Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 2:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae
sahcim napisał(a):
No i tutaj się z tobą zgodzę, Gregorze...prawdziwym pokarmem jest Ciało Chrystusa gdyż On sam to powiedział: Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. tak więc kto spożywa Jego Ciało i Krew Jego pije, trwa w Nim, a On w spożywającym Go...

To skoro to takie oczywiste i jasne dlaczego więc wg danych statystycznych KRK za 2016 r., do komunii przystępowało 16% katolików?
Czy reszta pogardziła tym pokarmem i napojem?
Skoro większość katolików go nie przyjmuje i nie czuje takiej wewnętrznej potrzeby, a przecież każdy kiedyś go spróbował, to może ten pokarm nie jest takim za jaki się go uważa?
Nie widzisz, że coś tu jest nie tak?
Albo Pan Jezus nie mówił prawdy, albo interpretacja Jego słów jest błędna.

Wt paź 02, 2018 11:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Quinque przypomina iż Gregor ani żaden inny protestant nie powiedział ba pytanie "dlaczego odrzucają słowa Jezusa o ciele i krwi zawarte w Biblii?"

Śr paź 03, 2018 12:44 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i tutaj się z tobą zgodzę, Gregorze...prawdziwym pokarmem jest Ciało Chrystusa gdyż On sam to powiedział: Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. tak więc kto spożywa Jego Ciało i Krew Jego pije, trwa w Nim, a On w spożywającym Go...

To skoro to takie oczywiste i jasne dlaczego więc wg danych statystycznych KRK za 2016 r., do komunii przystępowało 16% katolików?
Skoro większość katolików go nie przyjmuje i nie czuje takiej wewnętrznej potrzeby, a przecież każdy kiedyś go spróbował, to może ten pokarm nie jest takim za jaki się go uważa?

Jeżeli ktoś z katolików nie spożywa komunii świętej podczas mszy, wstrzymuje się świadomie bo jest w stanie grzechu a nie dlatego że w nią nie wierzy. Komunia jest poświęcona i spożywanie jej jest świętokradztwem jeśli katolik nie wyspowiadał się ze swoich grzechów, nie ma ślubu kościelnego lub innych przyczyn.

To CZYŃCIE na moją pamiątkę. Nikt tu nic żle nie zinterprował panie Gregor.

Śr paź 03, 2018 9:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Jedwab już po części odpowiedział na twoje to pytanie...
Cytuj:
Wina takiego stanu rzeczy nie leży po stronie tego Pokarmu(dającego życie wieczne -patrz słowa Jezusa) ale po stronie tych ludzi...
Cytuj:
Oczywiście, że widzę iż nie tak powinno być, ale skoro ty wiesz i ja wiem, że Pan Jezus mówił zawsze tylko prawdę, a interpretacja Jego słów ze stony Kościoła też nie może być błędna ponieważ tak samo usłyszeli i zrozumieli towarzyszący Mu Żydzi, którzy się zastanawiali:
«Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?
Na co rzekł do nich Jezus:
«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Problem Gregorze polega tylko na tym, że tak ty, jak i owi Żydzi(oraz część Jego uczniów) , nie zrozumieliście, że Panu Jezusowi chodzi o Jego CIAŁO ZMARTWYCHSTAŁE, tzn CHWALEBNE, które jest Ciałem przebóstwionym obecnoscią bożą tak, iż Autor Pisma nazywa je Ciałem duchowym, a Chrystusa zmartwychstałego - Duchem ożywiającym...

Śr paź 03, 2018 2:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
feelek napisał(a):
Nie ma żadnych dowodów na to, że taki sam spadek nie nastąpiłby, gdyby msza była odprawiana wg starego porządku. Jak na razie to wygląda to tylko na kolejną teorię spiskową.

Lex orandi, lex credendi. W wolnym tłumaczeniu: jak się modlisz tak i wierzysz. Jak wiarę masz niedbałą to i niedbale się modlisz, niedbale sprawujesz Mszę Świętą. Obecnie księża się ścigają w prędkości odprawiania Mszy. Nawet biskupi dekretują by np. niedzielna nie trwała dłużej niż 45 min.
Wiernym wyprostowano kolana. Skoro diabeł nie ma kolan, to jego akolici też ich nie mają..
Poniżej w linku parę słów od ks. Tomasza Jochemczyka. Naprawdę takich księży jest niewielu.
https://youtu.be/o_zhlY6zoV0?t=25
Forma udzielania Komuni św. na rękę i na stojąco weszła do praktyki kościelnej praktycznie nielegalnie. To był indult, a więc pozwolenie tylko w niektórych przypadkach, które się bardzo szybko rozprzestrzeniło na cały Kościół. Ojcem tej praktyki jest szatan. Bo kto nie ma kolan? Szatan. Szatan nie klęka przed Bogiem. I uczy ludzi, uczy katolików tego samego. To jest pycha. Podchodzenia i stawiania siebie na równi z Bogiem. To nie jest prawda. My nie jesteśmy równi Bogu. My jesteśmy jego stworzeniem.

Śr paź 03, 2018 4:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale wiesz o tym, że Apostołowie po raz pierwszy spożyli Ciało i Krew Chrystusa co najmniej na siedząco, jeżeli nie na leżąco?

Aha... To co z tym rzeczywistym dowodem na Twoją hipotezę, że NOM spowodował utratę przez część katolików wiary w Przeistoczenie?

Śr paź 03, 2018 4:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale wiesz o tym, że Apostołowie po raz pierwszy spożyli Ciało i Krew Chrystusa co najmniej na siedząco, jeżeli nie na leżąco?

A słyszał coś o herezji archeologizmu?
Ks. Kneblewski wytłumaczy:
https://www.youtube.com/watch?v=HQOw0KOpJpg

Śr paź 03, 2018 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):

A słyszał coś o herezji archeologizmu?

Słyszałem, ale nie zmienia niczego w fakcie, że forma przyjmowania Komunii Św. może ulegać zmianie i nie ma w tym nic złego. Natomiast Twoje przemilczenie mojej ponownej prośby o dowody, które potwierdzą prawdziwość Twojej hipotezy o tym, iż to NOM spowodował utratę wiary w Przeistoczenie przez część katolików, dobitnie pokazuje, że takich dowodów zwyczajnie nie masz.

Śr paź 03, 2018 5:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dowody, które potwierdzą prawdziwość Twojej hipotezy o tym, iż to NOM spowodował utratę wiary w Przeistoczenie przez część katolików

Poniżej przedstawię kolejny dowód. Tylko wiedz, że on nie jest skierowany do Ciebie, tylko do ludzi co mają umysł otwarty na fakty.

Katolicy w Niemczech, stojący u sterów tamtejszego Kościoła, kardynałowie i biskupi, a więc śmietanka, czy może raczej burzyny, podjęli decyzję, że protestant może przyjmować Komunię Św. Uzasadnili to bardzo ładnie:palący głód wspólnego przyjmowania Komunii, że jego niezaspokojenie mogłoby stanowić niebezpieczeństwo dla małżeństwa oraz wiary małżonków
Protestant się pali, by przyjąć Ciało i Krew Pana, choć wierzy, że to żadne Ciało i Krew Pana, tylko zwykły opłatek.
A może by tak zacząć rozdawać hostie zwierzętom. Np. karmić kury. Z pewnością one też się palą, by sobie podziobać okruchy. Co mają się marnować..

https://www.pch24.pl/niemiecki-episkopat-dopuscil-protestantow-do-komunii-swietej,58460,i.html

Śr paź 03, 2018 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znowu nie na temat, czyli znowu nie ma dowody na to, iż wprowadzenie NOM sprawiło, iż niektórzy stracili wiarę w Przeistoczenie. Inaczej mówiąc: Wierzysz, że tak było, bo poza wiarą nie masz niczego, co potwierdziło by prawdziwość tej tezy.

Śr paź 03, 2018 9:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Msza Święta jest codzienną ofiarą – ofiarą czystą składaną Panu na wszystkich ołtarzach od wschodu aż do zachodu słońca. Ofiara Mszy Świętej uobecnia ofiarę, którą Jezus złożył na Kalwarii.

Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy. Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku, to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/10/09/ks-stefano-gobbi-maryja-tlumaczy-czasy-duchowego-zametu-i-wskazuje-ratunek-poswiecenie-jej-niepokalanemu-sercu/

Wielu księży po lekturze orędzi Matki Bożej, udzielonych ks. Stefano Gobii, odmieniło swe serca i zapłonęło miłością do Mszy Świętej, do Tradycji, do Niepokalanej..

Śr paź 10, 2018 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Świetnie. To jeszcze tylko wykaż, że Kościół przestał głosić, iż Msza Święta uobecnia ofiarę Chrystusa i/lub nie jest ofiarą.

Śr paź 10, 2018 7:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cierpliwości. Bracia pracują powoli, ale wytrwale. Pieczołowicie wymieniają cegłę za cegłą.. zniesienie Ofiary to będzie końcowy akt. Już tuż tuż..

Śr paź 10, 2018 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli nikt nauczania nie zmienił, ale mimo to będziesz tworzył kłamliwy miraż, że coś takiego ma miejsce. Smutne jest to, do czego popycha ludzi fanatyzm. :(

Śr paź 10, 2018 8:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bracie, radzę Tobie, przygotuj się na ucztę. Wielki brat już przygotowany. Dextimus twierdzi, że na kiełbaski z ogniska. Ja twierdzę, że to coś grubszego. Taki kostur to się nada na comber barani..
Obrazek

Śr paź 10, 2018 9:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona