Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 24, 2017 5:44 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czystość w małżeństwie a rozpad rodziny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czystość w małżeństwie a rozpad rodziny
http://www.szansaspotkania.pl/index.php ... olmalzonka

Pn cze 12, 2017 11:46 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czyli co ma większą wartość czystość czy rodzina?

Pn cze 12, 2017 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
a czytać umiesz? ;)

Wt cze 13, 2017 12:35 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Czystość w małżeństwie
Witam
Zwracam się z pomocą w sprawie mojego małżeństwa.
Zostałem wychowany w rodzinie katolickiej ale z moją wiarą jest różnie.
Moja żona przeżyła ostatnio nawrócenie i jedną jego konsekwencji jest chęć życia w zgodzie z nauczeniem Kościoła.
Konsekwencją tego jest zerwanie z dotychczas stosowanymi zabezpieczeniami przed zajściem w Ciąże.
Jedyną metodą stosowaną przez żonę jest metoda dopuszczana przez księży. Wiąże się to w naszym przypadku w praktyce z okresami kiedy nie można współżyć trwającymi po 2-3 tygodnie.
Do tej pory prowadziliśmy dość intensywne życie intymne. Stosunki odbywały się regularnie. Natomiast teraz ja nie mogę sobie poradzić z napięciem seksualnym jakie się pojawia i kumuluje w tym okresie.
Dodatkowo jest huśtawka od pełnej namiętności przez okres 1,5tyg do zupełnej oziębłości w okresie płodnym.
W tym czasie żona unika jakiegokolwiek dotyku z mojejstrony by się nie rozbudziła i nie zgrzeszyła stosując inne środki (co się parę razy zdarzyło).
Natomiast ja jestem wzrokowcem i niestety jestem wystawiony non stop na pokusy. Śpimy razem.
Taka huśtawka działa bardzo destrukcyjnie na mnie nie mogę pozbierać. Odbija się to bardzo negatywnie na naszym związku i dzieciach.
Niestety nie znam nikogo z moich znajomych kto by stosował te metody i nikt w praktyce nie może mi pomóc.

Dlatego pisze na forum katolickim gdzie powinny być osoby stosujące te metody i mogące w praktyce mi poradzić jak w praktyce zapanować nad swoją pożądliwością.
Dodam że byłem u seksuologa aby mi przepisał jakieś leki. Niestety nie chciał pomóc uznając że mam po prostu wysokie libido. Leki mogły by spowodować całkowitą oziębłość z mojej strony. Na koniec zasugerował zmianę partnerki jak nie można się dogadać.
Próbowałem łagodnych środków ziołowych ale nie działają.
Kocham żonę i nie zamierzam "zmieniać na inną". Nie zamierzam też gwałcić jej sumienia.
Dlatego proszę o praktyczne porady jak rozwiązać problem:
(dodam tylko że nie zamierzam zdradzać żony anni się masturbować to już mi radzono)
Może powinienem się na te 2-3 tygodnie przenosić spać do innego pokoju? Ale to nie wiele pomoże.

Śr cze 14, 2017 11:09 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To nie jest tak, jakoby kobieta byla płodna przez 2-3 tygodnie. Tak dobrze to nie ma! Trzeba się natomiast dobrze nauczyć metody.
Moze zajrzyj tu:
http://npr.pl//index.php/component/opti ... temid,105/
są też kontakty...

Śr cze 14, 2017 11:33 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na pewno istnieje ktoś, kto ma podobne problemy, także na forach niekatolickich, ponieważ np. są kobiety, które wcale nie mają ochoty na seks w okresie niepłodnym i koniec. Można zatem jeszcze poszukać jakichś porad w sieci.

A seksuologa poszukaj katolickiego, bo to, co napisałeś o otrzymanych poradach zabrzmiało jak słaby żart.

Ostatecznie to grzeszyłbyś tylko Ty, a nie Twoja żona. Patrz link w pierwszym poście na tej stronie. W razie czego możesz jej ten tekst pokazać.

Ale czy na pewno nie ma możliwości przyzwyczaić się? Z czasem praktyka sprawia, że organizm fizjologicznie dostosowuje się do sytuacji. Powinna zatem nastąpić poprawa, choć ciężko stwierdzić, czy zupełnie dla Ciebie satysfakcjonująca. Niemniej to w bardzo dużym stopniu jest kwestią nastawienia i przyzwyczajenia. Umysł może mieć ogromny wpływ na fizjologię organizmu. Jeśli będziesz stale i konsekwentnie przestrzegał określonych zasad, wtedy muszą one zacząć do jakiegoś stopnia wchodzić w nawyk. Polecam dać sobie czas i na poważnie spróbować.

I tak w życiu zdarzają się sytuacje, w których nawet dłuższe przerwy w seksie są konieczne, jak choćby po porodzie, czy wielu zabiegach chirurgicznych.

Co do całkowitej oziębłości w czasie płodnym, to nie można zastosować jednej marki do wszystkich, ale niektórzy twierdzą, że dzięki naturalnym metodom NPR zaczęli okazywać czułość żonie na więcej różnych sposobów i dlatego bardzo te metody sobie chwalą.

Może to też przyszłoby z czasem i przyzwyczajeniem.

Generalnie stosowanie NPR powinno przynosić małżonkom korzyści. Choć na pewno łatwiej to przychodzi, gdy zacznie się od początku, niż gdy próbuje się nagle zmienić zwyczaje. Ale wtedy jest to tylko trudniejsze, nie całkowicie wykluczone. Może więc uda się osiągnąć poprawę.

Śr cze 14, 2017 1:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Lekarz nic nie pomoże. Nie ma pewnie takich środków które by tak działały.
Nie będąc katolikiem i znając różne przypadki nie wie ze katolik nie może zmienić żony z żadnego powodu. Ja bym się lekarza nie czepiał.
Troche chyba nie do konca jest w porządku Twoja żona. Jako świeżo nawrócona pewnie jest nieco nadgorliwa nie oglądając sie na konsekwencje. Szkoda ze nie była to wasza decyzja tylko jej. Jesli była by to twoja decyzja na pewno byłoby Ci łatwiej.
Czy nie myśleliście o pełnej otwartości na życie? Przez wieki wzywał do tego Kościół. NPR to taki nowoczesny wynalazek ostatnich dziesięcioleci.

Cześć tradycyjnych środowisk katolickich tez krytykuje NPR.

Śr cze 14, 2017 2:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja raczej stwierdziłbym, że porada "zmień żonę" to jest porada na poziomie imbecyla i wiara lub jej brak niczego tu nie zmienia.

felek napisał(a):
Czy nie myśleliście o pełnej otwartości na życie?

Można podejrzewać, że rodzenie dziecka co rok, a potem zajmowanie się coraz większą ich liczbą nie wpłynie pozytywnie na ilość seksu.

Śr cze 14, 2017 4:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Można podejrzewać, że rodzenie dziecka co rok, a potem zajmowanie się coraz większą ich liczbą nie wpłynie pozytywnie na ilość seksu.
szczerze pisząc to nie spotkałem jeszcze małżeństwa które miałoby co rok dziecko, licząc od małżeństwa moich dziadków, przez szeroką rodzinę i znajomych, aż po informacje z ust trzecich. Wiec nie propaguj takiego mitu :)

szansaspotkania.net - tą stronę sobie poczytajcie, sporo tam jest dobrych artykułów. I na youtube wykłady o. Ksawerego Knotza

Śr cze 14, 2017 6:47 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przesadziłem, bo karmienie piersią też znacznie zmniejsza szanse zajście w ciążę. Ale wtedy i tak trzeba rezygnować z seksu, aby w tę ciążę nie zajść, bo zdrowi ludzie nie potrzebują do tego kilku lat współżycia.

Śr cze 14, 2017 6:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Szczerze mówiąc jak czytam wywody małżonka który nie razi sobie z abstynencją przez okres 2-3 tygodni do tego stopnia że zaczyna wariować i przez jego wybujały popęd rozpada się ich relacja małżeńska i pogarszają się relacji z dziećmi ..to jestem ewidentnie przerażona .

W dodatku mam rozumieć że wspólne spanie w jednym łóżku z małżonkiem jest niemożliwe bez współżycia ? Chyba muszę przemyśleć czy moim powołaniem jest małżeństwo .-_-

Śr cze 14, 2017 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla większości współżyjących seksualnie facetów 2-3 tygodnie to długa przerwa. Dziś jest tak wiele bodźców seksualnych, że bez wsparcia nadprzyrodzonego jest to baaaardzo trudne. Oczywiście można ją przeżywać w różny sposób - zależy od temperamentu, relacji w małżeństwie, zajętości czasu i 'wytrenowania' w czystości.

Cz cze 15, 2017 1:52 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Szczerze mówiąc jak czytam wywody małżonka który nie razi sobie z abstynencją przez okres 2-3 tygodni do tego stopnia że zaczyna wariować i przez jego wybujały popęd rozpada się ich relacja małżeńska i pogarszają się relacji z dziećmi ..to jestem ewidentnie przerażona .

Teoretycznie, w populacji zawsze musi istnieć pewien odsetek osób o cechach, które w swoim nasileniu wykraczają poza normy. Zarówno u jednej płci, jak i u drugiej.

W statystyce nazywa się to skrajne wychylenie rozkładu, a jako że ewolucja działa na zasadach statystyki, taka jest właśnie wypadkowa selekcji naturalnej. Tyle, że jest to jednak rzadkość (ok. 2% populacji).

A co do seksualności, to zwykle istotniejsza jest kwestia pobudzania się, nakręcania niż wrodzonych preferencji. Można bardziej skupiać na innych aspektach życia, mniej koncentrując się na atrakcyjności partnerki i pożądaniu. Trochę inaczej jest też, gdy ma się już dzieci i trzeba się nimi zajmować.

Cytuj:
W dodatku mam rozumieć że wspólne spanie w jednym łóżku z małżonkiem jest niemożliwe bez współżycia ? Chyba muszę przemyśleć czy moim powołaniem jest małżeństwo .-_-

Większość osób nie zauważa takich trudności :) Natomiast potrzeby seksualne kobiet wzrastają z czasem, maksimum osiągając po 30-tce.

Cz cze 15, 2017 1:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tek de Cart napisał(a):
Cytuj:
szczerze pisząc to nie spotkałem jeszcze małżeństwa które miałoby co rok dziecko, licząc od małżeństwa moich dziadków, przez szeroką rodzinę i znajomych, aż po informacje z ust trzecich. Wiec nie propaguj takiego mitu :)

szansaspotkania.net - tą stronę sobie poczytajcie, sporo tam jest dobrych artykułów. I na youtube wykłady o. Ksawerego Knotza

dwójka a nawet trojka dzieci rok po roku nie jest niczym dziwnym :)

Cz cze 15, 2017 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
dwójkę to jeszcze widzialem parę razy, trójki nigdy, a więcej niż 3 tym bardziej

Cz cze 15, 2017 8:20 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona