Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 21, 2018 12:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Moralista a mistyk 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moralista a mistyk
No to popłynąłeś. Szukasz w abstrakcjach odnajdywania siebie. Ani - merss ciebie nie przekonuje co do czego służy. Ani ja podając przykład z życia. Zdecyduj się najpierw co chcesz. Bo dalszy dialog z tobą, to strzelanie na oślep, nie podajesz celu. Więc ciągle to nie trafiony.
Niby mogę zrozumieć to że u ciebie hobby, to coś co do niczego nie zobowiązuje. Tylko że ja nie znam takiego życia. Gdy ktoś za mnie ułoży mi życie, a ja będę tylko zajmował się na zasadzie czystej ciekawości czymś. To będzie dla mnie radością. Tak to każdy mieszkaniec tej planety by chciał. To jest dla wszystkich nie możliwe. Co najwyżej dla wybranych. O ile coś takiego istnieje i nie jest machlojką.

Pn lis 05, 2018 4:25 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Witold. Nie pisałem o odnajdywaniu siebie tylko odnajdowaniu radości w zyciu. Nie pisałem o czymś co nie zobowiązuje tylko czymś co Cię ekscytuje. Mnie ludzkie marudzenie nudzi. To rodzaj mało konstruktywnego bełkotu. Każdy ma jednak różne preferencje

Pn lis 05, 2018 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To dlaczego nie przyjąłeś tego. Że mnie sprawia radość największą w życiu, jeśli jestem użyteczny dla innych. To jest moją radością w życiu. Nie widzę innej. Spełnienie się w pracy. Żadne tam marzenia czy coś nie zobowiązującego. I nie tak jak to tłumaczysz że to skarżenie się. Ukazuję tylko tło tego co jest wymagane, jeśli ktoś chce tym w ten sposób żyć. Inna sprawa że samą radością człowiek nie żyje. A tak wynika z twych wpisów. Jeśli w pracy się spełniasz, to jej użyteczność daje radość gdybyś nawet tego nie pojmował, czy nie czuł w każdej chwili.
To nie jest tak że słodkiego miłego życia, za Kombi. To chcę tobie powiedzieć. A jeśli ktoś jest strapiony, to owszem tak życzę jemu słodkiego miłego życia. Jeśli nie mogę rozwiązać jego problemu.
To znam i tym się dzielę. Inna sprawa to wysłuchanie czyichś żali. Dużo starszych osób po prostu skarży się z byle powodu, bądź bez. Należy ich cierpliwie wysłuchać i to wszystko. To dla wielu też jest sensem życia, że słuchając nawet bzdur, pomagają tym osobom czuć się lepiej. Tak jest ze starością że doskwiera. Ja nie raz tego słuchania zaznałem, no bo niby co można wtedy począć. A kontakty zawodowe z takimi ludźmi mam. Takie jest życie. Chcesz pofantazjować i w fantazji poczuć się radosnym, próbuj. Tylko nie zmyślaj, że jest radość tylko z jednego powodu. I że ty ją poznałeś. Radości i szczęścia można doznać na przeróżne sposoby. Są one dostępne w świadectwch wiary między innymi. Jeśli tu jesteś to tego możesz się spodziewać. A nie jak byś chciał, czrodziejskich sposobów z jedynie słusznego powodu. Potwierdzenia swego szukaj gdzie indziej. Chociaż nie wierzę byś znalazł gdzie indziej, to czego szukasz. Prawdziwej radości.

Pn lis 05, 2018 5:16 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold. To taka martwa abstrakcyjna radość. Radość która jest slownikowa i intelektualna bo jej nie pojmujemy i czujemy. Nic nie pisałem o radości na jedną modłę. Religia może być jak narkotyk i taka dawać też niby radość. Co będzie jak ten narkotyk odstawisz na bok ? W mistyce jest technika na generowanie teraźniejszości i to jest prawdziwe z tego względu, że ta radość zostaje w Tobie nawet jak olejesz mistykę na 3- 4 lata. Tak było w moim przypadku. Ja jednak pytalem się bardziej przyziemnie o hobby. Bo z mojego doświadczenia wiem że ludzie bez hobby poza wiara i praca to najwięksi nudziarze i marudy

Pn lis 05, 2018 8:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Religia jako narkotyk? I znów podsuwasz nam przyklad niedojrzałości psychicznej jako przykład katolicyzmu. Jak tak dalej pójdzie, wyjdzie nam wątek: Canona uprzedzenia do katolicyzmu drogą do wejścia w matrix. Wszystko pozbieram jakem wredota merss. Niektórzy znają mnie z pracowitości. :-D

Pn lis 05, 2018 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fajnie jemu poszło z tą mistyką. Posprzątał i pozamiatał. Szyko jak należy. Takich więcej. A faktycznie matrix techniczny błyskawicznie zastąpi normalne życie i jego walory. Nie znać zagadnień, a zachwycać się treścią. No cóż czyżbyśmy sami to pokolenie tak wychowali? Ktoś tego tak naucza. Era gier komputerowych zrobiła swoje. Jeśliby były to gry symulacyjne, pewno nie było by z tym tak źle.
To nie do autora tematu. To ogólnie do sytuacji i kondycji pokoleniowej.

Pn lis 05, 2018 9:23 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss. Male zadanie w wymiarze rozumienia tekstu pisanego. Czym sie rozni : religia jako... od religia moze być... ? Czy pisząc o tym ze mycie rak może być jak narkotyk sugeruje że mycie rak jest narkotykiem ? Czy raczej może nim się stać jak zostaną spełnione pewne warunki. W życiu wszystko może być narkotykiem, czymś uzalezniajacym..bez wyjątku. Co ma z tym wspólnego krytyka religii katolickiej?

Pn lis 05, 2018 9:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold. Niebezpieczniejszy jest matrix w naszej głowie, świat wyobrażeń bo przegapiamy wtedy rzeczywistość tu i teraz

Pn lis 05, 2018 9:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Świnte slowa. Porządek w głowie oznacza porządek w życiu i cieszenie się nim. :)
Ciekawe jest przesłanie książki C.S.Lewisa 'Listy starego diabła do młodego'
Demon Piołun uczy swego oddanego krewnego najskuteczniejszych technik usidlania ludzi. Należy do nich następująca: Działaj tak, by twoim podopiecznym coraz silniejsza stawała sie tendencja, i tak silna u ludzi: Do zaniedbywania spraw oczywistych. Spraw, by porwały go rzeczywistości mistyczne, albo został pociągnięty przez niziny lubieżności czy gniewu. Wynik będzie identyczny. Na niektórych lepiej działa lubieżność, na innych abstrakcyjność spraw wzniosłych, ale biada, jeśli twój podopieczny interesuje się sprawami oczywistymi. Zrób wszystko, by się od nich odwrócił.*

Podobnego rodzaju jest inna rada udzielona diabłu aspirantowi przez przywodcę diabłów, by oszukiwal modlących się wiernych, przekonując ich, że podczas modlitwy zawsze prosić jedynie o sprawy duchowe, nigdy nie zniżając poziomu modlitwy do próśb o sprawy materialne, o codzienny chleb, o sprawy materialne, czy zdrowie fizyczne, o dobra ziemskie i możliwość cieszenia się nimi

Pn lis 05, 2018 9:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To co, robimy ankietę , kto z nas zaniedbuje sprawy oczywiste ?

Wt lis 06, 2018 2:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7