Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 22, 2017 11:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sfrustrowana żona 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sfrustrowana żona
Jakie fajne kółko teoretyków życia się zgromadziło..
Pieszczoty pomiędzy młodymi małżonkami raczej na 99% kończą się seksem, a jak nie kończą się seksem, to bardzo dużym podnieceniem. Jeśli tak nie jest, to po prostu są (któreś z nich jest) chorzy. Normalny, młody, zdrowy organizm tak właśnie będzie (powinien) reagować na bliski kontakt z płcią przeciwną (zwłaszcza jeśli się oboje kochają). Pieszczoty bez seksu u młodych małżonków.. Dobre sobie..

Cz cze 29, 2017 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Jakie fajne kółko teoretyków życia się zgromadziło..
Pieszczoty pomiędzy młodymi małżonkami raczej na 99% kończą się seksem, a jak nie kończą się seksem, to bardzo dużym podnieceniem. Jeśli tak nie jest, to po prostu są (któreś z nich jest) chorzy. Normalny, młody, zdrowy organizm tak właśnie będzie (powinien) reagować na bliski kontakt z płcią przeciwną (zwłaszcza jeśli się oboje kochają). Pieszczoty bez seksu u młodych małżonków.. Dobre sobie..

To o czym piszesz to stereotypy kreowane i powielane z pokolenia na pokolenie od samego poczatku i sa scisle zwiazane z grzechem pierworodnym co kiedys juz probowalem wyjasniac.
Sam fakt ze taka prosta roznica nie jest rozumiana swiadczy o tym jak gleboko jest to zakorzenione w spoleczenstwie i praktycznie od dziecinstwa wpajane jako prawda najwyzsza.
Tak jak pisalem do lekarstwo, sprobuj kilka razy to zobaczyz roznice a roznica jest kolosalna wrecz nie do opisania.
Kiedys juz tez pisalem ze orgazm staje sie wtedy jak kubel zimnej wody.

Cz cze 29, 2017 1:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Peter, na razie, jako praktyk, nie dałeś Ewie i jej mężowi żadnej realnej propozyji oprócz NPR, którego nie mogą stosować nie ryzykując kolejnej ciąży rok po roku. Nie masz więc prawa krytyki dopóki nie zaproponujesz wyraźnego rozwiązania poza NPR (tak, tak, nie, nie).

Wiadomo, że między pieszczotami czy pełnym seksem jest bardzo cienka granica, albo jej nie ma i seksem są pieszczoty. Tylko chodziło o ten cel. Czy można dawać sobie seks czy pieszczoty, których celem jest intymność, czy też zawsze seks jest egoistycznym pragnieniem rozładowania się przez użycie drugiej osoby?

Cz cze 29, 2017 1:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ludzie sa juz tak omamieni seksem i orgazmem ze po prostu nie potrafia juz sobie nawet wyobrazic czegos przyjemniejszego od seksu.
A prawda jest taka ze sama milos malzonkow moze dac taka przyjemnosc ze seks wglada 100razy gorzej niz onanizm.
Po prostu gdyby Wislocka choc raz doznala tej przyjemnosci to szczeka by jej opadla na podloge i wycofala by swoje ksiazki.
Ta przyjemnosc z samej milosci istnieje i istnial caly czas tylko grzech i zadze nam to caly czas zaslaniaja.
Praktycznie to wszystko jest w Biblii tylko nie kochajac prawdziwie nie rozumiemy tego.
Powymyslalismy przerozne substytuty i cale swe zycie nimi sie kierujemy, a milosc i doznania z Nia zwiazane sa tuz obok nas.

Cz cze 29, 2017 2:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Ludzie sa juz tak omamieni seksem i orgazmem ze po prostu nie potrafia juz sobie nawet wyobrazic czegos przyjemniejszego od seksu.
A prawda jest taka ze sama milos malzonkow moze dac taka przyjemnosc ze seks wglada 100razy gorzej niz onanizm.
Po prostu gdyby Wislocka choc raz doznala tej przyjemnosci to szczeka by jej opadla na podloge i wycofala by swoje ksiazki.
Ta przyjemnosc z samej milosci istnieje i istnial caly czas tylko grzech i zadze nam to caly czas zaslaniaja.
Praktycznie to wszystko jest w Biblii tylko nie kochajac prawdziwie nie rozumiemy tego.
Powymyslalismy przerozne substytuty i cale swe zycie nimi sie kierujemy, a
milosc i doznania z Nia zwiazane sa tuz obok nas.

Oj sapper, sapper.. Mówisz jak pan w średnim wieku. W tym wieku inne są już priorytety. Co do Biblii.. Cytowany do zanudzenia przeze mnie fragment mówi raczej o fizyczności ludzi (męża i żony), tak samo jak i fragment w którym św. Paweł zaleca, by jak kto ma płonąć, to niech lepiej się żeni. Przecież to "płonięcie" to nie tęsknota za "duchowym zjednoczeniem", a po prostu zwykła, prosta fizyczność i zwykłe fizyczne pragnienia..

Cz cze 29, 2017 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
sapper napisał(a):
Powymyslalismy przerozne substytuty i cale swe zycie nimi sie kierujemy, a
milosc i doznania z Nia zwiazane sa tuz obok nas.

Oj sapper, sapper.. Mówisz jak pan w średnim wieku. W tym wieku inne są już priorytety. Co do Biblii.. Cytowany do zanudzenia przeze mnie fragment mówi raczej o fizyczności ludzi (męża i żony), tak samo jak i fragment w którym św. Paweł zaleca, by jak kto ma płonąć, to niech lepiej się żeni. Przecież to "płonięcie" to nie tęsknota za "duchowym zjednoczeniem", a po prostu zwykła, prosta fizyczność i zwykłe fizyczne pragnienia..

Zgadza sie ta fizycznosc ukazuje sie juz w samej milosci.
A tak z ciekawosci zapytam , czytales " Piesn nad piesniami?
Jal zrozumiesz o czym pisze to tresc zrozumiesz jak elementarz z podstawowki.

Cz cze 29, 2017 3:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):

Są i tacy którzy uważają że PnP nie jest o miłości erotycznej tylko o miłości do Kościoła :)

Cz cze 29, 2017 3:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
sapper napisał(a):

Są i tacy którzy uważają że PnP nie jest o miłości erotycznej tylko o miłości do Kościoła :)

No wlasnie.
Dlatego tez potwierdza to ze milosc jest jedna a nie jak to ludzie sobie powymyslali.
Czy do nikogo tu nie dociera to ze poznajac co to jest Milosc poznajemy samego Boga?
Czy moze zaprzeczacie twierdzeniu ze " Bog jest Miloscia" ?
Jak mozna odnalesc Boga nie znajac Milosci, albo mylac ja z seksem.

Cz cze 29, 2017 4:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
pachura napisał(a):
sapper napisał(a):

No wlasnie.
Dlatego tez potwierdza to ze milosc jest jedna a nie jak to ludzie sobie powymyslali.
Czy do nikogo tu nie dociera to ze poznajac co to jest Milosc poznajemy samego Boga?
Czy moze zaprzeczacie twierdzeniu ze " Bog jest Miloscia" ?
Jak mozna odnalesc Boga nie znajac Milosci, albo mylac ja z seksem.

Seks jest dobry i został stworzony przez Boga a jego miejscem jest małżeństwo.

"Współżycie płciowe małżonków niesie z sobą możliwość prokreacji i dlatego ich miłość w akcie takiego współżycia domaga się włączenia możliwości rodzicielstwa, macierzyństwa i ojcostwa. Pozytywne wykluczenie owej możliwości jest przeciwne nie tylko porządkowi natury, ale równocześnie także samej miłości - zjednoczeniu kobiety i mężczyzny na poziomie prawdziwie osobowym. Sprawia ono, bowiem, że samo "używanie" seksualne pozostaje wówczas treścią aktu małżeńskiego. Trzeba podkreślić, że tylko i wyłącznie pozytywne wykluczenie możliwości prokreacji wywołuje takie następstwo. Jak długo bowiem mężczyzna i kobieta w małżeństwie, współżyjąc z sobą płciowo, nie stosują żadnych zabiegów i sztucznych środków zmierzających do wykluczenia prokreacji , tak długo zachowują w swej świadomości i woli owo "mogę być ojcem", "mogę być matką". Wystarczy, że gotowi są przyjąć fakt poczęcia, nawet jeśli go sobie w danym wypadku "nie życzą". Nie jest konieczne, aby wyraźnie chcieli prokreacji. Mogą też współżyć po małżeńsku nawet pomimo stałej czy okresowej niepłodności. Sama, bowiem niepłodność nie wyklucza tej postawy wewnętrznej "mogę", tj. "jestem gotów - jestem gotowa" przyjąć fakt poczęcia, jeśli ono nastąpi. Inna rzecz, jeśli cno nie następuje, gdyż przez naturę jest wykluczone. Współżyją przecież i starzy małżonkowie, którzy już nie mogą fizycznie biorąc stać się rodzicami - prokreacja z natury jest wykluczana. Pomijając jednak takie okoliczności, na które człowiek nie ma wpływu swą wolą, należy przyjąć, że wskazana wyżej postawa wewnętrzna usprawiedliwia współżycie płciowe mężczyzny i kobiety w małżeństwie (usprawiedliwia, czyli "czyni sprawiedliwym"); usprawiedliwia je wobec nich samych wzajemnie i wobec Boga-Stwórcy. "

"Z dotychczasowych rozważań wynika, że współżycie płciowe mężczyzny i kobiety w małżeństwie ma wartość miłości, czyli prawdziwie osobowego zjednoczenia tylko wówczas, kiedy oboje nie wykluczają pozytywnie możliwości prokreacji, kiedy w ich świadomości i woli towarzyszy temu współżyciu owo "mogę być ojcem", "mogę być matką". Jeśli tego brak, to mężczyzna i kobieta powinni zrezygnować ze współżycia. Tak, więc należy zrezygnować z niego, gdy "nie mogą" czy też "nie chcą", gdy "nie powinni" być ojcem i matką. Są przeróżne sytuacje, które mieszczą się w cudzysłowach. Ilekroć jednak wypada mężczyźnie i kobiecie zrezygnować ze współżycia małżeńskiego oraz z tych przeżyć miłosnych o charakterze zmysłowo-seksualnym, jakie mu towarzyszą, musi dojść do głosu wstrzemięźliwość, ona, bowiem warunkuje miłość, czyli takie odniesienie wzajemne mężczyzny i kobiety (zwłaszcza mężczyzny do kobiety), jakiego domaga się rzetelna afirmacja wartości osoby. Przypomnijmy, że problematyka wstrzemięźliwości była rozważana w rozdziale poprzednim w związku z cnotą umiarkowania - temperantia. Cnota ta jest na swój sposób trudna, wypada, bowiem opanować poruszenia zmysłowości, w których dochodzi do głosu potężny popęd, a także nieraz wrażliwość uczuciową, która pozostaje w bliskim związku z samą miłością mężczyzny i kobiety, jak to widzieliśmy w analizie tej miłości."

Cz cze 29, 2017 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kochana, podaj kontekst cytowanych tresci to zobaczysz jak zmieni sie jego znaczenie.

Cz cze 29, 2017 5:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Kochana, podaj kontekst cytowanych tresci to zobaczysz jak zmieni sie jego znaczenie.

Zajrzyj do Miłości i odpowiedzialności co już Ci kiedyś polecałam, bo sam nie wiesz o czym piszesz, chcesz innych nakierowywać samemu nie mając pojęcia jaka jest nauka Kościoła w tym względzie, cytowane fragmenty są spójnie i nie zależą od kontekstu. Co jest w nich dla Ciebie niejasne?

Cz cze 29, 2017 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
sapper napisał(a):

Zajrzyj do Miłości i odpowiedzialności co już Ci kiedyś polecałam, bo sam nie wiesz o czym piszesz, chcesz innych nakierowywać samemu nie mając pojęcia jaka jest nauka Kościoła w tym względzie, cytowane fragmenty są spójnie i nie zależą od kontekstu. Co jest w nich dla Ciebie niejasne?

Niejasne jest dla mnie twoje rozumienie tych tekstow.

Cz cze 29, 2017 5:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
sachol napisał(a):
sapper napisał(a):

Niejasne jest dla mnie twoje rozumienie tych tekstow.

skad wiesz jak je rozumeim skoro je tylko zacytowałam?

Cz cze 29, 2017 5:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
lekarstwo napisał(a):
@Peter, na razie, jako praktyk, nie dałeś Ewie i jej mężowi żadnej realnej propozyji oprócz NPR, którego nie mogą stosować nie ryzykując kolejnej ciąży rok po roku.

Cytatu który zamieściłem nie chciało Ci się czytać?
Cytuj:
Nie masz więc prawa krytyki dopóki nie zaproponujesz wyraźnego rozwiązania poza NPR (tak, tak, nie, nie).

Najlepiej mnie zbanuj.. ;-)
NPR - to pewien zbiór metod, a nie jedna, jedyna..

Cytuj:
Wiadomo, że między pieszczotami czy pełnym seksem jest bardzo cienka granica, albo jej nie ma i seksem są pieszczoty. Tylko chodziło o ten cel. Czy można dawać sobie seks czy pieszczoty, których celem jest intymność, czy też zawsze seks jest egoistycznym pragnieniem rozładowania się przez użycie drugiej osoby?

Seks i pieszczoty mają być dobrowolne z obydwu stron. Jeśli żona ma potrzeby w tym względzie, to obowiązkiem męża jest stanąć na głowie, by było dobrze (tak - obowiązek, bo dobrowolnie przysięgał że z nią będzie, także i w tej sferze). A opisywany tu "gagatek" po prostu mentalnie dał nogę.

Cz cze 29, 2017 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Soul33 napisał(a):
każdy czyn (podobnie jak jego brak, gdy jest to świadome zaniechanie), który uważamy za zły jest absolutnie niedopuszczalny pod żadnym pozorem

Oj chyba za ostro.

Cz cze 29, 2017 5:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona