wt sie 28, 2018 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Takie rzeczy jak in-vitro już są i dzieci mają po 3 rodziców.
Albo GMO, którym nas karmi Monsanto.

Śr sie 29, 2018 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Mam nadzieję że nie uda się sztuczne przedłużenie życia. Żyjemy wystarczająco długo, i że Bóg do tego nie dopuści. Prawda jest taka, że tylko myśl o śmierci powoduje to, że Bóg u ludzi nie staje się całkiem zbędny.

Lęk przed śmiercią jest właśnie przyczyną powstawania takich pomysłów na wydłużanie za wszelką cenę życia.

Kiedy człowiek jest przekonany o swojej nieśmiertelności duchowej, to nie przyczepia się tego życia doczesnego jak psiego ogona. Wręcz przeciwnie, ma jaja, żeby w tym życiu ryzykować, trochę się wystawiać na śmierć, która jest tylko przejściem do innego wymiaru rzeczywistości.

Cz sie 30, 2018 8:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Lęk przed śmiercią jest właśnie przyczyną powstawania takich pomysłów na wydłużanie za wszelką cenę życia.
Kiedy człowiek jest przekonany o swojej nieśmiertelności duchowej, to nie przyczepia się tego życia doczesnego jak psiego ogona. Wręcz przeciwnie, ma jaja, żeby w tym życiu ryzykować, trochę się wystawiać na śmierć, która jest tylko przejściem do innego wymiaru rzeczywistości.
Te "jaja" mogą czasem jednak zbytnio trwonić życie, bez potrzeby zbyt łatwo je narażać, nie dbać o siebie należycie, za szybko się poddawać w ciężkich warunkach, itd.
@Andy72 - żyjemy wystarczająco długo? Dlaczego? Czy aby czasem nasi protoplaści nie żyli ponad dziewięćset lat? Jeślibyś ewentualnie przywołał w związku z tym przemyślenia Orygenesa, czy św. Hieronima, należy przy tym zaznaczyć, że uznanej interpretacji wciąż nie ma w tym względzie, tak więc te ponad 900 lat można rozumieć dosłownie.

Pt sie 31, 2018 4:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jesteśmy zbyt grzeszni by żyć 900 lat.

Pt sie 31, 2018 4:50 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Jesteśmy zbyt grzeszni by żyć 900 lat.
A padre Pio, itd? Nie ma wg Ciebie na Ziemi ludzi naprawdę postępujących godnie, właściwie, itd., by nie upatrywać w tym korzyści dla ogółu aby żyli jak najdłużej?

Pt sie 31, 2018 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Grzeszni jako gatunek. Po co Ojciec Pio miał się "wałęsać" po ziemi 900 lat jak czekała go Niebieska Ojczyzna?

Pt sie 31, 2018 8:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Grzeszni jako gatunek. Po co Ojciec Pio miał się "wałęsać" po ziemi 900 lat jak czekała go Niebieska Ojczyzna?
A Matuzalem po co się wałęsał?

So wrz 01, 2018 1:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze nie wiadomo czy to fakt historyczny czy przenośnia;-)
A poza tym było tak tylko na początku a potem Bóg uznał że to za długi i skrócił do 120 lat a potem do 70 a i tak żyjemy dłużej niż 70 lat.
Wtedy Pan rzekł: «nie może pozostawać duch Mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat»” Czyżbyś się z tym nie zgadzał?

So wrz 01, 2018 1:06 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Po pierwsze nie wiadomo czy to fakt historyczny czy przenośnia;-)
Nie wiadomo. A jeśli fakt, to wg Ciebie po co tak długo żyli?
Andy72 napisał(a):
A poza tym było tak tylko na początku a potem Bóg uznał że to za długi i skrócił do 120 lat a potem do 70 a i tak żyjemy dłużej niż 70 lat.
Możesz podać zapis gdzie jest ograniczenie do 70? Co do tych 120 lat. Jeśli pokazano by mi Niebo w kwiecie życia i zapewniono, że prócz mnie wezmą tam jeszcze moją rodzinę i przyjaciół, to po inspekcji tego miejsca podjąłbym decyzję, a tak? Ani mi nikt Nieba nie pokazał, niczego nie zapewnił i mam się godzić na 120? Jeśli nie wiem, czy jest życie po śmierci to chcę żyć minimum 1000 lat na Ziemi (z tym, że w tym samym ciele i w pełni zdrowia oraz sprawności). Czy moje warunki są wygórowane? :co:

So wrz 01, 2018 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
WeźSieTato napisał(a):
A jeśli fakt, to wg Ciebie po co tak długo żyli?

Może po to aby ich potomkowie czytając Pismo widzieli jak potężni byli ich praojcowie. :P

WeźSieTato napisał(a):
Możesz podać zapis gdzie jest ograniczenie do 70? Co do tych 120 lat.

PSALM 90(89)*
Wieczny Bóg nadzieją człowieka
10 Miarą naszych lat jest lat siedemdziesiąt
lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt;
a większość z nich to trud i marność:
bo szybko mijają, my zaś odlatujemy.
11 Któż potrafi zważyć ogrom Twojego gniewu
i kto może doświadczyć mocy Twego oburzenia?*
12 Naucz nas liczyć dni nasze,
abyśmy osiągnęli mądrość serca.

WeźSieTato napisał(a):
Ani mi nikt Nieba nie pokazał, niczego nie zapewnił i mam się godzić na 120?

Widzisz że ziemia nie jest rajem. Co to by była za sztuka wybrać Niebo gdyby być pewnym? gdzie miejsce na wiarę? musi być okruch niepewności, że może po śmierci niczego nie ma?

WeźSieTato napisał(a):
Jeśli nie wiem, czy jest życie po śmierci to chcę żyć minimum 1000 lat na Ziemi (z tym, że w tym samym ciele i w pełni zdrowia oraz sprawności). Czy moje warunki są wygórowane? :co:

Ja nie

So wrz 01, 2018 1:59 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona