Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 20, 2018 6:31 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Rozmowy z Bogiem - Neale Donald Walsch 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Rozmowy z Bogiem - Neale Donald Walsch
BenHor napisał(a):

To ma być rzeczowa dyskusja :-D gdzieś, coś kiedyś czytałam, słyszałam.

Wiesz przecież o tym, że kiedyś palono takich na stosie, a dziś Kościół za to przeprasza.

Przecież podałem ci czym jest spirytyzm. I czego jeszcze chcesz. Koleś jak nic umoczony w New Age. Po co schodzić do bagna? Żeby się w nim zacząć topić? Pismo święte wyraźnie mówi co się tyczy praktyk magicznych. A taka praktyka jest pismo automatyczne.
Św. Paweł,apostoł pisał żeby unikać wszystkiego co ma choćby pozór zła. A tutaj mie jest tylko pozór i tutaj jest nie tylko pozór. Tutaj jest pewność działań okultystycznych. Jak ci Barney napisał. To ze ty nie uważasz spirytyzmu za spirytyzm to nie oznacza ze to cudownie spirytyzmu być przestanie. Z tych praktyk musisz się spowiadać. Poczytaj co Kościół mówi o New Age.

Cz lis 08, 2018 6:30 pm
Milczek
Milczek

Barney napisał(a):
BenHor napisał(a):
Jockey napisał(a):
Co nie zmienia faktu, ze pismo automatyczne jest powiązane z okultyzmem. Czyli mamy domenę diabelska.
Przeczytaj sobie pierwszy rozdział. Ten człowiek nie jest okultystą, ani nie ma nic wspólnego z okultyzmem.
Jeśli uprawia praktyki okultystyczne to jest okultystą.

Cytuj:
Ja tym przykładem filmu pokazuję Ci, że pismo automatyczne nie jest diabelską sztuczką jak tu niektórzy mniemają. :-D
Żaden film nie sprawi, że praktyki spirytystyczne staną się nie-spirytystyczne.
Sam zresztą nie ukrywał spirytyzmu.

Sam nie wiem czy to bardziej zabobon czy spirytyzm, ale w obu wypadkach trzymajcie się z daleka od takich spraw i takich ludzi.

Wskaż mi co złego zrobił ten człowiek, czyż nie jest napisane po owocach ich poznacie ?

Cz lis 08, 2018 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

BenHor napisał(a):
(..)

(...)

Nie zamierzam mieć doświadczenia 'hands-on' ze spirytyzmem. Jeśli Chico twierdził, że odbiera wiadomości od zmarłych to albo był wprawnym oszustem, albo korzystał z sił nieczystych. I w jednym i w drugim przypadku to nic dobrego. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

Cz lis 08, 2018 6:39 pm
Milczek
Milczek

Mnie "Rozmowy z Bogiem" odpychają, zaś spirytyzm na początku mnie przyciągał, ale ostatecznie staję po stronie Kościoła Katolickiego.
Kościół potrzebuje zająć się różnorakimi problemami w nim występującymi, co nie oznacza iż należy przekreślać go jako całość. Tym bardziej że jego fundamentem jest Jezus Chrystus.
BenHor, nie nawracaj nikogo na żadną doktrynę czy religię. Ja bym zrobił wręcz przeciwnie - utwierdził daną osobę w tym, czym się wychowywał "od dziecka" (o ile nie jest to żadna destrukcyjna sekta).

Cz lis 08, 2018 7:56 pm
Milczek
Milczek

Brandeisbluesky napisał(a):
BenHor napisał(a):
(..)

(...)

Nie zamierzam mieć doświadczenia 'hands-on' ze spirytyzmem. Jeśli Chico twierdził, że odbiera wiadomości od zmarłych to albo był wprawnym oszustem, albo korzystał z sił nieczystych. I w jednym i w drugim przypadku to nic dobrego. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

Jakie to "chrześcijańskie", też jestem katolikiem, ale nigdy bym tak nie potraktował drugiego człowieka.

Cz lis 08, 2018 8:31 pm
Milczek
Milczek

lukasz8686 napisał(a):
Mnie "Rozmowy z Bogiem" odpychają, zaś spirytyzm na początku mnie przyciągał, ale ostatecznie staję po stronie Kościoła Katolickiego.
Kościół potrzebuje zająć się różnorakimi problemami w nim występującymi, co nie oznacza iż należy przekreślać go jako całość. Tym bardziej że jego fundamentem jest Jezus Chrystus.
BenHor, nie nawracaj nikogo na żadną doktrynę czy religię. Ja bym zrobił wręcz przeciwnie - utwierdził daną osobę w tym, czym się wychowywał "od dziecka" (o ile nie jest to żadna destrukcyjna sekta).

Ale ja nie chcę nikogo nawracać, chcę rzeczowo i spokojnie podyskutować na dany temat, tym bardziej, że nie widzę w drugim "człowieku" zła tylko same dobro. Myślisz, że Bóg nie kocha takiej osoby ? Czy mam odrzucić kogoś bo jest inny ? Czy to przekazał nam Chrystus ?

Zresztą zobacz, czy ten człowiek źle się wyraża o Kościele Katolickim ?
Wręcz przeciwnie, zobacz jak pięknie mówi o Komunii Świętej.

Ostatnio edytowano Cz lis 08, 2018 10:04 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Cz lis 08, 2018 9:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

BenHor napisał(a):
BenHor napisał(a):
(..)

(...)

Jakie to "chrześcijańskie", też jestem katolikiem, ale nigdy bym tak nie potraktował drugiego człowieka.

To znaczy jak? :D

Cz lis 08, 2018 10:07 pm
Milczek
Milczek

To znaczy jak? :D[/quote]

współczuję Ci, ty nawet tego nie odczuwasz. proszę, bez obrazy, nie pisz więcej na tym wątku bo nic nie wnosisz do niego.

Cz lis 08, 2018 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

BenHor napisał(a):
Ale ja nie chcę nikogo nawracać, chcę rzeczowo i spokojnie podyskutować na dany temat, tym bardziej, że nie widzę w drugim "człowieku" zła tylko same dobro. Myślisz, że Bóg nie kocha takiej osoby ? Czy mam odrzucić kogoś bo jest inny ? Czy to przekazał nam Chrystus ?
Nie manipuluj. Bóg kocha każdego grzesznika - ale to nie powód ani by pochwalać grzech albo by wczytywać się w owoce tego grzechu (teksty spirytystyczne).
Cytuj:
Zresztą zobacz, czy ten człowiek źle się wyraża o Kościele Katolickim ?
Wręcz przeciwnie, zobacz jak pięknie mówi o Komunii Świętej.
Nieistotne. SPirytyzm jest grzechem.
BenHor napisał(a):
To znaczy jak? :D

współczuję Ci, ty nawet tego nie odczuwasz. proszę, bez obrazy, nie pisz więcej na tym wątku bo nic nie wnosisz do niego.
Bezcelny to Ty jesteś.
Nie dość że szerzysz tu spirytystyczne g...no, to jeszcze chciałbyś dyrygować kto ma się wypowiadać.

Cz lis 08, 2018 10:26 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Same rzeczowe fakty, obrażanie i wyzwiska. I ty się uważasz za ucznia Chrystusa. Brawo !

Cz lis 08, 2018 10:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Duchowość katolicka obejmuje także wiedzę o zagrożeniach duchowych. Spirytyzm należy do poważnych zagrożeń duchowych. Bóg podając przekazy nie posługuje się pismem automatycznym. Ono stanowi właśnie zagrożenie, stąd katolicy błyskawicznie demaskują takich 'katolików' i wszelkie fałszywki. Jeśli chcesz kogoś oszukać, podajesz się za jego przyjaciela, wzbudzasz zaufanie. Katolik powinien być czujny, by nie dać się wkręcić oszustom duchowym wymachującym legitymacją podbitą przez Pana Boga.

Cz lis 08, 2018 10:39 pm
Milczek
Milczek

merss napisał(a):
Duchowość katolicka obejmuje także wiedzę o zagrożeniach duchowych. Spirytyzm należy do poważnych zagrożeń duchowych. Bóg podając przekazy nie posługuje się pismem automatycznym. Ono stanowi właśnie zagrożenie, stąd katolicy błyskawicznie demaskują takich 'katolików' i wszelkie fałszywki. Jeśli chcesz kogoś oszukać, podajesz się za jego przyjaciela, wzbudzasz zaufanie. Katolik powinien być czujny, by nie dać się wkręcić oszustom duchowym wymachującym legitymacją podbitą przez Pana Boga.

Powiedz mi, co jest takiego złego w tym ?

Cz lis 08, 2018 10:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Autor który posługuje się pismem automatycznym, świadomie nie zdaje sobie sprawy z tego co pisze.
Jeżeli pismo przypomina charakter pisma osoby zmarłej, to nie jest to dar pochodzący od Boga.
Maria Simma pisała kiedyś o tym, jak pewnej nocy przyszła do niej pewna dusza czyśćcowe. Prosiła o to, żeby przestała się modlić za zmarłych oraz nie przyjmowała na siebie cierpienia danej duszy.
Oczywiście kapnęła się, że jest to szatan we własnej osobie podszywający się za duszę czyśćcową.
Innym razem podszywał się pod żyjącego księdza, gdy modliła w kościele. Ten nakazał jej, nie przyjmować Eucharystii.

Cz lis 08, 2018 10:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

BenHor napisał(a):

Od takich uwag są moderatorzy a nie ty. Radzę uspokoić się

Cz lis 08, 2018 10:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

@BenHor
Widzisz, to duchowość i doświadczenie chrześcijaństwa...jesteś okryty pancerzem ochrony Bożej jeśli trzymasz mocno zamknięte drzwi prowadzące do Złego. Znamy te niebezpieczeństwa i nazywamy zagrożeniami duchowymi. Uchylisz szczelinę i Złemu już nie przeszkadza pancerz łaski, sam sobie powolutku otwiera drzwi coraz szerzej. Sam go wpuściłeś i może zacząć mieszać. Dlatego tak ważne jest trzymanie zamkniętych drzwi do wszystkiego przez co może się wślizgnąć zły duch. Może się to dziać i przez nieświadomość wierzącego. Bonifratra bioenergoterapeuta, ojciec zakonny leczący 17 lat z powodzeniem ludzi zauważył dyskretne objawy ochłodzenia jego relacyjności z Bogiem. Wymagał pomocy egzorcysty. Wówczas nie traktowano jeszcze bioenegioterapii jako zagrożenia. Pacjentom bioenergoterapeutów doradzano spowiedź, bo mogło dojść do otwarcia owej szczeliny.
Jak potrafiłam najpogólniej przybliżyłam ci niebezpieczeństwo. Otacza nas świat duchów i nie wszystkie mają dobre zamiary. Szkoła szpiegostwa to podszycie się pod przyjaciela. Diabeł to małpa Boga, więc naśladuje Boga, gdzie tylko może. Ma dostęp do naszej świadomości, do marzeń sennych. Potrzebuje jednak naszej, nawet nieświadomej, zgody.

Cz lis 08, 2018 10:57 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona