Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 17, 2018 1:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Samotność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żadna mnie nie chce
Mkbewe napisał(a):
Problem polega na tym, że już swój wiek mam. Większość osób uważa mnie w wyglądzie na normalnego człowieka. W charakterze jestem dobrym pomocnym miłym facetem.

Jednakże wiele razy już doświadczyłem odrzucenia od kobiet. Zawsze słyszę tekst typu: "jesteś fajny, miły etc, doceniam to, ale sorry nie". Codzienne błaganie w modłach też nie pomaga.

Co oznacza wygląd normalnego człowieka? Czasem potrzeba coś więcej niż humanoidalny kształt. Widzę że panuje tutaj wśród mężczyzn przekonanie że kobiety nie zwracają uwagi na prezencję mężczyzny, albo nie powinny na nią zwracać uwagi. Otóż wiele Polek twierdzi że Polscy mężczyzni nie są zbyt atrakcyjni, ot taka słowiańska uroda nie jest zbyt korzystna dla mężczyzn.

Potrzeba być w jakiś sposób pociągającym aby przyciągnąć uwagę innej osoby, ludzie to nie istoty czysto duchowe aby zachwycać się tylko duszami, ta dusza posiada opakowanie, a człowiek przede wszystkim odbiera świat zmysłami. Nie wiem jak wyglądasz, trudno tutaj coś powiedzieć, ale skoro jesteś fajnym, miłym facetem i spełniasz te wszystkie inne punkty, to może coś tutaj jest na rzeczy że one nie postrzegają Cię jako pociągającego / interesującego faceta.

Jeśli człowiek nie posiada urody modela lub interesującej osobowości, to czasem trudno jest trafić na tę osobę która zainteresuje się na tyle aby stworzyć związek. Ludzie mają swoje typy, gusta, oczekiwania. Nie wiem czy masz jakieś pasje aby zaimponować dziewczynie i zainteresować ją swoją osobą, przyciągnąć jej uwagę, przecież czasem widuje się atrakcyjne kobiety z nieatrakcyjnymi mężczyznami. Może bycie miłym i pomocnym facetem to nieco za mało dla kobiet. Kobiety lubią osobowość w mężczyźnie, intelekt.

So wrz 16, 2017 4:09 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Mkbewe napisał(a):
Problem polega na tym, że już swój wiek mam. Większość osób uważa mnie w wyglądzie na normalnego człowieka. W charakterze jestem dobrym pomocnym miłym facetem.

Jednakże wiele razy już doświadczyłem odrzucenia od kobiet. Zawsze słyszę tekst typu: "jesteś fajny, miły etc, doceniam to, ale sorry nie". Codzienne błaganie w modłach też nie pomaga.

Co oznacza wygląd normalnego człowieka? Czasem potrzeba coś więcej niż humanoidalny kształt. Widzę że panuje tutaj wśród mężczyzn przekonanie że kobiety nie zwracają uwagi na prezencję mężczyzny, albo nie powinny na nią zwracać uwagi. Otóż wiele Polek twierdzi że Polscy mężczyzni nie są zbyt atrakcyjni, ot taka słowiańska uroda nie jest zbyt korzystna dla mężczyzn.

Oczywiście że obie strony zwracają uwagę, tylko że dla każdego atrakcyjność to nieco coś innego. Jest takie powiedzonko "każda potwora znajdzie swego amatora"

So wrz 16, 2017 7:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Samotność
Cytuj:
Otóż wiele Polek twierdzi że Polscy mężczyzni nie są zbyt atrakcyjni, ot taka słowiańska uroda nie jest zbyt korzystna dla mężczyzn.

Wydaje mi się, że jest to mocno przesadzone stwierdzenie. W każdym razie nie spotkałam się z taką opinią. Osobiście uważam, że polscy mężczyźni są najprzystojniejsi na świecie. Być może do takiego stwierdzenia dochodzi się z czasem, gdy ma się porównanie z mężczyznami z innych nacji. Na pewno wzorce wdrukowane w dzieciństwie też z czasem dochodzą do głosu i upominają się o pierwszeństwo, gdy nowe wzorce szukają w mózgu miejsca dla siebie, a człowiek jest wystawiony na kalejdoskop twarzy z całego świata. Owszem, coś obcego może wyglądać ładnie na pierwszy rzut oka, ale z czasem właśnie ta obcość zaczyna drażnić. Z tym dbaniem o swój wygląd też bym nie przesadzała, bo z czasem może się okazać, że jeśli mężczyzna jest super zadbany, to jest to niekoniecznie ze względu na kobiety, ale też (a może przede wszystkim) ze względu na innych mężczyzn. Cóż, takie mamy czasy.

Cytuj:
"każda potwora znajdzie swego amatora"

Otóż to, otóż to.

So wrz 16, 2017 1:19 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
@PeterW jeżeli kogoś olewałem to na pewno nieumyślnie, tzn. Rozumiem przekazy od innej osoby, ale takowych nie wyczuwałem.

@equuleuss nie wiem czy można udostępniać tutaj zdjęcia, ale osoby uważają mnie za "normalnego" tzn ani przystojny ani brzydki. Być może to że noszę okulary obniża moją atrakcyjność.

So wrz 16, 2017 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Wydaje mi się, że jest to mocno przesadzone stwierdzenie.

Nie jest przesadzone.

Cytuj:
W każdym razie nie spotkałam się z taką opinią.

Ja spotkałam się wiele razy.

Cytuj:
Osobiście uważam, że polscy mężczyźni są najprzystojniejsi na świecie.

Zdecydowanie nie są najprzystojniejsi na świecie. Przeciętny facet innej nacji jest przystojniejszy niż Polak uważany za przystojnego. Poza tym maniery pozostawiają też wiele do życzenia.

So wrz 16, 2017 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Oczywiście że obie strony zwracają uwagę, tylko że dla każdego atrakcyjność to nieco coś innego. Jest takie powiedzonko "każda potwora znajdzie swego amatora"

Owszem, i dlatego trzeba trafić na kogoś dla kogo my wydamy się być atrakcyjni i kto dla nas będzie także atrakcyjny. Poza tym, nie wiem czy to tak działa jak w powiedzeniu że każda potwora znajdzie amatora, są ludzie interesujący i nawet atrakcyjni a są samotni.

So wrz 16, 2017 2:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Wydaje mi się, że jest to mocno przesadzone stwierdzenie.

Nie jest przesadzone.

Cytuj:
W każdym razie nie spotkałam się z taką opinią.

Ja spotkałam się wiele razy.

Cytuj:
Osobiście uważam, że polscy mężczyźni są najprzystojniejsi na świecie.

Zdecydowanie nie są najprzystojniejsi na świecie. Przeciętny facet innej nacji jest przystojniejszy niż Polak uważany za przystojnego. Poza tym maniery pozostawiają też wiele do życzenia.

Obrazek
W internecie wyszukalam taka przecietna polska twarz mezczyzny i kobiety, ale nie wim jaki byl algorytm na utworzenie akurat takich wizerunkow. Inczej wyobrazam sobie typowego obywatela naszego kraju. W moim odczuciu ten z obrazka ma zbyt opadajace oczy, i zbyt malo wyraziste brwi; szczeka tez zbyt waska.

http://www.businessinsider.com/faces-of-tomorrow-2011-2/#aa-rossio-in-lisbon-14 Tutaj widac, ze wszystkie przecietne twarze z roznych krajow wygladaja calkiem, calkiem dobrze. Mnie sie wydaje, ze w ocenie atrakcyjnosci fizycznej jest istotny ten osobisty wzorzec, czy matryca, do ktorej porownuje sie innych. A masz jakies badanie statystyczne, ktore potwierdzaja to, co napisalas t.j., ze "Przeciętny facet innej nacji jest przystojniejszy niż Polak uważany za przystojnego." ?

So wrz 16, 2017 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W internecie wyszukalam taka przecietna polska twarz mezczyzny i kobiety, ale nie wim jaki byl algorytm na utworzenie akurat takich wizerunkow. Inczej wyobrazam sobie typowego obywatela naszego kraju. W moim odczuciu ten z obrazka ma zbyt opadajace oczy, i zbyt malo wyraziste brwi; szczeka tez zbyt waska.

Znam te obrazki ponieważ interesuje się nieco także antropologią, to są pewne manipulacje gdzie rzeczywiście te przeciętne twarze będą wyglądać lepiej niż w rzeczywistości.

Ale ta słowiańska uroda widoczna u Polskich mężczyzn przejawia się wlaśnie w takiej zbyt okrągłej twarzy, zmiękczeniu rysów twarzy, nie ma tych charakterystycznych cech typowo męskiej przystojnej twarzy, brakuje wyrazistości i ostrości rysów, zaznaczonych kości policzkowych, szczupłych policzków i mocnej szczęki, pewnej drapiężności która nadaje całość.

Spojrzenie mężczyzny, mężczyzna określany jako bardzo przystojny będzie miał takie charakterystyczne spojrzenie orła. Te polskie twarze przeważnie są to twarze płaskie i okrągłe, włosy koloru trudnego do określenia, bardziej krępa budowa ciała, bardziej krępa niż smukła.

Cytuj:
A masz jakies badanie statystyczne, ktore potwierdzaja to, co napisalas t.j., ze "Przeciętny facet innej nacji jest przystojniejszy niż Polak uważany za przystojnego." ?

Moje własne obserwacje. Także z pobytów poza granicami kraju. Ok, to jestem ja z Włochami, w Polsce uchodziliby za ''ciacha'' a tam to zwykłe przeciętne chłopaki z ulicy. Fotka niewyraźna bo to powiększony wycinek z całości. Ale coś tam widać. Może to także kwestia osobistego gustu, ktoś gustował będzie w smukłych i wysokich brunetach a inny w krępych blondynach czy łysych.

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,17BBBE7DD1B772CC96DB9FB9C0FC428855597855#/

So wrz 16, 2017 6:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
HA HA HA Rzeczywiście twardziele, drapieżniki i orły

So wrz 16, 2017 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Większość polek leci na włochów. Mieszkałem w UK, to polki na emigracji często wiązały się z włochami, nawet zajętymi.

So wrz 16, 2017 7:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Większość polek leci na włochów. Mieszkałem w UK, to polki na emigracji często wiązały się z włochami, nawet zajętymi.

Myślę że powodem może być pewna śmiałość Włochów w kontaktach z kobietami. To choć jest wynikiem bardziej różnic kulturowych i powierzchownych gestów przystaje do tych cech ktore - stereotypowo czy nie - kojarzą się męskością - dominacja, pewność siebie, aktywność, odwaga - i w efekcie Wlosi mogą jawić się jako bardziej męscy. To co pisze equueluss a propos męskiej urody zresztą też bazuje na "męskości" w sesie cech charakteru oczekiwanych od mężczyzny. Ja bywa że onieśmielam mężczyzn i w efekcie miewałam poczucie że jestem bardziej męska niż moi zalotnicy ktorym mogłam zresztą wejśc na głowę - a to raczej bardzo zniechęca kobiety, PeterW napisał już o tym w punkcie 6. Kazdorazowo natomiast mężczyzni ktorzy wzbudzali moje zainteresowanie nie byli ( i nie są) bynajmniej jakimiś wzorcami męskiego piękna natomiast byli pewni siebie, stanowczy, tacy "zdobywczy".
A wracając do problemu Mkbewe - fajny, miły to nie są raczej cechy ktore w pierwszej kolejnosci są pożądane przez kobiety u mężczyzn, "miły" to zresztą cecha ktorą raczej stereotypowo przypisuje się kobietom. Może za bardzo starasz się w kontaktach z kobietami - tak by nie zniechęcić do siebie co daje skutek przeciwny. Bo piszesz ze robisz to co Ci doradzono a "żadna kobieta nie patrzy na to", ale może problemem jest że nie za bardzo pokazujesz to co chcesz pokazać. Piszesz też o tym co inni o Tobie myślą. A co sam myślisz bo sobie? W każdym razie wydaje mi się że to trudna sztuka zainteresować kogoś gdy samemu uważa się siebie za niespecjalnie zajmującego.

So wrz 16, 2017 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Myślę że powodem może być pewna śmiałość Włochów w kontaktach z kobietami. To choć jest wynikiem bardziej różnic kulturowych i powierzchownych gestów przystaje do tych cech ktore - stereotypowo czy nie - kojarzą się męskością - dominacja, pewność siebie, aktywność, odwaga - i w efekcie Wlosi mogą jawić się jako bardziej męscy. To co pisze equueluss a propos męskiej urody zresztą też bazuje na "męskości" w sesie cech charakteru oczekiwanych od mężczyzny. Ja bywa że onieśmielam mężczyzn i w efekcie miewałam poczucie że jestem bardziej męska niż moi zalotnicy ktorym mogłam zresztą wejśc na głowę - a to raczej bardzo zniechęca kobiety, PeterW napisał już o tym w punkcie 6. Kazdorazowo natomiast mężczyzni ktorzy wzbudzali moje zainteresowanie nie byli ( i nie są) bynajmniej jakimiś wzorcami męskiego piękna natomiast byli pewni siebie, stanowczy, tacy "zdobywczy".

Niee....po prostu polkom podoba się ten typ urody a do tego dorabiają teorię. Sam byłem świadkiem jak same polki pierwsze podrywały i zabiegały o włochów, większość tych włoskich mężcyzn nie musiała robić nic lub bardzo niewiele by polka wlazła im do łóżka.

Dla odmiany znałem młodą polkę, która pracowała jako kelnerka w pizerri-kawiarni, którą założyli i prowadzili sycylijczycy w UK. Co ciekawe ona powiedziała mi, że akurat jej nigdy się nie podobała włoska uroda u mężczyzn i co ci włosi tam w tej kawiarni nie robili i jakich podchodów nie dokonywali by się z nimi umówiła prywatnie - wszystko na nic. Nawet jej koleżanka polka, która właśnie chodziła z włochem namawiała ją by "spróbowała" - wszystko na daremno.

Interesujace jest, że z 3 polek, które znałem bardzo blisko, a które chodziły z włochami u wszystkich te związki z włochami się porozpadały, 2 z nich wyszło za polaków a z jedną nie wiem co sie dzieje.

So wrz 16, 2017 11:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Przygoda ot co i chemia. Moja koleżanka podobnie jak przedmówczyni zaaaachwycała się włochami. Z jednym się nawet przespała. Moja żona i ja zastanawialiśmy się o co biega? Zwyczajni faceci, a nawet mniej z takim pogadasz, bo przecież więcej ekspresji jest w ojczystym języku. Na filmach z wyjazdów. na których chciała nam wytłumaczyć "o co z tymi włochami chodzi" było masę uśmieszków, niedopowiedzeń, dwuznaczności. Żadnej ciekawej treści, wzajemnych ciekawych konwersacji, wspólnych ciekawych aktywności. Ja na plaży z taką laską bym umarł z nudów. Oni jednak nie potrzebowali niczego więcej bo nie chodziło o nic więcej... dążyli do jednego. Z jakiegoś powodu ona czuła się doceniona, że Włoch... właśnie WŁOCH!!! się nią zainteresował. A nie byle polaczek, których zna na pęczki.

Na koniec wszystko się rozpadło, ona żałuje, a obecnie jest ze świetnym Polakiem, który chyba nawet nie zna żadnego obcego języka :-)

N wrz 17, 2017 9:32 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi tez bardzo doskwiera, a także to, że ludzie nawet bez powodu mnie odpychają i potrząsają głowami... nawet na tym forum, nawet katolicy!
Poza tym bardzo się smucę, nie mam żony, a już łysieję, więc o ile kiedyś nadrabiałem wyglądem to teraz mój wygląd jest raczej odpychający dla potencjalnych żon...
Tak się wyżalić chciałem.

N paź 01, 2017 7:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Mi tez bardzo doskwiera, a także to, że ludzie nawet bez powodu mnie odpychają i potrząsają głowami... nawet na tym forum, nawet katolicy!
Poza tym bardzo się smucę, nie mam żony, a już łysieję, więc o ile kiedyś nadrabiałem wyglądem to teraz mój wygląd jest raczej odpychający dla potencjalnych żon...
Tak się wyżalić chciałem.

«Chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość - wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś - nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.» (Rz5,3)

Pn paź 02, 2017 6:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona