Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 22, 2017 2:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Brak zauroczenia 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Brak zauroczenia
Tek de Cart napisał(a):
Podstawą dobrego małżeństwa jest PRZYJAŹŃ a nie zauroczenie. Bo zauroczenie mija, a przyjaźń trwa. I od tego łatwiej przejść do prawdziwej miłości - która zwiera w sobie przyjaźń.
Więc szukaj kobiety z którą jest Ci dobrze, którą polubisz, razem będzie Wam się dobrze spędzało czas, może o podobnych zainteresowaniach? a może różnych (to może być fascynujące, odkrywanie czegoś nowego dzięki drugiej osobie).
Ważne żebyście mieli podobne priorytety w życiu, podobną hierarchię wartości. Wspólnota interesów też może być dobrym początkiem :)

Zgadzam się, gdy są pozytywne uczucia jest łałtwo okazywac miłość ale moga one warunkować tej miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=1PzJinKP9Tc

Śr lip 05, 2017 5:48 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Miałem nadzieję, że będę mógł liczyć na tym forum na rozsądne odpowiedzi i nie zawiodłem się. Każda Wasza wypowiedź daje mi do myślenia, choć temat wciąż jest dla mnie bardzo trudny.
Rzeczywiście o niebo ważniejsza będzie głęboka relacja, przyjaźń, chęć współdziałania z tą osobą niż fizyczny pociąg albo nieracjonalne zauroczenie. Wiele razy słyszałem bądź czytałem, że one mijają po pewnym czasie, bo uroda i witalność słabną w trudach życia. Z kolei na pierwszy plan wysuwa się to, jak ludzie czują się ze sobą na co dzień. I wtedy już bywa naprawdę różnie...
Może następnym razem po prostu porozmawiam z tą osobą, o której wspominałem na początku. Spróbuję wybadać jej odczucia, może troszeczkę skrócę dystans i zobaczę, jak ona zareaguje. Tu nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o mnie, ale i o nią - nie chcę w jakikolwiek sposób jej skrzywdzić.

Śr lip 05, 2017 6:59 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Miałem nadzieję, że będę mógł liczyć na tym forum na rozsądne odpowiedzi i nie zawiodłem się. Każda Wasza wypowiedź daje mi do myślenia, choć temat wciąż jest dla mnie bardzo trudny.
Rzeczywiście o niebo ważniejsza będzie głęboka relacja, przyjaźń, chęć współdziałania z tą osobą niż fizyczny pociąg albo nieracjonalne zauroczenie. Wiele razy słyszałem bądź czytałem, że one mijają po pewnym czasie, bo uroda i witalność słabną w trudach życia. Z kolei na pierwszy plan wysuwa się to, jak ludzie czują się ze sobą na co dzień. I wtedy już bywa naprawdę różnie...
Może następnym razem po prostu porozmawiam z tą osobą, o której wspominałem na początku. Spróbuję wybadać jej odczucia, może troszeczkę skrócę dystans i zobaczę, jak ona zareaguje. Tu nie chodzi przecież tylko i wyłącznie o mnie, ale i o nią - nie chcę w jakikolwiek sposób jej skrzywdzić.

Fizyczny pociag jest akurat koniczeny jesli ktos CIe fizycznie odrzuca no to cieżko żebyś się wiązał.
Natomiast nie ma co szuakć wyśnionego idealu, ktory gdzieś sie tam w głowie człowiek ułozył. O tym mwoi tez Pulikowski w serio która podalam wyzej.
Warto też sie jakos poznać nie oczekiwac wielkiego uczucia od 1 spotkania, bo to moze się nie zdazyć ( chyba zę w komedi romantycznej). Na etapie poznania będzie wiadomo czy z tej maki będzie chleb czy jednak nie macie się wcale ku sobie.

Śr lip 05, 2017 10:14 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Na razie były 3 spotkania i ogólnie pozytywne wrażenie, ale jak wspomniałem, bez czegoś więcej. Ot miło spędzone kilka godzin za każdym razem. Kolejne zasugeruję, gdy wróci z urlopu. Muszę wymyślić coś ciekawego, niestety jedna lub dwie fajne okazje przeszły, bo miała już wcześniej coś zaplanowane.
Tak poza tym, to macie jakieś opinie/doświadczenia z sytuacjami, gdy jedna osoba pochodzi i żyje na wsi (ja, ale zdecydowanie nie jestem rolnikiem) a druga zawsze mieszkała w mieście (ona, i lubi je opuszczać)? Czy może się z tym wiązać spore ryzyko?

Cz lip 06, 2017 6:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Obyś nie przekalkulował. Zajmij sie osobą, człowiekiem, kobieta, nie kalkuluj z góry, po 3 spotkaniach. Pradziwa miłość jest silniejsza od "bycia nierolnikiem ze wsi".

Pt lip 07, 2017 10:54 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
co do innych odczuć... Nie są spłycone, jest niestety nawet przeciwnie, jeśli idzie o te negatywne - zbytnio się przejmuję różnymi rzeczami, co potrafi dać popalić.

Faktycznie, wygląda na to, że bardzo dużo analizujesz i starasz się nieustannie kontrolować swoje emocje.

Wiesz, w stylu "czy to już motyl w brzuchu, niestrawność, czy tylko mi się wydawało?"

W sumie chyba nie ma co się dziwić, gdyby miało to przeszkadzać istnieniu spontanicznych uczuć. A Ty jak myślisz, czy spontaniczność jest czymś, czego Ci brak? Czy sądzisz, że ma to jakieś przyczyny? Może, jak to zwykle bywa, w młodości, wychowaniu?

Poza tym poleciłbym coś. Dziś coraz częściej psychoterapię stosuje się w ramach rozwoju osobistego. Forum też może coś dać ale psychoterapeuta na pewno pomógłby bardziej. Zatem jeśli stać Cię na to oraz miałbyś wrażenie, że warto pociągnąć ten temat dalej i znaleźć rozwiązanie, warto to rozważyć. W końcu sam masz wrażenie, że szkoda czasu. Może więc nie poprzestawać na półśrodkach, tylko poważnie zająć się swoją przyszłością?

Pt lip 07, 2017 8:18 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Faktycznie, wygląda na to, że bardzo dużo analizujesz i starasz się nieustannie kontrolować swoje emocje.

Faktycznie, to u mnie pewien problem. Ludzie wokół mnie wielokrotnie twierdzili, że jestem bardzo spokojny, opanowany i grzeczny. Tymczasem tak naprawdę kotłuje się we mnie dużo ilość myśli, uczuć i wywoływanego przez nie stresu a nawet frustracji.

Cytuj:
W sumie chyba nie ma co się dziwić, gdyby miało to przeszkadzać istnieniu spontanicznych uczuć. A Ty jak myślisz, czy spontaniczność jest czymś, czego Ci brak? Czy sądzisz, że ma to jakieś przyczyny? Może, jak to zwykle bywa, w młodości, wychowaniu?

Spontaniczność u mnie jest rzadko spotykana, lubię wszystko zaplanować i przemyśleć przed działaniem. Z kolei zauważyłem, że kobiety raczej preferują takie emocjonalne, szybkie działanie, którego unikam. Uważam siebie za bardzo wrażliwego człowieka (za bardzo można by dodać), ale swoje uczucia trzymam dla siebie.

Co do psychoterapii, to powiedzmy, że już to trochę przerabiałem, stąd znam nieco przyczyn obecnego stanu rzeczy. Poczyniłem dość istotne postępy w porównaniu do dawnych lat, ale to wydaje się być niekończącą się walką ze sobą...

So lip 08, 2017 10:00 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Spontaniczność u mnie jest rzadko spotykana, lubię wszystko zaplanować i przemyśleć przed działaniem. Z kolei zauważyłem, że kobiety raczej preferują takie emocjonalne, szybkie działanie, którego unikam. Uważam siebie za bardzo wrażliwego człowieka (za bardzo można by dodać), ale swoje uczucia trzymam dla siebie.

Spontaniczność czasem wydaje mi się pewną odmianą współczesnego bożka. Podobnie jak kreatywność. A przecież różni jesteśmy, różne mamy temperamenty (wrodzone), różnie też kształtują nas doświadczenia życiowe.
Ja mam spontaniczność bardzo niewielką - męczy mnie, wolę to co spokojne i zaplanowane niż to, co żywiołowe i silnie emocjonalne. Dla mojego męża jest to jedna z moich ogromnych ..zalet :) Po prostu dlatego, że jesteśmy w tym podobni i zgrani w sposób naturalny. Nasz związek rozwijał się długo (liczone w latach) , od znajomości przez przyjaźń do czegoś więcej. I wcale nie jest to jakieś wyjątkowe.
Są ludzie, co uwielbiają wakacje "last minute" - ale nie dla wszystkich do dobra oferta, dla mnie ta wizja jest koszmarna bardziej niż nęcąca. Takich jak ja wcale nie jest mało, ale czasem mam wrażenie że współczesny świat jakoś nas uważa za gorszych, niedorobionych, takich co powinni popracować nad sobą, bo nie pasują do obrazka.
Nie próbuj być inny niż jesteś, bo będziesz sztuczny, nienaturalny i będziesz się z tym męczył, a przy okazji niechcący możesz oszukać partnerkę co do swoich cech istotnych. I wyłącz tą niecierpliwość, zły to doradca. Młody jesteś, spokojnie zdążysz, Tobie zegar biologiczny nie cyka jak kobietom.

Tak uczciwie rzecz ujmując po trzecim spotkaniu to nic prawie o sobie nie wiecie z tą dziewczyną, o której pisałeś. I wcale nie sądzę, żeby jeśli oboje szukacie partnera na cale życie konieczne było sztuczne przyśpieszanie.
Moja córka, w zbliżonym do Ciebie wieku, potencjalnych partnerów, którzy przy trzecim czy nawet dziesiątym spotkaniu przekraczali jej barierę bliskości próbując obejmować itp - zdecydowanie skreślała twierdząc, że nie lubi jak prawie obcy mężczyzna ją obejmuje. Nie jest to obowiązkowe zachowanie warunkujące zadowolenie i zachwyt kobiety.

Co do wsi i miasta to zostanie żoną rolnika bywa dla dziewczyny urodzonej i wychowanej w mieście ryzykowne. Poza tym wieś wsi nierówna :) Ale tak jak opisujesz ryzyko jest dokładnie takie samo jak w każdej innej sytuacji, wsie w okolicach dużych miast już od dawna są w pewny stopniu zaludnione mieszczuchami wolącymi dojeżdżać niż kisić się w miejskim smogu.

So lip 08, 2017 4:46 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Ludzie wokół mnie wielokrotnie twierdzili, że jestem bardzo spokojny, opanowany i grzeczny. Tymczasem tak naprawdę kotłuje się we mnie dużo ilość myśli, uczuć i wywoływanego przez nie stresu a nawet frustracji.

Rozumiem. Nie tylko Ty tak masz. Za to pewnie robisz wrażenie kogoś godnego zaufania, bo ludzie opanowani zwykle takie właśnie wrażenie robią.

Unknown_PL napisał(a):
zauważyłem, że kobiety raczej preferują takie emocjonalne, szybkie działanie, którego unikam.

Zasadniczo jest to tylko fragment prawdy. Jeden typ atrakcyjnych mężczyzn to tacy, którzy są nadmiernie pewni siebie, zwykle młodzi, działają energicznie, podejmują decyzje szybko i bez wahania. Ale oni nie są dobrymi partnerami. Natomiast do stałego związku i założenia rodziny kobiety szukają mężczyzn, którzy są dobrymi opiekunami, działają z rozwagą i mogą zapewnić stabilizację. Zwykle starsi od tamtych.

Zatem jeśli kobieta szuka poważnego związku, wtedy ten drugi typ mężczyzn ma u niej największe szanse.

Oczywiście w rzeczywistości cechy te się mieszają i rzadko ktoś ma geny tylko z jednej lub drugiej puli. Niemniej takie są statystyczne korelacje, bo tak działa ewolucja (tworzy korelacje w puli genów w populacji).

Unknown_PL napisał(a):
Co do psychoterapii, to powiedzmy, że już to trochę przerabiałem, stąd znam nieco przyczyn obecnego stanu rzeczy. Poczyniłem dość istotne postępy w porównaniu do dawnych lat, ale to wydaje się być niekończącą się walką ze sobą...

No to bardzo dobrze, że czynisz postępy. Podobno człowiek, aby być szczęśliwym, musi się rozwijać. Czyli wychodziłoby, że droga jest ważniejsza od samego celu.

Zwróciłem też uwagę na sformułowanie "walka ze sobą". Sugeruje wyraźne napięcie. Możliwe, że dobór słów łączy się z napiciem, o którym pisałeś wyżej. A nieraz można spotkać się z twierdzeniami, czy nawet wynikami badań wskazującymi, że używane przez nas słowa wpływają na odczuwane emocje. Może zatem inny dobór słów z czasem miałby jakiś zauważalny wpływ?

N lip 09, 2017 2:42 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Rozumiem. Nie tylko Ty tak masz. Za to pewnie robisz wrażenie kogoś godnego zaufania, bo ludzie opanowani zwykle takie właśnie wrażenie robią.

Dokładnie, niejedna koleżanka chętnie zwierza mi się ze swoich problemów i dylematów. Mogę być powiernikiem, słuchaczem, kimś kto pocieszy - ale na nic więcej nie mogę liczyć.

Właśnie wróciłem ze spotkania. Wszystko skończone.
Usłyszałem, że jestem miły, konkretny, dobrze się ze mną rozmawia i byłem pierwszym z portalu, z którym spotkała się więcej niż jeden raz. Ewidentnie posmutniała, gdy to powiedziała, po prostu sama nie czuła nic więcej poza sympatią. Nie robiłem żadnych wywodów, przyjąłem to ze spokojem i grzecznie odprowadziłem ją na przystanek.
Od jutra kontynuuję poszukiwania.

N lip 09, 2017 8:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Cytuj:

Dokładnie, niejedna koleżanka chętnie zwierza mi się ze swoich problemów i dylematów. Mogę być powiernikiem, słuchaczem, kimś kto pocieszy - ale na nic więcej nie mogę liczyć.

Właśnie wróciłem ze spotkania. Wszystko skończone.
Usłyszałem, że jestem miły, konkretny, dobrze się ze mną rozmawia i byłem pierwszym z portalu, z którym spotkała się więcej niż jeden raz. Ewidentnie posmutniała, gdy to powiedziała, po prostu sama nie czuła nic więcej poza sympatią. Nie robiłem żadnych wywodów, przyjąłem to ze spokojem i grzecznie odprowadziłem ją na przystanek.
Od jutra kontynuuję poszukiwania.

Jesli w ten sposob Cie zostawila to i tak jakos z klasa to uczynila?

Pn lip 10, 2017 5:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pytanie czy one nie ma zawyżonych oczekiwań podobnie jak Ty ;) tzn. oczekuje że od pierwszego wejrzenia poczuje głębokie uczucie, namiętność, pasję itd. Kobiety naoglądały się amerykańskich 'komedii romantycznych' i ciężko takim dogodzić...

Pn lip 10, 2017 7:19 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Sachol
Nie rozważałem tego pod tym kątem. Moim zdaniem wszystko odbyło się godnie i wciąż lubię tą osobę. Mam wrażenie, że ze wzajemnością i dlatego będę chciał rozwinąć to w przyjaźń. Podobnie uczyniłem w przypadku poprzedniej osoby i do tej pory jesteśmy w kontakcie, spotkaliśmy się też parę razy.

Tek de Cart
Mając na uwadze Wasze wypowiedzi, zapytałem się jej wtedy, co o tym myśli. I nie miała jednoznacznej odpowiedzi. Sama miała podobno przez kilka dni takie rozterki, jesteśmy więc w tym temacie bardzo podobni. Ona też nie poczuła "chemii" i miłości od pierwszego wejrzenia.

Teraz pozostaje mi kontynuować poszukiwania i doskonalić siebie, by być godnym Tej właściwej osoby.

Pn lip 10, 2017 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Mając na uwadze Wasze wypowiedzi, zapytałem się jej wtedy, co o tym myśli. I nie miała jednoznacznej odpowiedzi.

Nie czułeś do niej nic szczególnego, a wypytywaniem ją o jej odczucia tylko to potwierdziłeś. Dziewczyna pewnie odebrała to tak, że na nią przenosisz odpowiedzialność za rozwój sprawy, sam nie mając wystarczająco energii do zbudowania trwałego związku. Nie dziwię się, że tak Ci odpowiedziała. Wydaje mi się, że po prostu chciała zachować twarz. Wiele kobiet uważa, że mężczyzna powinien wykazywać inicjatywę w rozwinięciu znajomości. Jeśli on robi to tak, jakby nie był przekonany do tego, to oczywiście pomogą mu to szybciej zakończyć. Wygląda na to, że tutaj jeszcze nic się nie zaczęło, a już się skończyło. Życzę Ci, byś znalazł dziewczynę, o którą będziesz chciał walczyć : )

Wt lip 11, 2017 5:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Unknown_PL napisał(a):
Teraz pozostaje mi kontynuować poszukiwania i doskonalić siebie, by być godnym Tej właściwej osoby.

Ej no chłopie - nie przesadzaj z tym doskonaleniem siebie. Kobiety zwykle chcą mieć faceta z krwi i kości, a nie marmurowy obelisk (i vice versa)..

Wt lip 11, 2017 7:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona