Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 18, 2018 1:50 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Prawo w opozycji do miłości ? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prawo w opozycji do miłości ?
Minęło trochę czasu, i zastanawiam się, czy cokolwiek jeszcze wyznać w tym "patologicznym" wątku ? :x

Cz lip 13, 2017 2:07 am
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
a co przeczytałeś to teraz i trochę przypał?

Cz lip 13, 2017 6:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rupert napisał(a):
Minęło trochę czasu, i zastanawiam się, czy cokolwiek jeszcze wyznać w tym "patologicznym" wątku ? :x

Daj spokon dziewczynie

Cz lip 13, 2017 6:26 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Czy to był „przypał” i kto komu powinien „dać spokój” – nie jest wcale oczywiste.
Dość istotne w całym tym układzie, jest fakt, że ową kobietę poznałem na portalu randkowym „Randki o2” – cytuję nazwę, ale proszę mnie nie posądzać, o kryptoreklamę, bo portal ów podobno nie istnieje aktywnie.
Co mnie w niej ujęło najbardziej, to odkrycie, że jest psychologiem „chrześcijańskim” – to było wielkim jej uwiarygodnieniem i paszportem do mego serca.
Z powyższego powodu interpretowałem wszelkie opisane dziwne przypadki, w klimacie religijnym, choć nigdy przedtem tak nie miałem.
Moglibyśmy być niezła parą, przynajmniej w osądzie społecznym, jako, że sam jestem lekarzem i to zabiegowym.
Byłoby z naszych profesji – połączenie ducha z ciałem.
Największym moim problemem, rzutującym całą sytuację, jest opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem, którego nie mogę zostawić, bo wyrzuty sumienia by mnie zjadły.
Byłem obiektem misternej gry psychologicznej, przechodziłem cały system kar i nagród, bym w efekcie porzucił dziecko na rzecz mojego „aniołka”.
Okazałem się jednak intuicyjnie „lepszym” psychologiem i uniknąłem „spalenia mostów”, a przy okazji wmanewrowania się w poważne kłopoty.
Ta gra zniszczyła moje zaufanie i wiarygodność „wybranki”.
Strzeżcie się „perełek i diamentów” wyławianych z „randek internetowych”, bo grasują tam specjaliści, od robienia wody z mózgu, i nie wierzcie, że to właśnie do Was szczęście się uśmiechnęło :)
Powyższa opowieść ma oczywiście wiele dodatkowych soczystych wątków, ale ze zrozumiałych względów nie mogę ich rozwinąć, ze względu na dekonspirację :)
Pozdrawiam naprawdę fajnych ludzi, próbujących mi pomóc, oraz Moderatorów, którzy pozwolili na taki wątek, w tym szczególnie Merss – w której prawie się zakochałem :)

N sty 14, 2018 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przyznam że dopiero teraz zacząłem śledzić twoje wpisy - Rupert. Poruszyło to mnie, bo nie miałem pojęcia o tym z jakimi problemami może zmierzać się fachowiec typu lekarz. Moim zawodem jest technik elektronik. Wiem więc ile trzeba samozaparcia by być użyteczny w mocno skomplikowanym zawodzie. Niestety wiem też że nie mogę z tego tytułu, liczyć na nagrodę w sensie, że będę według swego chcenia miał lżej.
Przewija się w twoich wpisach że właśnie tego oczekiwałeś, nieskutecznie z resztą.
Żucisz te wspomnienia tam gdzie ich mięjsce, zajmiesz się dalszym swym życiem, a jeszcze lepiej życiem powierzonych tobie w zawodzie osób. A zrobisz to co powinien uczynić każdy na twoim mięjscu.
Nie da się wygrać tego życia. Jeśli ktoś sądzi inaczej, spotka się z tym co ciebie spotkało.

N sty 14, 2018 6:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Rupert. Zupełnie zapomniałam co nasmarowalam w tym wątku. Nie lubię wracać do wczoraj. Ugrzeczniona być nie mogłam widząc taki temat wątku. Jeśli jesteś intuicyjnie dobrym psychologiem, myślisz też intuicyjnie zawodowo i szerzej o egzystencji. To pozwala być dobrym lekarzem, bo diagnozowowanie to czasem jazda we mgle i bez trzymanki. Dobrymi diagnostami są ci, którzy łaczą myślenie racjonalne z intuicyjnym. Widzisz też człowieka a nie chory organ. Czasem takie lekcje są dobrymi nauczycielami.
Ja jestem jednak trochę skrzywiona zawodowo. Mój podpis miał przełożenie na innych pieniądze i to niemale, więc próbowano oszukiwać mnie na przeróżne sposoby. To pozostawiło trwały ślad i pewną ostrożność. Szybko musiałam odpowiadać sobie na pytanie - o co tu chodzi? Czy ta osoba się nadaje? Masz podobne problemy, więc lekcja powinna wydać dobre owoce. :)
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do bycia z nami jak dyżur na to pozwala i nie zasypiasz. :)

N sty 14, 2018 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pobieżnie ogarnęłam wątek okiem, zawieszając je na wspomnianych pewnych zbiegach okoliczności. Wczoraj czytałam o Rupercie Murdoch'u pod kątem odznaczenia papieskiego (również o Bobie Hope), a tu na forum nagle też Rupert. 8O :x To imię chyba nie jest popularne w Polsce, prawda? Co by to wszystko mogło oznaczać? Raczej kompletnie nic! No, chyba że to nauczka, by nad pewnymi zbiegami okoliczności błyskawicznie przeskakiwać i nie szukać w nich absolutnie żadnej treści.

N sty 14, 2018 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rupert napisał(a):

To nie prawo w opozycji a przykazania
Ewangelia wg św. Mateusza Rozdz 5

"Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa."

Ty jestes oddalonym, jeśli chodzi o ścisłość.

Wt sty 16, 2018 7:00 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Mareta – masz oczywiście rację w sensie „prawnym” :)
Deklarowałem, w dyskusji z fajnym gościem z tego Forum, Kolegą Katechumenem, że jestem „katolikiem folklorystycznym”, a tym samym nie czuję tak ostro obowiązującego „prawa”.
Moja „wybranka” deklarowała, że jest ortodoksyjną katoliczką, ale jej ulubionym tematem, była fakultatywna niedostępność jej kobiecych wdzięków, w świetle prawa kanonicznego :)
Widocznie walczyła ze sobą, a kolega Lucyfer dolewał smoły do naszego miłosnego ognia :(
Wiara w warunkach ziemskich, jest jednak sprzęgnięta z polityką, i tu wychodzą zalety takich „folklorystycznych katolików” w misji jej utrzymania.
Mam niewyparzony dziób, i zawsze bronię wiary i Kościoła w Polsce, właśnie w imię tradycji, folkloru i narodowego kręgosłupa patriotycznego.
Walczyłem i walczę w takich tematach, komentując jadowicie, i w sposób ośmieszający przeciwników wiary – jako właśnie tradycji narodowej.
Zapewne też przysparzam tym sobie wrogów, choć nie chciałbym zostać męczennikiem, z racji słabej wiary , choć silnej nadziei w jej moc :)
Jestem więc czymś w rodzaju „V Kolumny” – broniąc „wartości”, częściowo z przekory, ale przede wszystkim ze zdrowego rozsądku.
Biorąc powyższe pod uwagę, liczę na kocioł ze smołą, o temperaturze jacuzzi, i również z bąbelkami :)

Cz sty 18, 2018 1:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rupert napisał(a):
Moja „wybranka” deklarowała, że jest ortodoksyjną katoliczką, ale jej ulubionym tematem, była fakultatywna niedostępność jej kobiecych wdzięków, w świetle prawa kanonicznego

Ciało ludzkie (nie organizm :) ) jest świątynią Ducha Św. Może potrzeba Ci przez ten pryzmat spojrzeć na dzieje Waszej burzliwej, niespełnionej miłości?
Obcując z ciałem na co dzień, z ciałem, które poddaje się pokornie Twoim działaniom, będąc przy tym człowiekiem "wiary folklorystycznej", można zapewne zatracić w sobie zupełnie to Boże spojrzenie na nie.

Św. Augustyn, którego droga do nawrócenia była i trudna napisał w "Wyznaniach" tak:

" A Ty byłeś bardziej wewnątrz mnie niż to, co we mnie było najbardziej osobiste, a zarazem wyżej nade mną, niż mogłem myślą sięgnąć kiedykolwiek."

http://verbasacra.pl/archiwum/wyzaugpoz-1.htm

Cz sty 18, 2018 1:17 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Obawiam się, że próba mojego nawrócenia wyrządziłaby więcej szkody, niż moja strata w imię dobra wspólnoty :)
W obronie wiary potrzebne są różne rodzaje broni, w tym niekonwencjonalne, do których się zaliczam.
Myślę, o wierze na poziomie rodziny, czyli przeciętnego obywatela.
Nawiasem moje perypetie miłosne zmusiły mnie, do zagłębienia się w wątki etyczno – filozoficzne, czego, w innym przypadku, zapewne bym nigdy nie uczynił :)
Paradoksalnie grzech zbliżył mnie do Boga, choć mam z Nim na pieńku :)

Cz sty 18, 2018 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No tak - klasyka jak trwoga to do Boga.
No ale z naszymi ludzkimi zachowaniami tak jest. Nie widzimy problemów dopóki one nas nie obalą na glebę.
Nie rozśmieszaj wierzących tym, że masz u Boga na pieńku.
Gdy by tak było już byś nie istniał.

No a teraz przyznaj co na prawdę chcesz osiągnąć?
Na pewno nie szczęśliwą rodzinę.
Bo tą buduje się raz, a zaczyna od dziecka.
Później to już nie szczęście, lecz oszukiwanie się że to się osiąga i to na zawołanie.
A tak po męsku, to szukasz płci przeciwnej na starość. No bo kobiety są z natury opiekuńcze, to wpisuje w nie biologia, a utwierdzają wszelkie nauczania.
Idziesz za tym bo wiesz że możesz w przyszłości takiej stałej opieki potrzebować.

Twoja przegrana związana jest z tym dążeniem, a twa ostatnia wybranka zbyt późno się w tym połapała.
Myślałeś że na zawołanie ktoś się w tobie zakocha, zwłaszcza ślepą szczeniacką miłością.
A tobie przypadnie już spijać sam miód z tego związku.
Na związek trzeba zapracować i to solidnie.
Miłość to nie robienie z siebie błazna, a tym bardziej z drugiej osoby.
Wyrachowanie w miłości kończy się najczęściej rozstaniem.
Może wyrachowanie scalać związek, jeśli oboje nie mają innego wyboru.
Jeśli tylko jedno prawdziwie, więc nieszczęśliwie kocha, to brak wzajemności jest nie tylko nieszczęściem. Bywa że staje się nienawiścią wobec tego, który stał się rozczarowaniem.

Tak więc z racji wieku zastanów się kogo szukasz.
A weź pod uwagę wtedy to i nie przbieraj, weź sobie za partnerkę nawet sprzątaczkę.
A prędzej zyskasz to czego oczekujesz.
Kobiety z pozycją nie pójdą na uległość. Mają pełną świadomość tego co ich czeka.

No i skąd ten pomysł że filozofia pomoże tobie w życiowym wyborze?
W rzyciwych wyborach filozofia to śmierć na własne życzenie.
No dobra żeby nie przecholować, bo nie znam twojej wytrzymałości.
Życzę jak najowocnięjszych przemyśleń.

Cz sty 18, 2018 11:07 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
No tak - klasyka jak trwoga to do Boga.
No ale z naszymi ludzkimi zachowaniami tak jest. Nie widzimy problemów dopóki one nas nie obalą na glebę.
Nie rozśmieszaj wierzących tym, że masz u Boga na pieńku.
Gdy by tak było już byś nie istniał.

No a teraz przyznaj co na prawdę chcesz osiągnąć?
Na pewno nie szczęśliwą rodzinę.
Bo tą buduje się raz, a zaczyna od dziecka.
Później to już nie szczęście, lecz oszukiwanie się że to się osiąga i to na zawołanie.
A tak po męsku, to szukasz płci przeciwnej na starość. No bo kobiety są z natury opiekuńcze, to wpisuje w nie biologia, a utwierdzają wszelkie nauczania.
Idziesz za tym bo wiesz że możesz w przyszłości takiej stałej opieki potrzebować.
Tak więc z racji wieku zastanów się kogo szukasz.
A weź pod uwagę wtedy to i nie przbieraj, weź sobie za partnerkę nawet sprzątaczkę.
A prędzej zyskasz to czego oczekujesz.
Kobiety z pozycją nie pójdą na uległość. Mają pełną świadomość tego co ich czeka.

.

"Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. "

Pt sty 19, 2018 8:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rupert napisał(a):
Mareta – masz oczywiście rację w sensie „prawnym” :)
Deklarowałem, w dyskusji z fajnym gościem z tego Forum, Kolegą Katechumenem, że jestem „katolikiem folklorystycznym”, :)

Folklorystycznym, czyli nijakim.
To smutne. Pan Jezus powiedział :bądź albo gorący albo zimny"

Rupert napisał(a):
Biorąc powyższe pod uwagę, liczę na kocioł ze smołą, o temperaturze jacuzzi, i również z bąbelkami

Są lepsze tematy do żartów. Tu na ziemi jesteśmy na chwilę a tam - na wieczność.
Rupert napisał(a):
Obawiam się, że próba mojego nawrócenia wyrządziłaby więcej szkody, niż moja strata w imię dobra wspólnoty

Te myśli i słowa z całą pewnością dyktuje Ci szatan. Bardzo się boi żebyś się nie nawrócił, bo wtedy Cię straci.

Pt sty 19, 2018 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol
Odmierzenie tą samą miarą owszem tak.
Bo funkcjonuje to na zasadzie przystosowawczej.
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
Natomiast to że z nawiązką, to niby po co -sadyzm?
Ktoś słaby lubi tak nadużywać wzajemności, sądząc że to go ochroni bardziej od podobnych przeżyć ze strony innej osoby.
Może się jednak na tym spażyć, jak zainteresowana osoba ma wyważoną miarę tego co sama czyni innym, oraz co inni czynią jej.
Czasem to się sprawdza w ten sposób, że inni omijają taką osobę z daleka, by nawet niechcący nie napytać sobie biedy.
Samotnikowi pewnie taki rodzaj zachowań, to w to graj.

Pt sty 19, 2018 10:05 am
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona