Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 22, 2018 4:41 pm

Jak nie byc egoista 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Jak nie byc egoista
Witam. Chciałam zapytać Was jak uwolnic serce z egoizmu. Modle sie o to codziennie jednak dalej mi to ciazy. Otoz czuje sie bardzo zazdrosna o Meza. Ale nie chodzi o inne kobiety itd. Chodzi o jego rodzine. Jesteamy razem 7 lat. Maz nigdy mnie nie zawiodl. W waznych momentach zawsze byl przy mnie. Jednak jestem negatywnie nastawiona na jego pomoc jego rodzinie. Bije sie z tym bardzo. Dokladniej chodzi o to ze jestem w ciazy a jego rodzice akurat teraz maja problemy w malzenstwie (glownie przez to ze matka spozywa alkohol w nadmiernych ilosciach). Maz bardzo to przezywa i czasami jest myslami nieobecny. Absolutnie mnie nie zaniedbuje wrecz przeciwnie opiekije sie mna idealnie. Jednak przykro mi ze zamiast cieszyc sie ze bedziemy mieli dziecko skupia mysli na czyms innym. Trwa to dopiero okolo 2 tygodni jednak ja juz odczuwam jakis jego brak. Jestem osoba bardzo wrazliwa i potrzebujaca bardzo wiele uwagi. Maz jest zwiazany mocno z rodzicami a raczej przede wszystkim z ojcem. Chcialabym wyzbyc sie zlego postrzegania tej sytuacji. Czasem lapie sie na tym ze zarzucam mu wieksza milosc do rodzicow niz do mnie. Dodam ze ze mna jest wszystko ok (w sensie ciazy). Nic mi sie nie dzieje. Rozwiazanie jest za 3 miesiace. Jak pozbyc sie takiego egoizmu?

Pt lut 09, 2018 5:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak nie byc egoista
Poczekaj jeszcze te 3 miesiące, zapomnisz o swoim egoizmie. Może tak jeszcze być, że ten egoizm przejdzie na męża. Będzie zazdrościł bliskości z tobą waszemu dziecku. Wtedy nawet jak jemu o tym co piszesz wspomnisz, będzie umiał to pojąć.
Teraz to ty nie rozumiesz tego co on przeżywa, a jeszcze jesteś zazdrosna. Jak się czegoś nie rozumie, to nie powinno się dopisywać temu swoich odczuć. One są mylne. Więź rodzinna jest pozytywną cechą. To dzięki niej druga osoba jest dużej wartości. Zazdrość wtedy zniszczy tą wartość, wiesz o tym dobrze i nie suszysz z tego powodu jemu głowy.
By nie karmić się podobnymi stresującymi myślami, zajmij się modlitwami najlepiej typu nowenny. Bo wymagają systematycznej uwagi. Złe myśli należy natychmiast przepędzać ze swej głowy.
By się na stale nie zalęgły.
Szukaj sobie różnych zajęć, nie stresuj się zwłaszcza myślami. Może to bardzo odbić się na młodym człowieku rozwijającym się pod twym sercem.
Potem będzie problem nie tylko z tobą i twoimi obecnymi urojonymi problemami. Ale jeszcze przejmie młody człowiek stres od ciebie. Dopiero wtedy zaczną się prawdziwe problemy, by wychować go jak najlepiej.

Pt lut 09, 2018 10:48 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że dobrze się zdiagnozowałaś. Wpadasz w egoizm.
To jest dobry moment, żeby zacząć się godzić na to, że świat nie kończy się na Tobie i na Waszym dziecku.
Chodzi mi o to, ze życie jest nieprzewidywalne. Zawsze może się zdarzyć coś trudnego poza Waszą trójką. Choroba w rodzinie, wypadek, śmierć, utrata przyjaciela, zawód, utrata pracy, jakiś wielki trud. To normalne, że Ty albo mąż będziecie się w to jakoś angażować. Byłoby nieludzkie, gdyby nie.
Skoro mąż o Ciebie idealnie dba, to nie próbuj go zagarniać na 100%. Nie próbuj mieć mu za złe, ze na coś reaguje, że go coś martwi, ze przeżywa los bliskich - tym razem sytuacja rodziców. Wołałabyś, by był nieczuły, obcy, zimny dla nich, a skoncentrował się na Tobie? Zdusił tamten niepokój i wg życzenia skoncentrowała się na radości?
On Cię nie zaniedbuje. Proporcje są dobre. Pozwól mu więc być ludzkim i prawdziwym. Nie niszcz. Niszcząc więzi męża z innymi, możesz zniszczyć zaufanie, poczucie bezpieczeństwa itp. Bądź uważna, nie bądź zaborcza...

N lut 11, 2018 2:14 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W małżeństwie nie należy oczekiwać że ktoś druga osoba bedzie podzielać nasze nastroje non stop. Każdy ma prawo do własnych odczuć i trzeba to uszanowac i postarać się tą drugą osobe zrozumieć.
U kobiet szczególną pokusa stanowią uczucia ktre ona odczuwa i często niestety należy wymjść ponad nie. tak to trunde. Ale dążenie do świetości nie moze być łatwe.

N lut 11, 2018 10:02 pm