Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 22, 2018 9:41 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Humanizm wiarą w Boga nieosobowego? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Humanizm wiarą w Boga nieosobowego?
watchman napisał(a):
Chodziło mi o Jego ziemską wędrówkę. Potrzebna była Ofiara krzyżowa. Pan Jezus na krzyżu stwierdził: Wykonało się.
Ta Ofiara, nie była złożona tylko po to, żeby ludzie się do siebie uśmiechali i przekazywali sobie znak pokoju..

Ja osobiście uważam, że większe znaczenie w ziemskiej wędrówce Jezusa była nie jego śmierć krzyżowa (szkoda, że do tego doszło), ale nauki, które po sobie zostawił. I to, że swoimi naukami otworzył i cały czas otwiera serca wielu ludzi na całym świecie.

Poza tym infantylizujesz miłość chrześcijańską, która nie polega na uśmiechaniu się i pokazywaniu znaku pokoju. Tu chodzi o głęboką przemianę, która się dokonuje w człowieku. Jezus Chrystus nie był grzecznym chłopcem, to rebeliant, ale u podstaw jego rebelii znajdowała się miłość.

Cytuj:
Jeśli nie ma wiecznego potępienia, to zbawienna dla człowieka byłaby jego własna śmierć. Po co ta Ofiara?

Bo zbawieniem dla człowieka jest własna śmierć, ale nie w sensie fizycznym, tylko w sensie psychicznym. Człowiek musi umrzeć dla siebie samego (uśmiercić swoje ego), żeby wypełnił go Bóg, a tym samym zyskuje życie wieczne.

Każdy musi sam ponieść taką ofiarę.

Pn wrz 17, 2018 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja osobiście uważam, że większe znaczenie w ziemskiej wędrówce Jezusa była nie jego śmierć krzyżowa (szkoda, że do tego doszło), ale nauki, które po sobie zostawił. I to, że swoimi naukami otworzył i cały czas otwiera serca wielu ludzi na całym świecie.

Dlaczego zatem złe duchy tak walczą z Krzyżem? Dlaczego osoby opętane nie mogą uczynić znaku Krzyża? Co jest takiego w tym znaku, że całe piekło z nim walczy? Nic nieznacząca Ofiara..
Kto w to uwierzy? Na pewno nie ja.

Pn wrz 17, 2018 2:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Dlaczego zatem złe duchy tak walczą z Krzyżem? Dlaczego osoby opętane nie mogą uczynić znaku Krzyża? Co jest takiego w tym znaku, że całe piekło z nim walczy? Nic nieznacząca Ofiara..
Kto w to uwierzy? Na pewno nie ja.

Myślę, że coś musi być w znaku krzyża, ale pytanie co? Czy chodzi o fizyczną ofiarę Chrystusa na krzyżu czy chodzi o taką psychiczną/duchową ofiarę z samego siebie? A może to znak Boga Słońca?

Cytuj:
Krzyż słoneczny, słoneczny krąg – forma krzyża znana od tysiącleci wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w której równoramienny krzyż umieszczony jest w okręgu. Pojawia się często na megalitach. Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, powszechnie występujący u Celtów, ale którego motyw pojawiał się także u Słowian wschodnich. Jako krzyż wpisany w krąg, wyraża szczególny związek nieba i ziemi. Symbol punktu środkowego, wyrównanie cech aktywnych i biernych w charakterze człowieka doskonałego. W północno-zachodniej Europie w czasach pogańskich stał się z kolei atrybutem nordyckiego boga Odyna. Znany również w Ameryce przedkolumbijskiej, jak i w całym basenie Morza Śródziemnego od co najmniej 3500 lat. Jako symbol słońca znany był również u Azteków. Ponadto krzyż ten został zaadaptowany przez wyznawców mitraizmu jako oficjalny symbol ich religii
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_s%C5%82oneczny

Pn wrz 17, 2018 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że coś musi być w znaku krzyża, ale pytanie co? Czy chodzi o fizyczną ofiarę Chrystusa na krzyżu czy chodzi o taką psychiczną/duchową ofiarę z samego siebie? A może to znak Boga Słońca?

Przecież sataniści też używają krzyża, tyle że odwróconego. Profanują w ten sposób Krzyż Święty.
Tu nie chodzi o sam kształt, tylko o to co się pod tym symbolem kryje.
Katolik, ks. egzorcysta jak wypędza demony to krzyż symbolizuje Ofiarę Pana Jezusa i w Jego Imię demony wypędza. Nie w imię boga słońca..

Pn wrz 17, 2018 2:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Przecież sataniści też używają krzyża, tyle że odwróconego. Profanują w ten sposób Krzyż Święty.
Tu nie chodzi o sam kształt, tylko o to co się pod tym symbolem kryje.
Katolik, ks. egzorcysta jak wypędza demony to krzyż symbolizuje Ofiarę Pana Jezusa i w Jego Imię demony wypędza. Nie w imię boga słońca..

Nie twierdzę, że nie symbolizuje Ofiary Pana Jezusa. Pytanie - czym jest ta Ofiara w istocie?

Czy na pewno sensem ofiary Jezusa jest śmierć fizyczna na krzyżu? Może raczej chodzi o symbol świętości Jezusa Chrystusa, tak jak w tym opisie krzyża solarnego:

Cytuj:
Symbol punktu środkowego, wyrównanie cech aktywnych i biernych w charakterze człowieka doskonałego

Pn wrz 17, 2018 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy na pewno sensem ofiary Jezusa jest śmierć fizyczna na krzyżu? Może raczej chodzi o symbol świętości Jezusa Chrystusa, tak jak w tym opisie krzyża solarnego:

Tak. To jest najważniejsze. Pan Jezus ofiarował swoje życie. Będąc w kwiecie wieku ofiarował swe życie Bogu, nie zdezerterował, nie uciekł, tylko oddał swe życie, oddał coś dla każdego najcenniejszego.
Przecież mógł uciec do innego kraju i się zająć leczeniem innych, robić cuda, uzdrawiać, jednak coś było od tego ważniejsze dla Niego..

Pn wrz 17, 2018 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Tak. To jest najważniejsze. Pan Jezus ofiarował swoje życie. Będąc w kwiecie wieku ofiarował swe życie Bogu, nie zdezerterował, nie uciekł, tylko oddał swe życie, oddał coś dla każdego najcenniejszego.
Przecież mógł uciec do innego kraju i się zająć leczeniem innych, robić cuda, uzdrawiać, jednak coś było od tego ważniejsze..

Hm, a wielu ludzi dziś popełnia samobójstwa. Nie wiemy do końca w imię czego. Założmy, że niektórzy z samobójców oddają życie Bogu. A mogliby zająć się czymś pożytecznym, pomagać biednym ludziom, zaangazowac się akcje społeczne, pisać mądre książki etc.

Jednak coś było dla nich ważniejsze... I jakoś ludzie dziś intuicyjnie nie pochwalają tych samobójców, mimo że nie znają ich pobudek. Automatycznie nazywają ich tchórzami, egoistami.

Pn wrz 17, 2018 3:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Hm, a wielu ludzi dziś popełnia samobójstwa. Nie wiemy do końca w imię czego. Założmy, że niektórzy z samobójców oddają życie Bogu. A mogliby zająć się czymś pożytecznym, pomagać biednym ludziom, zaangazowac się akcje społeczne, pisać mądre książki etc.
To znowu szczyt bezczelności. I nie dziw się że za takie teksty obrażające Jezusa znowu możesz dostać osta

Pn wrz 17, 2018 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednak coś było dla nich ważniejsze... I jakoś ludzie dziś intuicyjnie nie pochwalają tych samobójców, mimo że nie znają ich pobudek. Automatycznie nazywają ich tchórzami, egoistami.

Do Jezusa Chrystusa upodabniają się męczennicy za wiarę. Tak jak św. Wojciech. Samobójca próbuje uciec od problemów. Jest to zdecydowanie negatywna postawa.

Pn wrz 17, 2018 3:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
To znowu szczyt bezczelności. I nie dziw się że za takie teksty obrażające Jezusa znowu możesz dostać osta

A gdzie ja piszę o Jezusie? Piszę o samobójcach. Jezus się przecież sam nie zabił. Chyba, że masz jakąś inną wersję PŚ.

watchman napisał(a):
Do Jezusa Chrystusa upodabniają się męczennicy za wiarę. Tak jak św. Wojciech. Samobójca próbuje uciec od problemów. Jest to zdecydowanie negatywna postawa.

I uważasz, że taka męczeńska śmierć jest czymś bardziej wartościowym niż pomaganie innym ludziom? Uzdrawianie? Nauczanie chrześcijaństwa?

Gdyby taki męczennik dlużej pożył, to by mógł wiele dobrego zdziałać na świecie. A tak to... był człowiek i nie ma człowieka.

Pn wrz 17, 2018 3:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I uważasz, że taka męczeńska śmierć jest czymś bardziej wartościowym niż pomaganie innym ludziom? Uzdrawianie? Nauczanie chrześcijaństwa?

Oczywiście, że jest bardziej wartościowe. Dzięki męczeństwu chrześcijan, ich postawie, tak wiara rozszerzyła się po świecie. Oni byli solą świata. Zobaczcie jak oni Miłują. Przede wszystkim Boga miłują. Rozszarpywani przez dzikie zwierzęta na arenie. Ludzie patrzyli na to ich zawierzenie i się nawracali. Gadać można dużo, ale taka postawa to jest żywa egzemplifikacja pierwszego przykazania..

Pn wrz 17, 2018 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Oczywiście, że jest bardziej wartościowe. Dzięki męczeństwu chrześcijan, ich postawie, tak wiara rozszerzyła się po świecie. Oni byli solą świata. Zobaczcie jak oni Miłują. Przede wszystkim Boga miłują. Rozszarpywani przez dzikie zwierzęta na arenie. Ludzie patrzyli na to ich zawierzenie i się nawracali. Gadać można dużo, ale taka postawa to jest żywa egzemplifikacja pierwszego przykazania..

A czemu dzisiaj jakoś nie widać wokół tych męczenników chrześcijaństwa? Już nie ma za co umierać?

Ja widzę tylko męczenników islamu, co się wysadzają w miejscach publicznych. I jakoś nie mam ochoty się nawrócić na islam...

Pn wrz 17, 2018 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czemu dzisiaj jakoś nie widać wokół tych męczenników chrześcijaństwa? Już nie ma za co umierać?

Są. Mordowani masowo. W krajach ogarniętych wojną. Koptowie np.
Istnieje też białe męczeństwo. Jak ktoś jest z powodu wyznawanej wiary dyskryminowany, czy nawet wsadzany do więzienia jak Mary Wagner, walcząca pokojowymi metodami z zabijaniem nienarodzonych.
Ja widzę tylko męczenników islamu, co się wysadzają w miejscach publicznych. I jakoś nie mam ochoty się nawrócić na islam...

Żeby oni tylko sami się wysadzali..

Pn wrz 17, 2018 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem

Bo męczennicy chrześcijańscy nie robią tego na pokaz, a media mają w rufie to, iż są oni zabijani. Jedynie czasem, jak ktoś zrobi większą masakrę (np. tych 21 koptów zabitych w 2015 roku), to coś się przebije do mediów i zrobią z tego doniesienie. Te dziesiątki tysięcy, którzy giną co roku na całym świecie, są przemilczane.

Aha... Wysadzenie się w powietrze w zamachu, to nie jest męczeństwo. To zbrodnia.

Pn wrz 17, 2018 3:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Są. Mordowani masowo. W krajach ogarniętych wojną. Koptowie np.
Istnieje też białe męczeństwo. Jak ktoś jest z powodu wyznawanej wiary dyskryminowany, czy nawet wsadzany do więzienia jak Mary Wagner, walcząca pokojowymi metodami z zabijaniem nienarodzonych.

Jak dla mnie to szerzenie religii miłości jest wartościowe samo w sobie. Wolałabym, żeby nikt nie musiał z tego powodu umierać ani cierpieć. Szkoda, że ludzie, żeby się nawrócić, potrzebują takich ofiar.

Na moje nawrócenie mieli największy wpływ dobrzy ludzie, którzy okazywali mi dobre serce. Bogu dzięki, cały czas żyją.

watchman napisał(a):
Żeby oni tylko sami się wysadzali..

Nie są egoistami. Chcą zbawienia dla jak największej liczby ludzi. Z ich punktu widzenia jest to zrozumiałe.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Bo męczennicy chrześcijańscy nie robią tego na pokaz, a media mają w rufie to, iż są oni zabijani. Jedynie czasem, jak ktoś zrobi większą masakrę (np. tych 21 koptów zabitych w 2015 roku), to coś się przebije do mediów i zrobią z tego doniesienie. Te dziesiątki tysięcy, którzy giną co roku na całym świecie, są przemilczane..

A to tylko świadczy o tym, że ich męczeństwo jest bardziej efektowne. Z tego względu Bóg islamu może się licznym wydawać bardziej wiarygodny.

Cytuj:
Aha... Wysadzenie się w powietrze w zamachu, to nie jest męczeństwo. To zbrodnia.

Zależy jak na to spojrzeć.

Pn wrz 17, 2018 4:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona