Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:40 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Kwestia bluźnierstwa 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kwestia bluźnierstwa
Jeżeli Merss poczuła się urażona opisaną przeze mnie hipotetyczną sytuacją z tym objawieniem i racjonalizacja złego, to z miłą chęcią ją przeproszę.

Śr paź 31, 2018 4:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Trudno mnie urazić, to raz. Jeszcze trudniej obłaskawić lub przeciwstawiając komuś innemu wskazać na różnicę poziomów lepszy/gorszy -> to niesie zawsze nieprawdę i obłudę. Czasem, jeśli widze tak kompletną bzdurę jedną czy drugą, że nie chce mi się reagować, zawrę to później w ocenie. I tak to uczyniłam w innym wątku. Nie masz wiedzy o chrześcijaństwie, objawieniach, mistyce chrześcijańskiej. Podszywasz się pod jej terminologię i ze swoimi wyobrażeniami dyskutujesz przypisując to chrześcijaństwu. Nie ma zmiłuj: jeśli uważasz się za znawcę tego o czym pojęcia nie masz, zostanie to wypunktowane i ostro potraktowane. Nikt nie lubi, by zmuszać go do udowadniania, że nie jest wielbłądem.

Za prorokami wszelkiej maści i misjnarzami pływającymi w oceanie swej wyobraźni nie przepadamy. Po prostu spotkanie myślenia rozumowego z wyobrażeniowym zawsze kończy się klęską rozumu. Myślenie wyobrażeniowe jest niewywrotne. Przerywa się więc błędne koło.

O satanistach znajdziesz świadectwa na YT, sa też na forum. Badań nie żądaj, bo przywoławszy dotyczące moralności, nie zrozumiałeś ich. Nie masz wiedzy (nie musisz na wszystkim się znać). Moralność to nie cecha biologiczna, jest wpisana w ludzkie sumienie. Prawo z kamiennych tablic (zewnętrzne) jest pierwotne wobec prawa wpisanego u ludzkie sumienia. Miłość wobec nieprzyjaciół jest natomiast łaską, jeśli motywacje są właściwe. Jeśli żona maltretowana przez męża mówi, że to znosi, bo kocha męża, mija się z rozeznaniem swego stanu; jest zwykle współuzależniona i lęk nazywa miłością. A jak ktoś opowiada o swych objawieniach polecam Petera. Jego riposty są bezcenne. Ostatno nawet pewnemu świętemu chcial zjeść kremówki i popić to kawą, już nie pamiętam przez kogo przygotowaną z objawiających się pewnej osobie w jej kuchni i korzystających z jej piekarnika. Te objawienia, czekanie na znaki od Boga to wlaśnie bluźnierstwo, czyli czynienie sobie znaków Bożych. To najcięższy grzech wierzącego - iluzja religijna.
viewtopic.php?p=923152#p923152
Napisalam do Ciebie o tym, podałam krytyczną ocenę kapłana, spłynęło jak po kaczce. Jeśli niczego się nie uczysz, nie przyjmujesz wyjaśnień, że tkwisz w totalnej niewiedzy, jedynie co wydaje się sensowne - chcesz apostołować ciągnąć słabe ryby za sobą. I tu mamy konflikt interesów: chrześcijaństwo to pomaganie tym slabym w nabieraniu sił.

Śr paź 31, 2018 7:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss,

Nazwanie czegoś bzdurą nie sprawia, że to faktycznie jest bzdura. Trzeba mieć dobre argumenty aby tu uzasadnić. Argumentem nie jest dogmat, których jest tysiące na świecie, ani też niczym nieuzasadnione twierdzenia o satanistach i spokojnych ludziach.
Mam sporą wiedzę o duchowości i wiem, że chrześcijaństwo robi w swojej ideologii już na początku błąd. Elementarny błąd. Punktem wyjścia tej religii jest obraz Boga oraz nasza umowna wykreowana w umyśle tożsamość. Tak więc w tej wierze mamy taniec dwóch fikcji. To tak jakby istniała religia, która by nas określała jako psy. A potem wyznawca tej religii imputowałby mi, że nie znam się na sztuce szczekania :) a co to ma z duchowością i prawdą o człowieku do czynienia ?

a czym innym nie są bajkowe postacie występujące w Biblii jak nie grą wyobraźni ? Sugerujesz, że np. wiara w demony jest myśleniem rozumowym, a rozprawa o umyśle i świadomości to wyobrażenia ? Nie przypomina Ci to mentalności dziecka, dla którego upiory pod jego łóżkiem są czymś realnym a świat polityki, podatków, wielkich przedsiębiorstw to tylko wyobrażenie ?

ja nie pytam o świadectwa satanistów, tylko naukową syntezę porównawczą, która jednoznacznie udowadniałaby, że to grupa społeczna jest najbardziej spokojna. ja też widziałem kilka świadectw świadków jehowy, totalne nerwusy. Wniosek- świadkowie Jehowi są najbardziej nerwowi na świecie :) Cieszyłaby Cie taka argumentacja ?

Ludzkie sumienie zależy od kultury w której człowiek się wychował. Już pisałem o wyznawcach Mahawiry, im sumienie dyktuje coś innego niż przeciętnemu Europejczykowi .

acha, jedne objawienie są traktowane jako prawdy objawione, a inne wyśmiewane ? Super. ja nie mam z tym problemu, bo dla mnie one wszystkie to myślenie wyobrażeniowe.
nie przesadzaj z tym najcięższym grzechem, Co rusz nie słyszę to czy tamto jest najcięższym grzechem, nie może być tak, że dany człowiek się po prostu pomylił ?

jak najbardziej się uczę. np odrobiłem jedną cenną lekcję ; czym słabsze dana ideologia ma podstawy w logice, tym większą złość można wywołać w jej wyznawcach, jak się dyskontuje pewne dogmaty.

ja tylko dyskutuje, apostołowanie zostawiam tym, którzy już od wieków robią z tego pieniądze.

Śr paź 31, 2018 10:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
jak najbardziej się uczę.

E.. Nie.. Nie widać tego po Twoim wpisie. Kompletnie nic nie zrozumiałeś.

Cytuj:
np odrobiłem jedną cenną lekcję ; czym słabsze dana ideologia ma podstawy w logice, tym większą złość można wywołać w jej wyznawcach, jak się dyskontuje pewne dogmaty.

No tu masz rację. Ta Twoja ideologia po prostu kupy się nie trzyma. Przywiązany jesteś do swoich wyobrażeń i nie ma mocnych..

Cytuj:
ja tylko dyskutuje, apostołowanie zostawiam tym, którzy już od wieków robią z tego pieniądze.

Nie kłam, proszę. No dobra - robisz to za darmoszkę..

Śr paź 31, 2018 11:22 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pete, Ty za to zrozumiałeś przynajmniej przedostatnie zdanie. Jakiś przyjaźniejszy się zrobiłeś :) Wpływ Halloween ? :lol:

Śr paź 31, 2018 11:36 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Conan ależ to oczywiste że w Biblii zawarte są opisy przemocy które jak najbardziej mogą wstrząsać i nikt z tym faktem nie będzie polemizował więc z czym masz problem ? wiem, bo tobie się wydaje że skoro tam jest dobry Bóg to będzie idylla, beztroska a wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Było tak właśnie i tak Bóg chciał co zresztą uczynił już na samym początku ale ty oczywiście już to pominąłeś i nie zauważyłeś bo dla Ciebie Bóg jest okrutny, co jest twoim okrutnym kłamstwem. Dlatego albo zacznij czytać od początku albo proszę z jakąś ładną panią polonistką zrobić charakterystykę Boga jeżeli jednoznaczne ustalenie nastręcza trudności. A historia Biblijna sama w sobie niezmiernie fascynująca! Gorszy cię? A mnie gorszy tęczowy piątek...za chwile pewnie dołączą inne tęczowe dni tygodnia ale geje i lesbijki chyba zapominają że nie zawsze życie mamy w kolorowych barwach.

Cz lis 01, 2018 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
mam pytanie do drogich katolików. Powiecie mi czy zbluźniłem czy nie. Mam kolegę katechetę. Wyjątkowo smutna osoba, ciągle marudząca. Raz mi wyznał , że wszystkie problemy w jego życiu są winą Lucyfera. Jego nieśmiałość w młodych latach- Lucyfer, chora żona- Lucyfer, zniszczony komin w domu- Lucyfer. Po prostu przynoszący Światło uwziął się na niego

Powiedziałem mu coś, co go rozwścieczyło i prawie mnie pobił :) A było to zdanie: " Maciek, naprawdę nie jesteś tak ważny na tym świecie, żeby Lucyfer interesował się akurat tobą :lol:

Wt lis 06, 2018 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jest tak ważny. Szatan interesuje się każdym człowiekiem, bo każdego chce wciągnąć do piekła, a nie jedynie wybranych.

Wt lis 06, 2018 2:58 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jest tak ważny. Szatan interesuje się każdym człowiekiem, bo każdego chce wciągnąć do piekła, a nie jedynie wybranych.

Lucyfer to tylko jedna osoba, która w przeciwieństwie do Boga nie może być wszędzie,. Zgadza się ? na świecie mamy 7,6 miliardów ludzi. Lucyfer pracuje 24 h na dobę,. Nie potrzebuje snu. Aby poświecić każdemu mieszkańcowi globu 1 sekundę Lucyfer musi pracować ponad 2400 lat. Tylko gdyby ludzie tyle żyli to by dał rade wpaść na sekundową pogawędkę :lol:

Wt lis 06, 2018 3:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mhmhm... No dobra.. Ale Lucyfer jest istotą duchową (jak aniołowie). Jako taka istota nie podlega ziemskiemu zwymiarowaniu..

Wt lis 06, 2018 3:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

Lucyfer to tylko jedna osoba, która w przeciwieństwie do Boga nie może być wszędzie,.

Już pomijając to, że imię jest błędem, to szatan jest duchem i de facto nie znasz jego możliwości. Zaś upadłych aniołów jest wielu i pomijając kwestię, że nie znamy ich możliwości co do tego gdzie i kiedy mogą być (vide to, co napisał PeterW), to zawsze się jakiś znajdzie, który będzie motał w ludzkim życiu.

Cytuj:
na świecie mamy 7,6 miliardów ludzi. Lucyfer pracuje 24 h na dobę,. Nie potrzebuje snu. Aby poświecić każdemu mieszkańcowi globu 1 sekundę Lucyfer musi pracować ponad 2400 lat. Tylko gdyby ludzie tyle żyli to by dał rade wpaść na sekundową pogawędkę

Daruj sobie takie wyliczanki. Nie działają na mnie.

Wt lis 06, 2018 3:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Maćkowi chodziło o Lucyfera. Nie inne demony. Według księży, których słuchałem np Pawlukiewicza szatan nie jest w stanie nawet przeczytać ludzkich myśli. No chyba, że Ty znasz się lepiej na tych bajkowych stworach.
Logiczne wyliczenia nie robią na Tobie wrażenia ? a Co robi ? Hokus pokus ? :lol:

Wt lis 06, 2018 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
No chyba, że Ty znasz się lepiej na tych bajkowych stworach.

Pomyliłeś fora. Jak chcesz rozmawiać o bajkach, to idź do przedszkola, a tutaj nie zawracaj nam głowy.

Wt lis 06, 2018 3:26 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pomyliłeś fora. Jak chcesz rozmawiać o bajkach, to idź do przedszkola, a tutaj nie zawracaj nam głowy.

Fakt, opowiedziałem na początku bajkę o Lucyferze i Maćku, jako rodzaj żartu, który miał miejsce kilka lat temu. Ty jednak wziąłeś ta anegdotę na poważnie, stwierdziłeś, że to nie bajka, tylko rzeczywista istota. Kto wiec polemizuje na poziomie przedszkola ??

Wt lis 06, 2018 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, już wiem jak należy Cię traktować:

Obrazek

Wt lis 06, 2018 3:34 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona