Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 24, 2017 7:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nieszczęśliwe zakochanie 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Nieszczęśliwe zakochanie
Byłam na wycieczce w Ziemi Świętej i tam poznałam chłopaka. Chłopaka, który dał mi nadzieję, że mogę kogoś kochać. Na wyjeździe trzymał mnie za rękę, był bardzo blisko, jak mówiłam, że po wyjeździe mnie zostawi i ma się mną nie bawić to zaprzeczał. I wróciliśmy do PL, i stało się to co przewidywałam. Ja zakochałam się do szaleństwa, nie mogę przestać o nim myśleć a on zerwał ze mną kontakt. Nie potrafię sobie z tym poradzić.

Pt cze 16, 2017 7:24 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nieszczęśliwe zakochanie
maniekwaszka napisał(a):
Byłam na wycieczce w Ziemi Świętej i tam poznałam chłopaka. Chłopaka, który dał mi nadzieję, że mogę kogoś kochać. Na wyjeździe trzymał mnie za rękę, był bardzo blisko, jak mówiłam, że po wyjeździe mnie zostawi i ma się mną nie bawić to zaprzeczał. I wróciliśmy do PL, i stało się to co przewidywałam. Ja zakochałam się do szaleństwa, nie mogę przestać o nim myśleć a on zerwał ze mną kontakt. Nie potrafię sobie z tym poradzić.

Dziecko drogie :-)
Byłaś na fajnej wycieczce, w Ziemi Świętej. Powiadają, że jej zwiedzanie, to jak czytanie piątej Ewangelii. Widziałaś to, co wielu ludziom się marzy żeby zobaczyć, przeżyć, pochodzić śladami Jezusa. A daj sobie spokój z takim.. baranem. Bo to jeden taki? Pół Świata tego kwiata.. Ziemia Święta jest za to jedyna w swoim rodzaju i ją wspominaj.

Pt cze 16, 2017 7:46 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
To fakt jest co wspominać bo miejsce niesamowite ale Jego wspomnienie jest silniejsze i nie wiem jak wybić go sobie z głowy

Pt cze 16, 2017 7:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):
To fakt jest co wspominać bo miejsce niesamowite ale Jego wspomnienie jest silniejsze i nie wiem jak wybić go sobie z głowy

Umówmy się tak: Miejsca niesamowite, wspaniałe, przesycone parętysiącletnią historią, do tego w nich i w ich okolicach przebywali i Jezus i Apostołowie i prorocy, tam odbywały się najważniejsze dla Świata wydarzenia.. A ten chłopak, to było tylko miłe uzupełnienie całości - wcale niekonieczne tak w zasadzie.
Co zrobić z tym zakochaniem? No.. albo poczekać, samo przejdzie, albo się ponownie zakochać - efekt murowany.
Wiem że się tak fajnie mówi, ale możesz mi wierzyć - to mija i pozostają często miłe wspomnienia, a człowiek zakochuje się w następnej (no dobra Ty się zakochasz w następnym)

Pt cze 16, 2017 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):

To zauroczenie. Minie Tobie, gdy zakochasz się w kimś innym. Nie pisz do niego, wykasuj numer telefonu, usuń go ze znajomych z fb, no i planuj następną wycieczkę ;)

Pt cze 16, 2017 8:02 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ale jak usunąć go z serca i myśli bo z fb i tel mogę za jednym kliknięciem

Pt cze 16, 2017 8:28 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):

Spotykaj się z przyjaciółkami, by pogadać, pośmiać się, oglądnij jakiś fajny film, poczytaj książkę.. Dobrze jest zająć się czymś.

Pt cze 16, 2017 8:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Staram się to robić ale przychodzi wieczór kładę się do łóżka i następuje atak myśli, pierwszy raz w życiu mam tak, że nie potrafię sobie z tym poradzić bo to uczucie jest tak silne

Pt cze 16, 2017 8:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):
Staram się to robić ale przychodzi wieczór kładę się do łóżka i następuje atak myśli, pierwszy raz w życiu mam tak, że nie potrafię sobie z tym poradzić bo to uczucie jest tak silne

No cóż.. Weź w dłoń Różaniec i zacznij odmawiać - przy rozważaniu tajemnic możesz wyobrażać sobie plenery w których byłaś.. Jak nie przyjdzie konkretne ukojenie, to przynajmniej zmęczenie..

Pt cze 16, 2017 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):

Wiec nie czekaj tylko kliknij !
Wtedy latwiej wyleci z pamieci i z serca.

Pt cze 16, 2017 9:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):

za miesiac zapomnisz

Pt cze 16, 2017 9:04 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ale to już trwa 4 miesiące a od miesiąca zerwał kontakt ze mną całkowicie pisząc mi to wprost że musi odpocząć od tej znajomości

Pt cze 16, 2017 9:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):
ale to już trwa 4 miesiące a od miesiąca zerwał kontakt ze mną całkowicie pisząc mi to wprost że musi odpocząć od tej znajomości

No to tym bardziej im szybciej go wywalisz z fb i telefonu, tym lepiej. Co to znaczy że musi odpocząć? Palant jakiś, niewart myślenia o nim.

Pt cze 16, 2017 9:13 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zauroczenie mózg traktuje jak uzależnienie. Bardzo blisko są te ośrodki w mózgu. Zawieszony zostaje wlaściwy osąd osoby, więc widzi się kochasia przez różowe szkła. To takie uzależnienie, które ma prowadzić do konsumpcji (jak to uzależnienie). Oczy się otwierają po fakcie, bo natura chce rozmnożenia.

Jak z tego wyjść? Drogi są dwie, jak to w uznależnieniach: zmienić uzależnienie na inne (organizm zajmie się kolejnym osobnikiem pod kątem wykorzystania go w celach reprodukcyjnych) lub abstynencja i zajęcie sobie głowy zupełnie czymś innym..
Należy więc pogadać z mózgiem i przekazać mu, że ma przestać wrzeszczeć o kolesiu, bo rozpoznanie uczynił bylejakie. Ile razy przypomni o maślanych oczach, tyle razy nawrzeszczeć, że głupot słuchać nie będziesz, bo rządzi rozum a nie głupie uzależnienie.

Zauroczenie to preludium do miłości. Zwykle trwa dwa lata bez leczenia, samoisitnie wygasa.
Po dwóch latach mózg odzyskuje sprawność i zdolność do logicznego myślenia i prześwietli obiekt zauroczenia pod kątem osobowości. Jeśli to porządny człowiek, zaczyna się miłość.
To książkowe, nie każdy kocha się teoretycznie, czasem po swojemu, jak to u człowieka.
Zauroczenie to jednak ma tyle wspólnego z miłością co sprawdzanie miłości seksem.

Pt cze 16, 2017 10:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
maniekwaszka napisał(a):

U mnie trwało znacznie dłużej, ale to naprawdę jest do przejścia i przezwyciężenia tylko musi trochę poboleć innej drogi nie ma. Łatwiej jest również jak nie liczysz tylko i wyłącznie na własne siły, ale zwrócisz się również w stronę wyższą. Obecnie pewnie wciąż jesteś na etapie tak jakby brodzenia we mgle i masz problemy z ostrym spojrzeniem na rzeczywistość - ale to po prostu taki etap i tak musi być, musisz być cierpliwa, dobrej myśli i wytrzymała na ból (ten psychiczny) jaki Ci z pewnością doskwiera i jeszcze trochę (tu nie ma reguły jak długo) będzie doskwierał. Ale faktycznie mocne zajęcie się czymś innym - ale nie jak tu piszą kolejnym zakochaniem, bo obecnie pewnie nie wyobrażasz sobie i kompletnie nie jesteś gotowa na nową znajomość - ale takie po prostu mocne zaangażowanie w pracę, hobby cokolwiek co nie pozostawi Ci za dużo czasu na ciągłe myślenie o nim i wspomnienia jak było cudownie.
Mi osobiście udało się wyjść z takiego bardzo mocnego zauroczenia/zakochania co w moim przypadku miało tym większą wartość, że jestem szczęśliwym mężem i ojcem, ale to jest faktycznie ogromna siła, ogromne uzależnienie czy wręcz zniewolenie i pewnie w każdym przypadku droga wychodzenia z tego wygląda nieco inaczej.
Na koniec - głowa do góry, gwarantuję Ci, że za jakiś czas znów zobaczysz słońce i księżyc w normalnych barwach, a mgła która Cię obecnie otacza zniknie.

So cze 17, 2017 8:13 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona