Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 19, 2017 6:02 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Sfrustrowana żona 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sfrustrowana żona
Tek de Cart napisał(a):
Wprowadzanie się w niepłodność to grzech (bo nie taka jest wola Boża dla człowieka), ale stan niepłodności niezależny od człowieka grzechem nie jest

Ale ja piję do czegoś innego... użyte przez Ciebie sformułowanie "odkładanie poczęcia" sugeruje że do prawowitego stosunku wymagany jest zamiar posiadania kolejnego dziecka w przyszłości. Czyli: nawet jeśli nie ubezpładniasz stosunku ale nie chcesz mieć więcej dzieci - grzeszysz.

Tek de Cart napisał(a):
@pachura - czyli kobieta niepłodna (i też mężczyzna niepłodny) nie powinni współżyć całkowicie? no to w zasadzie nie powinni też wchodzić w małżeństwo... a jednak nie taka jest nauka Kościoła.

No, nauka jest taka że przyszły mąż może być bezpłodny ale nie może być impotentem. Ciekawe! Ale wracając do sedna sprawy: kobieta może stać się stuprocentowo bezpłodna z wiekiem - na skutek choroby, wycięcia macicy zaatakowanej przez nowotwór itp. Wówczas nie może być mowy o "odkładaniu" poczęcia.

Cz lip 06, 2017 11:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
pachura napisał(a):
Ale ja piję do czegoś innego... użyte przez Ciebie sformułowanie "odkładanie poczęcia" sugeruje że do prawowitego stosunku wymagany jest zamiar posiadania kolejnego dziecka w przyszłości. Czyli: nawet jeśli nie ubezpładniasz stosunku ale nie chcesz mieć więcej dzieci - grzeszysz.
w tym wątku rozmowa toczy się wokół małżeństwa płodnego - więc w ich przypadku możemy mówić o odkładaniu poczęcia. Oczywistym jest że małżeństwo niepłodne (z powodu wieku czy choroby) nie odkłada poczęcia - bo nie ma czego odkładać. Do 'prawowitego' czy raczej prawidłowego moralnie stosunku małżeńskiego wymagane jest NIE WYKLUCZANIE potomstwa - zarówno intencjonalnie jak i czynem (bo oba te sposoby mogą wyrażać tę postawę)

Pt lip 07, 2017 1:16 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ktoś tu proponował Lady Comp'a. Nie jest to metoda pewna. Moja córka powstała podczas zielonego światełka. Od tego czasu żona (też po cesarce) lęka się niezmiernie. Dorwałem opracowanie z którego wyczytałem, że jeżeli jeden członek chce naturalnie, a drugi ma opory psychiczne i żąda antykoncepcji, to ten pierwszy może dla załagodzenia stresu psychicznego partnerki i "zdrowia" związku odbywać takie stosunki, o ile robi to ze szczerą miłością do partnera i stale stara się by on/a zroumiał/a i zaakceptował w przyszłości metodę naturalną. To chyba pisało w książce "seks jakiego nie znacie?" jednak ta interpretacja (nie pamiętam źródła) pozwoliłaby chyba na zakończenie rozterek sfrustrowanej żony.

Pn lip 24, 2017 1:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ZYL napisał(a):
Ktoś tu proponował Lady Comp'a. Nie jest to metoda pewna. Moja córka powstała podczas zielonego światełka. Od tego czasu żona (też po cesarce) lęka się niezmiernie. Dorwałem opracowanie z którego wyczytałem, że jeżeli jeden członek chce naturalnie, a drugi ma opory psychiczne i żąda antykoncepcji, to ten pierwszy może dla załagodzenia stresu psychicznego partnerki i "zdrowia" związku odbywać takie stosunki, o ile robi to ze szczerą miłością do partnera i stale stara się by on/a zroumiał/a i zaakceptował w przyszłości metodę naturalną. To chyba pisało w książce "seks jakiego nie znacie?" jednak ta interpretacja (nie pamiętam źródła) pozwoliłaby chyba na zakończenie rozterek sfrustrowanej żony.

Na to moze zezwolic tylko spowiednik, i nie chodzi o zaden komfort psychiczny a o to ze jet to na zasadzie mniejszego zla. Tzn jesli przez konfikt o prezerwatywe moze sie malzenstwo rozpasc to moze na nia dopuscic spowienik

Pn lip 24, 2017 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie ma metod pewnych. Tu, wypisałem skutecznosć najpopularniejszych metod NPR i środków antykoncepcyjnych.

Mitowi o nieskuteczności NPR towarzyszy mit o nadzwyczajnej skuteczności środków antykoncepcyjnych. Tymczasem skuteczność środków antykoncepcyjnych jest mocno ograniczona. Konstatację tę wspierają dane statystyczne: na przykład w Stanach Zjednoczonych 60 proc. ciąż (3,1 mln rocznie) to ciąże nieplanowane. W tym 47% powstaje w czasie stosowania antykoncepcji . Jest to tym bardziej zaskakujące, że 73% stosowanej w USA antykoncepcji, to najbardziej skuteczne środki doustne. Specjaliści twierdzą, że statystyczna kobieta stosująca antykoncepcję doświadczy w ciągu życia przeciętnie 1,8 raza zawodności środków antykoncepcyjnych.

Oprócz zawodności środków antykoncepcyjnych istotnym czynnikiem są też zaniedbania w ich stosowaniu:
  • W Stanach Zjednoczonych 25−47% kobiet zapomina zażyć przynajmniej jedną pigułkę antykoncepcyjną w ciągu cyklu.
  • Badania francuskie wykazały na podstawie wywiadu, iż 27% kobiet zapomniało zażyć pigułkę w ciągu 4 tygodni cyklu. Gdy powtórzono badania, tym razem mierząc jednak regularność przyjmowania pigułki elektronicznie, okazało się że wskaźnik ten jest znacznie większy i wynosi od 67 do 81%
  • U 52% osób badanych osób stosujących prezerwatywę zdarzyło się pęknięcie lub ześlizgnięcie prezerwatywy w ciągu 3 miesięcy przed badaniem
  • Jeszcze gorzej jest wśród młodzieży – w zależności od badań 47 do 50% nastolatków mieszkających razem doświadcza zawodności w ciągu roku stosowania antykoncepcji (a 30% w ciągu roku zaraża się chorobą przenoszoną drogą płciową)

Pn lip 24, 2017 5:56 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Czy w każdym przypadku zabezpieczanie sie jest grzechem
Witam serdecznie .. Mam problem który nie wiem rozwiązać jestem po 3 poronieniach . lekarze zabronili mi na dzień dzisiejszy zachodzić w ciąze. Problem polega na tym ze nie mam nie regularne cykle i nie wiem teraz czy w tym przypadku zabezpieczanie sie jest grzechem.. Jeśli jest to co mam robić. proszę o jakąś poradę

Śr sie 16, 2017 5:26 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Zycie z impotentem
Pisze bo jestem zdesperowana ,od dwuch lat moj maz jest impotentem prawdopodobnie psychologicznym .Wszystkie inne badania sa w porzadku.W lozku nigdy nie bylo super moj maz bral bez dawania satysfakcji zonie ;od momentu problemem z erekcja nagle mnie zauwazyl ze jestem ladna zgrabna itd jaki to on byl glupi ze tak rzadko wspolzylismy.Zadal mi cios okropny;dzisiaj gdy przestal byc oziebly w stosunku do mnie ma problemy z erekcja i czasami z szybkim wytryskiem ;coz za ironia losu .Ja jak go prosilam ze mam ochote to mi gnojek odmawial ,teraz niby chce a nie moze .
Ta sytuacje poprostu mnie doprowadzila do rozpaczy jestem w depresji ,czesto mamy ciche dni ,bo nie chce mi sie z nim rozmawiac, ja przy tym czlowieku stracilam radosc do zycia usycham.
Moze ktos mial podobna sytuacje i cos mi podpowie
U lekarza byl dostal niebieskie pigulki ,ale i z tym nie potrafi miec erekcji
Moja cierpliwosc sie wyczerpala ,musze byc ciagle gotowa ,bo moze on zaskoczy ,jestem podniecona i nic musze po dlugim oczekiwaniu wzias leki uspokajace , bo jestem jak bobma zegarowa .Pozostaje mi placz flustracja czuje sie zdewaloryzowana ,a ja tak po ludzku pragne milosci seksu przeciez mam meza , a wsplzycie jest darem bozym ktory zbliza i daje radosc obu malzonkom :( :( :-(

Wt wrz 19, 2017 3:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zycie z impotentem
Smutna Sandra napisał(a):
Pisze bo jestem zdesperowana ,od dwuch lat moj maz jest impotentem prawdopodobnie psychologicznym .Wszystkie inne badania sa w porzadku.W lozku nigdy nie bylo super moj maz bral bez dawania satysfakcji zonie ;od momentu problemem z erekcja nagle mnie zauwazyl ze jestem ladna zgrabna itd jaki to on byl glupi ze tak rzadko wspolzylismy.Zadal mi cios okropny;dzisiaj gdy przestal byc oziebly w stosunku do mnie ma problemy z erekcja i czasami z szybkim wytryskiem ;coz za ironia losu .Ja jak go prosilam ze mam ochote to mi gnojek odmawial ,teraz niby chce a nie moze .
Ta sytuacje poprostu mnie doprowadzila do rozpaczy jestem w depresji ,czesto mamy ciche dni ,bo nie chce mi sie z nim rozmawiac, ja przy tym czlowieku stracilam radosc do zycia usycham.
Moze ktos mial podobna sytuacje i cos mi podpowie
U lekarza byl dostal niebieskie pigulki ,ale i z tym nie potrafi miec erekcji
Moja cierpliwosc sie wyczerpala ,musze byc ciagle gotowa ,bo moze on zaskoczy ,jestem podniecona i nic musze po dlugim oczekiwaniu wzias leki uspokajace , bo jestem jak bobma zegarowa .Pozostaje mi placz flustracja czuje sie zdewaloryzowana ,a ja tak po ludzku pragne milosci seksu przeciez mam meza , a wsplzycie jest darem bozym ktory zbliza i daje radosc obu malzonkom :( :( :-(

Udajcie sie do poradnii malzenskiej
Np sychar.org

Wt wrz 19, 2017 9:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7