Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lut 17, 2019 4:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Pytania do ateistów 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Pytania do ateistów
Jaki jest stosunek ateistów do śmierci? Wiem, że według Was śmierć kończy wszystko. Chodzi mi o to, czy np. odwiedzacie zmarłych na cmentarzu? Jak wyglądają Wasze wizyty skoro się nie modlicie? Jeżeli zmarły był wierzący, to odwiedzacie również jego grób i stoicie przed krzyżem? Jak się wtedy zachowujecie? Skąd wzięliście kanon zachowań na cmentarzu skoro nie jesteście chrześcijanami? Ateista np. nie musi być poważny na cmentarzu, bo niby co mu to nakazuje?

Gdybym był ateistą to nie widziałbym sensu w odwiedzaniu grobów. W Holandii nawet wierzący nie odwiedzają cmentarzy, a chodzenie po cmentarzu jest uważane za coś dziwnego i podejrzanego. Tam ludzie mają inną mentalność. Ważniejsze są wspomnienia, zdjęcia czy pamiątki po zmarłym. O porządek na cmentarzach dbają specjalnie do tego zatrudnieni ludzie.

Czy ateista, który odwiedza grób matki nie ma takiej myśli: "Szkoda, że nie istnieje życie po śmierci"? Czy ateiści w ogóle chcieliby, żeby istniało życie po śmierci? Czy naprawdę to musi być tak okrutne, że śmierć kończy wszystko? To jest takie wbrew naturze człowieka, bo śmierć jest zła. Czy naprawdę żyjemy w świecie, w którym zło zawsze zwycięża? (nie ma życia po śmierci?). Ktoś może powiedzieć, że śmierć nie jest ani dobra ani zła. Tylko dlaczego każdy chce żyć, a prawie nikt przy zdrowych zmysłach nie chce umierać?

So lut 09, 2019 9:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do ateistów
Holendrzy to protestanci i dlatego mają gdzieś zmarłych. Nie ma ateistów na świecie to mit. Są ludzie, którzy po prostu się oklamuja i innych co do istnienia Boga.

So lut 09, 2019 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Smierc nie jest zla, to tylko my "odzwyczailismy sie" od smierci.
Odwiedzam zmarlych na cmentarzu i wowczas wspominam tych ktorych odwiedzilem.
Nie mam wowczas mysli ze "szkoda ze nie istnieje zycie po smierci" to dla mnie dosc absurdalny pomysl. Czy tez niemozliwy do wyobrazenia sobie jak nieskonczonosc.

So lut 09, 2019 11:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
I wierzysz np. w to, że Inka jak została rozstrzelana tuż przed swoimi 18 urodzinami, skończyła żywot tu na Ziemi i to na tyle? Nie masz poczucia, że gdzieś w przyszłości świat musi skończyć się na Ostatecznej Sprawiedliwości? Czy ateista byłby zdolny do oddania swojego jedynego i niepowtarzalnego życia za życie drugiego człowieka? Gdyby Maksymilian Maria-Kolbe nie wierzył w życie po śmierci, to nie oddałby życia za drugiego człowieka. Tak mi się wydaje. To jest właśnie największa miłość. Miłość polega na świadomym i dobrowolnym oddaniu swojej wolności dla drugiego człowieka, kraju, idei, klubu itd. Im więcej tej wolności oddajesz tym bardziej kochasz, a oddanie życia dla kogoś lub czegoś jest jednocześnie całkowitym oddaniem swojej wolności.

So lut 09, 2019 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zastanawialem sie nad Inka, tylko raczej nad swoim zyciem i tak uwazam ze bedzie calkowicie skonczone w momencie smierci. To co sie bedzie dzialo z moja dusza ( jezeli cos takiego istnieje ) to bedzie juz cos zupelnie innego niz moje cielesne zycie ( jezeli bedzie sie dzialo ).
Uswiadomil mi to pewien nieprzewidziany eksperyment przezyty w dziecinstwie gdy z powodow zdrowotnych znalazlem sie pod narkoza i mialem wizje oderwania sie od swego ciala nad ktorym dalej pracowali lekarze, wzlecenia pod sufit i skierowania w strone okna za ktorym widac bylo piekny lipcowy dzien. W tej wizji byla zawarta pewnosc oderwania sie od problemow i zaleznosci cielesnych/doczesnych ktore mnie dotyczyly - to wszystko stalo mi sie calkowicie obojetne i niewazne wobec pieknego dnia i swiatla slonecznego .
Dlatego chcialem sie wydostac poza pomieszczenie w ktorym bylem.

Co do czynu o. Kolbego to mam swoje wlasne przemyslenia, ktorych jednak opisywal nie bede jako ze znowu zostane obrzucony blotem przez tutejszych fanatykow, a na co mi to?

Aha ateisci dosc czesto oddaja zycie i zdrowie za towarzyszy broni w roznorakich wojnach o ktorych slyszymy czy mamy okazje ogladac w TV.

So lut 09, 2019 11:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Chodzi mi o to, czy np. odwiedzacie zmarłych na cmentarzu? Jak wyglądają Wasze wizyty skoro się nie modlicie? Jeżeli zmarły był wierzący, to odwiedzacie również jego grób i stoicie przed krzyżem? Jak się wtedy zachowujecie? Skąd wzięliście kanon zachowań na cmentarzu skoro nie jesteście chrześcijanami? Ateista np. nie musi być poważny na cmentarzu, bo niby co mu to nakazuje?

Chodzę na pogrzeby. Poza tym cmentarzy nie odwiedzam, chyba że mnie ktoś tam zaciągnie z jakiegoś powodu. Będąc na cmentarzu zachowuję powagę ze względu na uczucia innych ludzi, którzy są wokół, a nie ze względu na zmarłych. Ale nie jest to bezwględna reguła, bo chociażby zdarzyło mi się z kolegami pić wódkę na cmentarzu po imprezie w klubie. I nie widzę w tym nic zdrożnego.
Cytuj:
Gdybym był ateistą to nie widziałbym sensu w odwiedzaniu grobów. W Holandii nawet wierzący nie odwiedzają cmentarzy, a chodzenie po cmentarzu jest uważane za coś dziwnego i podejrzanego. Tam ludzie mają inną mentalność. Ważniejsze są wspomnienia, zdjęcia czy pamiątki po zmarłym. O porządek na cmentarzach dbają specjalnie do tego zatrudnieni ludzie.

Rzeczywiście, nie widzę większego sensu w odwiedzaniu grobów. No ale wielu ludzi ma taką potrzebę i nie ma w tym nic dziwnego.
Cytuj:
Czy ateista, który odwiedza grób matki nie ma takiej myśli: "Szkoda, że nie istnieje życie po śmierci"? Czy ateiści w ogóle chcieliby, żeby istniało życie po śmierci? Czy naprawdę to musi być tak okrutne, że śmierć kończy wszystko? To jest takie wbrew naturze człowieka, bo śmierć jest zła. Czy naprawdę żyjemy w świecie, w którym zło zawsze zwycięża? (nie ma życia po śmierci?). Ktoś może powiedzieć, że śmierć nie jest ani dobra ani zła. Tylko dlaczego każdy chce żyć, a prawie nikt przy zdrowych zmysłach nie chce umierać?

Wielu ateistów na pewno ma takie myśli i chcieliby ponownie zobaczyć ukochane im osoby. Ja również tak miewam. Ale to, że tego bym chciał, nie zmienia faktu, że nie wierzę w życie po śmierci. Rzeczywistość jest jaka jest i to, czego my chcemy nie ma na to większego wpływu.

N lut 10, 2019 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Jaki jest stosunek ateistów do śmierci? Wiem, że według Was śmierć kończy wszystko.

To źle wiesz.
Ateista może mieć stosunek do śmierci, jaki mu się podoba.

Zmarłych odwiedzamy, ale jest to pozostałość kulturowa. Tak samo jak Wigilia np. Modlitw brak.

Cytuj:
Czy ateista, który odwiedza grób matki nie ma takiej myśli: "Szkoda, że nie istnieje życie po śmierci"? Czy ateiści w ogóle chcieliby, żeby istniało życie po śmierci?

Różnie. Pewnie większość chce.

Twoje pytania demaskują, że o ateizmie nie masz pojęcia - to nie jest ideologia czy jakiś kodeks zachowań i przekonań. To jest CECHA światopoglądu. Dwóch ateistów może mieć różne zdanie na każdy temat. Łączy ich tylko jedno - brak wiary w bóstwa.

Cytuj:
Tylko dlaczego każdy chce żyć, a prawie nikt przy zdrowych zmysłach nie chce umierać?

Tych, którzy nie chcieli żyć, wyeliminowała ewolucja. Pozostają organizmy najlepiej przystosowane. Podstawa to chęć życia/przeżycia.

N lut 10, 2019 3:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy według Was Wszechświat po prostu zawsze był, jest i zawsze będzie? Nie miał początku i nie będzie miał końca?

Co Was skłoniło do pisania na forum katolickim? Chodzi o chęć przekonania katolików do swoich racji?

N lut 10, 2019 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jaki jest stosunek ateistow do niewyjasnionych zjawisk?
Konkretnie bylbym wdzieczny o opinie na trzy tematy:
1. Marta Robin
2. Chlopak, ktoremu odrosla noga
3. Wsrod tysiecy wotow w Czestochowie moim zdaniem sa przypadki nie dajace sie wyjasnic w sposob naturalny. A waszym?

N lut 10, 2019 5:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Czy według Was Wszechświat po prostu zawsze był, jest i zawsze będzie? Nie miał początku i nie będzie miał końca?

Istnieją różne hipotezy na ten temat. Ale jako że żadna nie jest poparta dowodami, muszę stwierdzić, że nie znam definitywnej odpowiedzi na to pytanie. Mogę co najwyżej przypuszczać.
Cytuj:
Co Was skłoniło do pisania na forum katolickim? Chodzi o chęć przekonania katolików do swoich racji?

Głównie dla rozrywki. Lubię dyskutować, czy to w internecie, czy twarzą w twarz.

Cytuj:
Jaki jest stosunek ateistow do niewyjasnionych zjawisk?
Konkretnie bylbym wdzieczny o opinie na trzy tematy:
1. Marta Robin
2. Chlopak, ktoremu odrosla noga
3. Wsrod tysiecy wotow w Czestochowie moim zdaniem sa przypadki nie dajace sie wyjasnic w sposob naturalny. A waszym?

Mój stosunek jest taki, że są niewyjaśnione.

N lut 10, 2019 6:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A co z opętaniami? Czy to według Was tylko jakieś niewyjaśnione zaburzenie psychiczne czy ściema "opętanych"?

N lut 10, 2019 6:21 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
A co z opętaniami? Czy to według Was tylko jakieś niewyjaśnione zaburzenie psychiczne czy ściema "opętanych"?

Każde tego typu zjawisko należy oceniać indywidualnie. Z pewnością zdarza się, że to jakieś zaburzenie psychiczne, albo ktoś udaje, ale wyjaśnienie może również być zupełnie inne i nieznane.

N lut 10, 2019 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co do wszechswiata tak jak HeresJohnny.
Do zjawisk niewyjasnionych :
- stare moga byc wszystkim, czesto przeinaczona sciema bo sprawdzic tego nie sposob, albo prawda ktorej tez nie jestesmy w stanie potwierdzic.
- na tyle nowe ze solidnie udokumentowane, zgadzam sie ze obecnie sa niemozliwe do wyjasnienia i rowniez zgadzam sie ze swiat niekoniecznie musi byc swiatem takim jakim odbieramy go wlasnymi zmyslami.
Kilka razy zdarzyly mi sie przypadki ktorych nie moglem wytlumaczyc, wiec dopuszczam istnienie czegos wiecej niz swiat materialny.
Pisanie na forum katolicki, zaczelo sie od checi dowiedzenia sie wiecej o katolicyzmie.

N lut 10, 2019 8:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
zgadzam sie ze swiat niekoniecznie musi byc swiatem takim jakim odbieramy go wlasnymi zmyslami....
dopuszczam istnienie czegos wiecej niz swiat materialny

Dzieki. Bo juz sie zalamalem gdy przyszlo mi do glowy porownanie mojego rocznego wnuka ktory wczoraj sprawdzal dzialanie zamka blyskawicznego z genialna odpowiedzia ze stosunek do niewyjasnionych zjawisk jest taki ze sa niewyjasnione.

N lut 10, 2019 8:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Dzieki. Bo przyszlo mi do glowy porownanie mojego rocznego wnuka ktory wczoraj sprawdzal dzialanie zamka blyskawicznego z genialna odpowiedzia ze stosunek do niewyjasnionych zjawisk jest taki ze sa niewyjasnione.

Ten Twój protekcjonalny ton, obecny w większości postów, jest jednym z powodów tego, że nie mam specjalnej ochoty na dyskusje z Tobą. Nabierz nieco szacunku do innych i może się coś w tej kwestii zmieni.
I tak, moje podejście do niewyjaśnionych zjawisk jest takie, a nie inne. Sam nazywasz je niewyjaśnionymi, nie bez powodu. Jaki inny stosunek mam do nich mieć? Mam wymyślić sobie wyjaśnienie bez żadnych dowodów i je przyjąć?

Ostatnio edytowano N lut 10, 2019 9:09 pm przez HeresJohnny, łącznie edytowano 1 raz

N lut 10, 2019 9:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona