Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pytanie o objawienia fatimskie 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie o objawienia fatimskie
Dzień dobry,

Nazywam się Piotr, 43 lata, mocno wątpiący. Mam pytanie o objawienia fatimskie a konkretnie drugą tajemnicę, fragment: "Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy. Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza." Cytat ten dotyczy końca I WŚ i przepowiedni odnośnie wybuchu II WŚ.

Jak można uznać powyższe za objawienie, przepowiednię, skoro zostało przedstawione w 1941 roku, czyli ex post, w momencie gdy zakończenie I wojny światowej i rozpoczęcie drugiej było wówczas FAKTEM? Czy istnieją jakiekolwiek dokumenty które by potwierdziły że siostra Łucja dysponowała taką wiedzą ale przed rokiem 1918?

Pozdrawiam.

Wt lis 06, 2018 1:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o objawienia fatimskie
Peter1975 napisał(a):
Dzień dobry,

Nazywam się Piotr, 43 lata, mocno wątpiący. Mam pytanie o objawienia fatimskie a konkretnie drugą tajemnicę, fragment: "Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy. Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza." Cytat ten dotyczy końca I WŚ i przepowiedni odnośnie wybuchu II WŚ.

Jak można uznać powyższe za objawienie, przepowiednię, skoro zostało przedstawione w 1941 roku, czyli ex post, w momencie gdy zakończenie I wojny światowej i rozpoczęcie drugiej było wówczas FAKTEM? Czy istnieją jakiekolwiek dokumenty które by potwierdziły że siostra Łucja dysponowała taką wiedzą ale przed rokiem 1918?

Pozdrawiam.

To jakby powrót do praktyk Starego Testamentu. Nie zrobicie czegoś- będzie wojna. Tak jakby Jezusa i jego ewangelii miłości w ogóle nie było.

Śr lis 07, 2018 3:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
O milości chrześcijańskiej podsunęłam co materiał. Nawet go nie przeczytałeś. O napominaniu, 'groźbach' też nie przeczytaleś. Jaki wszedłeś na to forum, z uprzedzeniami, taki jesteś. Nie potrafisz przeczytać i tego tekstu w duchu ewangelicznym.

Śr lis 07, 2018 3:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
O milości chrześcijańskiej podsunęłam co materiał. Nawet go nie przeczytałeś. O napominaniu, 'groźbach' też nie przeczytaleś. Jaki wszedłeś na to forum, z uprzedzeniami, taki jesteś. Nie potrafisz przeczytać i tego tekstu w duchu ewangelicznym.

To była tyko teoria, Liczą się fakty. Byłabyś w stanie spojrzeć w oczy umierających osób ( z winy Boga) i mówić im o bożej miłości, o tym, ze są uprzedzeni ? że ich umieranie trzeba rozpatrywać w duchu ewangelicznym ?

Śr lis 07, 2018 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Peter1975 napisał(a):
Czy istnieją jakiekolwiek dokumenty które by potwierdziły że siostra Łucja dysponowała taką wiedzą ale przed rokiem 1918?
Pozdrawiam.

Nie wiem.
Wg mnie wszelkie objawienia, Biblia, wypowiedzi swietych i zwyklych smiertelnikow jak robaczek 2 niosa jakis przekaz. W odroznieniu od instrukcji obslugi, ktora punkt po punkcie prowadzi od A do B.
Dlatego uwazam, ze w Fatimie rzeczywiscie objawila sie Niepokalana jednak rozmawiala z dziecmi jezykiem dla nich zrozumialym. Juz relacja jaka przekazaly swoim rodzicom odbiegla od oryginalu bo oni rozumieli rzweczywistosc inaczej. A co dopiero jezeli takich relcji nadawca --> odbiorca byly tysiace.
To, ze "jeżeli się nie przestanie obrażać Boga" to bedzie balagan to kazdy wie bez zadnych objawien.

Śr lis 07, 2018 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
spojrzeć w oczy umierających osób

Alez skad wiesz czy ci umierajacy nie sa najszczesliwszymi ludzmi jakich mozna sobie wyobrazic? Juz za kilka minut zobacza to co "oko nie widzialo".
Ach to przywiazanie do jedynie slusznej opcji.

Śr lis 07, 2018 4:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan. Śmierć w ujęciu biblijnym to potępienie a nie śmierć ciała. Wszelkie objawienia napominające, karzące, jeśli pochodzą od Boga zawierają dwa elelmenty: ostrzeżenie o niebezpieczeństwie i nadzieję, że wyrok zostanie wstrzymany, jeśli podejmiesz akty pokutne. Kościół nie wypowiedzial się o niczyim potępieniu a Jezus też uchylal się od takich odpowiedzi. Nie zaspokaja ludzkiej ciekawości. Objawienie katastroficzne, bezwarunkowe, gdzie widoczna jest tylko przepaść nie pochodzi od Boga. Jeśli więc czytasz tylko przepaść, źle czytasz, wyrywasz tekst z kontekstu.
Jeśli się nie poprawisz...zginiesz -> mamy warunkowanie. Objawienia fatimskie pojawiły się przed wojnami.

Śr lis 07, 2018 4:56 pm
Odpowiedz z cytatem
a można prosić o odpowiedź na pytanie z mojego pierwszego postu?

Śr lis 07, 2018 4:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Alez skad wiesz czy ci umierajacy nie sa najszczesliwszymi ludzmi jakich mozna sobie wyobrazic? Juz za kilka minut zobacza to co "oko nie widzialo".
Ach to przywiazanie do jedynie slusznej opcji.

odpowiem Ci ostro, a może załapiesz. Psychopata morduje Twoją rodzinę i tłumaczy się przed sądem- " ci ludzie umierając byli najszczęśliwsi na świecie" jak wyjdę z wiezienia będę dalej uszczęśliwiał ludzi.
Jaka jest Twoja reakcja ?

Śr lis 07, 2018 4:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Conan. Śmierć w ujęciu biblijnym to potępienie a nie śmierć ciała.

acha, czyli nie było śmierci Jezusa na krzyżu,został on tylko potępiony. Sama pisałaś- ujęcie biblijne.

Śr lis 07, 2018 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
odpowiem Ci ostro, a może załapiesz. Psychopata morduje Twoją rodzinę i tłumaczy się przed sądem- " ci ludzie umierając byli najszczęśliwsi na świecie" jak wyjdę z wiezienia będę dalej uszczęśliwiał ludzi.
Jaka jest Twoja reakcja ?

Ciagle powolujesz sie na nasza perspektywe. Skad wiesz ze nie ma innych?
Moze zalapiesz przyklad z opisem rzeczywistosci za pomoca muzyki. Albo kolorow. Czy slowa pisane sa jedyna forma przekazu? Chyba sie zgodzisz ze sa inne formy.
Albo z matematyki - czy bedziesz sie upieral ze wynik 10010 oznacza to samo w ukladzie dwojkowym i dziesiatkowym?

Śr lis 07, 2018 5:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pytam o Twoją perspektywę i Twoje odczucia. Bo to, że ten psychopata ma inna chorą perspektywę rzeczywistości, to jasne

Jeśli jeszcze raz pojawi się,nawet obejściowy wpis o Bogu - psychopacie, pożegnamy się. Są granice bezczelności, to raz. Po drugie, to forum nie jest miejscem zostawiania swojego spamu myślowego w nadziei, że się tą drogą od niego uwolnisz. Taka terapie nie dziala. Po trzecie to obraza uczuć religijnych. Masz tylko jedną szansę, więc wyrok odroczony. Upomnień moderatorskich mających na celu dostosowania się było aż za dużo. (merss)

Śr lis 07, 2018 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Pytam o Twoją perspektywę i Twoje odczucia. Bo to, że ten psychopata ma inna chorą perspektywę rzeczywistości, to jasne

Z mojej perspektywy to oczywiscie ze kazda smierc jest bolesna.
Tylko nie za bardzo widze logike z mieszaniem rzeczywistosci widzialnej i niewidzialnej. Wszak to Twoje: "umierających osób ( z winy Boga) i mówić im o bożej miłości"
Z mojej perspektywy (gdybym byl w Fatimie) to zadnego objawienia w Fatimie nie bylo bo tysiace ludzi ktorzy tam byli zadnej mowiacej postaci nie widzieli.
Zycze Ci wygrania 1110010 w totolotka. W ukladzie dwojkowym.
Moj punkt jest - popatrz szerzej, nie zamykaj sie w jaskini, posluchaj muzyki.

Śr lis 07, 2018 5:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):

A może byś się poduczył z chrześcijaństwa?
W chrześcijaństwie życie człowieka to proces wieczny. Od narodzin do nieskończoności. Bóg jest poza czasem. On stworzył czas w którym żyjemy. On jest prawodawca. Od śmierci i zmartwychwstania Jezusa teoretycznie nic się nie zmieniło dl życia ludzkiego patrząc na to wszystko z boku. Zmieniło się to ze mamy usprawiedliwienie w Jezusie i tylko w nim. Jak izraelici ukąszenia przez węża kiedy spojrzeli na wywyższonego nad obozem węża pozostawali przy życiu. Tak chrześcijanie nie umierają kiedy wpatrują się w Jezusa i do niego należą. Dla nas śmiercią nie jestsmierc fizyczna. Jakbyś był na chrześcijańskim pogrzebie to usłyszałabyś słowa ze życie twoich wiernych zmienia się ale się nie kończy.
Generalnie masz totalne braki katechizmowe. Dzieci w szkole podstawowej maja większa wiedzę niż ty. A ty próbujesz rozmawiać. Jesteś jak dziecko we mgle. Nikt za ciebie nie odrobi zadania domowego. Już ci merss wskazywała źródła wiedzy ale widzę ze ty nadal swoje.
Twoja ignorancja w temacie wiary chrześcijan powoduje ze z większością osób na forum nie masz płaszczyzny na której mógłbyś dyskutować. Rozmowa z tobą to tak jak ze ślepym o kolorach. Dlatego u części osób masz łatkę trolla.

Śr lis 07, 2018 5:46 pm
Odpowiedz z cytatem
Dzieki za zaspamowanie wątku! zamiast prostej odpowiedzi na proste pytanie lub uczciwe przyznanie że kosciół takim dokumentem nie dysponuje - rozpętała się tu jakaś wojenka zupełnie nie w temacie :?

Cz lis 08, 2018 10:01 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona