Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 19, 2018 10:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 "Byłem w Niebie" 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post "Byłem w Niebie"
Czytał ktoś z Was tą książkę Richarda Sigmunda? Łatwa i przyjemna w czytaniu, ale mnie trapi coś innego. Czy można wierzyć w to co on tam opisał? Podobno przez osiem godzin był martwy. Istnieją na to dowody i są świadkowie. Koleś, który chyba był pastorem (bo już nie żyje), czyli był duchownym jakiegoś wyznania protestanckiego. Czy komuś takiemu Bóg mógł dać zobaczyć Niebo? Jeżeli napisał prawdę, to coś takiego utwierdziło go tylko w przekonaniu, że wyznaje on najodpowiedniejszą wersję chrześcijaństwa (właśnie nie pamiętam jaki to Kościół, ale na pewno nie katolicki). No bo jak Bóg wierzącemu podaruje taki dar widzenia Nieba, to utwierdza to podarowanego w wierze którą wyznaje. Natomiast gdyby coś takiego przydarzyło się ateiście, to zacząłby wyznawać tą wiarę, której przedstawiciele go otaczają. Co o tym myślicie?

Pt wrz 07, 2018 11:18 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Byłem w Niebie"
Pierwsza sprawa to "niezbadane sa wyroki Boskie", czyli to co my myslimy wcale nie musi byc takie jak nam sie wydaje.

Druga sprawa to to ze wiara jest u kazdego nieco inna bo kazdy innaczej widzi i rozumie Boga. ktos moze byc Protestantem, a miec wieksza wiare niz Katolik KRK, jak i odwrotnie.
Sadze ze Prawdziwa Wiara jest ponad wszelkimi podzialami, bo Milosc Blizniego nie moze byc Miloscia jesli dzieli.

Trzecia sprawa to nie ma obowiazku wierzyc w prywatne objawienia, a jesli osoba ktora czegos doswiadczyla zrozumie to jako ze ona jest kims wyjatkowym to najwiekszy blad jaki osoba wierzaca moze zrobic, bo "komu wiecej dano, od tego bedzie wiecej wymagane", czyli taka osoba ma wieksza odpowiedzialnosc, a nie mniejsza i to co dla innej osoby bylo by wystarczajace by byc zbawiona, dla tej ktora cos doswiadczyla bedzie stanowczo za malo, bo ta wieksza wiara zostala jej dana i przez to wiecej rozumie-jest bardziej swiadoma.

Pt wrz 07, 2018 11:58 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Czytał ktoś z Was tą książkę Richarda Sigmunda? Łatwa i przyjemna w czytaniu, ale mnie trapi coś innego. Czy można wierzyć w to co on tam opisał? Podobno przez osiem godzin był martwy. Istnieją na to dowody i są świadkowie. Koleś, który chyba był pastorem (bo już nie żyje), czyli był duchownym jakiegoś wyznania protestanckiego. Czy komuś takiemu Bóg mógł dać zobaczyć Niebo? Jeżeli napisał prawdę, to coś takiego utwierdziło go tylko w przekonaniu, że wyznaje on najodpowiedniejszą wersję chrześcijaństwa (właśnie nie pamiętam jaki to Kościół, ale na pewno nie katolicki). No bo jak Bóg wierzącemu podaruje taki dar widzenia Nieba, to utwierdza to podarowanego w wierze którą wyznaje. Natomiast gdyby coś takiego przydarzyło się ateiście, to zacząłby wyznawać tą wiarę, której przedstawiciele go otaczają. Co o tym myślicie?

Kościół Boży tworzą ludzie wiary.
Tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże, tam jest Kościół Boży.
Słowo Boże, to Ewangelia Zbawienia dana nam przez Jezusa Chrystusa.
Wiara w zbawienną ofiarę za nas poniesioną przez Jezusa Chrystusa - daje nam zbawienie. Ta ofiara za nas jest doskonała i ostateczna, a my mamy w nią wierzyć, uwierzyć, że Jezus Chrystus umarł za wszystkie nasze grzechy i swoją krwią je zmył z nas.
Każdy kto uwierzy i pójdzie drogą Ewangelii, oraz wytrwa w niej do końca uświęcając swoje życie w miłości Bożej - będzie zbawiony.
Kościół, to nie instytucja o określonej nazwie, strukturze.
Kościół zrzesza chrześcijan prawdziwie wierzących w zbawienną moc Jezusa. Ci chrześcijanie wspólnie skupiają się w swoich domach, w swoich zgromadzeniach, by wspólnie wielbić imię Pana, by się wzajemnie pouczać i umacniać w wierze.

Pt wrz 07, 2018 3:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Smierc kliniczna - jak naukowo udokumentowano -"" Kiedy serce przestaje pracować, mózg wchodzi na wyższy poziom swojej aktywności. Rozpętuje się elektryczna burza generująca wizje, o których wspominają pacjenci, którzy przeżyli śmierć kliniczną"". Jestem ateistka - pomimo ze przezylam cos podobnego... Tracac przytomnos przezylam piekne chwile - znalazlam sie miejscu tak pieknym - ze kiedy wrocilam do normalnej egzystencji zalowalam ze nie zostalam tam..... jednakze nie wplynelo to na zmiane moich pogladow na temat religii = pomimo ze bylam wychowana w katolicyzmie.. Z wiekiem zaczelam sie robicc coraz bardziej sceptyczna do tych religijnych pomyslow i fantazji.

Pt wrz 07, 2018 3:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
. Czy komuś takiemu Bóg mógł dać zobaczyć Niebo? Jeżeli napisał prawdę, to coś takiego utwierdziło go tylko w przekonaniu, że wyznaje on najodpowiedniejszą wersję chrześcijaństwa (właśnie nie pamiętam jaki to Kościół, ale na pewno nie katolicki). No bo jak Bóg wierzącemu podaruje taki dar widzenia Nieba, to utwierdza to podarowanego w wierze którą wyznaje. Natomiast gdyby coś takiego przydarzyło się ateiście, to zacząłby wyznawać tą wiarę, której przedstawiciele go otaczają. Co o tym myślicie?

Protestanci uważają, "sola scriptura", więc wydaje się, że Bóg chciał z niego zrobić katolika, ale może tego nie zauwazył. :)

Pt wrz 07, 2018 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NO tak, ateizm to przypadek beznadziejny. Nawet gdyby ujrzał cud, to by nie uwierzył.

Pt wrz 07, 2018 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
NO tak, ateizm to przypadek beznadziejny. Nawet gdyby ujrzał cud, to by nie uwierzył.

No, całe szczęście, "Andy", że Bóg o tym nie wie. :)

Pt wrz 07, 2018 3:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Tracac przytomnos przezylam piekne chwile - znalazlam sie miejscu tak pieknym - ze kiedy wrocilam do normalnej egzystencji zalowalam ze nie zostalam tam..... jednakze nie wplynelo to na zmiane moich pogladow na temat religii = pomimo ze bylam wychowana w katolicyzmie.. Z wiekiem zaczelam sie robicc coraz bardziej sceptyczna do tych religijnych pomyslow i fantazji.

A może właśnie dzięki temu doświadczeniu nabrałaś tego sceptycyzmu. Nie przyszło Ci to do głowy?

Pt wrz 07, 2018 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jak moze wiedziec kiedy go nie ma - jest tylko ludzkim pomyslem.... a co czlowiek to inny pomysl wiec dlatego mamy tak wielu Bogow - :P

Pt wrz 07, 2018 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy cud Całunu spowodował że nie ma ateizmu?
A czy cud fatimski spowodował że już nie ma ateistów?
Wiara jest zależna od WOLI, dlatego Jezus mówi "wierzcie".

Pt wrz 07, 2018 3:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
A jak moze wiedziec kiedy go nie ma - jest tylko ludzkim pomyslem.... a co czlowiek to inny pomysl wiec dlatego mamy tak wielu Bogow - :P

Nie twierdzę, że wiem, iż jest Bóg. Nie umiem Ci przekazać dowodu, choć wierzę, że jest. Nie rozumiem tylko, jak Ty możesz twierdzić stanowczo, że Go nie ma? Weź kamień do ręki i zapytaj go, czy wie o Twoim istnieniu. Nie potwierdzi, ale i nie zaprzeczy. :)

Pt wrz 07, 2018 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A może właśnie dzięki temu doświadczeniu nabrałaś tego sceptycyzmu. Nie przyszło Ci to do głowy?

[/quote]

To co mowisz pozbawione jest logiki.... i rozsadnego myslenia - zreszta nie jestes jjedyna...niestety takich jak ty jest wiele zbyt wiele... dlatego tworza ludzie tyle bajek... Moze zaczniemy wierzyc znowu w czarownice i palic je na stosie jak to dawniej w chrzescijanstwie bywalo :mrgreen:

Pt wrz 07, 2018 3:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Cytuj:

To co mowisz pozbawione jest logiki.... i rozsadnego myslenia - zreszta nie jestes jjedyna...niestety takich jak ty jest wiele zbyt wiele... dlatego tworza ludzie tyle bajek... Moze zaczniemy wierzyc znowu w czarownice i palic je na stosie jak to dawniej w chrzescijanstwie bywalo :mrgreen:

Propozycja nie zła, ale, jakby co, to będzie na Ciebie. :) Poczekajmy tylko, niech się ochłodzi. Szkoda rozpalać ogień, gdy jest ciepło. :)

Pt wrz 07, 2018 3:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
A czy cud Całunu spowodował że nie ma ateizmu?
A czy cud fatimski spowodował że już nie ma ateistów?
Wiara jest zależna od WOLI, dlatego Jezus mówi "wierzcie".

Domyślam się "Andy", że mówisz do mnie, bo starasz się uzasadnić swoje twierdzenie, do którego się odniosłem. Musisz przyjąć, że na świecie jest taka ilość ateistów i ludzi różnych religii ilu potrzeba. Poprzez nich Bóg trzyma swój Kościół w ryzach, aby dotrwał do wyznaczonego czasu.
Niegdyś w Irlandii Katolicy prowadzili wojnę z Protestantami, więc wydaje się, że byli radykalnie wierzącymi. Gdy jednak zawarli pokój, Kościół poszedł w rozsypkę i wchodzi Sodoma. W istocie wierzyli w Boga wbrew protestantom, bo jak się tylko pogodzili, to i wiara umarła. To nie była dobra wiara, bo zwietrzała. Dlatego, gdy przestana nas nękać wszelkiej maści ateiści i będziemy spać spokojnie, nasza wiara też zwietrzeje. Wizja pokoju usypia i człowiek idzie w używanie życia. U nas również to widać. Tak więc, by nie przejść na stronę wroga, trzeba nam więcej ateistów, by nas nękali.

Pt wrz 07, 2018 4:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, do lidki, której to nawet doświadczenie śmierci klinicznej nie spowodowało wiary.

Pt wrz 07, 2018 4:14 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona