Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 22, 2018 6:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego niektórzy są poszkodowani przez los? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego niektórzy są poszkodowani przez los?
Nie rozumiem tego czemu jednym Pan Bóg karze żyć na ziemi jak w piekle a inni sobie żyją szczęśliwie: mają żonę, przyjaciół, zdrowie, pieniądze, mieszkanie, samochód.

No bo jaki wpływ na swoją aspołeczność ma ktoś kto jest z patologicznej rodziny i przeprano mu mózg, a do tego dzieci w szkole dokuczały. Żyje potem taki z zerowym poczuciem własnej wartości i nie umie znaleźć żony, nawiązywać relacji, jest aspołeczny. Przecież to nie jego wina.

Albo jak ktoś zachoruje ciężko w trakcie życia. Żeby go jeszcze ta choroba zabiła, ale nie choroba go nie zabije, przynajmniej nie od razu i będzie go dręczyć przez dziesiątki lat. Do tego lekarze mają go w d*** bo choroba nie jest uznawana przez NFZ i koleś musi sam chlastać setkami złotych co miesiąc.

Czemu Pan Bóg nie zaingeruje w życie takich popsutych ludzi i ich nie naprawi pstryknięciem palca?

So sty 27, 2018 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego niektórzy są poszkodowani przez los?
Bo Pan Bóg tak nie funkcjonuje, co widać na załączonym również przez ciebie obrazku.
Każda potwora ma swego amatora, tak to wygląda, trzeba szukać do skutku. Pobierają się kalecy bez nóg, czy w inny sposób upośledzeni. Jeśli u ciebie z kalectwem nie jast tak źle, to czmu biadolisz?
Pewno że trudniej jest trafić na swego, zwykle sam jednak nie przychodzi trzeba szukać.
W tym szukaniu to nawet zwierzęta są sprytniejsze, żyją tak jak mogą z kalectwem.

My patrzymy swymi problemami na to, że przyjdzie ktoś i nam to za nas uczyni, w domyśle pada na Boga. To nie jest do końca tak, inaczej opisywana wszechmoc Boga. Sprawiła by cud za cudem. Byłby postęp znaczny, lub całkowity po tak długim okresie czasu życia wiarą. Jaki mamy za ludzkością.

Ja sobie to tak wyjaśniam w swych problemach. Chodzi tu o wyrozumiałość. Jak nie zrozumie bogaty biednego, czy biedny bogatego. Tak wszechmocny Bóg nie pojmie słabego człowieka, zanim ta słabość nie wybrzmi. Odwrotnie tak my nie pojmujemy Boga. Akurat w tej zależności nie ma różnic, wszyscy mają podobnie. Z Bogiem włącznie, bo po owocach poznacie co jest co.

W tym rzecz że ktoś wszechmocny może wszystko. Więc czmu by miał się lękać i poszukiwać rozwiązań należnych słabym, w tym przypadku ludziom.
Może to uczynić i zpewne czyni, o wiele więcej aniżeli to dostrzegamy. Lecz po zaistnieniu problemów wynikłych ze słabości.

Przewidzieć konkretnych słabości nie ma możności. Inaczej wszystko miało by cechę wszechmocy. Bo znalezione rozwiązania zanim słabość powstaje, nie dopuściły by do samej słabości. Były by także nasze działania wszechmocy przypisane. Nie istniała by po prostu słabość.
Jest więc jak jest, słabości nas dopadają. My lepiej lub gorzej z nich się wybronimy, z pomocą najczęściej innych ludzi, czy sami.

Tu jest mięjsce na refleksję, czy na pewno sami, czy raczej wykorzystujemy to czym Bóg nam pomaga.
A tak czy tak, o to w tym wiecznym życiu z Bogiem będzie chodzić. Że znając siebie i Boga nawzajem. Będziemy korzystać z rozwiązań od Boga które nie pozwolą na naszą słabość. Nie będziemy sami wszechmocni, lecz będziemy żyć jak byśmy byli wszechmocni. Bo będziemy polegać w tym co mamy słabe, na pomocy z zewnątrz, od Boga.
Czy nie jest tak że już teraz tak się dzieje, że w wielu problemach wyręczają nas inni. Choćby lekarze gdy chorujemy. Tyle że musimy im ufać i na ich warunkach poddać się leczeniu.
Nie ma innej opcji. Tak samo z Bogiem jest, że nie ma innej opcji, jak poddać się Jego pomocy, na Jego warunkach.
No nie że ja siama.
To co mogę owszem tak, obowiązkowo ja siama.

So sty 27, 2018 12:13 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Chodzi tu o wyrozumiałość. Jak nie zrozumie bogaty biednego, czy biedny bogatego. Tak wszechmocny Bóg nie pojmie słabego człowieka, zanim ta słabość nie wybrzmi. Odwrotnie tak my nie pojmujemy Boga. Akurat w tej zależności nie ma różnic, wszyscy mają podobnie. Z Bogiem włącznie, bo po owocach poznacie co jest co.

Przecież Pan Jezus też był człowiekiem na ziemi, więc Pan Bóg wie empirycznie jak to jest być człowiekiem. Poza tym Maryja i inni święci też byli ludźmi na ziemi.

Poza tym zakładasz jakąś ograniczoność Pana Boga.

So sty 27, 2018 12:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zakładam to że nie ma interwencji Boga, zanim problem powstanie. To w żaden sposób nie jest ograniczeniem Boga.
Po prostu czytaj jeszcze raz.
Napisałem wyjaśnienie czym są stany odmienne. Mocy i słabości, wzajemnie nie korenspondujące z sobą.
Trzeba w ich relacjach czekać na wydażenie, by mogła zaistnieć kontrreakcja z drugiej strony.
Tak to prozaicznie jest i mimo dobrej chęci tego nie odmienimy.

So sty 27, 2018 12:36 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To ja nie rozumiem nic z tego co napisałeś

So sty 27, 2018 1:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
Nie rozumiem tego czemu jednym Pan Bóg karze żyć na ziemi jak w piekle a inni sobie żyją szczęśliwie: mają żonę, przyjaciół, zdrowie, pieniądze, mieszkanie, samochód.

No bo jaki wpływ na swoją aspołeczność ma ktoś kto jest z patologicznej rodziny i przeprano mu mózg, a do tego dzieci w szkole dokuczały. Żyje potem taki z zerowym poczuciem własnej wartości i nie umie znaleźć żony, nawiązywać relacji, jest aspołeczny. Przecież to nie jego wina.

Czytałeś o człowieku, który urodził się bez rąk i nóg, teraz ma ma żone dziecko i jest szczęśliwy?

So sty 27, 2018 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzik napisał(a):
. Żyje potem taki z zerowym poczuciem własnej wartości i nie umie znaleźć żony, nawiązywać relacji, jest aspołeczny. Przecież to nie jego wina.

"Taki" niech sobie przypomni,że jest dzieckiem Bożym, które w Jego oczach ma wartośc nieocenioną a więc jego wartość nie jest zerowa.
Aby to zmienić, potrzebna jest psychoterapia. I najlepiej przestać porównywać siebie z innymi, tudzież im zazdrościć. Jest się wtedy zdrowszym. Najgorzej to liczyć cudze pieniędze.

Ludzik napisał(a):
Nie rozumiem tego czemu jednym Pan Bóg karze żyć na ziemi jak w piekle, a inni sobie żyją szczęśliwie: mają żonę, przyjaciół, zdrowie, pieniądze, mieszkanie, samochód.

To tylko obrazek, blichtr, za firankami luksusowego domu może być gorsze piekło, niż w biednej chałupce. Nie wszystko złoto, co sie świeci. Luksusowy dom,mogł być budowany za kredyt i dopóki się go nie spłaci, jest własnością banku.
Poczytaj przypowieść o Łazarzu i bogaczu i o tym, kto dostąpił szczęścia wiecznego.

Ludzik napisał(a):
Czemu Pan Bóg nie zaingeruje w życie takich popsutych ludzi i ich nie naprawi pstryknięciem palca?

Pan Bóg z pewnością ingeruje, tylko zainteresowani nie widzą, mając w oczachi w świadomości np najnowsze modele samochodu sąsiadów. Poza tym, Pan Bóg szanuje wolną wole człowieka.

Ludzik napisał(a):
bo choroba nie jest uznawana przez NFZ i koleś musi sam chlastać setkami złotych co miesiąc.

Co to za choroba?

So sty 27, 2018 2:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Czytałeś o człowieku, który urodził się bez rąk i nóg, teraz ma ma żone dziecko i jest szczęśliwy?

Gdyby jednak nie trafił na Youtube i nie zdobył tam popularności to być może byłby samotny przez całe życie. To w niczym jednak nie pomaga takie wypowiedzi - a słyszałeś że ktoś tam, a słyszałeś że Rockefeller był pucybutem? Można by zaptać - i co z tego? Czy to znaczy że mam jechać do Nowego Jorku, stanąć na rogu i czyścić ludziom buty a zostanę miliarderem? Nawet mnie tam nie wypuszczą z lotniska bez wizy.

So sty 27, 2018 3:38 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cześć :)

Co do tych, co „mają żonę, przyjaciół, zdrowie, pieniądze, mieszkanie, samochód" to nie wiem; jednak jak wielu miałem przyjaciół pośród tej drugiej grupy, o której piszesz – dobry Stwórco zbolałych kości – jakżeż piękni to ludzie, chodzi mi o to jak czyste i łatwe do ujrzenia jest ich piękno dzieci Boga !

Osiem błogosławieństw...
https://www.youtube.com/watch?v=0Xw0SVkpHzs

Spójrz Ludzik, aż połowa (pierwsza do tego) to właśnie ci, którym tylko się pochlastać, wg miary tego świata patrząc… „tego”, tj. pozostającego w mocy Księcia Ciemności.

Tak sobie myślę teraz, jeśli ja – głupi i marny człowiek – widzę w najbardziej ułomnych same fajne rzeczy a z jakim często gęsto smutkiem i troską muszę patrzeć na „mających żonę, przyjaciół, etc.” to i Bóg (no, przynajmniej Ten, którego kocham) jakże bardziej musi być blisko ubogich, płaczących, cichych, złaknionych sprawiedliwości, niż tych dóbr tego świata zaznających.

To tylko takie gadanie, jak komu źle na duszy, ciele to jeszcze może go dobić… taka wizja Boga. No, ale prosiłeś o opinię – taka jest moja ;)

So sty 27, 2018 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
mareta napisał(a):

Gdyby jednak nie trafił na Youtube i nie zdobył tam popularności to być może byłby samotny przez całe życie. .

Nie wiem, czy trafił na YT, akurat dziś czytałąm o nim w "Rycerzu Niepokalanej", polecam najnowszy, lutowy numer.

So sty 27, 2018 4:20 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):

Nie wiem, czy trafił na YT, akurat dziś czytałąm o nim w "Rycerzu Niepokalanej", polecam najnowszy, lutowy numer.

Gdyby nie trafił na Youtube wcześniej, to byś nawet o nim nie słyszała i nie miała pojęcia że istnieje, o ile mamy na myśli tę samą osobę a jest nią Nick Vujicic.

So sty 27, 2018 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nie zdziwiłbym się wcale gdyby statystykę podliczyć i wyszło by, że w cierpieniu więcej ludzi szuka Boga niż Go przeklina a w dostatku i braku trosk więcej ludzi od Niego odchodzi niż chwali.
A skoro jest życie wieczne, to ważniejsze jest w jakim stosunku do Boga odchodzisz z tego świata, niż czy ci było dobrze czy źle.
Tak to sobie tłumaczę.

So sty 27, 2018 9:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego co mi wiadomo to nieszczęśliwe życie i cierpienie z powodu braku podstawowych radości w życiu nie jest konieczne by pójść do Nieba. Co ciekawe święci najczęściej cierpią, bardzo często pojawia się nawet u nich motyw chorób przewlekłych, pustelniczego życia.
Znacie jakiś świętych, którzy byli szczęśliwi i mieli żonę poza św. Józefem i apostołami?

Wespecjan, a u mnie się dzieje teraz na odwrót - odnoszę wrażenie, że Pan Bóg mnie nie kocha i mnie porzucił, choć niby rozumem to wiem, że tak nie jest.

Na ludzki rozum czemu mi Pan Bóg nie daje żony skoro powiedział:
Cytuj:
«Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc».

Cytuj:
Opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną

to nie jest tylko rozkaz, ale tez obietnica.

Odpowiedzią może być:
Cytuj:
«Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni.

Dlaczego, więc Pan Bóg wszystkich tej 1 i 2 grupy nie uzdrowi i nie da im żon jak go tylko o to poproszą?

Skoro Pan Bóg chce naszego szczęścia to czemu nie złączy ludzi, także tych którzy nie umieją. Jak miałem 25/26 lat to mi kiedyś ksiądz powiedział w konfesjonale tak o:
- masz dziewczynę?
- nie
- a szukasz?
- nie
- co ???!!!! a co ty kulawy jesteś?!!! ślepy?!!! wiesz ile dziewczyn przychodzi i płacze, że nie może znaleźć żadnego porządnego?!!!

no to czemu Pan Bóg pozwala by było 10000 samotnych katolików i 10000 samotnych katoliczek skoro mógłby ich złączyć żeby się cieszyli.

Jakbym nagle znalazł żonę to by mnie to przybliżyło do Pana Boga bo widziałbym, że to jest cud i święty prezent od Niego.

Cytuj:
Ludzik napisał(a):
bo choroba nie jest uznawana przez NFZ i koleś musi sam chlastać setkami złotych co miesiąc.

Co to za choroba?

np. borelioza albo chlamydioza. Gdyby NFZ uznał je za choroby przewlekłe i zaczął leczyć standardami ILADS to zbankrutowałby błyskawicznie.
W Ameryce firmy ubezpeczeniowe pozywały do sądów naukowców/lekarzy, którzy badali boreliozę i szukali metod leczenia. Zabierano im uprawnienia.

So sty 27, 2018 11:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ludzik - Tobie się chyba wydaje że Pan Bóg powinien dostarczyć Ci dziewczynę pod Twoje drzwi, żeby stanęła na wycieraczce, zadzwoniła do drzwi... Tak po prostu:

Sztuka w jednym akcie

Akt I (i ostatni), scena I (i ostatnia):

Ludzik siedzi w domu na kanapie, leniwie ziewa. Dzwonek do drzwi, Ludzik otwiera i widzi prześliczną dziewczynę. Następuje dialog:

Ona: Cześć przystojniaku! Zadzwoniłam do twoich drzwi, bo jestem samotna i szukam fajnego gościa na całe życie. Czy ty może też jesteś samotny i szukasz kobiety?

Ludzik: Cześć śliczna! Oczywiście że szukałem, ale widzę że znalazłem. Wyjdziesz za mnie?

Ona: TAK! TAK! TAK!

Słychać pierwsze akordy Marszu Mendelsona

KURTYNA!!!!

N sty 28, 2018 12:18 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW opowiem Ci jak było jak miałem 25 lat.

Ksiądz na spowiedzi kazał mi szukać żony.
Poszedłem do akademika i zaczepiałem dziewczyny. Wtedy byłem jeszcze młody i mówiły mi, że wyglądam na 21, ale to może dlatego, że tam były same z 1-2 roku.
Po pewnym czasie spotkałem ją jak niosła z kuchnie jedzenie do pokoju.
- Witam Cię piękna niewiasto!
- :)
wbiłem jej do pokoju, patrzę a tam obraz Maryji nad łóżkiem jakiś taki ołtarzyk, niewiasta rzecze, że katoliczka... kilka min. rozmowy.
- co sądzisz o poglądach Korwina? Niektóre się wkurzają, bo im się to kojarzy z ideą, że kobieta ma w kuchni siedzieć
- no i dobrze, ja to bym faceta do kuchni nie wpuściła, bo by mi wszystko porozwalał
(Nie no, katoliczka, obiad gotować będzie, ładna, wesoła, energiczna. Biere.)
- zostaniesz moją żoną?
- tak nie nie wiem yyy

no i się umówiliśmy na spotkanie.

Misję uznałem za zakończoną - najlepsza ze wszystkich... (nie pod względem wyglądu tylko całościowo) z setek dziewczyn wybrałem ją.

Na spotkaniu okazało się, że nie umiem z nią w ogóle rozmawiać - bardzo dużo pauz ciszy. Na 2 spotkanie nalegała, to samo, a nawet jeszcze gorzej. Chciała nawet 3 raz się spotkać, ale zrezygnowałem, bo nie mialem z nią o czym gadać. Do tego krytykowała moje zainteresowania i była dziecinna.

Tak było.
więc czemu Pan Bóg nie sprawił, że została moją żoną? Albo czemu Pan Bóg nie sprawił, że taka historia nie wydarzyła się między kobietą która by do mnie pasowała?

N sty 28, 2018 1:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona