Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt paź 19, 2018 10:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae
Nie róbcie offtopa.

Wt paź 02, 2018 3:02 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wystarczy lektura Biblii/NT bez filtra kościelnego nauczania.- polecam

Jeśli wystarczy sama lektura NT bez filtra kościelnego nauczania, to w takim razie po co właściwie Jezus powoływał swój Kościół?

Wt paź 02, 2018 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Jeśli wystarczy sama lektura NT bez filtra kościelnego nauczania, to w takim razie po co właściwie Jezus powoływał swój Kościół?

Przede wszystkim dla swojej chwały.
Również po to aby był światłością świata i głosił Dobrą Nowinę o zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Wt paź 02, 2018 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Z całym szacunkiem Panowie dla waszej wiary, ale niezrozumienie słów Jezusa i nauka o przeistoczeniu i spożywaniu Jego ciała i krwi sprowadziła chrześcijaństwo do poziomu pogańskich wierzeń.

Czym zatem dla Ciebie są cuda eucharystyczne? :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny
Ostatnio w XXI w. dwa z nich były w Polsce tj. w Sokółce i Legnicy.
Skoro uważasz, że to pogaństwo, to za nimi musiały stać siły ciemności, złe duchy, które także różne cuda potrafią czynić.
I teraz najważniejsze. Skoro cuda eucharystyczne są sprawką złych duchów, to dlaczego z Najświętszą Ofiarą walczy masoneria kościelna, a więc pomocnicy szatana na ziemi? Tajemnicą poliszynela jest, że Annibale Bugnini aka Buan, główny architekt NOM, był masonem..

List z datą 14 lipca 1964 roku rozpoczynał się “Drogi Buanie” [rzekomy kryptonim masoński Bugniniego – JKW]:

Niniejszym informujemy cię o wyznaczonym ci zadaniu przez Radę Braci, w porozumieniu z wielkim mistrzem i książętami do tronu, i powierzamy ci: . . . szerzenie de-chrystianizacji poprzez zmylenie obrzędów i języków i ustawienie przeciwko sobie księży i kardynałów. Babel językowy i rytualny oznacza dla nas zwycięstwo, bo jedność językowa i obrzędowa stanowiła siłę Kościoła. . . Wszystko musi zostać zrealizowane w ciągu dekady [8].

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9143&Itemid=46

Wt paź 02, 2018 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I jeszcze jedno pytanie pomocnicze:
Dlaczego sataniści wszelkiej maści wykradają święte hostie do swoich rytuałów. Ponoć nawet oferują duże pieniądze w stosunku do rynkowej wartości opłatka. Jakiś tam protestancki chlebuś ich nie interesuje. Jak myślisz dlaczego?

Wt paź 02, 2018 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Watchman, zamiast tworzyć offropa zajmij się lepiej szukaniem dowody, który potwierdzi zasadność Twojej hipotezy, iż NOM sprawił, że niektórzy katolicy przestali wierzyć w Przeistoczenie.

Wt paź 02, 2018 4:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Watchman, zamiast tworzyć offropa zajmij się lepiej szukaniem dowody

Dowody serwuję co post, tyle, że je ignorujesz.
Sataniści, a do nich zalicza się masonerię kościelną, w przeciwieństwie do zmodernizowanych katolików, wierzą w obecność Pana Jezusa w w świętej hostii. Diabeł też, wierzy w tę obecność i kombinuje, jakby tu sprofanować Ciało i Krew Pana Jezusa.
Wszystkie rytuały satanistyczne na tym się głównie koncentrują. Hostia święta jest w nich plugawiona na tysiące najohydniejszych sposobów..
Diabłu jednak to było mało i zechciał, by w profanowaniu brali udział sami katolicy. No i masz NOM.. Kto ma oczy ten widzi. Mądry pojmie w lot, głupiemu potrzebny młot (nomen omen)..

Wt paź 02, 2018 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):

Czym zatem dla Ciebie są cuda eucharystyczne? :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny
Ostatnio w XXI w. dwa z nich były w Polsce tj. w Sokółce i Legnicy.
Skoro uważasz, że to pogaństwo, to za nimi musiały stać siły ciemności, złe duchy, które także różne cuda potrafią czynić.
I teraz najważniejsze. Skoro cuda eucharystyczne są sprawką złych duchów, to dlaczego z Najświętszą Ofiarą walczy masoneria kościelna, a więc pomocnicy szatana na ziemi? Tajemnicą poliszynela jest, że Annibale Bugnini aka Buan, główny architekt NOM, był masonem..

A wiesz ile symboli masońskich jest w kościołach?
Przykłady znajdziesz w necie.
Co do satanistów to są w duchowej ciemności i dlatego robią to co robią - nie znają prawdy.
Wg mnie mówisz tu o dwóch stronach tego samego medalu wykutego przez duchową ciemność.
Wracając do wątku - jak napisałem, przestalem wierzyć w przeistoczenie nie z winy NOM tylko na podstawie lektury Biblii.

Wt paź 02, 2018 4:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Co do satanistów to są w duchowej ciemności i dlatego robią to co robią - nie znają prawdy.

Wiedz, że masoneria kościelna to jest elita satanistyczna. Sam czub. Dlaczego ta elita dąży zatem do tej "jasności", po której jest Gregor? Dlaczego chce by katolicy co najmniej lekceważyli spożywanie Ciała i Krwi Pana? By spożywali je niegodnie, nie wyspowiadawszy się uczciwie? Może dlatego, że:

"Kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej" (1 Kor 11, 27)

Wt paź 02, 2018 4:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Sataniści, a do nich zalicza się masonerię kościelną, w przeciwieństwie do zmodernizowanych katolików, wierzą w obecność Pana Jezusa w świętej hostii.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, twierdzisz, że posoborowi katolicy nie wierzą w obecność Chrystusa w świętej hostii?

Wt paź 02, 2018 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Watchman, zamiast tworzyć offropa zajmij się lepiej szukaniem dowody

Dowody serwuję co post, tyle, że je ignorujesz.

Nie. Na ten moment przedstawiłeś jedynie kolejne pretensje, a nie dowody. Dowodem będzie opracowanie, które na postawie badania osób odrzucających dogmat o Przeistoczeniu, przedstawi konkretne wnioski na temat przyczyn tej utraty wiary.

Cytuj:
Sataniści (...),

Nie rozmawiamy o satanistach, tylko o pewnym aspekcie "Krótkiej analizy krytyczne Novus Ordo Missae".

Wt paź 02, 2018 5:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, twierdzisz, że posoborowi katolicy nie wierzą w obecność Chrystusa w świętej hostii?

Oceniając zewnętrzną postawę przyjmujących komunię św. takie odnoszę wrażenie. Nie jest prawdą, że zewnętrzna postawa o niczym nie mówi.
Jeśli masz do kogoś szacunek, to widać to na zewnątrz po tobie. To są rozmaite gesty tzw. mowa ciała. Nie trzeba słów, by to zobaczyć..
Sprawdź sobie różne badania nt. wiary Polaków i nie tylko. Jako katolicy deklaruje się ponad 90%. Przechodząc do konkretnych prawd wiary, to wynik spada w niektórych aspektach do 30 %. Kim zatem jest te 60% tzw. katolików? A ci co deklarują, że wierzą w obecność Pana Jezusa, zachowują się wręcz przeciwnie. To co oni właściwie robią? Nie boją się gniewu Bożego? No nie boją, bo w piekło też jakieś 30% wierzy..
Ale na NOM o piekle lepiej nie mówić.. Po co tam ludzi straszyć.. To nie średniowiecze..

Wt paź 02, 2018 5:57 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie kwestionuję tego, że poziom wiary stale spada, ale wyciąganie wniosków, iż ten spadek spowodowany jest przez wprowadzenie nowego rytu Mszy Świętej to jak to słusznie zauważył Yarpen jest niczym więcej niż hipotezą nie pokrytą żadnymi badaniami.
Nie ma żadnych dowodów na to, że taki sam spadek nie nastąpiłby, gdyby msza była odprawiana wg starego porządku. Jak na razie to wygląda to tylko na kolejną teorię spiskową.

Wt paź 02, 2018 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Popatrzcie na sprawę wiary szerzej - w kontekście chrześcijaństwa. Kościoły pustoszeją w wielu wyznaniach. Dlaczego? Wg mnie ludzie zamiast dostawać prawdziwy pokarm duchowy wzmacniający wiarę, dostają duchowy popcorn, który nie syci. Idą więc gdzie indziej i szukają w materialnej sferze lub w zwodniczych duchowych oszustwach.
Taki czy inny ryt obrzędów wymyślonych przez ludzi niczego nie zmieni.

Wt paź 02, 2018 9:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Popatrzcie na sprawę wiary szerzej - w kontekście chrześcijaństwa. Kościoły pustoszeją w wielu wyznaniach. Dlaczego? Wg mnie ludzie zamiast dostawać prawdziwy pokarm duchowy wzmacniający wiarę, dostają duchowy popcorn, który nie syci.
No i tutaj się z tobą zgodzę, Gregorze...prawdziwym pokarmem jest Ciało Chrystusa gdyż On sam to powiedział: Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. tak więc kto spożywa Jego Ciało i Krew Jego pije, trwa w Nim, a On w spożywającym Go...

Wt paź 02, 2018 10:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona