Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sty 20, 2018 1:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Miłość małżeńska, prokreacja itp. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Miłość małżeńska, prokreacja itp.
Retorycznie zapytując ciekawym jest jak sobie wyobrażają rodzinę z kilkoma dziećmi na pokładzie.. Święta Rodzina to jest raczej wyjątek w dziejach ludzkości..

Pt sty 05, 2018 9:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Krysiu, seks nawet nie jest potrzeba fizjologiczna jesli chodzi o scislosc.

Za Wiki -

Hierarchia potrzeb Maslowa

POTRZEBY FIZJOLOGICZNE

potrzeba jedzenia,
potrzeba odpoczynku,
potrzeba przyjemnych doznań zmysłowych,
potrzeby seksualne.

Potrzeba seksualna - właściwość ludzkiego organizmu polegająca na okresowym powstawaniu specyficznego napięcia psychofizycznego, możliwego do zredukowania poprzez podjęcie czynności dających satysfakcję seksualną. Jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka.

Cytuj:
Potrzebny jest jedynie do rozmnazania-utrzymania gatunku, a nie do utrzymania zycia jednostki.

I znów stawiasz człowieka jako bezwolne kopulujące zwierzątko tylko w celu podtrzymania gatunku.

Cytuj:
Ecuueleus coraz bardziej pobredza interpretujac kazde slowa na opak, wiec nie odniose sie do jej wypowiedzi.

Jak dotąd to Ty raczej interpretujesz moje wypowiedzi na opak i mam wrażenie że nie rozumiesz co chcę wyrazić.

Cytuj:
Wiekszosc oponentow po prostu boi sie ze ktos im moglby odebrac te poletka uprawne, co by ich zalamalo.

Jakie poletko uprawne? Staram się żyć w czystości a poza tym nigdy nawet nie miałam stosunku seksualnego z mężczyzną.

Cytuj:
Nie potrafia zrozumiec ze nikt im nie chce odbierac wspolzycia cielesnego, tylko wyjasnic jak powinno wygladac by bylo tym uswieconym w malzenstwie.

Naprawdę sądzisz że nikt tutaj nie wie jak powinno wyglądać pożycie seksualne w małżeństwie sakramentalnym / katolickim?

Cytuj:
Przede wszystkim by zrozumiec we wlasciwy sposob czym jest Swietosc i czym dokladnie byl-jest grzech pierworodny.
Niestety, ale ciagle wiekszosc boi sie chocby zastanowic nad tematem by przypadkiem nie zrozumiec i czegos nie stracic. przez taki zatwardziale karki cala wiara jest juz az nadto rozmydlona. Z tej Pierwotnej wiary zostaly jedynie strzepki ledwie trzymajace sie razem.
Ale nie rozpraszaj sie tym tekstem tylko odpowiedz na pytanie, chocby krotko, rozumiesz, czy nie, zamiast zgadywac ptaniami.

Znów ''prorokowanie''. Postawa pełna pychy. Nikt nie wie, nikt nie rozumie, zatwardziałe karki, tylko ja, ja, ja wiem bo mam to objawione. Tylko że to jakieś herezje.

So sty 06, 2018 3:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Krysia i Sapper mowią nie seks nienie nie a bardoz chetnie o tym rozprawiają...

Jak widać: bardzo trudno odczytać jest czyjeś intencje...
A nie mniej trudno - swoje... Rozważania w tym wątku mogą być ku temu pomocą.

Dla jasności, moje stanowisko: współżycie małżeńskie jest bardzo ważne i może być piękne, jeśli wypływa z miłości.

Ks. Dziewiecki pisze o seksie, że interesuje on erotomana czy prostytutkę, małżonków interesuje wzajemna miłość, czułość i płodność.
I w moim odczuciu: ksiądz mówi jak jest jest. Jak jest naprawdę.

"Pożądliwość, która ujawnia się jako swego rodzaju „przymus ciała”, ogranicza wewnętrznie i zacieśnia posiadanie samego siebie, a przez to uniemożliwia w pewnym sensie wewnętrzną wolność daru. Wraz z tym musi też ulec przyćmieniu to piękno, które ciało ludzkie w swej męskości i kobiecości posiada jako wyraz ducha. Pozostaje ciało jako przedmiot pożądania, a wraz z tym jako „teren przywłaszczenia” drugiego człowieka. Pożądliwość sama z siebie nie jednoczy, ale przywłaszcza. Układ obdarowania zamienia się w układ przywłaszczenia."

http://www.madel.jezuici.pl/rodzina/Jan ... nstwa.html

Ostatnio edytowano N sty 07, 2018 4:51 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawiono "nie mniej" na prośbę autorki

N sty 07, 2018 10:59 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Krysia napisał(a):
"Pożądliwość, która ujawnia się jako swego rodzaju „przymus ciała”, ogranicza wewnętrznie i zacieśnia posiadanie samego siebie, a przez to uniemożliwia w pewnym sensie wewnętrzną wolność daru.

Ciekawe :) Czyli co, na podobnej zasadzie, jak mąż przychodzi po pracy głodny do domu, to żona nie powinna mu robić obiadu, bo to "przymus jego ciała" który "przyćmiewa wewnętrzną wolność daru cośtam-cośtam-cośtam"? I zasunąć mu gadkę że jak chce się najeść to się może w budzie z kebabem, bo ją interesuje miłość i czułość a nie bycie kucharką?

N sty 07, 2018 10:55 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A tak poza tematem to..

Ja polecałabym głęboko zastawić się nad źródłami literatury jakie podaje Krysia w końcu nie jest to wiedza byle jakiegoś kleryka ale chyba jednego z największych autorytetów naszej religii katolickiej .Musimy mieć jakiś punkt zaczepiania aby zweryfikować nasze postępowanie i ewentualnie przepracować je jeśli jest nieodpowiednie i to we wszelkich rozterkach nie tylko dotyczących seksualność człowieka, ,powinniśmy słuchać ludzi którzy nas nauczają ,prowadzą z mocą Bożą. Za kim będziemy podążać jak nie za nimi?

Jeżeli będziemy negować słowa nawet naszego Świętego to niedaleka droga do tego abyśmy zaczęli łamać przykazania .

https://www.youtube.com/watch?v=I38a8KDJWfo
Pani Wanda Półtawska głośno o tym mówi i chwała Jej za to.

Przesłuchiwałam prawie wszystkie audycje Pani Wandy Półtawskiej w jednym również napotykałam się właśnie z tym słowem `seks jako stosunek płciowy który właśnie często jest teraz w ten sposób definiowany otóż synonim ten kiedyś za jej czasów było wyłącznie zarezerwowany dla określania płaci męskość albo kobiecość ,seksualne jest całe ciało pięta ,noga ,ręka ..a narządy płciowe są to narządy rozrodcze a nie seksualne jak to teraz się wszędzie głosi.

Dlatego określenie seks dla pożycia małżeńskiego to wyjątkowo ogromne nieporozumienie .

Ostatnio edytowano Pn sty 08, 2018 11:36 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty

N sty 07, 2018 11:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
seksualne jest całe ciało pięta ,noga ,ręka ..a narządy płciowe są to narządy rozrodcze a nie seksualne jak to teraz się wszędzie głosi.

Dlatego określenie seks dla pożycia małżeńskiego to wyjątkowo ogromne nieporozumienie .

Aha, czyli słowo "seks" jest złe, a słowo "pożycie" - dobre... interesujące, skoro koniec końców w sypialni wygląda to tak samo.

Po cóż te dywagacje lingwistyczne?

Pn sty 08, 2018 10:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Natalia22 napisał(a):
seksualne jest całe ciało pięta ,noga ,ręka ..a narządy płciowe są to narządy rozrodcze a nie seksualne jak to teraz się wszędzie głosi.

Aha, czyli słowo "seks" jest złe, a słowo "pożycie" - dobre... interesujące, skoro koniec końców w sypialni wygląda to tak samo.

Po cóż te dywagacje lingwistyczne?

Nie wiem .Pani Wandy się spytaj . :)

Pn sty 08, 2018 11:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8